Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#21 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 0:13

Podle zběžného naklikání do mapy by trasa měla kolem 110 km...pěkná vyjížďka a to nepočítám všechny keše co budou "po ruce". :D


  • 1

#22 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 2:13

no místama tam něco chybělo už na FTFkách


  • 1

Bobr_.png


#23 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 3:04

Nevím, ale většina co zmiňuješ jsou spíš obrazce. Kdysi byl podobný PWT u Náchoda... Ten byl celkem fajn - když se jel na kole s kamarády.

 

Já o tom vím - i jsem ho před třemi lety (jako malé káče) lovil.

 

Myslel jsem to jinak, že je to v ČR jediný živý skutečný powertrail (ti,co si to jednou chtějí vyzkoušet nemusí jezdit do německa) a ač třeba také dávám přednost jiným typům keší, je dobře, že ho tady máme, neb každý by si měl v Geocachingu vyzkoušet všechno... Je hodně lidí, co na PWT nadává, že to jsou laciné body... tak teď si to může každý vyzkoušet si to za ten jeden den dát... myslím, že to pro spoustu lidí bude zajímavá challenge  :) .

 

A kdo nechce - nemusí. Nikdo přeci není nucen to lovit. Geocaching je o volbě a tak jsem rád, že tu tenhle okruh vznikl, protože tahle možnost volby tu v ČR chyběla. PWT ke geocachingu patří - může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je to jediné, co s tím můžeme dělat... a konec, konců. Když se podívat na powertraily v Německu či dalších zemí - nemám pocit, že by Čechům nějak vadili, neb za nim jezdíme hodně často.

 

Provedení tohoto se mi navíc zdá rozumné. Roztáhlé na větší území, takže to zvládne absorbovat hodně kačerů najednou. Rozumně zvolené silnice. Co jsem měl možnost při své dnešní inspekční cestě vidět, tak většina je napravo ve směru jízdy a řešení umístění většinou stejné a stálé a jednoznačné.

 

Přiznám se, že mě trochu zamrzela poslední keš, která, když už je to reguralka, tak jsem čekal, že bude nějak special upravená, ale nebyla... a kupodivu tam byla jen krabka a logbook - i bez tužky, takže trochu zklamání.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 09 listopad 2013 - 3:05

  • 2

#24 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 7:12

vcera vecer jsem na to koulal, pipalo mi vsech tech 270+ kesi na mobilu....zacina mi 15km od HC, ale kdyz jsem videl tu dardu, tak se mi ani nechtelo vyrazit na FTF...kdyz si vzpomenu, jak jsem musel dalmatiny delat na ctyrikrat, protoze me po 20 kesich prestalo neustale vystupovani a nastupovani bavit, tak na tuhle serii vyrazim asi az v lete, postavim kombajnovaci team a ocenime i nove auto se soupackama....


  • 0

#25 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 8:09

Tím že to mám u HC, tak to vypadalo že se mobil zblázní.

Protože keše jsou podél ne zcela nevyužívaných ale v některé dny a denní dobu spíše celkem frekventovaných silnic, mám na Vás jen prosbu. 

 

Buďte obezřetní s parkováním na silnici, na rozdíl od dalmatinů to tady není vybíráno tak, aby bylo kde zaparkovat, ale je umístěna jedna keš za druhou v pravidelných vzdálenostech.

 

Osobně jsem se ze začátku těšil, že to je po lesních cestách a bude to dobré projet na kole, ale pak přišlo zklamání, silnice, v lese za zatáčkami nebezpečné parkování, kde v rámci honby za body bude spousta kačerů stejně parkovat.

Prostě mne jako první napadly obavy o bezpečnost, vzhledem k tomu jaké množství lidí dnes GC hraje.

Jinak to nikomu nezávidím, popojíždět po 160m a vystupovat a nastupovat do auta - to je radost do 10 keší, opruz tak do 25 a pak už to zvládnou jen silnější povahy a pevnější konstrukce dveří aut. Osobně to u mne vidím na roky ...  tak dlouho tohle nemůže vydržet.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 09 listopad 2013 - 17:20

  • 8

#26 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 9:04

Perverznost nejvyššího stupně, tohle není po normální lidi ale pro sběratele kuriozit a bodů.

 

Ač jsem to zkoumal jak jsem chtěl, tak to na mapě nemá žádný řád a je to spíše chaos typu tam a zpět, tam a zase tam a pak zpět. Očividně hlavně pro terminatorcyklisty a motokačery.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 09 listopad 2013 - 9:05

  • 3
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#27 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 9:14

Řád to moc nemá, to souhlasím. Nemá někdo výškový profil trasy? (počítáno se začátkem na 001 a koncem na 274 když se pojede popořadě) Ne, že bych tam chtěl jet, ale zajímal by mne. :-)


  • 0

#28 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 9:43

To KulisekW: pokud výškový profil neseženeš jinak, od někoho, kdo to projel, můžeš si ho naklikat tady http://www.cykloserver.cz/cykloatlas


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 09 listopad 2013 - 9:49

  • 0

#29 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 09 listopad 2013 - 12:33

Tak jsem to teď zkoušel tak přibližně naklikat do BaseCampu, nevím jestli mi to to routování nezkrátilo (snažil jsem se aby ne) a vyšlo mi šílených 106 km !!!! Takže minimálně 106 km, možná i víc.


  • 0

#30 cacher Donald

cacher Donald

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 13:42

Tak tohle mě nechává naprosto klidným. Nevidím důvod, proč něco takového vůbec lovit. 

Ještě pochopím sérii tak do čtyřiceti krabiček někde v přírodě, kde to může být pěkně 

strávený den. Ale toto? Sbírat tohle autem by byl pěkný opruz, na kole abych se bál, kdo

mě přejede, až bude místo na silnici čumět do navigace, kde je další krabice. A pěšky?

To si raději vylezu na pár kopců. Sice nebudu mít tolik bodů, ale zážitků mraky!


  • 8

Není důležité být u keše první, ale užít si to!

cacher Donald, 2014


#31 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 16:12

Dobré doporučení autorům:

Dejte někam ke stažení (třeba v PDF) ten originál logbook. Vzhledem k velkému zájmu se brzy nebude kam psát - resp. logbooky budou ve stavu nepoužitelném a mnozí kačeři (samozřejmě ne všichni) Vám rádi udělají údržbu metodou výměna. Též doporučuji stanovit místo, kam se starými logbooku.

 

Pokud byste chtěli být jó aktivní. Dejte na začátek velkou bednu se Servis packem a tam rovnou připravte pár náhradích logbooku a krabiček. Kačeři si je vezmou a buď na míste problému vymění nebo nepoužité na konci vrátí.


  • 9

#32 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 17:07

Jak už tu psali ti, co to tam znají - mnohdy to vede po dost frekventovaných cestách, takže na kolo to asi úplně ideální nebude. Mi se jako PWT líbí TCPT (v okolí Martina na Slovensku) - 100 km, 100 keší, vše po bočních cestách (cyklostezky).


  • 1

#33 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 17:36

Já jsem spokojená, pro mě asi jediná možnost jak splnit ty nové čelenky 75 keší za den a 300 za měsíc :P


  • 1

#34 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 19:23

Pravda. Co s načatým večerem. Za hodinku vyrážíme, tak jsem zvědavý :-)


  • 2

#35 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 22:31

Hahahaha -> takový pětinásobný Opičí hory (MMPWR 01-54  -  http://coord.info/GC3MB7G )

 

To je pořádnej záběr, ale po silnici ? kdyby lesní cesty, aby se dalo jen na kole nebo po svejch.


  • 3

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#36 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 1:05

Hahahaha -> takový pětinásobný Opičí hory (MMPWR 01-54  -  http://coord.info/GC3MB7G )

 

To je pořádnej záběr, ale po silnici ? kdyby lesní cesty, aby se dalo jen na kole nebo po svejch.

 

No tak - cyklotrailů tu máme v ČR dost. Je fajn, že tu je jeden autotrail.Mimochodem - ty cesty co jsem viděl... neříkám, že to je na pořádání závodu Míru, ale myslím, že dobře označený cyklista to zvládne.


  • 2

#37 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 3:28

Každý štěstí svého tvůrcem.


  • 0

#38 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 7:17

Na jaře
na kole
napohodu.
Schválně kolik se jich za den na kole stihne, ale můj denní rekord to bude určitě. Trávit celej den brzda plyn by se mi opravdu nechtělo.
Ale taky jsem koukal, že pak budu mít nejvíc mikrošek :o


O cykloodlovu jsem premyslel chvili u 101. Dalmatinu, ale jen chvili. Nakonec jsme dali autem a bylo to myslim jedine dobre - provoz na 101. je pro kolo masakr. I tak nam to v rijnu vyslo jen tak tak jeste za svetla. Tady bych ale o nejakem jarnim/letnim vicedennim cykloodlovu premyslel vic - je to vyzva! ;-) Uz kvuli prirode, pocitu z lovu a zkousce svych cyklo/geo-schopnosti. Uvidime, v jakem stavu do leta prezije napor pocatecni, odjinud (tohle asi pritahne i kacery zpoza hranic), event. medialni.... a jak se owneri vyporadaji s provoznimi problemy. Tady se asi krome nahradnich PET logbooku vyplati vyrazit i s nahradnima PETkama...
  • 2

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 9:34

Připouštím, že přemýšlím, že si to odlovím, abych mohl rozdat pár FP - takhle bych získal alespoň 27 FP, které bych mohl jinde na pěkných keších, kterých je dnes už docela dost, rozdat :-).

Ale v životě bych to NEJEL autem. Jedině na kole.

Viděl jsem, co kdysi dělali na FCPT ti autosběrači - stavěli hned u keše bez ohledu na to, že je ze zatáčky vůbec nemusí vidět (ostrá zatáčka devadesát stupňů vlevo za skálou - 30 metrů za zatáčkou stáli na úzké silnici! A pak se kasali, že mají 100 keší za 2,5 hodiny. To bylo opravdu na nehodu! A jako tohle není pro mě... Pokud to někoho baví tím autem, ať si tak loví, ale já si o něm pomyslím, že je blázen... 


  • 8

#40 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 15:41

Tohle s klidným svědomím ráda minu. I kdyby se mi stal nějaký úraz hlavy a chtěla se na to vydat, musela bych jít na to sama, protože jakýkoli geodoprovod by si myslel, že jsem se zbláznila. Každopádně návštěvnost to bude mít určitě velkou. Pak čtu logy od kačerů s více jak pěti sty nálezy u mysterky "tohle byla naše první otazníková". Každý to máme jinak a já nezávidím ownerům údržbu. :)


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama