Přejít na obsah


Fotka

Změna systému dokončena

gc.cz

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

Anketa: Změna systému dokončena (124 uživatel(ů) vložilo hlas)

Nový systém je

  1. Lepší než starý (18 hlasy [14.52%])

    Procento hlasů: 14.52%

  2. Již jste hlasovali Horší než starý (60 hlasy [48.39%])

    Procento hlasů: 48.39%

  3. Na stejno (3 hlasy [2.42%])

    Procento hlasů: 2.42%

  4. Teprve se uvidí (43 hlasy [34.68%])

    Procento hlasů: 34.68%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#41 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 16:34

co mi chybí:
- stará favicon - tahle výchozí se mi v oblíbených špatně hledá
- RSS - používal jsem RSS na posledních asi 50 (nebo 100?) příspěvků ve fóru, ale nic takového tu teď není. V seznamu RSS je jen něco na poslednách 10 příspěvků a to stejně nefunguje (stejně jako většina RSS kanálů které se tu teď nabízí)

- favicon nahrazena
- rss je standardní vlastnost systému, takže případné změny nebudou hned
 

A také mi chybí možnost editace vlastních příspěvků - prý že na to nemám oprávnění
 
PS: šlo by do profilu přidat položku nick na gc.com? Spousta lidí nemá vyplněný odkaz na profil (nebo to neumí) a občas je ten nick jiný (a když už sˇi teď stejně musí všichni všechno vyplnit znovu, tak by to asi nebyl takový problém)

divný, jít by to mělo a uživateli upravené příspěvky tu vidět jsou

položku by přidat šlo, ale v profilu se dá nastavit už teď nějaký uživatelský název, takže nic nebrání tam dát nick na gc.com


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#42 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 17:09

Docela mile mne překvapilo rozvržení oken v blogu. Proč to nemůže být i na fóru? Proč není šířka textového okna stejně široká jak v blogu? Tam to má logiku, tady jsem furt jak na tenise, tam-zpátky přes celý monitor.


  • 0

#43 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 17:31

Proč není šířka textového okna stejně široká jak v blogu? Tam to má logiku, tady jsem furt jak na tenise, tam-zpátky přes celý monitor.

 

Co soudruh, to názor. Mně například šířka okna v blogu připadá příliš malá, sloupeček s textem zbytečně úzký, což se projevuje v jeho natahování. Takže já bych zase naopak byl spíš pro jeho rozšíření. Šířka sloupce ve fóru mi přijde akurátní, jako na tenise si tedy nepřipadám.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#44 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 18:08

Co soudruh, to názor. Mně například šířka okna v blogu připadá příliš malá, sloupeček s textem zbytečně úzký, což se projevuje v jeho natahování. Takže já bych zase naopak byl spíš pro jeho rozšíření. Šířka sloupce ve fóru mi přijde akurátní, jako na tenise si tedy nepřipadám.

Samozřejmě záleží na typu monitoru a rozlišení. Ale předpokládám, že většina monitorů je v téhle době širokoúhlých. Za sebe můžu říct 22" - 1680x1050. Zkoušela jsem vzhled i na 1280x800, ale taky blbý (na tomhle typu monitoru).


  • 0

#45 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 18:15

Hlavně bude záležet na tom, na čem si kdo ten blog zobrazuje. Na desktopu (Full HD monitor) mám rozměry jak u fóra, tak u blogu dobré, ale na tabetu se blogy zobrazují VELMI úzké. Viz příloha.

Přiložené miniatury

  • export_01.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 21 říjen 2013 - 18:16

  • 0

#46 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 18:48

Samozřejmě záleží na typu monitoru a rozlišení. Ale předpokládám, že většina monitorů je v téhle době širokoúhlých. Za sebe můžu říct 22" - 1680x1050. Zkoušela jsem vzhled i na 1280x800, ale taky blbý (na tomhle typu monitoru).

 

Hlavně bude záležet na tom, na čem si kdo ten blog zobrazuje. Na desktopu (Full HD monitor) mám rozměry jak u fóra, tak u blogu dobré, ale na tabetu se blogy zobrazují VELMI úzké. Viz příloha.

 

Čtu to na notebooku, 17,3", rozlišení 1600x900, formát 16:9. Neříkám, že se ten blog nedá číst, říkám jen, že mi to už přijde zbytečně úzké a že šířka fóra mi problémy nečiní. Je pravda, že 4,7" na úhlopříčce rozdílu znamená 12 cm, což není až tak málo (cca 10,5 cm ve vodorovném směru a 5,9 cm ve svislém směru). Ale jak jsem psal v úvodu svého předchozího příspěvku - každému to vyhovuje jinak. Já jsem pro nezmenšování šířky fóra a osobně bych o něco rozšířil sloupec u blogu (tím spíš, že u blogů se předpokládají delší příspěvky nezřídka doplněné obrázky). Toť z mé strany vše.

 

EDIT: Tak abych skoro vzal zpět většinu z toho, co jsem napsal. Zatím jediný blog, který je tak úzký, je ten od Pepy z Počernic. Všechny ostatní blogy jsou už sympaticky širší, protože mají případný seznam kategorií v pravém sloupci, zatímco Pepa je má ve sloupci levém. Tím to užere další místo pro vlastní text. Asi je to věcí nastavení. Takže jsem spokojený jak s šířkou blogů, tak fóra.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 21 říjen 2013 - 19:10

  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#47 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 21:23

Samozřejmě záleží na typu monitoru a rozlišení. Ale předpokládám, že většina monitorů je v téhle době širokoúhlých. Za sebe můžu říct 22" - 1680x1050. Zkoušela jsem vzhled i na 1280x800, ale taky blbý (na tomhle typu monitoru).

Osobně mám rozlišení 1920x1080 a nevidím ve čtení fóra problém. Ono úplně stačí nemít okno prohlížeče maximalizované, ale nechat mu nějakou rozumnou šířku. Aspoň se vedle vejde ještě něco ;-)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#48 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 21:44

ja uz forum sleduju jen na mobilu. hezky bez reklam, na cele obrazovce a jen s tim nejdulezitejsim.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#49 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 22:17

EDIT: Tak abych skoro vzal zpět většinu z toho, co jsem napsal. Zatím jediný blog, který je tak úzký, je ten od Pepy z Počernic. Všechny ostatní blogy jsou už sympaticky širší, protože mají případný seznam kategorií v pravém sloupci, zatímco Pepa je má ve sloupci levém. Tím to užere další místo pro vlastní text. Asi je to věcí nastavení. Takže jsem spokojený jak s šířkou blogů, tak fóra.

Jo tak já koukala zrovna na ten od Pepy a ten mi vyhovoval. :D  Rozhodně není tak úzký jak na tvém prohlížeči.

 

Osobně mám rozlišení 1920x1080 a nevidím ve čtení fóra problém. Ono úplně stačí nemít okno prohlížeče maximalizované, ale nechat mu nějakou rozumnou šířku. Aspoň se vedle vejde ještě něco ;-)

Nemít okno maximalizované? Zásadně mám všechno na max. :D A na to "ještě něco" slouží další monitor(y). :)

Každopádně tyhle formáty diskuzních fór se dělaly tak před 7-10 roky, kdy byly monitory téměř čtvercové. A zmenšovat si prohlížeč jen kvůli tomu, aby se na to dalo rozumně koukat mi přijde podivné. Dnes se vše hlavní tlačí do centrální části stránky, ovládání (kromě nahoře) a další doplňující funkce na boky.

S ajťákama je to věčný boj o vzhled. :rolleyes:


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:gc.cz

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka