Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#41 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 18:51

Dneska jsem si udělal výlet na motorce. Začal jsem myslím u 187 a skončil 148 ???? Dohromady ještě s nějakou keskou po cestě 44 krabicek. Logo val jsem v první dvacitce a už byly vidět první problémy . Chyběly tři logbooky ne jedné pet už nebylo víčko a většina logbooku šla špatně vyndat. Držím ownerum palce, údržba bude hustá . Za sebe si neumím představit dělat celek pwtr. Na fcpt jsem dal dva pokusy 30 a 25 kousku, teď jsem statecnejsi dal jsem 43. Nebýt okolo pěkná silnice na motorku nechal bych toho ale už v půlce . Zastavovat po 200 metrech je vopruz. Z Prahy a zpět 220 km, cca 4,5 hodiny, cela zpáteční cesta silný déšť . :-(
  • 0

#42 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 19:47

Dobré doporučení autorům:

Dejte někam ke stažení (třeba v PDF) ten originál logbook. Vzhledem k velkému zájmu se brzy nebude kam psát - resp. logbooky budou ve stavu nepoužitelném a mnozí kačeři (samozřejmě ne všichni) Vám rádi udělají údržbu metodou výměna. Též doporučuji stanovit místo, kam se starými logbooku.

tak třeba u vlečky na orlík to bylo řešené tak že po cestě byli větší krabky kde bylo víc logbooků (nebo to bylo možná jen na začátku a konci) a lidé si mohli vzít pár logbooků a po cestě je doplňovat .. 

 

ale jinak sám jsem owner a v autě vozím pár těch logbooků do petek a pokud je potřeba tak doplním (teda pokud je to zrovna u auta no .. nebo pokud mám echo že je to třeba)


  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#43 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 10 listopad 2013 - 19:51

Držím ownerum palce, údržba bude hustá . 

Bude to jako u většiny powertrailů a dlouhých multin. Owneři se na to vy... a buď si to budou udržovat kačeři nebo v tom prostě bude bordel. A je to podle mě špatně, když jsem takovej "frajer", že udělám dlouhej PWT, tak mám i převzít zodpovědnost a starat se o to. Namrskat petky kolem silnice a nechat to být umí, s prominutím, každý blbec.


  • 3

#44 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 21:41

Panebože! Tak toto není můj šálek kakaa, tohle je zaplevelování mapy krabičkama o ničem. Hlásím se ke Kapsovu názoru - jedna pěkná multina za weekend (třeba Velká husí cesta, že?) je mi bližší, než tenhle krabičkový průjem. Neumím si představit nikoho z mých geo- i mudlo-přátel, který by šel toto lovit.


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#45 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 22:09

Panebože! Tak toto není můj šálek kakaa, tohle je zaplevelování mapy krabičkama o ničem. Hlásím se ke Kapsovu názoru - jedna pěkná multina za weekend (třeba Velká husí cesta, že?) je mi bližší, než tenhle krabičkový průjem. Neumím si představit nikoho z mých geo- i mudlo-přátel, který by šel toto lovit.

Mám i tobě založit PWT na počest?


  • 4

#46 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 22:49

No ja z teto serie mam spise negativni pocit, ne ze bych ji ignoroval, mozna si to odlovime v lete na kole nebo proste kdyz budeme mit v danem useku cestu. Uz ted se obavam ze ma averze spise poroste, jedna nase kabicka je kousek od jedne nudle, takze uz ted je zrejme, ze se stane soucasti bodohonu, takze se muzu rozloucit se zajimavymi logy a jelikoz je krabka lehce na citlivem miste, tak se obavam, aby se brzy nemusela premistovat a nebo dokonce rusit, pac mam takove tuseni ze plno lidi k ni zacne jezdit autem, coz bych opravdu nechtel :( No co se da delat, budu spise doufat, ze to zas brzy zmizi.


  • 3

#47 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 0:21

tak třeba u vlečky na orlík to bylo řešené tak že po cestě byli větší krabky kde bylo víc logbooků (nebo to bylo možná jen na začátku a konci) a lidé si mohli vzít pár logbooků a po cestě je doplňovat .. 

 

ale jinak sám jsem owner a v autě vozím pár těch logbooků do petek a pokud je potřeba tak doplním (teda pokud je to zrovna u auta no .. nebo pokud mám echo že je to třeba)

 

Přiznám se, že už jsem vlečku zažil v mírně pozdním stavu, kdy už to byly (vyjímaje první) jen filmovky... ale přesně tento model jsem měl na mysli.


  • 0

#48 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 8:51

...Dejte na začátek velkou bednu se Servis packem a tam rovnou připravte pár náhradích logbooku a krabiček. Kačeři si je vezmou a buď na míste problému vymění nebo nepoužité na konci vrátí.

Tak tomuhle se říká "Naivní idealismus", aneb slepá důvěra v morální úrověň jedinců... :)


Tento příspěvek byl upraven od ssva: 11 listopad 2013 - 8:54

  • 2
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#49 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 10:24

ssva - co si pamatuji tak na Vlečce na Orlík to dva roky zpátky docela fungovalo, to co píše Alke. Na začátku i konci byly větší krabice s náhradními logbooky a také se tam odkládaly ty vyzvednuté popsané. ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#50 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 10:40

ssva - co si pamatuji tak na Vlečce na Orlík to dva roky zpátky docela fungovalo, to co píše Alke. Na začátku i konci byly větší krabice s náhradními logbooky a také se tam odkládaly ty vyzvednuté popsané. ;)

njn, ale na vlecce jsi mel jasne definovany zacatek a konec. tady je to docela roztahane a je dost moznosti, kde zacit a koncit. pokud by se jednalo o umisteni servisnich kesek, tak po nejakych usecich


  • 3

#51 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 11:20

njn, ale na vlecce jsi mel jasne definovany zacatek a konec. tady je to docela roztahane a je dost moznosti, kde zacit a koncit. pokud by se jednalo o umisteni servisnich kesek, tak po nejakych usecich

 

Jo, to je taky pravda. Když se člověk koukne na mapu, je kus tady, kus támhle. Takovej trošku chaos. A hlavně vlečka šla dát pěšky celkem v klidu za den, když člověk nastavil správně tempo. Někteří odlovili ještě i kešky kolem, včetně multinek.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 11 listopad 2013 - 11:21

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#52 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 11:35

Kdyz¨uz tak doporucuji lovit tak jak jdou po sobe - 001-274.

 

http://neserteme.ic.cz/gc/trasa.jpg
http://neserteme.ic..../274_report.pdf


  • 3
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#53 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:50

 Představa, jak každých 500 m hledám parkování a keš a takhle strávím celý den....ano, je to zážitek, ale ....Díky – nechci.

No řekla bych že se tam parkování moc nehledá, prostě se zastaví u keše. :) Ale jen spekuluji, ničeho podobného v autě jsem se ještě neúčastnila a asi ani nebudu. :P


  • 0

#54 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 14:14

To kyselo je moc kyselý, a bramborák je moc bramborovej... :D  :D  :D


  • 1

#55 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 15:01

Tak holt musí vychcípat.

 

Právě že mám zkušenost, že lidi jsou fakt jak ovce, neřku-li stádo.

Bohužel.

Sorry, ale pak Ti nejslabší (rozuměj nejblbější) musí vychcípat. Jestli nějakej trouba zastaví za prudkou zatáčkou a někdo ho sestřelí je .... A protože má řidičák, je svépravnej a bude po zásluze potrestanej. Jestli se někdo utopí v kanálovce, neb tam lezl za deště je ..... a žádná lítost. Bohužel opět byl po zásluze potrestanej a tak je to se vším. Byl jsem lézt v Dolomitech, protože mám pud sebezáchovy, lezl jsem v přilbě. Na druhé délce jsem dostal šutrem do hlavy, přilba to vzala na sebe a hlava vydržela. Jo trochu jsem blil od otřesu mozku, ale jsem tady. Ta tom trailu jsem se byl podívat včera na motorce. Silničky místy ouzké, sem tam zákruta parkovat se tam moc nedá. Celkově ale provoz jako hrom, místňáci tam jezdí docela surově. S vypětím všech sil jsem dal asi 35 - 40 kešek a jel jsem dál.


  • 0

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 15:02

Mě spíš vadí, že takováto zhovadilost projde schvalováním a na rozdíl od jiných typů cachi se tady neprudí z bezpečností, nikdo neřeší, jestli se tam náhodou neparkuje v zatáčkách, jestli hordy kačerů v autech nezpůsobí problémy v silničním provozu. Waypointy pro parkování tam ani nejsou.

 

A proč by tam měly být WP na parkování, když se stejně každý snaží zastavit co nejblíže u keše ?

 

Včera jsme to celé absolvoval, postupem 1-274 a byl to zajímavý zážitek a taky denní rekord. Starý jsem měl 162 a to na kole. Tady by to na kole šlo taky, ale nějak by se musel řešit následný přejezd, začátek a konec jsou docela daleko. Bavili jsme se o tom s autorem a on prostě o cyklolovu neuvažoval. Což je asi škoda :-(

 

Pokud ten PT někoho uráží, tak ať ho neloví. Já tady taky nezakládám vlákno ke každé mysterce, co mi nejde vyluštit. A nikoho nenutím aby lovil dlouhé multi, opuštěné tradičky uprostřed hor a podobné lahůdky. Lovte si co chcete a nekecejte do toho, co chtějí lovit ostatní, pokud je to podle pravidel.


  • 12

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 15:04

Tak holt musí vychcípat.

 

Sorry, ale pak Ti nejslabší (rozuměj nejblbější) musí vychcípat. Jestli nějakej trouba zastaví za prudkou zatáčkou a někdo ho sestřelí je .... A protože má řidičák, je svépravnej a bude po zásluze potrestanej.

Až na to, že ten trouba díky tomu, že zastaví v nepřehledné zatáčce, může zabít někoho úplně jiného. Sám bude v lese logovat a někdo jinej se zabije...


  • 8

#58 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 15:13

Až na to, že ten trouba díky tomu, že zastaví v nepřehledné zatáčce, může zabít někoho úplně jiného. Sám bude v lese logovat a někdo jinej se zabije...

Po logování bude opět po zásluze potrestanej. A ještě bude mít výčitky svědomí, že někoho zrakvil.


  • -4

#59 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 15:27

Jak tahle série dopadne, je předem jasné -vydrží možná tak do jara, během té doby se v některých částech objeví zákaz zastavení, policie tam udělá jeden víkend kontroly a bude s celým slavným PWT ámen... Zvláště teď v zimě to bude zajímavé - mnozí budou lovit i za tmy.


  • -3

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 16:58

Až na to, že ten trouba díky tomu, že zastaví v nepřehledné zatáčce, může zabít někoho úplně jiného. Sám bude v lese logovat a někdo jinej se zabije...

 

Dokážeš docela zasvěceně kecat o něčem, co jsi vůbec neviděl :-)

 

Určitě uděláš velikou kariéru, ale zkus to raději v politice :-)


  • -1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama