Přejít na obsah


Fotka

Chyby na novém webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
310 odpovědí na toto téma

#61 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 8:37

U skupin:

 

Pokud někoho pozvu, tak po nakliknutí pozvánky se zobrazí:

Zpráva IP.Board

nemáte oprávnění prohlížet tuto skupinu

 

Nad tím sice je přijmout pozvání, ale i když ho přijmu, tak se mi práva k přístupu ke skupině nepřidělí. Dokonce ani u veřejné skupiny :-(

 

Dělá mi to taky. Připojil jsem se ke skupině "Praha". Ačkoliv všude ve výpisu vidím, že k ní připojen jsem, tak mi to při pokusu o zobrazení jejího obsahu napíše: "Zpráva IP.Board: Nemáte oprávnění prohlížet tuto skupinu".

 

Zrovna skupiny bych považoval za pozitivní věc nového webu, proto bych se přimlouval za brzké zprovoznění.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#62 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 8:37

Při kliknutí na nějaké vlákno ve fóru se otevře první strana toho vlákna. Šlo by to, prosím, udělat tak, aby se otvírala místo toho poslední, nejnovnější strana?

 

Ještě lepší by bylo skočit rovnou na první nepřečtený příspěvek.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#63 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 8:44

teď "nemůžu" kopírovat kousek textu rovnou z nějaké stránky, protože by se vložil v původní velikosti a typu písma besouladně se zbytkem příspěvku, bžvrž musím před vložením neutralitzovat v Poznámkovém bloku

 

To není nutné. Na horní liště vpravo jsou tři ikonky pro různý způsob vložení. Ta prostřední má popisek "Vložit jako prostý text" a udělá přesně to, co ty v Poznámkovém bloku - vloží pouze text bez jakéhokoliv formátování.

 

Jako příklad uvádím přímou kopii textu jednoho příspěvku výše, který je původně kurzívou:

U příspěvku jsem měl přiložený soubor, ten teď nikde není.

 

Tedy koukám, že to funguje trochu "komplikovaněji" - nejprve se otevře další okno, do kterého si pomocí Ctrl-V vložíš původní text a ten se pak po klepnutí na tlačítko "OK" přenese neformátovaně do textu. Ale pořád lepší, než kvůli tomu startovat Poznámkový blok.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#64 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 8:45

Hmm, veškeré původní odkazy, které byly vkládány na keše pomocí tagu jsou nyní bez odkazu :-( Další věc, která by chtěla vyřešit (krom vkládání nových odkazů na kešky).

snad opraveno

 

Seznam eventů tu chybí schválně???

ne

 

U Skupin:

 

Pozvání členů nenabízí všechny nicky, třeba Bobr_, místo toho se nabídlo asi 100 podobných.

Navíc se pole na nick překrývá s reklamou :-(

 

A jde zrušit špatně poslaná pozvánka ?

pokud není možnost v seznamu pozvánek ve správě skupiny, tak ne

 

U příspěvku jsem měl přiložený soubor, ten teď nikde není.

kde konkrétně měl být?

 

ggstat doplněn, nálezy v sekci geocaching

 

U skupin:

 

Pokud někoho pozvu, tak po nakliknutí pozvánky se zobrazí:

Zpráva IP.Board

nemáte oprávnění prohlížet tuto skupinu

 

Nad tím sice je přijmout pozvání, ale i když ho přijmu, tak se mi práva k přístupu ke skupině nepřidělí. Dokonce ani u veřejné skupiny :-(

pošli mi pozvánku

 

Při kliknutí na nějaké vlákno ve fóru se otevře první strana toho vlákna. Šlo by to, prosím, udělat tak, aby se otvírala místo toho poslední, nejnovnější strana?

A ještě bych znovu prosila o přidání webu geopraha.eu do menu regionálních webů. Díky.

při kliku na vlákno ve fóru se otevírala první strana i na předchozím webu. Na poslední to skákalo jen z přehledu aktivních. Ale možná by se lidi spíš měli naučit, aby při rolování dolu rovnou četli co se píše a ne jak bylo ve zvyku, překliknout se na konec a reagovat jen na poslední příspěvek bez ohledu o co ve vlákě jde

 

Odskok na poslední příspěvek ve vláknu bych uvítal také. Na přehled nejnovějších vláken už se umím jednoduše dostat.

Ještě bych se připojil k požadavku, aby text fóra byl uprostřed a užší.

Pak by to chtělo nějak zvýraznit Wiki, stačilo by na úvodní stránce.

Jinak jsem se nejprve zděsil, ale už si zvykám. Kupodivu to šlo rychle. ;) (Jo! A blicí smajlík by se taky někdy hodil.)

Další fíčury jsem ještě nezkoumal.

Na základě zkušeností z předchozího fóra je zvýrazňování wiki k ničemu, tam byly na titulní stránce snad 3 odkazy + jeden gigantický obrázek a stejně to bylo prd platný. Ale jo, nějaký zvýraznění tam třeba bude.

 

není to přímo chyba, ale prosimtě, domluv se nějak se zadavateli a změň ty blikací zešílený bannery za pasivní - takhle u mne vydržely přesně tu dobu, než jsem kliknul na adblock. Je to kontraproduktivní.

reklamu neorganizuju a jde mimo mě


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#65 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 8:51

(teď "nemůžu" kopírovat kousek textu rovnou z nějaké stránky, protože by se vložil v původní velikosti a typu písma nesouladně se zbytkem příspěvku, nýbrž musím před vložením jeho formátování "neutralitzovat" v Poznámkovém bloku).  Takže budu rád, pokud se mi časem podaří tuhle feature deaktivovat - prostě zastávám názor, že nástroje nemají být chytřejší než jejich uživatel. :-)

 

zkus ctrl+shift+v

edit: nebo si vypni wysiwyg editor


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#66 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:03

teď "nemůžu" kopírovat kousek textu rovnou z nějaké stránky, protože by se vložil v původní velikosti a typu písma nesouladně se zbytkem příspěvku, nýbrž musím před vložením jeho formátování "neutralitzovat" v Poznámkovém bloku

 

A teď jsem našel ještě lepší vychytávku: Klepnout tlačítko v horní liště úplně vpravo s popiskem "Možnosti" > Zaškrtnout volbu "Vložit jako prostý text ve výchozím nastavení" > Samozřejmě potvrdit "OK" a pak už na Ctrl-V se vkládá pouze prostý neformátovaný text.

 

Ono to půjde...


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#67 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:06

reklama: myslel jsem tu ve sloupci vpravo nahoře, teď mi tam zbejvá GeoGadget. Ale to byl jen povzdech, jestli to nejde, nejde, bude to vypnutý.

 

Teď jsem ale málem kliknul na červenou šipičku "palec dolů", neb mi zafungoval automatickej mem v hlavě a měl jsem to za něco jako "posuň se na konec stránky". To by si Arne nezasloužil :) Asi to není nejšťastnější ikona/umístění.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#68 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:08

edit: nebo si vypni wysiwyg editor

 

Pepo, prosím tě, a kde se dá vypnout? Případně zobrazit zdroj v HTML? Nikde to tlačítko nevidím.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#69 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:11

Teď jsem ale málem kliknul na červenou šipičku "palec dolů", neb mi zafungoval automatickej mem v hlavě a měl jsem to za něco jako "posuň se na konec stránky". To by si Arne nezasloužil  :) Asi to není nejšťastnější ikona/umístění.

 

Já jsem sice asi funkci těch šipek pochopil hned, ale přesto by "palečky" byly asi lepší.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#70 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:11

Pepo, prosím tě, a kde se dá vypnout? Případně zobrazit zdroj v HTML? Nikde to tlačítko nevidím.

ikona vlevo nahoře 'Mód BBCode'


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#71 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:13

Já jsem sice asi funkci těch šipek pochopil hned, ale přesto by "palečky" byly asi lepší.

Dodej použitelné palce v odpovídající velikosti, budou palce


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#72 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 9:33

ikona vlevo nahoře 'Mód BBCode'

 
Děkuji. Té ikony jsem si všiml, ale neměl jsem napsaný žádný text, tak jsem neviděl, že to je přesně ono. Ten popisek totiž není tak vypovídající.
 

Dodej použitelné palce v odpovídající velikosti, budou palce


Tak koukám, že palce už někdo dodal. Rozhodně je jejich funkce teď jasná na první pohled. Děkuji.
 

Dělá mi to taky. Připojil jsem se ke skupině "Praha". Ačkoliv všude ve výpisu vidím, že k ní připojen jsem, tak mi to při pokusu o zobrazení jejího obsahu napíše: "Zpráva IP.Board: Nemáte oprávnění prohlížet tuto skupinu".
 
Zrovna skupiny bych považoval za pozitivní věc nového webu, proto bych se přimlouval za brzké zprovoznění.


A jak to vypadá s těmi skupinami? Zatím to pořád hlásí chybu oprávnění.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#73 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 10:18

Děkuji za přidání Geoprahy, k dokonalosti by to chtělo ještě na začátku velký G, všechny ostatní odkazy taky začínají velkým. Ale uznávám, že admini mají momentálně jiný starosti :D

 

Nevím ale, jestli by nebylo lepší všechny tyhle regionální weby otvírat do nový záložky. Jako uživatel bych tomu dala přednost.


  • 0

#74 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 10:40

Nevím ale, jestli by nebylo lepší všechny tyhle regionální weby otvírat do nový záložky. Jako uživatel bych tomu dala přednost.

Mě automatické otvírání do nových záložek spíš otravuje, od toho mám prostřední čudl na myši.


  • -1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#75 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 10:45

Možná brečím ve špatném vlákně, ale když se pročítám starými vlákny, dá se nějak jednoduše dostat na konec, resp. na nejnovější příspěvky, aniž bych musel listovat a klikat? Tlačítko "Přejít na první nepřečtený příspěvek" mi moc nepomůže, pokud jsem to vlákno nikdy nečetl... :-( Moc díky za radu.


  • 0

#76 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 10:46

Proč je šipka vedoucí na poslední stránku vlákna obrácená doleva stejně jako ta vedoucí na první stránku?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#77 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 10:54

Koukám že příspěvky které jsem sledoval, tak tyto témata budu muset asi znova označit.


  • 0

#78 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 11:02

Zmizely některé eventy, které v kalendáři zaručeně byly, protože jsou už dlouho publikované - rozhodně zmizely moje eventy (Ne)vinné setkání 24.10., SEZ goes to Prague 26.10., (Ne)vinné setkání 7.11., weriho Den polévky gazpacho 25.11. a dál jsem to už ani nekontroloval.

 

A existuje nebo neexistuje možnost se na ten přehled dostat _rychle_, bez padacích menu, které ovládat třeba v obyčejném mobilu s prohlížečem hodně zdržuje? (Ani na desktopu z toho nejsem odvázaný.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#79 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 11:12

Můžete prosím nějaký vlastník sociální skupiny ve správě jít do členové > hodnosti a naklikat tam pro jednotlivé hodnosti přístupy?

možnost je třeba

admin - vše

host - zobrazit

člen - zobrazit, pozvat

moderátor - zobrazit, pozvat, novinky

 

nechápu, proč se to při založení správně nepředvyplní. Trochu mám podezření, jestli za to nemůže počeštění


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#80 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 11:34

Můžete prosím nějaký vlastník sociální skupiny ve správě jít do členové > hodnosti a naklikat tam pro jednotlivé hodnosti přístupy?

možnost je třeba

admin - vše

host - zobrazit

člen - zobrazit, pozvat

moderátor - zobrazit, pozvat, novinky

 

nechápu, proč se to při založení správně nepředvyplní. Trochu mám podezření, jestli za to nemůže počeštění

 

Člověče, Pepo, já jsem si založil testovací skupinu, ale tuhle položku tam vůbec nevidím. Když klepnu na "Členové", tak je tam jenom seznam členů, z tlačítek pouze "Pozvat", "Žádný rozšířený filtr".

Hodnosti nikde nevidím.

 

 

EDIT: Beru zpět, už jsem to našel, špatně čtu! Omlouvám se!


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama