Přejít na obsah


Fotka

Zrušení nařizovaných betatestů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
141 odpovědí na toto téma

#61 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 21:48

Alke04 napsal/a:

mh.mail napsal/a:
...
Fakt by mě zajímalo, co se předělávalo v těch 50 % druhé poloviny keší ...


Nejčastější chyby:
...


Děkuji za věcnou odpověď. Představu jsem si udělal.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#62 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 21:50

Já dělal betatest čtyřikrát a puštěná nebyla ani jedna. Moje keše mají všechny betatest a moji noční keš jsem pak ladil další měsíc.
  • 0

#63 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 21:56

Smrk napsal/a:
... moji noční keš jsem pak ladil další měsíc.


Tak pokud bychom se měli trumfovat, tak já svoje wherigo ladím už přes rok, už jsem měl na něm dva (beta)testy a plánuju třetí, doufám, že už finální a že se odvážím ho brzy pustit do světa.

To ale pořád není důvod k tomu, abych prosazoval povinné betatesty.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#64 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 22:34

mh.mail napsal/a:

Alke04 napsal/a:

mh.mail napsal/a:
...
Fakt by mě zajímalo, co se předělávalo v těch 50 % druhé poloviny keší ...


Nejčastější chyby:
...


Děkuji za věcnou odpověď. Představu jsem si udělal.


Není zač - tvůj e-mail jsem nechápal jako rýpání. Ať se daří.
  • 0

#65 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 22:46

Už jsem dost dlouho žádnou keš nezakládal, nicméně, to, že vůbec existovaly povinné betatesty, to mě dost děsí. Chápu, že to může být instrumentem, že jako "hele vole, seš kámoš, tak tam skoč", ale takhle to podle mě být nemá a nemělo by. Je to nucený a fuj. Brání snad něco reviewerům napsat začátečníkovi, který zakládá keš něco ve smyslu: "Hele, FrantoKačere, jsem rád, žes založil novou krabičku, nicméně, nechceš se ozvat třeba PepoviKačerovi? On má 2054302 nálezů a už tak dokáže moc dobře poznat, zda to je v cajku a zda to umístění vydrží dalších X let. Může ti případně poradit co udělat lépe či jinak.
  • 0
:)

#66 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 22:51

fotrik napsal/a:

kolombo napsal/a:
Protože ten nespokojenec jsem já, tak si myslím, že pokud betatest nevede k tomu, aby keš měla, a to s minimálním úsilím, listing, který jde přečíst a který obsahuje základní informace o místě, tak je zbytečné to betatestovat :-(

Pozastavil jsem se nad touto keší GC4P93X.


Vysvetloval jsem ti to na FB, ale vzhledem k tve urovni chapani asi marne: ve vysledku betatestu, ktery posilam autorovi a v kopii reviewerovi, striktne oddeluji veci, ktere autor musi splnit, aby mohla kes byt publikovana, a veci, ktere jsou jen doporucenim, aby se kes vic libila, aby vic vydrzela apod. je ciste na autorovi, jak s druhou casti nalozi.

A to je ukol betatestera i reviewera. Nepustit kese odporujici pravidlum. Pokud pravidla neporusuje, musi ji publikovat se sebeblbejsim listingem. Tam muze jak betatester tak i reviewer maximalne doporucit zmenu, ale pokud to ma owner na haku, zabranit v takovem pripade publikaci nelze. Pokud nechapes ten rozdil, nech prosim diskuzi o betatestech na tech, kteri ano.

Tak, fotrik to krásně vystihnul i za mě - v připomínkách a doporučeních výslovně rozlišuju a zdůrazňuju, co z toho je pro publikaci conditio sine qua non (př. souřadnice, označení že jde o keš) a co jen dobré rady, zkušenosti a možnosti vylepšení (kvalitnější lb, výstižnější hint atp.), případně zcela subjektivní názor (volba tématu).

Takže pokud jde o zmíněnou GC4P93X, přijde mi listing sice lakoničtější, než v našich končinách obvyklé, ale hádám, že podstatu místa asi dobře postihuje a potud by u mě byl OK. Opačný příklad: GC4NRD1, u které jsem asistoval minulý týden. Připomínkoval jsem lokálnímu autorovi, že lépe než C&P až nezáživně obsáhlý a nekonkrétní text o obci z wiki, by posloužil jediný odstaveček vlastními slovy, jak se jmenuje a komu slouží ten rybník, u kterého keš je, jak se pomístně říká skalkám, které jsou u ní vidět atp. Zakladatel si tohle mínění k srdci nevzal - a teď to má - už se opravdu lidi v logu na rybník ptají.
  • 0

#67 Cavalier Team

Cavalier Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 22:53

Kdyz jsem s GC zacinal, byl jsem z techto stranek nadsen. Ale nedlouho pote jsem slysel, ze se nerika "Geocaching.cz" al "ŽUMPA". Chvili jsem nechapal proc, ale velice brzy jsem pochopil ... Neni zde jedina debata (s vyjimkou odbornych jako je GG, stromolezeni a pod.), ktera by se vzapeti nezvrhla v osocovani a nadavky, kde problem mizi kdesi v pozadi. Kazdy se jen snazi co nejhlasiteji obhajit svoji pravdu a co nejvice potupit ty ostatni. Zadna plodna debata - pouze hajeni sveho ega ... Chodim sem sice jen vyjimecne (radeji pujdu do lesa), ale jeste jsem zde nezazil, ze by kdokoli ustoupil ze sveho nazoru a uznal i evidentni pravdu svych oponentu ... Mam pocit, ze se zde "vyrvavaji" jen sami chudinkove a ubozaci, kteri nemaji na nic smysluplnejsiho ... Staci se podivat u mnohych na pomer prispevku a odlovenych ci jeste lepe zalozenych kesi. Nejvic rvou ti, co jinak delaji pro ostatni uplny h... !!! A prndaji úplne do vsech debat ... !!! A ted jeste muj nazor na BETATESTY: Par jsem jich udelal. A rozhodne to casto nebyla zadna zabava, ale pekna drina. A vetsinou ne jen jedna navsteva kesky, ale nekolikadenni ci i tydenni prace. Presneji spoluprace. Spoluprace s ownerem. Mozna jsem naivni, ale ja k betatestum vzdy pristupoval tak, ze jsem se snazil zacinajicim ownerum pomoci s celym procesem, donutit je opravit chyby odporujici pravidlum a poradit jim s vylepsenim. A nejen poradit - ale i pomoci. S vyjimkou jednoho, ktery si trval na svem, vsichni ostatni se nad mymi radami zamysleli a ve vzajemne debate a spolupraci jsme pustili do sveta kesku, ktera se libi ... A ted proc to tak delam ? Tedy delal jsem ? Zastavam nazor, ze kdyz zacinajici owner publikuje kesku, ktera se libi a na ktere ma pochvlne logy, potesi ho to a povzbudi k dalsi publikaci. A snazi se, aby dalsi keska byla jeste lepsi nez ta prvni ... Ale co se stane, kdyz udela fatalni chybu a pustoi do sveta kesku bez betatestu, kterou mu vzapeti dvacet kaceru serve a strha a poplive ? Vetsina z nich jiz nikdy nebude publikovat !!! Uvedomte si, laskave, ze na FTF jezdi povetsinou kaceri, kteri maji za sebou jiz X odlovu a ke kterym on, jako zacatecnik, vzhlizi jako k nedostiznym modlam ... A ti mu vsichni vynadaji. Vim, ze v tomto okamziku mnozi "chytri" z teto debaty namitnou, ze si muze nechat udelat betatest dobrovolne. Ano. Muze. Ale casto chteji zakladat kesky nadseni novacci se 30 odlovy, kteri se teprve rozkoukavaji. A opravdu si myslite, ze oni vi, ze existuje nekde nejaky seznam betatesteru nebo ze znaji osobne nekolik "zkusenych" kaceru, ktere by o to mohli pozadat ? Nebo ze je vubec mozny nejaky betatest ? Pokud si toto chcete myslet, tak je mi vas opravdu lito ... Copak nechapete jednu zakladni vec ? Ze vetsina betatesteru se snazila nejen o kvalitu krabek, ale take o to pomoci zacatecnikum ? A ti bud spolupracovali ci ne - to uz byla jejich volba. Ale aspon ja nevim o jedinem pripadu, kdy by si novy owner na betatestera stezoval - naopak, vetsina byla spokojena a byla rada za pomoc a nasledne za to, ze se jejich prvotina libi ... !!! A ted se do mne klidne "diskuteri z povolani" muzou za muj nazor pustit a strhat me ... Ale ja je mam ... Vite kde.
  • 1

#68 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 22:54

frettie napsal/a:
Už jsem dost dlouho žádnou keš nezakládal, nicméně, to, že vůbec existovaly povinné betatesty, to mě dost děsí.

Chápu, že to může být instrumentem, že jako "hele vole, seš kámoš, tak tam skoč", ale takhle to podle mě být nemá a nemělo by. Je to nucený a fuj.

Brání snad něco reviewerům napsat začátečníkovi, který zakládá keš něco ve smyslu: "Hele, FrantoKačere, jsem rád, žes založil novou krabičku, nicméně, nechceš se ozvat třeba PepoviKačerovi? On má 2054302 nálezů a už tak dokáže moc dobře poznat, zda to je v cajku a zda to umístění vydrží dalších X let. Může ti případně poradit co udělat lépe či jinak.


Ale ono to tak nejčastěji i probíhalo, kdybys viděl to procento problémových keší, tak by ses nedivil a obávám se, že tento krok odnesou nejvíce FTFkaři, kteří funkci beta-testera nahradí... a co je lepší? Když ti někdo v klidu poradí a řekne ti co a jak a nebo když ti naštvaný FTFkař = DNFkař napíše: "Máš to úplně blbě"... co začátečníka spíše odradí?
  • 0

#69 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:09

mh.mail napsal/a:

fotrik napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Tvrzení, že zrušením betatestů naroste počet keší porušujících pravidla, je již diskutabilní...

Tak znova pro ty mene chapave! ...


Používáš argumentační fauly a nazýváš mě méně chápavým?

Kvalifikující jazyk
Spojuje žádoucí výrok s pozitivním označením a vyvolává dojem, že jeho odmítnutím se posluchač automaticky řadí do opačné skupiny.

Neboli: „Ti chápaví mi dávají za pravdu.“ A ještě jinak: „Kdo mi dává za pravdu, je chápavý.“

A navíc, odbíháš od předmětu sporu mezi mnou a tebou. Na začátku bylo, žes tvrdil, že si odporuji tím, když říkám, že nemám rád keše odporující pravidlům a zároveň nesouhlasím s povinnými betatesty.
Tohle je pouze odvádění pozornosti jinam.


Nikam neodbočuji. Odpovídám upřesňením předchozích argumentů na tvé chybné tvrzení, že nenaroste počet keší porušujících pravidla nebo jen nevýznamně. A ještě odbočuješ od tématu hloupým poučováním o mém stylu psaní. Pokud nechápeš, co píšu a na co odpovídám, jsi skutečně méně chápavý. Je mi líto.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#70 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:28

Cavalier Team napsal/a:
... pote jsem slysel, ze se nerika "Geocaching.cz" al "ŽUMPA". Chvili jsem nechapal proc, ale velice brzy jsem pochopil ...

Neni zde jedina debata ..., ktera by se vzapeti nezvrhla v osocovani a nadavky, kde problem mizi kdesi v pozadi. Kazdy se jen snazi co nejhlasiteji obhajit svoji pravdu a co nejvice potupit ty ostatni. Zadna plodna debata - pouze hajeni sveho ega ...
Chodim sem sice jen vyjimecne (radeji pujdu do lesa), ale jeste jsem zde nezazil, ze by kdokoli ustoupil ze sveho nazoru a uznal i evidentni pravdu svych oponentu ...
Mam pocit, ze se zde "vyrvavaji" jen sami chudinkove a ubozaci, kteri nemaji na nic smysluplnejsiho ... Staci se podivat u mnohych na pomer prispevku a odlovenych ci jeste lepe zalozenych kesi. Nejvic rvou ti, co jinak delaji pro ostatni uplny h... !!! A prndaji úplne do vsech debat ... !!!

Takže jsi svůj příspěvek začal tím, že jsi pourážel nás všechny, kteří mají jiný názor.

Cavalier Team napsal/a:
A ted jeste muj nazor na BETATESTY:
... to casto nebyla zadna zabava, ale pekna drina ...

Když se něco má dělat pořádně a ne jenom povrchně, pak to většinou je dřina.

Cavalier Team napsal/a:
... ja k betatestum vzdy pristupoval tak, ze jsem se snazil zacinajicim ownerum pomoci s celym procesem ...

Tak to má být. Předpokládám, že to tak dělala většina betatesterů.

Cavalier Team napsal/a:
A ted proc to tak delam ? Tedy delal jsem ?

Proč „dělal jsem“? Ty už nebudeš dělat betatesty, pokud tě o to někdo sám dobrovolně požádá? Když to není povinné, už tě to nebude bavit?

Cavalier Team napsal/a:
Zastavam nazor, ze kdyz zacinajici owner publikuje kesku, ktera se libi a na ktere ma pochvlne logy, potesi ho to a povzbudi k dalsi publikaci. ...

Ale co se stane, kdyz udela fatalni chybu a pustoi do sveta kesku bez betatestu, kterou mu vzapeti dvacet kaceru serve a strha a poplive ? Vetsina z nich jiz nikdy nebude publikovat !!!

V takovém případě si troufám tvrdit, že žádná škoda geocachingu nevznikne. Kdo má o sobě mínění vyšší, než je realita, a není schopen přijmout oprávněnou kritiku, pro toho brečet nebudu.

Cavalier Team napsal/a:
Uvedomte si, laskave, ze na FTF jezdi povetsinou kaceri, kteri maji za sebou jiz X odlovu a ke kterym on, jako zacatecnik, vzhlizi jako k nedostiznym modlam ... A ti mu vsichni vynadaji.

A co jako? To si mám sednout na zadek, že pojede na FTF někdo, kdo začal o deset let dřív a má tedy o deset tisíc nálezů víc? Jestli někdo k takovým lidem vzhlíží jako k „modlám“, tak asi nebude nějak zvlášť emočně vyzrálý.

Cavalier Team napsal/a:
Ale casto chteji zakladat kesky nadseni novacci se 30 odlovy, kteri se teprve rozkoukavaji.
A opravdu si myslite, ze oni vi, ze existuje nekde nejaky seznam betatesteru nebo ze znaji osobne nekolik "zkusenych" kaceru, ktere by o to mohli pozadat ?
Nebo ze je vubec mozny nejaky betatest ?
Pokud si toto chcete myslet, tak je mi vas opravdu lito ...

Tak když už tady spousta lidí argumentuje tím, jak to dělají oni sami (a tím dokazují, že to je tedy správné), tak se taky přidám: Já jsem svoji první kešku publikoval po 79 nálezech, žádní betatesteři tenkrát nebyli a žádná tragédie se taky nekonala. Nepřeceňovat význam betatestů, prosím! Naopak vyzdvihnout význam sebekritiky a zdravého rozumu.

Cavalier Team napsal/a:
A ted se do mne klidne "diskuteri z povolani" muzou za muj nazor pustit a strhat me ...
Ale ja je mam ... Vite kde.

Jak žes to psal na začátku svého příspěvku? „Neni zde jedina debata ..., ktera by se vzapeti nezvrhla v osocovani a nadavky. Kazdy se jen snazi co nejhlasiteji obhajit svoji pravdu a co nejvice potupit ty ostatni. Zadna plodna debata - pouze hajeni sveho ega ... jeste jsem zde nezazil, ze by kdokoli ustoupil ze sveho nazoru a uznal i evidentni pravdu svych oponentu ...“ Nějak to podle závěru tvého příspěvku nevypadá na to, že bys chtěl ustoupit ze svého názoru a uznat i evidentní pravdu svých oponentů. Nebude to tím, že tu evidentní pravdu máš ty a ustupovat by měli ti ostatní? A zdejší žumpu jsi svým příspěvkem zahustil tedy pořádně.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#71 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:29

mh.mail napsal/a:
Pořád se tu zapomíná na to, že rozumný owner si svoji keš nechá otestovat sám od sebe.

Tady je vidět, že vůbec nebereš v potaz možnost, že rozumný owner mívá keš v pořádku, zato zakladatele špatných keší požádat o betatest většinou nenapadne nebo o této možnosti ani neví. V tom byl obrovský přínos povinného betatestu u první keše.

mh.mail napsal/a:
A mám takový pocit, že nejvíc se tady rozčilují ti, co jako betatesteři sami působili. Groundspeak jim tímto sebral hračku a jejich důležitost rázem poklesla na úroveň ostatních kačerů.

Naprosto stupidní demagogie. Dělám to proto, že chci udělat něco víc pro ostatní a jediné, co z toho mám, že přicházím o možnost jet si pro FTF. Kdybych z toho chtěl vytřískat kapitál, tak se na testování vykašlu a mám o nejméně 50 FTF víc.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#72 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:37

fotrik napsal/a:
Odpovídám ... na tvé chybné tvrzení, že nenaroste počet keší porušujících pravidla nebo jen nevýznamně.

Ano, vypadlo mi z mé věty jedno důležité slovo: zrušením povinných betatestů. Ale ty nepovinné nikdo nezakazuje, takže s tím nárůstem to opravdu nevidím tak tragicky.

fotrik napsal/a:
A ještě odbočuješ od tématu hloupým poučováním o mém stylu psaní.

Tak argumentuj a nepomáhej si argumentačními fauly. Nebude za co tě poučovat. Ani hloupě, ani chytře.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#73 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:42

fotrik napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Pořád se tu zapomíná na to, že rozumný owner si svoji keš nechá otestovat sám od sebe.

Tady je vidět, že vůbec nebereš v potaz možnost, že rozumný owner mívá keš v pořádku, zato zakladatele špatných keší požádat o betatest většinou nenapadne nebo o této možnosti ani neví.

Ale beru to v potaz. Podle čeho soudíš, že to v potaz neberu?

fotrik napsal/a:
V tom byl obrovský přínos povinného betatestu u první keše.

A v čem tedy spočívá ta obrovská újma, kterou český geocaching utrpí zrušením povinných betatestů?
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#74 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:44

mh.mail napsal/a:

fotrik napsal/a:
Odpovídám ... na tvé chybné tvrzení, že nenaroste počet keší porušujících pravidla nebo jen nevýznamně.

Ano, vypadlo mi z mé věty jedno důležité slovo: zrušením povinných betatestů. Ale ty nepovinné nikdo nezakazuje, takže s tím nárůstem to opravdu nevidím tak tragicky.

Na to máš odpověď v dalším příspěvku - ti, kteří potřebují betatest, o něm nevědí nebo na něj zvysoka kašlou. A v tom byl přínos povinného betatestu u první založené keše.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#75 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:45

Cavalier Team: Naprosto souhlasím s tím, co píšeš o procesu spolupráce a přednostech preventivní edukace oproti následné kritice. V mnohém se tohle podobí situaci na Wikipedii - tam se taky nováčky kolikrát místo osobnějšího vedení za ruku mechanicky okřikne, že něco udělali špatně, a co to s chutí do díla takového člověka způsobí, jistě netřeba rozvádět. Takže ať už betatesty od prvotin mají či nemají být vyžadovány, určitě zůstává pro lepší vývoj komunity vhodné, aby začínajícím kačerům byla možnost vyžádat si k zakládání mentora doporučována.
  • 0

#76 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:53

Toniczech napsal/a:
Takže ať už betatesty od prvotin mají či nemají být vyžadovány, určitě zůstává pro lepší vývoj komunity vhodné, aby začínajícím kačerům byla možnost vyžádat si k zakládání mentora doporučována.

Proti tomu alespoň já osobně nic nenamítám (a nějak jsem si nevšiml, že by tady některý z odpůrců povinných betatestů zároveň odmítal i betatesty dobrovolné). Ovšem naopak spousta zastánců si dělá automaticky rovnítko mezi betatestem a povinným betatestem. A žádný jiný, než povinný betatest pro ně nemá cenu.

Zajímalo by mě, jestli mi fotřík, nebo kdokoliv jiný ze zastánců, odpoví na otázku, jakou obrovskou újmu utrpí český geocaching zrušením povinných betatestů.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#77 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 23:56

mh.mail napsal/a:

fotrik napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Pořád se tu zapomíná na to, že rozumný owner si svoji keš nechá otestovat sám od sebe.

Tady je vidět, že vůbec nebereš v potaz možnost, že rozumný owner mívá keš v pořádku, zato zakladatele špatných keší požádat o betatest většinou nenapadne nebo o této možnosti ani neví.

Ale beru to v potaz. Podle čeho soudíš, že to v potaz neberu?

Ted uz me ale vazne stves. Premyslim, zda je tvuj pristup od prirody nebo to delas schvalne. Soudim tak podle toho, ze neveris, ze vyrazne naroste pocet kesi porusujicich pravidla, zejmena u novacku. Sorry, ze to tak napisu, ale musim. Jsi teoretik od stolu, ktery vi velke kulove o tom, kolik hnusu bylo pred publikaci odfiltrovano bud napravou k lepsimu nebo dokonce, pokud se na to autor i pak vybodl, nebylo nikdy publikovano, a to vse jen diky povinnemu betatestu u prvni kese!
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#78 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 0:02

mh.mail napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Takže ať už betatesty od prvotin mají či nemají být vyžadovány, určitě zůstává pro lepší vývoj komunity vhodné, aby začínajícím kačerům byla možnost vyžádat si k zakládání mentora doporučována.

Proti tomu alespoň já osobně nic nenamítám (a nějak jsem si nevšiml, že by tady některý z odpůrců povinných betatestů zároveň odmítal i betatesty dobrovolné). Ovšem naopak spousta zastánců si dělá automaticky rovnítko mezi betatestem a povinným betatestem. A žádný jiný, než povinný betatest pro ně nemá cenu.

Zajímalo by mě, jestli mi fotřík, nebo kdokoliv jiný ze zastánců, odpoví na otázku, jakou obrovskou újmu utrpí český geocaching zrušením povinných betatestů.

V predchozich prispevcich jsem se ti to zcela marne snazil vysvetlit. Vzdavam to.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#79 Cavalier Team

Cavalier Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 0:02

To: mh.mail (nebo honzak ?) Tu ujmu ty nikdy nemuzes poznat. A proc ? Protoze travis svuj cas u PC psanim do vsech moznych debat ... Ale ti, co radeji vyrazi do terenu - ti o tom mohou vypravet. Nevim, jak by jsi reagoval ty, se svoji povahou, kdyby jsi behem deseti dnu vyrazil na ctyri FTFka, projel X kilometru - a ani jedna z tech publikovanejch kesi nebyla na miste ... Docela rad bych si potom precetl tvoje komentare. A vzapeti vyrazil na dalsi novinku, ktera sice na miste byla (jen o 30 metru bokem) a nasel jen papirovou krabicku od puncoch. V lese. Pod kusem vetve ... A to, jak jsi zareagoval na muj prispevek, jen a jen svedci o tom, ze jsi se ani nenamahal zamyslet nad tim, co se snazim rict, nad vyznamem. Jen rozpitvavas pi....iny. Promin, ale je mi te lito. Docela by mne zajimalo, jak muzes vydrzet sam se sebou ...
  • 0

#80 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 0:03

fotrik napsal/a:
Ted uz me ale vazne stves. Premyslim, zda je tvuj pristup od prirody nebo to delas schvalne.

Je to od přírody. Snažím se totiž pozorně číst, případně poslouchat, na druhou stranu co nejlépe formulovat své věty, abych pokud možno řekl to, co chci říct, a neřekl místo toho to, co říct nechci.
Ale především se snažím vyslechnuté a přečtené správně analyzovat, neklást implikace tam, kde nejsou, tj. netvrdit, že něco z něčeho vyplývá, když to z toho nevyplývá apod.
S tím se musí člověk narodit. Stejně tak, jako pokud od přírody někdo tuto schopnost nemá, těžko se jí naučí. Ale jde to. Jen to chce trošku na sobě pracovat.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama