Přejít na obsah


Fotka

16.11. 2013 – STRATOCACHING


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
425 odpovědí na toto téma

#341 kajmancache

kajmancache

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 2:38

...presne jak bylo napsano... vyvoleni maji daleko vic informaci, ostatni maj smolika... jeste, ze jsme nepodlehli a nevyrazili se motat kolem prahy... za mne - zklamani...

 

...Existuje sice určitá šance, že GPS trackery se po rozmrznutí znovu ozvou, ale už v to příliš nedoufáme...

...hmm, spatny, hodne spatny..., na to jak byla akce propagovana, tak zaver je slendrian....

...To, co bylo úžasný, byl pohled online do stratosféry, to za to jistě stálo...

...Tak byl to jen experiment a nikdo nemohl zaručit jak to dopadne. Přesto myslím, že to byl skvělý nápad a zaslouží si pochvalu. Organizace sice místy drhla, ale co...

...když tu čtu že kačeri behaji po poli sem a tam tak si říkam kam až se ten geocaching dostane... mě to přijde už trapný...

...To chce taky podtsatně větší rozptyl. Takhle se nahrne mračno lidí kolem jedné vesnice a co z toho...

...Sledoval jsem to tedy vše z netu a musím za sebe konstatovat, že se to moc nepovedlo.. I tak ale díky za zajímavý zážitek a pohled na hranici vesmíru. Díky...

...Naše kačerská generace si zvykla dostávat všechno na zlatém podnose a nejlépe zadarmo. Ten projekt byl experiment a nikdo nevěděl, jak to dopadne.... to, že někdo něco našel co bylo ve vesmíru byl fantastický úspěch. A že nebylo vše dokonalé? Nebylo a je to poučení, které vývojáře posune dál, ale všichni jsme měli stejné podmínky...

...Akce dopadla nad ocekavani - fotky mluvi za vse - myslim si, ze bezne se takove veci nekonaji :-)))...

...Gratulace největší, doufám, že už v klidu odpočíváte. Taky jsem to sledoval z domova a bavil se tím skvělým videem. Člověk musí být tak trochu magor aby se do takového projektu vůbec pustil. Ještě jednou gratulace všem zůčastněným...

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Na jednu stranu je super když někdo umí ocenit práci druhých, na druhou, že Verne stále žije! Díky!

 

kajmancache & sklucy


Tento příspěvek byl upraven od kajmancache: 17 listopad 2013 - 2:50

  • 1
kajmancache

#342 kajmancache

kajmancache

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 2:53

Teď koukám: ...Tento příspěvek byl upraven od kajmancache: Dnes, 1:50...

 a čas je 2:50. Asi  nepodstatný detail v tom všem :))


  • 0
kajmancache

#343 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 9:58

Teď koukám: ...Tento příspěvek byl upraven od kajmancache: Dnes, 1:50...

 a čas je 2:50. Asi  nepodstatný detail v tom všem :))

 

Zmen si to v nastaveni - Mé nastavení - Časové pásmo


  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#344 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 10:03

Ten projekt byl experiment a nikdo nevěděl, jak to dopadne.... to, že někdo něco našel, co bylo ve vesmíru byl fantastický úspěch. A že nebylo vše dokonalé? Nebylo a jo to poučení, které vývojáře posune dál, ale všichni jsme měli stejné podmínky.


Jen mensi pripominka - hranice vesmiru je 100 km, cili seminka neopustila nasi rodnou Zemi a byla pouze v jeji atmosfere, i kdyz pomerne vysoko. Cili zadny vesmir, tam leta ted jine TB ;-)
  • 1

#345 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 10:04

heh, když vidim to davové šílenství, tak nic pro mě :-D
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#346 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 10:21

Ja si z cele veci odnesl hlavne to, ze si mam v budoucnu dat velkeho bacha na Mobile Solutions s.r.o. Ta jejich aplikace vypadala jako velmi spatny vtip.


  • 3

#347 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 10:50

Teď nějak nechápu, zveřejní se tedy ty "poslední známe souřadnice" jak bylo slibováno, nebo prostě hra včera v 18:00 skončila?
  • -1

#348 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 10:57

Nemáte někdo informace o tom, jestli se podařilo najít i další stratokešky, které nevysílaly, případně radioseedy a pokud ano tak kde byly nalezeny?

Případně, nějaké fotky dropionu naplněného stratokeškami?


  • 1
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#349 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 11:26



Teď nějak nechápu, zveřejní se tedy ty "poslední známe souřadnice" jak bylo slibováno, nebo prostě hra včera v 18:00 skončila?

Obávám se, že "poslední známe souřadnice" prostě nejsou.

Mimochodem: narazil jsem na obrázek vnitřku toho GPS-GSM trackeru. Je tam vidět i vnitřní anténa (levý obrázek nahoře). Určitě není všesměrová. Takže jako alternativní teorii, proč se za letu neozvaly, lze uvažovat i modulaci GSM signálu rotací "semínka".


  • 0

#350 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 12:30

Tak já to přepíšu ještě sem:

to jsme rádi, že těch pár ve velínu a pár desítek šťastných na místě si to užilo. Ale pro většinu ostatních bylo bohužel vidět jen něco jiného: aplikace ne za deset minut dvanáct, ale spíš až po dvanácté, nefungující, ukazující kdovíco, jen ne aktuálnístav, bez kontaktů, bez souřadnic, web, který se podle očekávání po startu zhroutil z přetížení, a když se vzpamatoval, tak ukazoval chaotické a matoucí informace, pár minut po zveřejnění souřadnic byla najednou nalezená "keš" už odnesena, přestože tam měla být hodinu...a to nemluvím o tom, že mi ta aplikace sežrala v terénu s instalací skoro celý týdenní limit mobilních dat a na nic. Tahle stránka akce prostě byla nezvládnutá. Že aplikaci měla dělat nějaká třetí firma je celkem irelevantní, za to prostě zodpovídá organizátor, když si ji vybral. TAKHLE jsme to prostě viděli my z větší dálky z terénu, jaképak rejpání...

BTW ta aplikace pro android mi ještě teď ukazuje, že "Nano" a "Citron" ještě ani neodstartovaly nahoru: "Připravena"

 

Kdyby se organizátoři vyprdli na nějakou aplikaci, šitou horkou jehlou, a jen poslali na ty registrované maily krátký text se souřadnicemi (jak jsem původně předpokládal), mohli se vyhnout té blamáži. Bylo by to rychlé, nenáročné na data a všichni by měli rovné šance. Stejně nechápu, proč má instalačka skoro 16MB, to je snad víc než instalace systému Windows95...

1468716_10201003481590480_1970066455_n.j


  • 2

#351 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 13:25

Souhlas s Dr.Votem, taky jsem se tam byl podívat, celé akci jsem moc fandil a pořadatelům děkuji za zážitek, i když jsem žádnou stratokeš ani nespatřil (když jsme viděli ten dav okolo, tak jsme raději prchli do lesů). Na druhou stranu je taky pravda, že se hodně věcí nepovedlo - to nemyslím nijak ve zlém, každému se prostě občas něco nepovede, to je přirozené a normální. Třeba to již díky tomu bude příště vymakanější, takže i přes problémy to vidím jako pozitivní akci.

 

Hlavní problém taky vidím v informacích - aplikace k ničemu a i web měl k funkčnosti daleko. Asi se zobrazovalo každému něco jiného, nebo prostě měli někteří víc informací, protože se prostě souřadnice někomu zobrazily a někomu holt ne a nebo když, tak podstatně později.

 

Přesto díky za super věc a na příště držím palec !


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#352 knoflikari

knoflikari

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 13:58

Pridam taky par svych ...

 

Jelikoz mezi organizatory mam par kolegu radioamateru, a zajimam se o digi provoz.  Na HAM (radioamaterskem ) foru bylo

napsano dost jak sledovat SEEDy (dalsi 2 seminka ktere nemeli GSM modul ale radio modul)  tedy mit aktualni prehled kde presne co je momentalne ve vzduchu.  Tedy velky naskok pred ostatnim kacerstvem.

Netusim kolik priznivcu je z rad radioamateru,  tim nemyslim CB pasmo a PMR,

ale aktivnich  s vybavenim na RTTY - CW pro 70cm pasmo. Pak stacilo sledovat balonove predpovedi a sledovat APRS mapu

a mohli jste byt pomerne dobre vybaveni a vedet dopredu jestli ma smysl na akci jet nebo ne,  predpoved totiz ukazala plus minus 10km rozptyl.

 

Take bylo napsano v jakem casovem presu byly organizatori, a dat tohle vse dohromady muselo stat opravdu velke usili

za to jim patri velka poklona, i kdyz chyb v prenosu informaci k beznym lidem byl opravdu spatny.


  • 0

#353 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 14:29

plny souhlas s Dr.Votou...

 

a vymlouvat se na dodavatele je hodne nestastny...

za vec nese "odpovednost" organizator, to jake si vybral dodavatele je jeho problem...

 

nedokazu si predstavit, ze bych v pracovni cinnosti, zakaznikovi, ktery si objednal neco ode mne, rekl ze mne to nezajima,

ze je to problem meho dodavatele a at si zakaznika resi situaci s nim a ne se mnou jako s generalnim dodavatelem...to bych skutecne dlouho nefungoval...


Tento příspěvek byl upraven od ja05: 17 listopad 2013 - 14:30

  • -3

#354 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 14:49

Bohužel se musím přidat k těm, co jsou spíše zklamáni, protože díky tomu, že jsem musel připravovat skautskou akci, byl jsem v terénu. Během příprav jsem měl pár "chvilek" kdy jsem si říkal, že kdyby to dopadlo opravdu blízko Jaroměře (do 5-ti km) zkusil bych si tam zajet podívat.

S přístupem přes Mobil jsem se připojoval hlavně na odkaz, který mi přišel v emailu - http://stratocaching...es.cz/track.php Jenže zde informace skoro žádné - ani o odloženém startu, nic. Přitom ZDE! bych předpokládal většinu důležitých informací. Když jsem si přečetl diskuzi tady na serveru, podíval jsem se i na stránky stratocaching.idnes.cz, kde mi mobil spustil PROPAGAČNÍ video, které mi nešlo vypnout. Po jeho přehrání několik článků o tom, jak to BUDE probíhat, ale nikde informace, co se děje TEĎ

Také jsem si zkusil stáhnout program pro Android, na který přišel odkaz. Zvolil jsem otevřít v Obchod Play - napsalo mi to něco v tom smyslu, že "Položka nenalezena" - takže jsem si pomyslel, že asi ještě není na Android nahraný. Když jsem si zvolil otevřít odkaz v prohlížeči, ukázalo mi to to samé... Zkoušel jsem to 2x a taky nic, takže smůla. Ostatně všechny odkazy v emailu jsou přesměrovávané přes nějakou stránku "Mandrillaapp.com" což mi také přišlo trochu divné.

na www.technet.cz jsem si daný článek přečetl až nyní, protože jsem nevěděl, že informace o letu se budou zobrazovat hlavně na úplně jiném kanále, než na jakém byla propagace Stratocache a kam směřovaly odkazy z mailů. Každopádně to, že se informace objevují někde jinde, než je oficiální adresa mi přijde trochu divné.

Jako experiment je to opravdu zajímavý, hra také zajímavá, ovšem všechny "semínka" dopadly hodně blízko sebe, takže když jsem viděl ty davy lidí na fotkách, jsem nakonec docela rád, že to nedopadlo někde u nás a nezúčastnil jsem se toho... 

Ovšem myslel jsem si, že důležitá část experimentu bylo i sledování dráhy pádu "semínek" (nikde jsem nějak nenašel, co přesně za experimenty byly cílem Stratocachingu), ovšem GPS lokátor jestli jsem dobře rozuměl nešel vůbec...  Takže když se v článku na technetu píše, "kolik toho dnes krásně vyšlo", tak mi přijde, že zase z mého pohledu toho docela dost nevyšlo, i když samozřejmě je to můj pohled někoho, kdo na projektu nebyl zainteresován a pouze sledoval dění z dálky...


  • -1

#355 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 14:52

nedokazu si predstavit, ze bych v pracovni cinnosti, zakaznikovi, ktery si objednal neco ode mne, rekl ze mne to nezajima,

ze je to problem meho dodavatele a at si zakaznika resi situaci s nim a ne se mnou jako s generalnim dodavatelem...to bych skutecne dlouho nefungoval...

Ty sis něco objednal? Nebo něco platil?

Připravili vám zábavu zadarmo a vy umíte akorát remcat. Hnidopišství nejvyššího kalibru.

Příště můžete třeba nabídnout svoji pomoc, pánové "odborníci".


  • 6

#356 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 15:31

plny souhlas s Dr.Votou...

 

a vymlouvat se na dodavatele je hodne nestastny...

za vec nese "odpovednost" organizator, to jake si vybral dodavatele je jeho problem...

 

nedokazu si predstavit, ze bych v pracovni cinnosti, zakaznikovi, ktery si objednal neco ode mne, rekl ze mne to nezajima,

ze je to problem meho dodavatele a at si zakaznika resi situaci s nim a ne se mnou jako s generalnim dodavatelem...to bych skutecne dlouho nefungoval...

Nojono, taky jsem to sledoval jenom přes net, ale zas tak zklamaný jsem i přes zjevné problémy nebyl (a nebyl bych asi ani v terénu).

Nic jsem nikomu nezaplatil, nic si nikde neobjednal, nic mi nikdo se stoprocentní funkčností neslíbil a v tom právě tohle citované a mnohá jiná přirovnání kulhají  ;) Tím neříkám, že konstruktivní kritika je od věci, že to není škoda, a že by se organizátoři neměli snažit, ale přirovnání ke vztahu dodavatel/platící zákazník mi prostě přijde přehnané. Možná tak u sponzora bych to chápal...

 

Fakt je, že vývojářská firma na aplikaci si místo dobré reklamy udělala hodně blbou :P

... a organizátoři vědí, co si příště (jestli nějaké bude) pohlídat.

 

Každopádně moc hezký experiment, držím palce, ať se příště povede vychytat mouchy, pak to bude úplně super. A víc takovýchhle nadšeneckých akcí.


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 17 listopad 2013 - 15:49

  • 2

#357 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 15:32

presne takovou reakci jsem cekal...

ne neplatil, to mas pravdu..

ale odpoved v duchu: u nas bylo vsechno v poradku, vinu za nedostatky nesou ostatni je podle mne docela alibismus

a evidentne nema moc smysl pokracovat v diskuzi...pokud nekdo nepochopil prirovnani, tak to je mi lito


Tento příspěvek byl upraven od ja05: 17 listopad 2013 - 15:37

  • -1

#358 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 15:44

Povedlo se ze balon vystoupal do 30km a nepraskl davno driv.
Povedlo se ze celou dobu fungovaly kamery takze budou krasna videa.
Povedlo se ze celou dobu plus minus fungoval videostream.
Povedlo se ze seminka byla vypustena z dropionu, navic ve spravny okamzik.
Povedlo se ze dropion bezpecne pristal, takze se ziskal pristup k videu ve vysokem rozliseni.
Povedlo se ze radioseminka vysilala a diky nim se podarilo najit 4 GPS seminka.

Faze strato experimentu se povedla na 99%.

Horsi to bohuzel bylo s fazi hledani stratokesek=stratocachingu, ktery diky masivni medialni podpore mel 12 000 ucastniku.

Nepovedla se komunikace. Komunikace pred akci byla perfektni a zpusobila 12 000 ucastniku pripravenych vyrazit hledat a to nemalo kilometru od domova. Komunikace v den akce byla velmi chaba, dalo by se rict ze komunikace na webu stratocaching, na trackeru, pres aplikaci pripadne po emailu byla nulova. Relevantni informace, byt zpozdene a hodne strohe, byly pouze na online zpravodajstvi na technetu...Nabudit 12 000 lidi, ale pak jim nedat vedet ze se start o 90 minut odklada a ze GPS hledani vlastne zadne nebude, je nestastne. Je zvlastni ze prestoze ve veline byly desitky lidi, tak se nedarilo poskytovat spravne, presne a rychle informace ani na tom trackeru (=jednoducha textova webova stranka, zjevne rucne aktualizovana).

Taky se nepovedlo otestovani GPS/GMS modulu pripadne jejich baterii na teplotni podminky, coz vlastne zpusobilo ze k zadnemu hledani 10 stratokesi pres GPS souradnice nedoslo.

Z pohledu stratocachingu se toho bohuzel nepovedlo 90%.


  • 7

#359 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 15:55

- Opoždění letu bylo z nařízení letového provozu v Ryzyni, neb se kvůli tomuto musela odklánět i letecká doprava

 

Nevim kdo vam to rikal, ale kdo byl na miste startu tak vi co bylo duvodem zpozdeni.

 

Navic podobny balon startuje 3x denne, takze s vypustenim rozhodne problem nebyl.


  • 1

#360 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 16:11

a evidentne nema moc smysl pokracovat v diskuzi...pokud nekdo nepochopil prirovnani, tak to je mi lito

ale já ho pochopil, proto taky říkám že je naprosto špatně :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama