Přejít na obsah


Fotka

Zrušení nařizovaných betatestů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
141 odpovědí na toto téma

#101 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 7:55

kolombo napsal/a:
Pokud betatester vzniká tak, že se někdo připíše do seznamu betatesterů a může začít, tak ty povinné betatesty opravdu nic neřeší, ať si tu nevychovanec fotřík plácá co chce.

Přesně tak, pokud může být betatesterem kdokoli, rewiewer ho zapíše na svůj profil za koupené pivo (to se opravdu stalo!), tak nemá betatest valný význam. Pokud měly mít povinné betatesty smysl, tak by museli betatesteři splňovat určité poždavky ohledně zkušeností i morálních kvalit (např. kdo většinu multin typu QtA luští od stolu, tak lze u něj těžko očekávat, že to při betatestu multiny provede jinak, pokud si tedy rovnou nevyžádá finálky a nevykašle se i na to luštění od stolu...Totéž u těch, kdo finálky mnoha multin získávají z různých databází. Takoví jedinci by se prostě betatestery stát nemohli a basta!
  • 0

#102 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:08

Meleme, meleme, meleme vesele dál, kolo se točí a kolovrátek vrčí... Fakt nejde dát ban za spamování nesmysly omílané dokola? :(
  • 0

#103 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:09

Solim napsal/a:
.... Zazil jsem dobu pred betatesty i dobu s betatesty a musim rict, ze jsem si nejake podstane zmeny na cache nevsiml. Objevuji se stale cache o nicem stejne jako cache propracovane, ale to bylo stejne i pred betatesty. ...


Já si tedy všiml, že když je u publikace napsáno, že je keš betatestovaná, tak nebývá horší než průměrná. Zato ty podprůměrné a zbytečné betatesty nemívají.
  • 0

#104 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:09

Pokud mne paměť neklame, betatesty zde zavedl Pitrýs jako výraz vlastního alibismu. Myšlenka to snad nebyla až tak špatná, brzy však byla zneužita klientelismem a snahou některých jedinců o participaci na rozhodovacím procesu při publikaci. Zrušení této české deviace nad rámec objektivních pravidel lze jedině přivítat, z této svobodomyslné hry vytvářela typicky český byrokratický moloch. Fuj.
  • 0

#105 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:17

Solim napsal/a:
Sleduji tuto debatu a myslim, ze je o nicem. Zazil jsem dobu pred betatesty i dobu s betatesty a musim rict, ze jsem si nejake podstane zmeny na cache nevsiml. Objevuji se stale cache o nicem stejne jako cache propracovane, ale to bylo stejne i pred betatesty. Spis jsem mel obavy z betatesteru, ze se budou snazit vnutit svoji myslenku zacinajicim kacerum a zabiji novou myslenku hned v zarodku, jestli se tak stalo to netusim. Faktem je, ze se dnes neobjevuji sklenice jako obal, ty vetsinou neprezily prvni zimu, ale stale se objevuji zakopane cache, stale ve stejnem poctu jako drive. Vpodstate zmizely nove mostove cache, ale to odchyti revieri. Takze z meho pohledu zadna zmena.


Nedalo se to napsat lépe. Žádná velká změna nebyla s jejich zavedením, žádná podstatná nebude ani s jejich zrušením. To jenom ti, co ty slavné betatesty prováděli, teď řvou o konci světa. Za sebe mám radost, že ubyla další česká byrokracie.
  • 0

#106 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:19

Skupec byl je a nejspíš i bude RW, který si rád hraje s pravidly nad rámec a nechává se vtahovat do různých afér, možná to je i tím, že publikuje v Praze a okolí, takový trošku pragocentrismus. Mně osobně třeba blahosklonně povolil jednu stage u keše, která již přes rok a něco fungovala bez sebemenších potíží, a o které jsem se s předchozím RW domluvil již před publikací. Jako kdyby se najednou něco změnilo. O jeho vynucených publikacích na objednávku v HavlBrodě snad není třeba se ani zmiňovat, zdejší skupina kačerů mi přijde spíš jako sekta. Jsem velice rád, že tu máme Alexe, který se snaží být mnohem více fér a za dobrovolné betatesty děkuje.
  • 0

#107 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:20

Pistafista napsal/a:
Pokud mne paměť neklame, betatesty zde zavedl Pitrýs jako výraz vlastního alibismu. Myšlenka to snad nebyla až tak špatná, brzy však byla zneužita klientelismem a snahou některých jedinců o participaci na rozhodovacím procesu při publikaci. Zrušení této české deviace nad rámec objektivních pravidel lze jedině přivítat, z této svobodomyslné hry vytvářela typicky český byrokratický moloch. Fuj.


Ano. A nesmíme zapomínat, že při jednom tomto betatestu se světu představila úžasná a do té doby utajovaná organizace - ČAGEO!
  • 0

#108 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:25

novakovic napsal/a:
Ano. A nesmíme zapomínat, že při jednom tomto betatestu se světu představila úžasná a do té doby utajovaná organizace - ČAGEO!

Ajéje, to už tu dlouho nebylo. :D ČAGeo se naštěstí od dob vzniku dost umírnila a není o nich téměř slyšet, krom pořádání MAZE, za což jim jsou jistě všichni vděčni a nyní po zákazu povinných betatestů se jejich monopolistický moloch na betatestování rozpadne a bude to zase jako dřív. ;)
  • 0

#109 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:37

Novom napsal/a:
Skupec byl je a nejspíš i bude RW, který si rád hraje s pravidly nad rámec a nechává se vtahovat do různých afér, možná to je i tím, že publikuje v Praze a okolí, takový trošku pragocentrismus. Mně osobně třeba blahosklonně povolil jednu stage u keše, která již přes rok a něco fungovala bez sebemenších potíží, a o které jsem se s předchozím RW domluvil již před publikací. Jako kdyby se najednou něco změnilo.

O jeho vynucených publikacích na objednávku v HavlBrodě snad není třeba se ani zmiňovat, zdejší skupina kačerů mi přijde spíš jako sekta. Jsem velice rád, že tu máme Alexe, který se snaží být mnohem více fér a za dobrovolné betatesty děkuje.


Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?
  • 0

#110 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 8:38

Smrk napsal/a:

Solim napsal/a:
.... Zazil jsem dobu pred betatesty i dobu s betatesty a musim rict, ze jsem si nejake podstane zmeny na cache nevsiml. Objevuji se stale cache o nicem stejne jako cache propracovane, ale to bylo stejne i pred betatesty. ...


Já si tedy všiml, že když je u publikace napsáno, že je keš betatestovaná, tak nebývá horší než průměrná. Zato ty podprůměrné a zbytečné betatesty nemívají.


To právě není pravda :-(

Já si toho povšiml na již zmiňované Vojenské keši, kde jeden z mála logů je log betatestera.

Takže, pokud má betatest pouze zařídit, že keš je, je na souřadnicích a neodporuje pravidlům, tak s kvalitou nemá nic společného.

Prostě přibude NA logů na nových keších a nic jiného se nestane. A místo betatestů budou revize již zveřejněných keší, pokud to bude nutné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#111 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:00

tuleník napsal/a:
Nuž pozerám sa na zoznam posledne nájdených a kdeže je ten blahý vplyv na kvalitu keší, keď za posledný mesiac som na GCVote dal až 3x 3,5 a všetko ostatné (11 ks) bolo v rozmedzí 2-3?

Hlavným problémom geocachingu je, že dospel do štádia masovosti, tak nevidím nijaký problém v odradení od geocachingu tých, čo na to proste nemajú. Beztak ich bude menšina, pretože práve najväčší bezmozgovia sú voči kritike najodolnejší.

Celkově nízká skóre BA novinek na GCVote bych v tomhle případě vlivu/nevlivu betatestování ani moc nepřičital. Spíš v tom hrají roli dva faktory jiné: 1) lokalita velkoměsto, tudíž daleko menší výběr "přírodních krás", které by jinak nalepšovaly hodnocení o nějakou tu hvězdičku. 2) Saturace prostoru - kdo si chce pořídit na dosah HC ve velkoměstě novou keš dneska, ten až tak velký výběr míst nemá a opravdu se často spopojí i s OOR. Technicky průměrná keš ve velkoměstském prostředí mívá horší ratingy jako obdobně průměrně provedená keš někde na kopci na venkově.

Podle mého názoru začne být nedostatek kačerů v dlouhodobém časovém horizontu citelným problémem, začne tu být příliš mnoho existujících položek na příliš málo lidí. Proto si nemyslím, že GC je masový až až a že můžeme nováčky klidně odstrašovat. Naopak, jestliže průběžně lidi z aktivního provozu odpadají, je třeba i v přiměřené míře rekrutovat jiné. Proto je mnohem lépe napoprvé věcně vysvětlit než seřvat, neřkuli ještě člověka ponižovat nějakou ironií. Pokud má člověk potenciál, osvojí si to a bude z něj přínosný kačer. No a pokud ani kupa dobrých rad k lepším dalším pokusům nepomůže, pak teprve zlomit hůl a odepsat. Ale ne napoprvé, to ne.

Novom napsal/a:
ČAGeo se naštěstí od dob vzniku dost umírnila a není o nich téměř slyšet, krom pořádání MAZE, za což jim jsou jistě všichni vděčni a nyní po zákazu povinných betatestů se jejich monopolistický moloch na betatestování rozpadne a bude to zase jako dřív. ;)


Jaký monopol? Jste ochotni věnovat čas pomoci kolegům kačerům, ať už začínajícím či zavedeným? Tak se zapište na "telefonní seznam" betatesterů v GeoWiki, nikdo vám nebrání...
  • 0

#112 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:00

Myslím si že betatestem může být "protlačena" do systému řada zbytečných keší "o ničem". Betatest sice zajistí, že tyto keše jsou formálně OK ale jejich základní kvalitu to moc nevylepší. Pro tuto sortu kačerů a jejich keší je podle mě absence nařízeného batatestu možná mnohdy lepší. Keš je sice po spuštění třeba hrozná, FTF hunteři řvou (ale nakonec je z toho třeba noFI eventík a sranda :D) a ta hrůza během pár dní zanikne jako jepice...a je klid. ::: Bavíme se o nařízeném betatestu...ne o tom, kdy si třeba i zkušený kačer nechá něco složitějšího prověřit aby si netrhnul ostudu...to je zásadní rozdíl.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#113 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:05

No, já jsem teda bral betatest jako takovej sichr pro mě... Nikdy si podle mě nikdo nemůže bejt na 100% jistej, že při psaní listngu, nebo při vymýšleni samotné skrýše někde nevědomky neudělal nějakou botu. Takže jsem byl rád, že se našel někdo, kdo se na keš kouknul ještě před odesláním ke schválení. ;)
  • 0

#114 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:18

docile napsal/a:
Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?

Publikuje v Praze, Středočeském kraji A Havlíčkově Brodě. Má tam svou skupinku vlezdop.... jménem Pitrisovi děti (a ano, to "i" tam je záměrně, když upozorníte na to, že je to chyba, akorát na vás koukají dost nevraživě a tvrdě vám vysvětlí, že to tak prostě chtějí a kdesi cosi), už ten název dost napovídá. Vymohl si právo publikovat keše právě zde na přání a objednávku místních. (Sice to není Skupcovo pravidlo, ale ta jejich sekta tam třeba zakazuje logovat FTF dříve, než 24 hodin po nálezu, aby prý ostatním "nekazili radost z FTF boje" ). :|

Toniczech napsal/a:
Jaký monopol? Jste ochotni věnovat čas pomoci kolegům kačerům, ať už začínajícím či zavedeným? Tak se zapište na "telefonní seznam" betatesterů v GeoWiki, nikdo vám nebrání...

Několikrát se stalo, že především a právě Skupcem byli vyžadování členové právě z této skupiny, nikdo jiný betatest provést nesměl. To je snad už taky pryč. V seznamu jsem již dlouho.
  • 0

#115 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:27

Novom napsal/a:

docile napsal/a:
Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?

Publikuje v Praze, Středočeském kraji A Havlíčkově Brodě. Má tam svou skupinku vlezdop.... jménem Pitrisovi děti (a ano, to "i" tam je záměrně, když upozorníte na to, že je to chyba, akorát na vás koukají dost nevraživě a tvrdě vám vysvětlí, že to tak prostě chtějí a kdesi cosi), už ten název dost napovídá. Vymohl si právo publikovat keše právě zde na přání a objednávku místních. (Sice to není Skupcovo pravidlo, ale ta jejich sekta tam třeba zakazuje logovat FTF dříve, než 24 hodin po nálezu, aby prý ostatním "nekazili radost z FTF boje" ). :|


co vím, tak ani někteří místní z tohoto spolku nadšení nejsou...
  • 0

#116 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:31

Novom napsal/a:

docile napsal/a:
Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?

Publikuje v Praze, Středočeském kraji A Havlíčkově Brodě. Má tam svou skupinku vlezdop.... jménem Pitrisovi děti (a ano, to "i" tam je záměrně, když upozorníte na to, že je to chyba, akorát na vás koukají dost nevraživě a tvrdě vám vysvětlí, že to tak prostě chtějí a kdesi cosi), už ten název dost napovídá. Vymohl si právo publikovat keše právě zde na přání a objednávku místních. (Sice to není Skupcovo pravidlo, ale ta jejich sekta tam třeba zakazuje logovat FTF dříve, než 24 hodin po nálezu, aby prý ostatním "nekazili radost z FTF boje" ). :|


Tohle je už zcela zbytečné pomlouvání, proč by tam nemohl publikovat, když odtamtud pochází a zná okolí velice dobře?
Navíc to sem vůbec nepatří.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#117 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:44

Novom napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Jaký monopol? Jste ochotni věnovat čas pomoci kolegům kačerům, ať už začínajícím či zavedeným? Tak se zapište na "telefonní seznam" betatesterů v GeoWiki, nikdo vám nebrání...

Několikrát se stalo, že především a právě Skupcem byli vyžadování členové právě z této skupiny, nikdo jiný betatest provést nesměl. To je snad už taky pryč. V seznamu jsem již dlouho.


Ale dá se to interpretovat i tak, že zadává betatesty lidem, které zná a kteří jsou, mimo jiné, i členy ČAGeo.

To by ovšem nešlo hodit špínu na ČAGeo, co ?

Proč jsi tedy lovil MAZE, pokud Ti ČAGeo tak vadí ? Měl jsi ho, zásadově, ignorovat celé :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#118 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 9:48

Rozlišuj dojmy a pojmy. Přečti si, co jsem tam psal o Maze a pak něco piš. ;) Navíc to není házení špíny, pouze konstatování faktu, jak to s betatesty bývalo, stejně tak, jaká je současná situace v HB, která je dle mého nestandardní. Lidi fakt mají pravdu, že by sis měl podat ruku s honzákem. :D Jo a bude fajn, když si svoje rady necháš pro jiné, pane teoretiku. ;)
  • 0

#119 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:03

hanska napsal/a:
Pokud měly mít povinné betatesty smysl, tak by museli betatesteři splňovat určité poždavky ohledně zkušeností i morálních kvalit (např. kdo většinu multin typu QtA luští od stolu, tak lze u něj těžko očekávat, že to při betatestu multiny provede jinak, pokud si tedy rovnou nevyžádá finálky a nevykašle se i na to luštění od stolu... Takoví jedinci by se prostě betatestery stát nemohli a basta!


Tak hele, ja se hrde hlasim k tomu, ze multiny delam od stolu, pokud to jde. Mam proto dost dobrejch duvodu. Napriklad nekdy je to bezpecnejsi nez hledani nejasnych ndicii v terenu. Krome toho mam vic casu doma u compu, nez v terenu. A v neposledni rade me to bavi, udelat si z toho mysterku. Lousknu takhle leccos, vcetne nekterejch tvejch. Vzhledem k tomu ze pracuji pouze s listingem kese a verejne dostupnymi informacemi, povazuji takovou metodu za naprosto cistou. Pouzivam jen to co mi owner sam nabidnul.

Prestoze tohle umim, nikdy bych jako betatester multiny neudelal betatest od stolu. Samozrejme bych ty stage obesel, jinak by betatest nemel smysl a veci ktery nemaj smysl ja nedelam. Proc bych se mel podepsat pod neco co jsem neoveril? Abych si udelal taky ostudu az to bude spatne?

Krome toho prave proto ze to umim, tak bych jako bonus ownerovi udelal analyzu odolnosti multiny proti BF. Dostal by ode mne informace jak moc je to chatrny a kde to eventuelne vylepsit aby to prave od stolu resit neslo. Jestli by to pouzil uz je jeho vec. V kazdym pripade bych jako betatester na multine zafungoval mnohem lip, nez normalni kacer ktery akorat obejde stage a dosadi do vzorecku.

S lidma jako jsi ty je fakt tezky porizeni. Jsem docela rad ze jsi daleko, ze nemusim tvoje kese obchazet obloukem, a ze ty na moje kese nechodis. Tuhle jsem tam u vas byl, mel jsem takhle pekne vylustenou nejakou tu tvou silenou multinu, ale ani jsem se tam nesel zalogovat. Spokojil jsem se s tim ze jsem si ji vylustil a na bod, kterej by se s vysokou pravdepodobnosti neobesel bez nejakejch dohadu, mazani logu atd se muzu vykaslat. Kde me nechteji, tam se nevnucuju. Akorat nechapu ze te to bavi venovat takovyho casu tomu, abys kazdyho nasral a postval proti sobe.
  • 0

#120 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:07

Novome, ty jsi dostal od H+ prý facku, protože jsi si dlouho koledoval. Nebudu tvoje výpady komentovat, protože na nich není mnoho pravdy. Tvoje kecy jsou jen a jen plácáním jednoho tlučhuby do větru. Už jednou jsi za to dostal. To že urážíš mě, tak to unesu, ale že urážíš mé kamarády.... Urazil jsi asi tak dvacet lidí, proč? Pokud zde máš nějaký pocit křivdy a nebo víš o nějakých nepravostech, šoupni sem něco konkrétního co jsem podělal. Šup sem s tím, ať to všichni vidí. Nekecej a usvěč mě. Ahoj Novome, tvůj Pitris
  • 0
Ahoj Pitris




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama