Přejít na obsah


Fotka

Zrušení nařizovaných betatestů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
141 odpovědí na toto téma

#121 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:13

Vše podstatné, již zaznělo, netřeba více komentovat a spamovat. ;) To už by bylo opravdu hodně OT.

Ale tak pro formu, abych tu nebyl osočován ze lží, toto jsem dostal:

Skupec Reviewer (skupec.reviewer@gmail.com)
Kolize
14. 6. 2010, 17:01:57
Ahoj
u tvojí cache Pardubice cyklistické, jsi se dostal s druhou stages do kolize 134m s vedlejší keškou. Cache se líbí a uděluji výjimku. Píšu to proto, že pokud by někdo v budoucnu prudil, tak ať máš argument.

Měj se pěkně
--
Ahojky
Skupec Reviewer

Ta keš již fungovala od 9.12.2009 bez potíží a argumenty jsem měl od Minarja, nebylo proto nutné ji znovu přeschvalovat.
  • 0

#122 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:21

Novom napsal/a:


Tome, nech toho. Řekl sis o to. Z tvé strany to bylo pusté pomlouvání, nesnižuj se na úroveň honzaka. Spíš byste si měli popovídat osobně má eventu.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#123 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:26

Jak jsem dostal, tak i prodávám, kdyby mi tohle řekl jeden člověk, tak si řeknu, že je to pouhopouhý výmysl, když ale podobné věci slyšíš od několika na sobě naprosto nezávislých zdrojů, jak se věci mají a jak to funguje, tak na tom zřejmě bude zrnko pravdy. Důkazy nemám, běžné rozhovory si bohužel nenahrávám. Ale už toho nechávám, protože to nemá smysl, svoje jsem k tomu řekl.
  • 0

#124 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:47

kolombo napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Takže pokud jde o zmíněnou GC4P93X, přijde mi listing sice lakoničtější, než v našich končinách obvyklé, ale hádám, že podstatu místa asi dobře postihuje a potud by u mě byl OK.


Jenže problém u té Vojenské není jen v tom listingu, ale hlavně v tom, že stojíš na zůžení silnice a pracně doluješ z patníku tic-tac krabičku, kterou před Tebou někdo zastrčil moc hluboko do díry, kam skoro nenacpeš dva prsty :-( A to na sinici, v místě, kde neprojedou dvě auta vedle sebe :-( Z druhé strany stát nemůžeš, protože jsi na mostku :-(

Tim chces rict, ze jsi tak liny nebo malo inteligentni, abys zaparkoval tam, kde nebudes zavazet, a zbytek dosel pesky?
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#125 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:49

rubick napsal/a:
Jako ex-rw se stavím na stranu betatestů. Pro mou práci to byla ohromná pomoc a odfiltrovalo to velkou část balastu. Proto si vážím každého betatestera, ať už "oficiálního" nebo neoficiálního, který byl ochotný něco pro druhé místo plkání na fórech udělat. Nemůžu ani spočítat, kolikrát se nepublikovatelný shit změnil s podporou betatestera na krabici, které se pak sypaly favotitky. To pak opravdu potěší, reviewera, betatestera i ownera. Betatesty byly vždy myšleny jako pomoc reviewerovi při schvalování i kačerovi-nováčkovi při zakládání, jejich účelem nebylo někoho slepě mentorovat. Mnozí začátečníci pak byli rádi, že jim někdo byl ochotný poradit, jak udělat kešku lépe. Samozřejmě ale existovala i druhá skupina, kteří spokojeni nebyli, což byli z mé zkušenosti ti, kteří měli u svých kešek nejvíce chyb a problémů. Dalším obrovským problémem je pak to, že zalhat v listingu nebo při komunikaci s rw (což taky nejsou ojedinělé případy) je maličkost a některé potenciální problémy se prostě jinak než v terénu zjistit nedají. A už jen pro to všechno to podle mě smysl mělo.
Na suché ověření kolizí a formalit stačí v podstatě naprogramovaný automat a taková práce by mě tedy asi dlouho nebavila...

Diky za podporu nejpovolanejsi! Jen se obavam, ze mistni odpurce ani tohle nepresvedci a dal si budou mlit svou.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#126 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:58

Novom napsal/a:
Vše podstatné, již zaznělo, netřeba více komentovat a spamovat. ;) To už by bylo opravdu hodně OT.

Ale tak pro formu, abych tu nebyl osočován ze lží, toto jsem dostal:

Skupec Reviewer (skupec.reviewer@gmail.com)
Kolize
14. 6. 2010, 17:01:57
Ahoj
u tvojí cache Pardubice cyklistické, jsi se dostal s druhou stages do kolize 134m s vedlejší keškou. Cache se líbí a uděluji výjimku. Píšu to proto, že pokud by někdo v budoucnu prudil, tak ať máš argument.

Měj se pěkně
--
Ahojky
Skupec Reviewer

Ta keš již fungovala od 9.12.2009 bez potíží a argumenty jsem měl od Minarja, nebylo proto nutné ji znovu přeschvalovat.

Nechapu, co je na tomhle mailu spatneho a jak to dokazuje spinu, cos tady nahazel.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#127 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 10:59

Jestli uz neni nejlepsi to tu zamknout. Tobias to mel podat jako oznameni a hotovo (zamknuto). Kam to bude smerovat bylo jasne hned. Tech osobnich utoku uz je tu myslim azaz a fakticky se debatuje uz o blbostech, ktere s oznamenim uz nesouvisi. Kdo chce betatest, at si nekoho pozada, kdo nechce tak ho mit nemusi. Jasne jak facka. Hotovo. B)
  • 0

#128 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 11:13

Ono nejvíce záleží na tom, jaký betatester je a proč to dělá - většina to snad dělá kvůli pomoci jiným kačerům, menší část (ne ale úplně malá) si tím léčí své ego a nahoní si na tom body. A největší problém byl v tom, že revieweři u některých betatesty vyžadovali, u jiných (rozuměj kamarádů) nikoli a to mělo za důsledek i mnoho průserů (nemluvím o naštvaných FTF lovcích).
  • 0

#129 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 11:19

fotrik napsal/a:

kolombo napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Takže pokud jde o zmíněnou GC4P93X, přijde mi listing sice lakoničtější, než v našich končinách obvyklé, ale hádám, že podstatu místa asi dobře postihuje a potud by u mě byl OK.


Jenže problém u té Vojenské není jen v tom listingu, ale hlavně v tom, že stojíš na zůžení silnice a pracně doluješ z patníku tic-tac krabičku, kterou před Tebou někdo zastrčil moc hluboko do díry, kam skoro nenacpeš dva prsty :-( A to na sinici, v místě, kde neprojedou dvě auta vedle sebe :-( Z druhé strany stát nemůžeš, protože jsi na mostku :-(

Tim chces rict, ze jsi tak liny nebo malo inteligentni, abys zaparkoval tam, kde nebudes zavazet, a zbytek dosel pesky?


Vážený hulváte. Kdyby jsi byl schopen pochopit psaný text, tak by jsi z něj zjistil, že nejde o parkování, ale o vyjmutí keše za skrýše.

Je ale pravda, že jsem si svoje jízdní kolo opřel přímo o ten patník a ne na parkovišti, zhruba 100 metů daleko. Ono je to nejlepší krytí, když někdo plácne keš na místo, kde jsi za všech stran vidět.

Tu příslušnou sobotu jsem ujel na kole 43 km. Nevím, je-li to známka lenosti. Ale Tvoje příspěvky tady jsou známka úplně něčeho jiného. Minimálně toho, že nedokážeš uvažovat o jiném názoru, než tom svém.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#130 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 11:20

Také hlasuji pro zámek. Oznámeno to bylo, povinné betatesty jsou již (naštěstí) minulostí, tak se s tím násilní betatestovači budou muset smířit (přesně tak, jak radili při jejich zavádění oni těm, kterým se povinné betatesty nelíbily). Kdo chce betatest, může si ho domluvit dobrovolně. Takže jestli je to opravdu tak super a taková výhra, zakladatelé to budou dělat dobrovolně dál. A pokud nebudou, tak to asi zase tak super nebylo.
  • 0

#131 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 11:27

sovidoupe napsal/a:

Novom napsal/a:

docile napsal/a:
Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?

.....


Tohle je už zcela zbytečné pomlouvání, proč by tam nemohl publikovat, když odtamtud pochází a zná okolí velice dobře?
Navíc to sem vůbec nepatří.


Teď nám v Praze nějaký čas publikuje keše hlavně Sopdet a Tobias. A že bych za tím hned viděl nějaké spiknutí?
  • 0

#132 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 11:30

Novom napsal/a:
... jaká je současná situace v HB, která je dle mého nestandardní. ...


Já bydlím v Praze, ale původně jsem z Frýdlantu. Kdybych byl pražským revírníkem, klidně bych si s Dark Lordem domluvil, že bych frýdlantské keše publikoval, protože tam znám každý kámen. Takže bych neteorizoval, když nejsou známá fakta.
  • 0

#133 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 12:07

kolombo napsal/a:
Z druhé strany stát nemůžeš, protože jsi na mostku :-(
...
Ono je to nejlepší krytí, když někdo plácne keš na místo, kde jsi za všech stran vidět.

Fakt mluvíme o stejné keši?
Vložený obrázek
  • 0

#134 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 12:39

Novom napsal/a:
Vše podstatné, již zaznělo, netřeba více komentovat a spamovat. ;) To už by bylo opravdu hodně OT.

Ale tak pro formu, abych tu nebyl osočován ze lží, toto jsem dostal:

Skupec Reviewer (skupec.reviewer@gmail.com)
Kolize
14. 6. 2010, 17:01:57
Ahoj
u tvojí cache Pardubice cyklistické, jsi se dostal s druhou stages do kolize 134m s vedlejší keškou. Cache se líbí a uděluji výjimku. Píšu to proto, že pokud by někdo v budoucnu prudil, tak ať máš argument.

Měj se pěkně
--
Ahojky
Skupec Reviewer

Ta keš již fungovala od 9.12.2009 bez potíží a argumenty jsem měl od Minarja, nebylo proto nutné ji znovu přeschvalovat.


Na co si stěžuješ?:D:D:D
Buď rád, že ti to nezamázl.;)
A jinak vyndej něco dalšího, jinak tímto příspěvkem usvědčuješ sebe.;)
  • 0

#135 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:01

Pistafista napsal/a:
Pokud mne paměť neklame, betatesty zde zavedl Pitrýs jako výraz vlastního alibismu. Myšlenka to snad nebyla až tak špatná, brzy však byla zneužita klientelismem a snahou některých jedinců o participaci na rozhodovacím procesu při publikaci. Zrušení této české deviace nad rámec objektivních pravidel lze jedině přivítat, z této svobodomyslné hry vytvářela typicky český byrokratický moloch. Fuj.


Osobně jsem dělal několik betatestů a vždy to bylo dobrovolně, bez jakéhokoliv rozhodování... Vždy jsem popsal situaci a případná doporučení, co bych udělal lépe nejdříve autorovi a pak to nakonec shrnul i RW i s fotkami a rozhodnutí jsem nechal na něm. Z toho, co tu čtu mi přijde, že tu čím dál víc lidí vidí za každým rohem nekalý úmysl, využití betatestu k něčemu úplně jinému, což tedy vůbec nechápu.

Solim napsal/a:
Sleduji tuto debatu a myslim, ze je o nicem. Zazil jsem dobu pred betatesty i dobu s betatesty a musim rict, ze jsem si nejake podstane zmeny na cache nevsiml. Objevuji se stale cache o nicem stejne jako cache propracovane, ale to bylo stejne i pred betatesty. Spis jsem mel obavy z betatesteru, ze se budou snazit vnutit svoji myslenku zacinajicim kacerum a zabiji novou myslenku hned v zarodku, jestli se tak stalo to netusim.


Já osobně vidím daleko více lepších keší, než byly dříve, často jsou i propracovanější. Samozřejmě i dnes se najdou špatné, ale betatester (alespoň jak jsem to chápal já) by měl poradit autorovi a RW případně říct, jestli viděl něco, co neporušuje podmínky (viz. pravidla pro betatestery)... Takže pokud si autor nechtěl dát poradit, tak s tím betatester nic stejně neudělal...
A co se týče toho zabití myšlenky hned v zárodku - nevím jak to myslíš, většinou se přece jde testovat už hotová keš... Takže pokud je myšlenka zajímavá a v souladu s pravidly, proč by ji zabíjel. Spíše si myslím, že to může mít pozitivní vliv, že může vidět i to, co dotyčný sám nevidí...

Ohledně dalších příspěvků tady - moc pěkně to shrnul Cavalier ve svém prvním příspěvku.
Bohužel většina dalších příspěvků zde je tu spíše osočování jeden druhého, měli byste se docela mírnit :-(
  • 0

#136 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:17

A co se týče betatestů osobně - raději bych se přikláněl k povinnému betatestu, než k úplnému zrušení (případně "dělejte si betatesty kdo chcete", když toto bude známé jen jako doporučení mezi komunitou). Proto jsem byl na straně těch, co by raději ty povinné betatesty měli. I když je tu hodně lidí, kteří brání "svobody" a říkají, že vše povinné je špatné... Chápu i jejich argumenty.

A teď jedno zamyšlení nad možným řešením:
Co navrhovat všem nováčkům během schvalování keší, aby si nechali udělat dobrovolný betatest, který sice není povinný, ale může jim pomoct, aby se keš více líbila a aby měl RW lehčí schválení?
Důvody:
- Doporučení od RW by předpokládám většina uposlechla, zlepšila by se alespoň ta část keší, u které by BT proběhl
- Nic by nebylo povinně, jen doporučeně
- Ale zároveň by přišlo nováčkům upozornění, že si BETATEST MAJÍ nechat udělat, protože ne všichni čtou wiki či doporučení k zakládání keší...

Jen tak na okraj:
Já osobně jsem první keš publikoval bez jakékoliv kontroly. Druhá až čtvrtá byly multiny a ty jsem si před 6-ti lety, kdy nikdo neslyšel o betatestech NECHAL! kontrolovat v době, kdy jsem v té době ještě moc živých kačerů ještě neviděl.
Je pravda, že dříve vznikaly také kešky a tenkrát měli také svou úroveň, ovšem řekl bych, že od té doby se trochu změnil počet a hlavně složení kačerů! Geokešing se stal daleko více masovou záležitostí, GPSky jsou více rozšířené, a s tím souvisí i to, že se rozšířil okruh lidí, co zakládají kešky. Takže je geokešing daleko přístupnější a je pravděpodobnější (i z těch logů a zážitků co se popisují tady), že keše hledají různí výrostci nebo ti, co to berou jako chvilkovou zábavu. A ti podle mě nebudou o zakládání keše přemýšlet tolik do hloubky jako kdysi... Samozřejmě nemám to nikde podložené (jen logy z keší + zážitky tady z fóra z různých kešek), a je to tudíž jen můj pocit. Takže i ten betatest má dnes trochu jiný smysl než kdysi, kdy těch kešek bylo jen pár...
  • 0

#137 "KaGa"

"KaGa"

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:35

kalich napsal/a:

Začátečníka ??? z čeho soudíš ? Znáš mě?


:-D nějaký vztahovačný, z čeho soudíš že se zmínka o začátečníkovi týkala Tebe? :-D
To vypadá na trefenou husu :-D

KaGa
  • 0

#138 "KaGa"

"KaGa"

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:38

Roman_Jaromer napsal/a:
A teď jedno zamyšlení nad možným řešením:
Co navrhovat všem nováčkům během schvalování keší, aby si nechali udělat dobrovolný betatest, který sice není povinný, ale může jim pomoct, aby se keš více líbila a aby měl RW lehčí schválení?
Důvody:
- Doporučení od RW by předpokládám většina uposlechla, zlepšila by se alespoň ta část keší, u které by BT proběhl
- Nic by nebylo povinně, jen doporučeně
- Ale zároveň by přišlo nováčkům upozornění, že si BETATEST MAJÍ nechat udělat, protože ne všichni čtou wiki či doporučení k zakládání keší...


100% pro, a kromě linku na pravidla pro zakládání keší taky link na kulturu logování...
  • 0
kaga_cz

#139 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:51

Tiskar94 napsal/a:

kolombo napsal/a:
Z druhé strany stát nemůžeš, protože jsi na mostku :-(
...
Ono je to nejlepší krytí, když někdo plácne keš na místo, kde jsi za všech stran vidět.

Fakt mluvíme o stejné keši?


Určitě ano. Stojíš na krajnici, na protější straně silnice je zábradlí a pod Tebou díra. Pokud jede auto, stojíš mu v prostoru. Vidět jsi velmi dobře.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#140 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 13:56

Novom napsal/a:

docile napsal/a:
Skupec publikuje i v Havlíčkově Brodě?

Publikuje v Praze, Středočeském kraji A Havlíčkově Brodě. Má tam svou skupinku vlezdop.... jménem Pitrisovi děti (a ano, to "i" tam je záměrně, když upozorníte na to, že je to chyba, akorát na vás koukají dost nevraživě a tvrdě vám vysvětlí, že to tak prostě chtějí a kdesi cosi), už ten název dost napovídá. Vymohl si právo publikovat keše právě zde na přání a objednávku místních. (Sice to není Skupcovo pravidlo, ale ta jejich sekta tam třeba zakazuje logovat FTF dříve, než 24 hodin po nálezu, aby prý ostatním "nekazili radost z FTF boje" ). :|

Toniczech napsal/a:
Jaký monopol? Jste ochotni věnovat čas pomoci kolegům kačerům, ať už začínajícím či zavedeným? Tak se zapište na "telefonní seznam" betatesterů v GeoWiki, nikdo vám nebrání...

Několikrát se stalo, že především a právě Skupcem byli vyžadování členové právě z této skupiny, nikdo jiný betatest provést nesměl. To je snad už taky pryč. V seznamu jsem již dlouho.


To si trochu přepísknul ne? Osobní útoky sem nepatří a když si přečteš pravidla fóra, tak zjistíš, že je porušuješ...

... ty máš vůbec problém s pravidly - že? Pravidla GS jasně říkají, že revieweři schvalují keše (regionalizace je čistě lokální a na domluvě a v ČR máme jasně stanoveno, že revieweři jsou PŘEDEVŠÍM pro... Pokud je některý reviewer z nějakého města (přestěhoval se) a ví tam o každém stromu - je logické, že právě tam on bude keše publikovat.

ČAGEO nerovná se BETATESTEŘI.
Nejsem člen ČAGEO a beta-testerem jsem se stal jen tak, že jsem si to napsal do Wiki. Nikdo mě nevybíral, nikdo mě nelustroval.

OBECNĚ SI MYSLÍM, ŽE BY TEN HON NA ČAGEO MĚL JEDNOU PRO VŽDY KONEČNĚ SKONČIT. Čageo je organizace, která si má právo dělat co chce v mezích zákona a to se taky děje. Pokud s nimi nesouhlasíme - nevšímejme si jich. Pokud nás to zajímá - angažujme se. Čageo můj geoživot nemění, neomezuje (tedy když pominu, že jsem na nějakym eventu zakopnul o jejich vlajku). ŽIJ A NECH ŽÍT.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama