Přejít na obsah


Fotka

Kniha přání na novém webu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 8:51

Předně děkuji za udělené varování, jdu tedy vytvořit nové téma, kam budu moci napsat.

 

Téma slouží uživatelům tohoto fora, co bychom si tu přáli. Jak se říká, náš zákazník, náš pán, takže pokud se tu budou určité dotazy hromadit, snad budou vyslyšeny. Za mě je to:

 

1) podpora Tapatalku.

 

2) Reklama - když už reklama, tak vhodněji umístěná. Když se kačerovi nyní načte stránka, rozhodně nemá pocit, že je to tu vytvořeno pro něj, ale pro nejrůznější partnery, obchody a vydělávačku peněz, kačere, ty mě nezajímáš.

 

reklama.jpg

 

Přijít do nějaké na povrch hezky vypadající hospůdky (doména geocaching.cz), kde by na mě hned u vchodu vyskočil z jednoho rohu Horst Fuchs a z druhého dalších deset obchoďáků, tak nejdřív sešlu AdBlock kouzlo a když nezafunguje, tak se otočím na místě a jdu pryč. Bohužel vím, že se tady schází spousta lidí, které mám rád a tak se musím pořád pokoušet o vstup.

 

Nedej bože, když člověk omylem přejede myší na Czech Tourism. Obchoďák od nich neváhá, podkopne mu nohy přímo u stolu a člověk si ani nemůže vybrat z meníčka...

 

ad.jpg

 

Další věci mě určitě napadnou...

 

 


  • 6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 9:23

Nechci zdejsi reklamu obhajovat, ale jedina reklama kterou vidim, jsou ty tri male banery vpravo. Mam Firefox, AdBlock a nic jineho nikde nevidim. Pravda, nahore mam bily obdelnik, ale malokdy mam stranku vyrolovanou az nahoru :)


  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#3 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 9:26

když už reklama, tak vhodněji umístěná. Když se kačerovi nyní načte stránka, rozhodně nemá pocit, že je to tu vytvořeno pro něj, ale pro nejrůznější partnery, obchody a vydělávačku peněz, kačere, ty mě nezajímáš.
...
Přijít do nějaké na povrch hezky vypadající hospůdky (doména geocaching.cz), kde by na mě hned u vchodu vyskočil z jednoho rohu Horst Fuchs a z druhého dalších deset obchoďáků, tak nejdřív sešlu AdBlock kouzlo a když nezafunguje, tak se otočím na místě a jdu pryč.


Ten příklad s hospůdkou bohužel kulhá na obě nohy. Hospůdka hradí svůj provoz z toho, že tam zákazník přijde a utratí tam nějaké peníze.
Za provoz stránek geocaching.cz taky musí jejich majitel někomu platit. Takže pak existují prakticky tři možnosti: 1. Majitel geocaching.cz bude provoz hradit ze svého, protože je rád, když budou mít kačeři kde na sebe nadávat. 2. Provoz zaplatí zadavatelé reklamy. Ti však samozřejmě chtějí, aby jejich reklama, za kterou si zaplatili, byla vidět. 3. Provoz zaplatí čtenáři serveru ve formě předplatného.
 
Takže jinými slovy - pokud budou kačeři ochotni provoz těchto stránek platit, pak tu nebude žádná reklama, protože k ní nebude důvod.
 

Nedej bože, když člověk omylem přejede myší na Czech Tourism. Obchoďák od nich neváhá, podkopne mu nohy přímo u stolu a člověk si ani nemůže vybrat z meníčka...


To už je něco jiného. Mně nevadí vlastní umístění reklam, já totiž „Ad-Block“ mám ve své hlavě, ty reklamy jednoduše ignoruju. Horší je, že ty reklamy tady zatím tak úplně nesedí. Občas překrývají důležité prvky, někdy i fatálně, takže pak nelze provést požadovanou operaci. Tohle je určitě potřeba změnit a doladit.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#4 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 9:43

ted jsem si omylem kliknul na czech tourism a přišel jsem o to co jsem jsem psal...

 

ve zkratce...hospůdka nekulhá, protože na stránkách je geocaching obchod a ten provoz stránek určitě zaplatí.


  • -1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:11

ve zkratce...hospůdka nekulhá, protože na stránkách je geocaching obchod a ten provoz stránek určitě zaplatí.

 

Musím uznat, že obchod tu je a určitý zdroj příjmů představovat bude. Netuším však, kdo je jeho provozovatelem a jak moc je spojen přímo se stránkami geocaching.cz. Našel jsem pouze, kdo je provozovatelem webu geocaching.cz - viz odkaz Všeobecné obchodní podmínky (reklama) v patičce stránky. Jestli je ale zároveň provozovatelem i obchodu, to netuším. Na druhou stranu to určitě není hlavní náplň činnosti tohoto webu, takže nevím, jestli to je schopno provoz utáhnout celý.

Provokativní otázka: Za kolik korun jsi ty sám ochoten na tom obchodu nakoupit? Já sám za sebe si myslím, že já tam asi spíš nakupovat nebudu. Proto taky jsem ho vůbec nebral v potaz.

 

Analogie s hospůdkou tedy nekulhá na obě nohy, asi pouze na jednu, ale i tak si myslím, že hlavním zdrojem příjmů na provoz webu je reklama. Ne že bych z toho byl happy (nerad bych, aby sis myslel, že reklamu nějak obhajuju), jen se snažím uvažovat reálně. Já sám za sebe bych možná byl ochoten uvažovat o formě předplatného, záleželo by na tom, na kolik by to vyšlo. Ale zatím je to takhle a bez reklam to nepůjde. Jen nesmí blokovat používání funkcí stránek. A to se zatím občas děje, což je chyba a mělo by to být opraveno.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:22

...

Provokativní otázka: Za kolik korun jsi ty sám ochoten na tom obchodu nakoupit? Já sám za sebe si myslím, že já tam asi spíš nakupovat nebudu. Proto taky jsem ho vůbec nebral v potaz.

...

Já mám taky jednu. Kolik myslíš, že stojí provoz tohodle webu?


  • 0

#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:30

Já mám taky jednu. Kolik myslíš, že stojí provoz tohodle webu?

No je to na Wedosu, a tam stojí webhosting 30,- Kč za měsíc


  • 0

#8 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:32

Tak já osobně provozuju několik webů, kde je pár tisíc návštěv denně, nejsou to žádný drobky a vejdu se do pár stovek ročně :-) a tuhle debatu končím, sám proti davu tu rozhodně nebudu...jen jsem řekl, že by bylo dobré, aby reklama nebránila běžnému používání, což se děje...jestli je vám to jedno, tak mě ne...ale svoje jsem řekl a flejmovat a bavit se tu o cenách nebudu.


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:44

Předně děkuji za udělené varování, jdu tedy vytvořit nové téma, kam budu moci napsat.

 

Téma slouží uživatelům tohoto fora, co bychom si tu přáli. Jak se říká, náš zákazník, náš pán, takže pokud se tu budou určité dotazy hromadit, snad budou vyslyšeny. Za mě je to:

 

1) podpora Tapatalku.

 

2) Reklama - když už reklama, tak vhodněji umístěná. Když se kačerovi nyní načte stránka, rozhodně nemá pocit, že je to tu vytvořeno pro něj, ale pro nejrůznější partnery, obchody a vydělávačku peněz, kačere, ty mě nezajímáš.

 

attachicon.gifreklama.jpg

 

Přijít do nějaké na povrch hezky vypadající hospůdky (doména geocaching.cz), kde by na mě hned u vchodu vyskočil z jednoho rohu Horst Fuchs a z druhého dalších deset obchoďáků, tak nejdřív sešlu AdBlock kouzlo a když nezafunguje, tak se otočím na místě a jdu pryč. Bohužel vím, že se tady schází spousta lidí, které mám rád a tak se musím pořád pokoušet o vstup.

 

Nedej bože, když člověk omylem přejede myší na Czech Tourism. Obchoďák od nich neváhá, podkopne mu nohy přímo u stolu a člověk si ani nemůže vybrat z meníčka...

 

attachicon.gifad.jpg

 

Další věci mě určitě napadnou...

@tapatalk - možná výhledově. Nejdřív chci, aby se nějak usadilo to co už tu je.

@reklama - sám nejsem z reklamy odvázaný, nicméně je to výsledek dohody s provozovatelem a alespoň jsme odmítali některé otravnější formáty (překrývání obrazovky, nechávali jsme stáhnout automaticky hrající), takže se dá vystačit s běžně vycvičenou bannerovou slepotou. To že blbne vyskakovací dialog zobrazený nad reklamou je kombinace nevhodného zobrazování komponent browseru a toho kam aplikace zobrazí to přihlašovací okna. To že reklama něco dělá pokud na ní člověk najede je dnes bohužel běžné a její následné podivné překreslování zkusím reklamovat. Nicméně pokud se chceš zbavit reklamy, tak zkus kontaktovat provozovatele a nabídni mu, že vykoupíš všechny pozice. A dej mi vědět, po kolika serverech si požadoval zrušení reklamy a kolik ti vyhovělo.

@obchod - pokud si myslíš, že příjmy z obchodu uživí web místo reklamy, tak ten obchod není zajetý, není ani moc propagovaný a zatím nejspíš nevydělává ani sám na sebe

 

Kolik si ochotný ročně platit aby to bylo podle tvých představ?

 

 

No je to na Wedosu, a tam stojí webhosting 30,- Kč za měsíc

z levných sdílených hostingů nás vyhnali už před lety. A když jsem tenkrát poptával jiný hosting a poslal jim statistiku provozu a ověřoval soulad s případnou deklarovanou "neomezeností", tak mi odpovídali, že jsem se pomátl.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:54

No je to na Wedosu, a tam stojí webhosting 30,- Kč za měsíc

Obdobné fórum bez reklam několik set měsíčně ( 200,- to určitě není). Pokud máš určité technické požadavky, aby vše fungovalo jak má, je to prostě mnohem víc, než si většina lidí dokáže představit.

 

Btw. co takhle zkusit hodit sem takový ten odkaz "Donate". Ať vidíme kolik by kačeři přispěli na provoz. ;)


Tento příspěvek byl upraven od Bubo_CZ: 18 říjen 2013 - 10:58

  • 0

#11 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 10:54

Tak já myslel, že to tu máš pod palcem ty, ale jestli je potřeba kontaktovat ještě nějaké jiné provozovatele...no buhví kam bych se nakonec dostal, aby to nebylo někam na Bahamy...

 

Spíš než otázka kolik jsem ochotný, bych spočetl kolik by bylo potřeba zaplatit, udělat nějakou anketu kolik by byli lidi ochotni zaplatit a podle toho by se vidělo.

 

Každopádně chápu, že je to další práce, které je i ted až nad hlavu, takže je to přání do budoucna....jestli se tu objeví Tapatalk (mimochodem instalace není tak složitá), tak už mě to všechno taky tak trápit nebude.


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:06

Tak já myslel, že to tu máš pod palcem ty, ale jestli je potřeba kontaktovat ještě nějaké jiné provozovatele...no buhví kam bych se nakonec dostal, aby to nebylo někam na Bahamy...

 

Spíš než otázka kolik jsem ochotný, bych spočetl kolik by bylo potřeba zaplatit, udělat nějakou anketu kolik by byli lidi ochotni zaplatit a podle toho by se vidělo.

 

Každopádně chápu, že je to další práce, které je i ted až nad hlavu, takže je to přání do budoucna....jestli se tu objeví Tapatalk (mimochodem instalace není tak složitá), tak už mě to všechno taky tak trápit nebude.

pod palcem mám technickou část, obchodní záležitost neřeším. V patičce najdeš odkaz, kde je adresa provozovatele. Nechápu co tu vykládáš o Bahamách, pokud se nechceš bavit věcně, tak to řekni rovnou ať nemarním čas.

na to abych se zeptal tebe, kolik si ochotný zaplatit, nepotřebuju dělat anketu. Ty něco chceš, tak čekám nabídku od tebe.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:45

Blbá otázka. Co je to tapatalk? Ne že bych si to nedokázal vygooglit, ale mě evidentně nechybí, když nevím, co to je. Tím nevylučuju, že jinému chybět může.

Chtěl jsem požádat o trošku personalizace, možnost si něco nastavit, ale už se tu začínám orientovat. Tak snad jen při otevření vlákna jít automaticky na konec a ne na začátek. Ale už to umím přes náhled vlákna a to že tam vidím i náhed prvního příspěvku k zahození není. Často v tom prvním je odkaz na něco, o čem se dál diskutuje.


  • 0

#14 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:51

Obdobné fórum bez reklam několik set měsíčně ( 200,- to určitě není). Pokud máš určité technické požadavky, aby vše fungovalo jak má, je to prostě mnohem víc, než si většina lidí dokáže představit.

Nemohli byste prostě někdo říct, kolik je to peněz? Že je to víc, než si většina lidí dokáže představit, není odpověď. Fakt mě to zajímá naprosto věcně - třebas i jenom zaokrouhleně, řádově.


  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:24

Blbá otázka. Co je to tapatalk? Ne že bych si to nedokázal vygooglit, ale mě evidentně nechybí, když nevím, co to je. Tím nevylučuju, že jinému chybět může.

Chtěl jsem požádat o trošku personalizace, možnost si něco nastavit, ale už se tu začínám orientovat. Tak snad jen při otevření vlákna jít automaticky na konec a ne na začátek. Ale už to umím přes náhled vlákna a to že tam vidím i náhed prvního příspěvku k zahození není. Často v tom prvním je odkaz na něco, o čem se dál diskutuje.

Tapatalk je aplikace pro android na cteni ruznejch for. Samozrejme, je podminkou, aby na danym foru by instalovanej plugin, kterej to cteni umozni. Da se tim usetrit celkem slusna cast FUPu na mobilnim internetu (protoze to taha maximalne obrazky prilozeny do prispevku, mozna i avatary), nehlede na to, ze je to i celkem pohodlny na pouzivani.


  • 1

#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:24

Tapatalk je aplikace pro chytré mobilní telefony, pomocí které může člověk pohodlně prohlížet a odpovídat na foru, nově podporuje i prohlížení wordpressu, nejrůznější notifikace apod. Prostě šikovná věc pro ty, kdo nechce pořád sedět u kompu :-)

 

To jsem z toho provozovatele teda janek...tuším správně, že to není ani kačer, prostě jen dřív koupil doménu a má podmínku, že když tu chceme mít forum apod, musíme tu mít i tyhle reklamy? A když je tu chtít nebudeme, budeme muset dát dohromady částku (když pan B bec chce za jednu reklamu 5tisíc, tak to asi nebude malá částka), která mu bude měsíčně přistávat na účtu?


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 18 říjen 2013 - 12:25

  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#17 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:46

Nemohli byste prostě někdo říct, kolik je to peněz? Že je to víc, než si většina lidí dokáže představit, není odpověď. Fakt mě to zajímá naprosto věcně - třebas i jenom zaokrouhleně, řádově.

Já tu částku znám odjinud. Vždycky záleží na technologiích, které k tomu potřebuješ, jakou si dokážeš dohodnout cenu apod. Těch faktorů je tam hodně, které ti udělají konečnou cenu. Dejme tomu, že se pohybuješ od 15 tis./rok. Jaká je cena tady nevím, nezajímá mě to (akceptuju reklamy, byť se mi nelíbí) a nemyslím, že ji tady někdo prozradí. ;)


  • 0

#18 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 13:40

Blbá otázka. Co je to tapatalk? Ne že bych si to nedokázal vygooglit, ale mě evidentně nechybí, když nevím, co to je. Tím nevylučuju, že jinému chybět může.

Nokia se také ptala tak dlouho "Co je to Android?" až zkrachovala a musel ji převzít Microsoft. Tapatalk je prostě pokrok. Je to nejpoužívanější aplikace na Androidu a je mezi TOP5 aplikacemi na iOS. 

http://www.tapatalk.com/


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 18 říjen 2013 - 13:41

  • 0

#19 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 14:01

Mně osobně by zatím stačilo, kdyby reklama na CzechTourism po (automatickém - grrr) otevření a (ručním) zavření nezrušila funkci skrolovacího kolečka. Jo, PgUp, PgDn a šipky fungují, ale je to hodně otravné


  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 14:04

Na reklamu na CT jsem poslal připomínku, zda by šlo zajistit, aby se automaticky nezvětšovala


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama