Přejít na obsah


Fotka

GgStat poradna - kdyz statistiky zlobi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
175 odpovědí na toto téma

#21 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 17:25

Popravdě nemám tušení, co to obnáší, kromě bodu 3, ten je mi jasný. Idea byla asi taková: nebylo by možné vytvořit nějaký generátor třeba zrovna na Gc.cz, něco jako mapy s nálezy (červené puntíky), kde by si mohl každý vygenerovat statický obrázek podle svých HC a seznamu nálezů? Bez funkcí typu zobrazení keší v chybějících směrech apod, opravdu jen obrázek. V GgStatu je graf Nálezy podle směrů, nebylo by možné ho nějak upravit, aby místo základních sv. stran byl dělen po stupních? Berte jako návrh na další kravinku do statistik. Zatím díky zdeziz


  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 18:01

K novym statistikam: podobna funkce je mimo stavajici zaber. Zatim usilovne pracujeme na tom, aby nove statistiky umely priblizne totez, co stare pres GgStat. Snad neprozradim prilis, kdyz reknu, ze nektere casti uz udelat umime a ze nove statistiky jsou udelane jako cistokrevny plugin do Geogetu a navic modularni. Kdokoli bude moci udelat modul, ktery statisticke udelatko muze pouzit. Umim si predstavit, ze nekdo neco podobneho vytvori, zejmena kdyz uz je na to vytvoreno SQL, ale ja mam ted dost jine prace. S obecnym pouzitim toho SQL, ktere se tu na foru objevilo, je ale problem v tom, ze pouziva funkce, ktere nejsou standardne dostupne v Geogetu, takze to pouziti toho SQL trochu komplikuje.

 

EDIT: ale rozhodne je to zajimavy napad pro rozsireni statistik o dalsi silenost - pripadne pro dalsi odznacek, co, Draku? ;-)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 říjen 2013 - 18:35

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 19:53

Tak jo, díky za info a ať se daří. I Drakovi s tím odznáčkem  :P


  • 0

#24 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 20:51

Mnooo, pokud by šlo jen o "vybarvení směrů" z HC se zobrazením radarovým grafem (podobně jako funkce FindsByDirections GgStatu), tak to by asi šlo. Místo mapy by to byl ale jen ten radar, kde by místo počtu bylo jen Ano/Ne - tj. nalezeno v sektoru/nenalezeno v sektoru. Tedy něco takového:

 

radar.png

 

EDIT: Koukám, že zatímco jsem dělal graf, napsal's něco obdobného. Takže ještě potvrzuji, že výše uvedený graf půjde bez problémů...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 28 říjen 2013 - 20:58

  • 1

#25 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 21:13

Tak to bylo myšleno, pokud by šel vložit k ostatním grafům do šablony, paráda. Jen nevím, jak by to vycházelo po stupních, aby nemusel být moc velký. Ale tohle je ono, mapa se mi nezdá důležitá, spíš jen efektní a pro někoho s HC u hranic k vzteku.


  • 0

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 21:27

Ono by se to dalo i otocit - na kolik stejnych vyseci je treba rozdelit kruh, aby nebyla zadna cast bila? Nejlepsi je 360, nejhorsi 1.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 21:52

To jo, ale to už se přizpůsobí tomu odznáčku od Draka :D


  • 0

#28 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 23:44

Ono by se to dalo i otocit - na kolik stejnych vyseci je treba rozdelit kruh, aby nebyla zadna cast bila? Nejlepsi je 360, nejhorsi 1.

 

Krásná myšlééénka... Kouknu do statistiky a vidím, že "svět mám rozdělen na 244 sektorů"... :)


  • 0

#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 23:47

Popravdě nemám tušení, co to obnáší, kromě bodu 3, ten je mi jasný. Idea byla asi taková: nebylo by možné vytvořit nějaký generátor třeba zrovna na Gc.cz, něco jako mapy s nálezy (červené puntíky), kde by si mohl každý vygenerovat statický obrázek podle svých HC a seznamu nálezů? Bez funkcí typu zobrazení keší v chybějících směrech apod, opravdu jen obrázek. V GgStatu je graf Nálezy podle směrů, nebylo by možné ho nějak upravit, aby místo základních sv. stran byl dělen po stupních? Berte jako návrh na další kravinku do statistik. Zatím díky zdeziz

Ta mapa s puntíky se přece přesně tak generuje. Nebo ti jde ještě o něco jiného ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 28 říjen 2013 - 23:51

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 23:50

 mapa se mi nezdá důležitá, spíš jen efektní a pro někoho s HC u hranic k vzteku.

Co znamená v dnešní době pojem "hranice" ? Předpokládám, že neuvažujeme bydliště v Košicích nebo Michalovcích.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#31 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2013 - 18:44

Co znamená v dnešní době pojem "hranice" ? Předpokládám, že neuvažujeme bydliště v Košicích nebo Michalovcích.

Ad 1 - mapa s puntíky - uváděl jsem jí jen jako příklad jednotného generátoru pro všechny. V tu chvíli jsem netušil, že než to dopíšu, bude mít kiRE graf do GG hotový, bez nějakých mých "generátorů".

Ad 2 - hranice - ověřovátko u zmiňované challenge zobrazuje mapu Čr a bere v potaz keše uvnitř republiky. O té jsem mluvil, uvažoval jsem o HC třeba v Aši. A mapa světa mě v tý chvíli vůbec nenapadla, ani si nedovedu představit, jak by se to řešilo. Graf bez mapy je bezproblémové řešení.

Ber v úvahu, že nemluvím o technických řešeních, do toho nevidím, všechno jen kostrbatě vyjádřená idea z pohledu uživatele.


  • 0

#32 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 19:42

Ahoj

potřeboval bych poradit ohledně statistiky. V záložce zajímavých čísel mám položku nejzápadněji nalezená keš a protože jsem se vrátil z Londýna tak mám jednu od tama. Keš má souřadnice N 51° 31.580 W 000° 09.607, http://www.geocachin...he/GC2K8F4_h6-3. Ve statistice se mě však ukazuje se souřadnicí E 000° 09.607. Poradíte mě, kde je chyba? Zda ve statistice či šabloně? Díky.


  • 0

#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2013 - 19:44

Ja se obavam, ez to bude chyba ggstatu ;)


  • 0

#34 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 10:35

Zajimavy, zrejme to souvisi s tim, ze je to tesne u nuly. Ja byl trosku vic na zapade a funguje to dobre. Podivam se, jak se to vlastne prevadi, treba to bude nejaka jednoducha chybka. Zatim bych doporucil vyrazit vic na zapad. :)

 

Pokud te to moc trapi, tak si muzes do templatu pridat pred radku START

TRANSLATE E 000->W 000

 

Ad 1 - mapa s puntíky - uváděl jsem jí jen jako příklad jednotného generátoru pro všechny. V tu chvíli jsem netušil, že než to dopíšu, bude mít kiRE graf do GG hotový, bez nějakých mých "generátorů".

 

Ono vygenerovat obrazek je jednoduche, jenom to skoro nic neresi, protoze ten obrazek se pak musi nahrat nekam na web. Takze nejaky generator na webu by byl urcite mnohem lepsi.


  • 0
MaFa

#35 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 11:32

 

Ono vygenerovat obrazek je jednoduche, jenom to skoro nic neresi, protoze ten obrazek se pak musi nahrat nekam na web. Takze nejaky generator na webu by byl urcite mnohem lepsi.

 

Zde šlo o radarový graf pomocí Google Image Charts (viz post výše), generátor na webu tedy existuje...  ;)


  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 12:24

S GGexpr.exe byla teď potíž, Avast to blokoval. Přitom při testu souboru nic škodlivého nenašel. Než jsem to stačil nahlásit jako falešný poplach, už to zase jede. Takže nějaký generátor na webu by asi vhodný byl, protože některé antiviry jsou docela paranoidní.


  • 0

#37 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 14:42

Zde šlo o radarový graf pomocí Google Image Charts (viz post výše), generátor na webu tedy existuje...

 

Pozor na limit cca 2000 znaku na URL, vmestnat tam vsech 360 stupnu muze byt docela problem, zvlast pokud budete chtit nejaky ten label. To pak vychazi minimalne 3 znaky na stupen = 1080 znaku jenom cista data.


  • 0
MaFa

#38 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 15:03

Dávám pozor... :)

 

Na tenhle radar stačí simple encoding format, takže jeden znak na stupeň. Víc zaberou labely "osy", hlavně kvůli tomu, že Google Image Chart počítá délku URL enkódavaného odkazu a pro labely je nutných mnoho svislítek. Popisků na osu se dá ale snadno ubrat. Ukázkový radar zatím vypadá nějak takhle...


  • 0

#39 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2013 - 18:47

Vypadá to hezky, ještě by to chtělo inverzní graf, nebo možná spíš tabulku, nejlépe včetně vzdálenosti k nejbližší keši. Jo, svislítek je třeba přesně 359.


  • 0
MaFa

#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 7:28

Mám tento problém: Nedávno jsem adoptovala keš v sousedství od ownera, který se o ni přestal starat. Na mapě na GC.com se u keše od té chvíle zobrazuju jako owner já, zatímco v listingu jsem to vyplnila jako "původní owner, adopted by...". Tím pádem mi to ale GG nezobrazuje ve statistikách mezi mými kešemi, dokud tam toho ownera ručně nezměním. (Včetně nálezců, logú atd...). Při aktualizaci keše (např. kvůli změně listingu, dotažení nových FP atd) to samozřejmě zas přeskočí zpátky. Myslím, že tahle situace může být častější, nedalo by se, prosím, do nové verze GG nějak nacpat, aby program pochopil i to "adopted by..." a nebo aby toho ownera četl na GC.com někde jinde než v listingu? (třeba v tom odkazu na profil ownera, kam to člověka po kliknutí přehodí).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama