Přejít na obsah


Fotka

Chyby na novém webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
310 odpovědí na toto téma

#261 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 16:00

Vyborne :) Tak uz si snad ty pravidla nektery vejrostci prectou a prestanou se tu ohanet nesmyslama ;)


  • 0

#262 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 9:43

o problému s wiki vím, k řešení se dostanu příští týden, vyřešení oznámím.

Přihlašování k wiki by již mělo být funkční. Používá se stejné přihlášení jako na  novém systému, tedy ne {číslo-nick} a mělo by to převzít aktuální přihlášení na fóru. Nebylo možné to navázat na původní účty na wiki, což stejně ničemu nevadí.. Použil se nějaký integrační modul, jehož instalace probíhala trochu divoce a tak se možná objeví nějaké nedostatky a následné úpravy.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#263 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 11:10

@Pepa.z.pocernic: Přihlašování zafungovalo, díky.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#264 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 12:49

Přihlašování k wiki by již mělo být funkční...

No asi není, sice už nehlásí chybu hesla, zdánlivě to projde, ale zůstávám v režimu nepřihlášeného.

A navíc mi nejde se přihlásit ani sem do fóra z Chrome (z MSIE 8 to do fóra jde, do wiki taky ne).

Zkusím to večer z domova, jestli se to rozbilo i tam.


  • 0

#265 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 12:52

Zkus promáznout cookies na *.geocaching.cz


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#266 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:00

Zkus promáznout cookies na *.geocaching.cz

vymazal jsem už předtím wiki.geocaching.cz, to nepomohlo, po vymazání všeho geocaching.cz už mi jde přihlásit do fóra i z Chrome, ale wiki pořád stejný stav. Přihlášení jako proběhne v pořádku, ale ve wiki jsem pořád jako anonym host.

 

v cookie wiki mi to ukládá jako username s velkým prvním písmenem, i když zadávám malé (nemůže být chyba v tom?):

 

Jméno: geocachingcz_wiki_mw_UserName

Obsah: Dr.vota

----------------------------------

ještě teda podezřelé cookies s member_id=0 z geocaching.cz:

----------------------------------------

Jméno: member_id Obsah: 0 Doména: .geocaching.cz Cesta: /wiki Komu odesílat: Jakýkoli typ spojení Přístupné skriptu: Ano Vytvořil: úterý, 5. listopadu 2013 12:58:04 Platnost do: středa, 5. listopadu 2014 12:58:04

 

--------------------

a

--------------------

Jméno: pass_hash Obsah: 0 Doména: .geocaching.cz Cesta: /wiki Komu odesílat: Jakýkoli typ spojení Přístupné skriptu: Ano Vytvořil: úterý, 5. listopadu 2013 12:58:04 Platnost do: středa, 5. listopadu 2014 12:58:04
  • 0

#267 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:15

hm, tohle je pro mě v tuhle chvíli bohužel podivně fungující černá krabička. Co mně funguje: promazat cookies na *.geocaching.cz, přihlásit se na www.gc.cz a po přechodu na wiki.gc.cz jsem přihlášen.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#268 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:17

možná jsem přišel na tom v čem chyba, zkus teď

 

edit: co jsem teď zkoušel, tak přihlášení nebo odhlášení na www i wiki přihlašuje i odhlašuje na obou webech zároveň


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#269 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:21

možná jsem přišel na tom v čem chyba, zkus teď

Teď mi to po ručním přihlášení do wiki zabralo, ale třeba ještě jsem mezitím vymazal kromě cookies i komplet cache v Chrome. Takže do wiki jsem se už přihlásil.

Jen tam mi to pořád dělá velké první písmeno v username (Dr.vota), ve foru je správně malé.


  • 0

#270 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:25

to první velké písmeno je prostě vlastnost komponenty, tak to ignoruj

edit: předchozí systém si tam zase cpal interní id uživatele, tohle není dokonalé, ale furt lepší než předtím


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#271 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:26

OK, pokud to nebude dělat problémy jinde, přežiju to  :)

Díky!


  • 0

#272 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 14:19

Děkuju Pepovi za opravu stran wiki (po několika dnech mimo jsem se dneska přihlásil na GC.cz a opravdu to funguje provázaně - po otevření wiki se vidím přihlášený i tam).

 

Pro dr.votu na vysvětlenou dodám, že systém MediaWiki do určité verze (číslo z hlavy neřeknu, ale je velmi pravděpodobné, že tady ji ještě používáme) umožňoval názvy článků, uživatelský jména atp. jen s velkým počátečním písmenem. Novější verze už nějaký čas umožňují i názvy a jména, začínající písmenem malým. Na projektech Nadace Wikimedia, kde pochopitelně běží verze zcela aktuální, se to prakticky projevilo tak, že Wikislovníky (wiktionary.org) nové možnosti využívají a proto v nich najdete hesla psaná malým písmenem (př. jablko), zatímco na Wikipediích (wikipedia.org) aj. se konzervativně rozhodlo novou možnost neaktivovat a zůstalo u písmen velkých (čl. o ovoci tedy nese název Jablko), přičemž u hesel, kde je rozdíl velké malé zásadní, jako třeba obchodní značky, záměrně začínající malým, se to řeší záhlavním upozorněním na technická omezení a správná podoba se rozepíše hned v úvodu textu. Asi hlavní argument proč na Wikislovníku malá písmena povolena jsou, a na Wikipedii ne je praktický a každímu z projektů na míru. Na Wikipedii se totiž daleko víč uplatňují přesměrování z alternativních názvů, jejichž počet by se po "novu" ještě znásobil. Co z toho plyne pro nás? Ptotože tady nám wiki plní spíše pomocnou funkci bokem, buďme rádi, že teď editace opět jakžtakž funguje a velké písmeno považujme jen za kosmetickou vadu, jako byly ty číselné předpony v předešlé verzi. Poměrem pracnost/přínos asi pro tuto chvíli k upgradu MW není reálné argumentovat.


  • 0

#273 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 17:07

...Pro dr.votu na vysvětlenou ...

No ale já nemluvím o velkém písmenu v heslu (názvu článku), nýbrž v USERNAME (to, co ukazuje jako jméno přihlášeného uživatele). To nic, to je jedno.


  • 0

#274 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 20:43

Ahoj, v mobilni verzi webu nikde nemuzu najit cisla stranek u diskuzi. Prepinat to pojednom nic moc....ale treba je chyba jen u mne...
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#275 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2013 - 21:06

Nevím proč, ale nemohu se prokliknout do skupiny, kde jsem členem (asi). KDyž kliknu na skupinu Geowest, dostanu hlášku:

Zpráva IP.Board Nemáte oprávnění vidět tuto stránku

Návrat na Home skupiny

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#276 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2013 - 21:12

Zřejmě blbě nastavené přístupy pro jednotlivé hodnosti uživatelů. To musí správně nastavit její správce.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#277 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2013 - 12:31

V IE 11 na Win7 x64 mi nefungují citace a nefunguje vkládání ze schránky do příspěvku (ve Firefoxu oboje funguje, takže nejspíš problém v IE 11 a použitém javascriptu?)


  • 0

#278 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 10:14

Měl bych dva drobné dotazy. Jeden se týká funkce "označit jako přečtené" u subfór, nikoliv přímo v tématu. Když na dané kliknu, nic se neděje a nepřečtená vlákna mám stále označena jako nepřečtená (např vyberu geocaching.cz -> geocaching). když si ale rozkliknu položku wherigo (geocaching.cz -> geocaching -> wherigo) tak to funguje správně. A druhá věc je ,že se mi například zobrazuje téma "geowesťáci hlaste se" jako nepřečtené, ale když ho otevřu dostanu info že nemám práva (což chápu), a když se vrátím zpět mám ho stále jako nepřečtené. Nelze nějak udělat aby ten kdo nemá práva dané téma vubec neviděl? Díky


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#279 Kyong

Kyong

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 12:42

Tak mi funkce "označit jako přečtené" u subfór funguje. Já mám spíše problém, že mi chybí tato funkce celkově pro celé fórum. Když přečtu, co chci, tak pak chci hromadně vše dát zaznačit jako přečtené a ne projíždět každou kategorii, abych to mohl označit za přečtené.


  • 0

#280 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 14:22

Tak mi funkce "označit jako přečtené" u subfór funguje. Já mám spíše problém, že mi chybí tato funkce celkově pro celé fórum. Když přečtu, co chci, tak pak chci hromadně vše dát zaznačit jako přečtené a ne projíždět každou kategorii, abych to mohl označit za přečtené.

Úplně dole na stránce vedle oranžové ikonky 3. odkaz zleva "Označit celé fórum jako přečtené" ? ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama