Přejít na obsah


Fotka

Kde sehnat sešit s koženými deskami?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2013 - 20:34

Zdravím, nevěděl by někdo, prosím, kde by se dal sehnat sešit s koženými deskami?

Co přesně sháním:

- stránky: čisté bílé stránky, ale trošku tlustší než běžný měkký papír

- na deskách kůže (koženka raději ne), možná i se zapínáním

- kovové rohy desek (není nutné)

- jednoduchý obrázek na deskách - vytlačené?, vypálené? (nevím, jakou technikou se to dělá).

Velmi se mé představě blíží logbook, co byl na GPS Maze (viz přiložený obrázek).

305e5d60-4f0c-4536-9f6c-93bc01b3b3f2.jpg

 

Zatím jsem se poohlídla na internetu a narazila jsem jen na pár lidí na fleru, ale ti už tohle zboží nenabízejí. Případně pokud si tohle čte někdo z organizátorů GPS Maze, tak bych byla moc vděčná, kdyby mi prozradil, kde ten jejich logbook sehnali. =)

 

Předem dík za rady.


  • -1

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 8:19

Logbook na GPS Maze byl z papírny ve Velkých Losinách. Odkaz si jistě najdeš. Jen se připrav na to, že ruční papír, kožená vazba, vyražení nápisu / loga atd. nejsou nejlevnější...


  • 1

#3 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 8:31

Ahoj, trochu Jirku poupravím. Papír v logbooku byl s Velkých Losin, ale celý se nám vyráběl v Ateliéru Valentovi. web adresa: www.tvvv.f.cz

Lenka (JohnnyM.)


  • 2

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 8:44

Pokud bych něco takového chtěla pořídit za rozumnou cenu, postupovala bych takto: V papírnictví bych obstarala tlustý vázaný sešit v pevných deskách příslušné velikosti, který by vyhovoval mojí představě co do papíru a úpravy. Na ten bych ušila normálně na stroji obal z kůže. Obrázek bych buď vyšila vlnou či bavlnkou přímo na kůži, případně namalovala (mohly by fungovat dobře zaschlé olejové barvy, ale muselo by se to vyzkoušet - určitě ale existují barvy, které se dají použít), nebo vyšila na látku a tu všila jako vložku do vystřiženého "okýnka" v kůži, a nebo zalaminovala obrázek na papíru s dostatečným průhledným okrajem a to pak za okraj všila do kůže jako u předchozí látkové verze. Hezký kožený obal se dá pořídit i z docela malých zbytků kůže - viz např. http://moniales.prah...ly/obalykoz.jpg . Akorát teda v tomto případě by to chtělo jenobarevný nebo z hodně podobných barev kousků kůže.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka dominikánka: 24 říjen 2013 - 8:49

  • 0

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 9:18

Pokud by se mi to nechtělo vyrábět, tak bych se obrátila na knihařství. Ideálně bych to poptala u víc firem, protože cena se může lišit i v několika stovkách. Té koženky bych se asi nebála. Teď se vyrábí také hodně kvalitní koženky (v moderním názvu eko kůže :D ) k nerozeznání od kůže, záleží jaký sortiment knihařství nabízí. Také se může stát, že kvalitní koženka je dražší než kůže. Ale kůže je kůže. :)

Pokud se pohybuješ na Praze západ, vím o knihařství na Břevnově http://www.kniharstvi-honsnejman.cz/ .


  • 0

#6 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 9:31

já být tebou začátek volím stejně jak píše Jacka...

jen místo obalu, bych ten sešit tou kůží prostě potáhnul, stačí základní zručnost, přečíst si pár článků a prácí s kůží, a pak si to vyrobil tzc DYI stylem :-)

a vyrobit si ruční papír také není nic složitého, chce to jen čas a trochu snahy..

šitý obal bych nedělal neb kdyby byl mooc pěkný mohl by zmizet :-(

pokud máš cestu do Prahy nebo jsi z Prahy dá se kůže sehnat zde: http://kutil-florenc...treby-kuze-kuze

pokud bys nechtěla kozí, mohl bych ti dát kontakt na lidi co vyrábějí z kůže (pochvy na nože a brašny) a určitě by se dal sehnat i nějaký zbytek na Tvou knihu za velmi rozumnou cenu...

 

případně kamarád hoodně levně kupoval takové sešity v Indii .. jeden tlustý cca 4cm stál v přepočtu 150,- :-)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 24 říjen 2013 - 9:32

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 9:50

Já zbytky kůže žebrám zadarmo u paní, která šije kožený oděvy. Nebo se taky vyplatí jít někam do sekáče a za pár korun koupit starou koženou bundu nebo něco podobnýho. Je neuvěřitelný, jak velký kusy dobrý kůže se z toho dají vystříhat, a přitom celek je za babku, protože má odřený lokty, manžety a límec.


  • 0

#8 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 10:07

Já zbytky kůže žebrám zadarmo u paní, která šije kožený oděvy. Nebo se taky vyplatí jít někam do sekáče a za pár korun koupit starou koženou bundu nebo něco podobnýho. Je neuvěřitelný, jak velký kusy dobrý kůže se z toho dají vystříhat, a přitom celek je za babku, protože má odřený lokty, manžety a límec.

 

a jak velké zbytky to jsou? a nedalo by se s paní nějak domluvit že bych jí to případně i zaplatil?

pořád je asi lepší to vyžebrat či vyobchodovat v Praze než si to nechat posílat přes dvě lidi z moravy :-)) ( a mám radši takovéto mezi lidské směny než to kupovat relativně "draho" v kutilovi :) )


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 24 říjen 2013 - 10:08

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 10:12

a jak velké zbytky to jsou? a nedalo by se s paní nějak domluvit že bych jí to případně i zaplatil?

pořád je asi lepší to vyžebrat či vyobchodovat v Praze než si to nechat posílat přes dvě lidi z moravy :-))

U té paní jsem byla naposled před pár lety, byly to spíš různobarevný menší kousky, ještě teď jich mám pod postelí plnou škatuli. Ale "napakovala" jsem se na těch koženejch bundách, tam dostaneš i kusy půl metru na půl metru nebo i větší podle střihu, a celá bunda za 30,- nebo 50,-. Tehdy to byl jakejsi obří sekáč v hale vedle ruzyňský věznice, poradila mi to právě ta paní, když jsem se ptala po větších kusech.


  • 0

#10 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 10:22

U té paní jsem byla naposled před pár lety, byly to spíš různobarevný menší kousky, ještě teď jich mám pod postelí plnou škatuli. Ale "napakovala" jsem se na těch koženejch bundách, tam dostaneš i kusy půl metru na půl metru nebo i větší podle střihu, a celá bunda za 30,- nebo 50,-. Tehdy to byl jakejsi obří sekáč v hale vedle ruzyňský věznice, poradila mi to právě ta paní, když jsem se ptala po větších kusech.

Děkuji za rady, popátrám a pokud seženu dám vedět :-)

Vím že tak před rokem jsem chtěl dělat něco co je popsáno v prvním příspěvku, ale spíš jako dárky pro rodinu a přátele :rolleyes:


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#11 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2013 - 10:23

Pokud vím, tak v Mánesově ulici na Vinohradech je koželužství - tam by jistě šlo sehnat docela zajímavé kousky kůže. Jak už to tak ale bývá, asi s kvalitou poroste i cena.


  • 0

#12 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 14:45

Moc všem děkuju za rady. Zjistila jsem, že nechat si vyrobit komplet zápisník s koženými deskami nevyjde na stokoruny, jak jsem očekávala, ale na tisícikoruny. Proto jsem se rozhodla pro variantu brod a pokouším se ho vyrobit vlastníma rukama. Vhodný sešit už jsem sehnala, teď se poohlížím po kůži, kterou bych ho potáhla. Neválí se náhodou někomu doma kus "hrubé" kůže o rozměrech aspoň 20x30 cm? Doma jsem sice našla koženou sukni, ale nemám to srdce jí rozstříhat. =) Ještě zkusím nějaký ten sekáč.

 

Ideální kůže by byla zhruba tato, jen větší kus, může být klidně tmavší:

2013-10-31 14.31.11-1.jpg 2013-10-31 14.31.17-1.jpg

 

Předem dík. =)


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#13 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 14:54

Peťulo.. pokud bys nesehnala, zkusím se ti poptat na jiném foru, kde kluci dělají z kůže různé "šílenosti" co by za to chtěli... jenže domluva s lidma co tomu "rozumí" bývá nejhorší, oni hned začnou.. a jak má být tlustá a jak má být a co a jak a kde.. mno znáš to :-))

případně pokud by jsi nesehnala můžeme se zkusit domluvit a koupit větší "kus krávy" společně a o náklady se pak podělit :-)

 

případně mrkni na toho kutil-florenc.cz mají tam v nabíce i jiné kůže ale zadarmo to si nebude :-( tam se toho dá najít i více, třeba magnety :-))


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#14 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 15:04


případně mrkni na toho kutil-florenc.cz mají tam v nabíce i jiné kůže ale zadarmo to si nebude :-( tam se toho dá najít i více, třeba magnety :-))

Jo jo, zrovna na to koukám, tam maj i jiný zajímavý věci. =)


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 15:41

Jestli potřebuješ bílou, prozkoumám svoje zásoby, já potřebuju hlavně přírodní, hnědou a černou, bílou tak moc nepoužívám, tak bych jí možná s krvácejícím srdcem :D mohla postrádat. Ale nevím, jestli mám tak velkej kus.


  • 0

#16 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 16:10

Jestli potřebuješ bílou, prozkoumám svoje zásoby, já potřebuju hlavně přírodní, hnědou a černou, bílou tak moc nepoužívám, tak bych jí možná s krvácejícím srdcem :D mohla postrádat. Ale nevím, jestli mám tak velkej kus.

Děkuju, ta fotka je možná matoucí, ale taky sháním hnědou, nebo aspoň béžovou. Bílá by se hned upatlala. =)


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#17 lejivile

lejivile

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 18:36

Potahnout sešit kuži nejni problem dělame takhle logbook do naši keše.


  • 0

#18 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 14:39

Peťulo, chtěl jsem se doptat... pokročila jsi nějak? nebo jsi zatím pořád ve fázi plánování... ptám se jen tak abych veděl, docela mne to zaujalo :wub:


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#19 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:16

Peťulo, chtěl jsem se doptat... pokročila jsi nějak? nebo jsi zatím pořád ve fázi plánování... ptám se jen tak abych veděl, docela mne to zaujalo :wub:

No ani moc ne. Sehnala jsem sešit s papírem, jaký jsem potřebovala a u toho jsem zatím skončila. Kůži jsem zatím sháněla po internetu, jenže jí je vždycky zbytečně moc (ať jde o celistvý kus nebo o větší odřezky). Momentálně stejně nemám moc čas se tomu věnovat, ale rozhodně to chci někdy dotáhnout do konce. Mám doma pár menších odřezků, tak teď zatím vymýšlím, jestli by se to nedalo nějak použít, aby to vypadalo hezky. Pokud by chtěl někdo přiložit ukázky svojí práce, tak bych byla moc ráda. =)


  • 0

Nováčkům doporučuji pročíst tento článek.


#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 20:02

Však já už jsem to nahoře jednou dávala, jak se to dá i s malejma odřezkama.

http://moniales.prah...ly/obalykoz.jpg

Jak velkej kus potřebuješ (měřeno přes hřbet na zavřeným sešitě x výška sešitu)?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama