Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nabíjení mobilu z USB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 9:37

Tak jsem měřil. Napětí na USB kabelu naprázdno 5,2V, na originální nabíječce naprázdno 9V. Přitom na ní je napsáno 5V. A při zátěži to nezměřím, nemám jak ten voltmetr připojit bez rozebrání telefonu nebo nabíječky, jedině to zatížit nějakým odporem. To je blbý vtip. A výjimečně ten telefon asi nedělali v Číně. Nabíječku jo, i když je to originál, co byl u telefonu.

Sorry za mínus, uklikl jsem se.

Jinak jak píší kolegové, tak záleží na tloušťce kabelu a na nabíječce. Ale i celkem laciná nabíječka za několik dolarů z Číny může fungovat dobře. Mně se osvědčily nabíječky značené jako BlitzWolf. 

Pokud si s tím chce člověk hrát, tak se kromě toho USB měřáku dá koupit i USB umělá zátěž, na které se dají přepínačem nastavit proudy 1A nebo 2A. A s tím měřákem a zátěží je hned vidět, jestli konkrétní nabíječka takový proud dá a nakolik přitom klesne napětí.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 9:46

USB ano. Tam existují měřáky, nebo se dá zbastlit mezikus. Ale originální nabíječka má kabel neodpojitelný a nabíjecí konektor pr.2mm, který se u nás nedá koupit. Tam prostě proud ani napětí nezměřím bez přeříznutí toho kabelu.

Ale řešit to nemusím, jen mě to zajímá, tak asi ještě něco zkusím.

Mimochodem, bál jsem se, že při případném laborování bych mohl mobil zničit větším napětím. A netušil jsem, že to dělá i originální nabíječka. Že to spínané zdroje dělat mohou, to vím a nebezpečné to je. Stačí, když se při malém odběru někde nabijí vstupní kondenzátory na víc, než snesou. Další důvod pro transil na výstup nabíječky, což evidentně výrobci nedělají.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2016 - 17:28

Tak odvolávám co jsem odvolal, těch 3,6V má powerbanka naprázdno. Při zatížení (odporem, abych mohl měřit) vyleze na 5,2V, při větší zátěži na 4,98V. Jenomže tu Nokii to nabije na dvě čárky a pak přestane. A powerbanka zůstává nabitá. Opravdu to potřebuje, aby napětí vylezlo podstatně výš, jak to dělá ta origo nabíječka. Účel by to asi splnilo. Telefon by se vzpamatoval, jen bych ho musel mít na té powerbance pořád, nebo alespoň často. Na týden bez zásuvky by to pomohlo, jenomže tam ten telefon vypínám, takže vydrží i tak. Opakuji, že powerbanku jsem dostal a kabel stál půl dolaru. Kdybych to opravdu potřeboval, koupil bych nabíječku celou. Jen mě zaujalo, že nabíječka s psanou hodnotou 5V= 350mA má ve skutečnosti 9V. Oni Nokiáci asi ví, proč samotné kabely USB s 2mm nabíjecím konektorem neprodávají.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama