Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nabíjení mobilu z USB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 7:44

Až do včerejška jsem si myslel, že stačí použít převodník ze zapalovačové zásuvky na USB a příslušný kablík. Ale zdá se, že realita je jiná.

 

Mobil Nokia, několik převodníků a různé kabely. A nic, tváří se to jako bez nabíječky  :wacko: 
 


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:06

1. zahod  Nokii ...

 

2. problem je, ze k nabijeni je potreba 500mA a USB ma nativne 100mA. Cili zarizeni si musi rici o 500mA, pak nabiji, coz funguje napr. u PC, "chytrych nabijecek" a take original zarizeni Nokia. Maji prepojene piny tak aby automaticky USB dodavalo 500mA. (ale nikdo nezaruci, ze to s origo kabely a redukci bude fungovat vsude a vzdy) a originaly jsou samozrejme patricne drahe ...


  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:19

1. zahod  Nokii ...

 

Není to můj telefon :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:28

Problem muze jeste byt v jine veci....nevim jak u Nokii, ale Samsungy maji problem, pokud v nabijecce neni zkratovany datovy vodic. Taky jsem si myslel, ze vezmu obyc autonabijecku a pojede to. Ale ne, nakonec jsem kupoval original Samsung a tehle problem se projevuje treba i u battery packu. Nakonec jsem to vyresil tak, ze mam kratickou USB prodluzovacku, v te vyzkratovany datovy vodic a tu pouzivam na vetsinu veci. 


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:30

Zařízení si musí říci o 500mA. Ovšem otázka je, jestli v PC to omezení proudu vůbec je. Vím i o případu, kdy jediným proudovým omezením byl tenký spoj na plošňáku. Zkus to v jiném PC, možná to někde půjde. A pozor na zkrat  tvém přípravku, protože kdyby omezení nebylo, odděláš si zdroj v PC. Sice by taky možná mohl vydržet, ale já už jsem si kdysi jeden opravoval.


  • 0

#6 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:49

USB port musí dát 500mA, USB zařízení smí brát max. 100mA, pokud si neřekne víc (ale to už musí komunikovat protokolem). Pokud má být port jen pro nabíjení, má mít zkratované datové vodiče (D+ a D-), podle toho zařízení pozná, že:

 

a) může brát 500mA (např. pro nabíjení)

b ) nemá zkoušet komunikaci (žádná není možná)

 

Tuším, že Apple to má trochu jinak (pohledej pomocí Google)

 

Mám adaptér do auta a tam datové vodiče nebyly propojené a Samsung Galaxy SIII mini mi to nenabíjelo. Propojil jsem, nabíjí  :)

Zajímavé je, že Huawei to nevadilo (typ teď nevím).

 

Propoj to v tom adaptéru (lze i v kabelu, ale to je pak nepoužitelný na něco jiného) a máš vystaráno.


Tento příspěvek byl upraven od Pe_Bo: 18 říjen 2013 - 8:49

  • 0

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:04

Dalsi vec je ze dnes ty founy pri nabijeni bezne berou mnohem vetsi proud, typicky kolem 1A. Takze kdyz se nabijej z USB treba v PC ktery takovej proud neda (melo by to bejt omezeny na 0.5A), nabijej se pomalu. Totez ty adaptery do auta. Nektrery jsou na malej proud a je to na prd. A i ty co maj deklarovanej 1A nebo i 2A kolikrat potrebnej proud endaj. Uz jsem jich vyzkousel spoustu a zadna USB nabijecka v aute nenabijela tak rychle jako normalni poradna nabijecka do zasuvky.


  • 0

#8 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:28

Nokie defaulně nabíjení přes USB neumožňují!
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#9 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:34

S nabíjením Nokie přes USB mám dost smíšené zkušenosti - Nokia C5 přes běžné USB nabíječky (Nějaká noname a od SonyEricssonu) bez problémů, přes USB kabel z počítače jenom když nebyla baterie vybitá víc než z cca 50%, jinak se nabíjení po několika vteřinách vždycky přerušilo. 


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:41

myslím, že původní dotaz byl  na nabíjení v autě...

co třeba kabel Nokia DC-4 nebo DC-6 podle konektoru v mobilu..?

http://www.alza.cz/b...43927-v1497.htm


  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:57

myslím, že původní dotaz byl  na nabíjení v autě...

co třeba kabel Nokia DC-4 nebo DC-6 podle konektoru v mobilu..?

http://www.alza.cz/b...43927-v1497.htm

 

A ten prokazatelně nabíjí dobře ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:17

DC-4 jsem používal k nokii E51 a modulu LD-3W a fungovalo to. Leží mi doma v šuplíku...


  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:27


Není to můj telefon :-(

Stejně vyhodit.


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 13:46

Oživuji toto vlákno.

Tak jsem si sehnal nabíjecí kablík USB pro Nokii (blbou, pr. 2mm) a za celý den telefon ukazuje, že se nabíjí, ale neskončí to. Pak jsem ho dal na nabíječku a trvalo mu to ještě půl hodiny. Zkusím asi, jaké napětí dává ta nabíječka a jaké je na USB, př. zkusím nějakou propojku se zkratovanými datovými dráty. Bude zajímavé zjistit, jestli ty zkratované datové dráty budou mít vliv na nabíjecí proud.

A dobrá rada Vyhodit telefon nefunguje, je služební. Kabel jsem si koupil, abych ho mohl nabíjet i doma, když nabíječku mám v práci. Ještě starší Samsung z USB nabíjet jde.


  • 0

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 15:39

Snad mi to moderator nesmaze jako reklamu, ale existujou na nabijeni ampermetry, napriklad http://www.sunnysoft...-a-tablety.html

 

Podobnej jsem si kdysi koupil (akorat ze nevim kde momentalne je). Stoji to par kacek a zmeri to napeti i proud, takze je hned videt co se deje. Typicky nabijeci proud beznyho telefonu je 0.7-0.8A. To obvykle namerite kdyz ho nabijite z original nabijecky (BTW ta obvykle ma parametry 5V/1A). Kdyz chcete pouzivat jinej zdroj na nabijeni (USB z PC, USB v aute atd), pichnete tam tohle a hned vidite co se deje. Jakmile tam neni 5V, je to spatne. A kdyz je nabijeci proud podezrele nizky, je to taky spatne, pak se to treba nakonec nabije, ale za dlouho. Timhle i zmerite kterej USB port na notasu da kolik proudu - dnes bejvaj nektery co daj vic nez je standartnich 0.5A a jsou prave urcene k nabijeni. Na mym notasu treba normalni port dal jen asi 0.4A, zatimco ten nabijeci silnejsi dal asi 0.6A, Porad min nez nabijecka do zasuvky, ale to uz celkem slo, zatimco tim obycejnym se to nabijelo pul dne. Totez ty adaptery do auta, daj se timhle zmerit kterej jak funguje.


  • 1

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 15:42

... Kabel jsem si koupil, abych ho mohl nabíjet i doma, když nabíječku mám v práci. Ještě starší Samsung z USB nabíjet jde.

a nebylo by levnější si koupit místo kabelu tu nabíječku?


  • 1

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2016 - 17:21

Pochopitelně bylo, ten kabel stál z Číny asi půl dolaru, tak proč to nezkusit. Ono by se mi to hodilo i proto, že zásuvku mám daleko a mobil mi při nabíjení leží na nešikovné straně stolu. Ale je to jedno. Na pokusy to bude dobré.


  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 7:20

Tak jsem měřil. Napětí na USB kabelu naprázdno 5,2V, na originální nabíječce naprázdno 9V. Přitom na ní je napsáno 5V. A při zátěži to nezměřím, nemám jak ten voltmetr připojit bez rozebrání telefonu nebo nabíječky, jedině to zatížit nějakým odporem. To je blbý vtip. A výjimečně ten telefon asi nedělali v Číně. Nabíječku jo, i když je to originál, co byl u telefonu.


  • -1

#19 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 8:41

Snad mi to moderator nesmaze jako reklamu, ale existujou na nabijeni ampermetry, napriklad http://www.sunnysoft...-a-tablety.html

 

 

Něco podobného lze pořídit z Číny za cenu kolem jednoho až dvou dolarů. Nutno hledat jako "charger doctor". Dřív jsem si s ním hodně hrál a zjistit jsem že markantní rozdíl nedělají až tak nabíječky, ale kabely. I mezi naprosto stejně vypadajícími kabely byl rozdíl nabíjecího proudu 50 mA - 900 mA. Nejhorší kabely byly čínské, i ty prodávané za dost peněz jako originály (jeden jsem střihnul a nestačil jsem se divit - tenoučké lanko obalené silnou vrstvou izolace - holt měď je dražší :-) ). Naopak jednoznačně nejlepší kabely byly ty dodávané k powerbankám (čím kratší, tím lepší - zde jsem se dostal až na 1.3 A) a k tabletům, těsně následované kabely dodanými k mobilům.


  • 1

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 8:47

Napeti naprazdno neni vypovidajici, jsou bezne zdroje, ktere daji spravne napeti az pri nejake zatezi. Casto staci i malicka zatez. Ten voltmetr ma vysoky vstupni odpor takze to prakticky vubec nezatizi. A nektere kontrukce zdroju v tu chvili nejsou ve spravnem pracovnim rezimu.

 

Ja ten USB merak mam (dokonce i vim kde :-)) a tak jsem si overil, ze nabijeci proud je silne zavisly i na konkretnim pouzitem kabliku. Testoval jsem to na tabletu s 2A nabijeckou. Meril a menil kabliky tam i zpet...

 

Prakticky vsechny kabliky, ktere byly dodane s ruznymi 1A i 2A nabijeckami, dokazaly dat ty 2A.

Kdyz jsem ale zacal zkouset samostatne nakupovane kabliky, tak se zacaly dit veci. Ty dokazaly v tu samou situaci dat treba jen 0.7A. Extrem byl jeden tenky levny kablik za par korun, ktery dal jen 0.4A. Stacilo tam zase dat zpet ten kablik od nejake nabijecky, a zase tam slo 2A.

 

Takze i mezi kabliky jsou extremni rozdily, zalezi na tom, jak moc sidili na materialu. Zvlaste ty levne cinske stoji za houby.

 

Jo, a podotykam, ze vsehcny zminene kabliky byly plne funkcni i jako datove Takze zadne zkratovane nebo prerusene draty... (to maji nabijecky uz v tom vystupnim konektoru, takze funkcne je jedno, jaky se tam da kablik.)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama