Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#81 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 18:01

takže o víkendu (sobota) jsme si dali tuhle sérku .. pár postřehů (třeba někdo užije), všechno slušně zaměřené, a až na pár případů s hintem kdy si owner spletl pár botanických termínů (hledáte olši a on je to modřín / hledáte břízu ale je to habr / hledáte vrbu ale je to třešeň) to bylo v pořádku. 

 

pár tipů, idálení složení posádky vozu (aspoň pro nás) - 5 lidí

- řidič (bez komentáře)

- záložní řidič (buď odpočívá nebo naviguje)

- levý pasažér běhá pro levé kešky, pravý pro pravé a prostřední osoba diktuje hinty a v mezičase připravuje na náhlavníky další nálepky (k logování)

 

jeli jsme to zrhuba tímto způsobem:

- zastavíme, blikačky

- ten na jehož straně je keš vyběhne, najde, nalepí, nasedne

- jedeme na další

 

pokud je problém při hledání vybíhá i druhý a společně dohledávájí, jen asi v jednom nebo dvou případech náš vyběhlo víc .. v případě T4 jsem většinou vystoupil i já a posloužil jako živý žebřík (207cm)

 

během prvních cca 15-20ti se posádky jistě perfektně zapracují .. ideální je mět na palubce navigaci (u nás montana) kdy řidič vídí hrubou pozici keší na mapě a lépe se mu určuje kde zastavit. navíc často jsou u kešek už chodníčky takže se dá zastavit velmi přesně :)

 

později můžu přihodit nějaké fotky, jinak první kešku jsme dali cca 1:25 a poslední někdy před 12tou hodinou .. poslední je uprostřed lesa a jde se k ní přes bahno .. takže taková protahovací :)) .. co sme četli logy nějaká parta z Pardubic to dala za nějakých 8h 

 

ps: pokud nemáte pt rádi, tak si to nečtěte a neragujte (honzák a spol), osobně nechápu proč si vůbec někdo kdo PT nemá rád namáhá si tohle téma číst a neustále se vyjadřovat, ale to je Váš problém, prostě dejte palec dolů, a nereagujte dík :)) .. pokud má někdo dotaz tak se ptejte, možná i odpovím :-D

 

EDIT -  sice jsem měl v autě pár nárhadních krabiček a logbooků, ale nebylo je potřeba :-D


Tento příspěvek byl upraven od Orxion: 17 listopad 2013 - 18:04

  • 4
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#82 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 8:47

pár tipů, idálení složení posádky vozu (aspoň pro nás) - 5 lidí

- řidič (bez komentáře)

- záložní řidič (buď odpočívá nebo naviguje)

- levý pasažér běhá pro levé kešky, pravý pro pravé a prostřední osoba diktuje hinty a v mezičase připravuje na náhlavníky další nálepky (k logování)

 

jeli jsme to zrhuba tímto způsobem:

- zastavíme, blikačky

- ten na jehož straně je keš vyběhne, najde, nalepí, nasedne

- jedeme na další

 

Takže kešky logují i ti, kteří kešku nejen vůbec neměli v ruce ale ani ji neviděli ??

Hmmmm, tomu říkám geocaching ....

 

:(


  • 8
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#83 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 8:52

Takže kešky logují i ti, kteří kešku nejen vůbec neměli v ruce ale ani ji neviděli ??

Hmmmm, tomu říkám geocaching ....

 

:(

 

Když je to baví, mě jejich konání žíly netrhá.


  • 2

#84 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:01

Docela vtipné je taky to, že někteří kačeři měli tak málo času, že keš ani neotevřeli a jen na její povrch nalepili samolepku, která se samozřejmě ve vlhku odlepila... Takže by jim owner mohl smazat elektronický log, protože v papírovém logbooku nejsou... ;-)!
  • 6

#85 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:05

zkoušel někdo spočítat kolik se najede km? já na to nemám sílu :D

cca 163 km vč. odboček na kostelíky, vodárny a "všechny strany" apod a cestou zpět ještě cikcak. Celá vzdálenost jak auto tak chůze.


  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#86 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:05

Když je to baví, mě jejich konání žíly netrhá.

 

Mě to taky žíly netrhá ale není od věci nazvat věci pravým jménem.

Obrázek nechť si udělá každý sám ....

 

Docela vtipné je taky to, že někteří kačeři měli tak málo času, že keš ani neotevřeli a jen na její povrch nalepili samolepku, která se samozřejmě ve vlhku odlepila... Takže by jim owner mohl smazat elektronický log, protože v papírovém logbooku nejsou... ;-)!

 

Oni už to nelepí na svodidla ??  :P


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#87 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:13

Vtipná je i část logu Orxiona: "hromadne zalogováno GSAKem .. delat to rucne asi se zblázním". Takže malé shrnutí: u cca poloviny krabiček vůbec nebyl (střízlivý odhad), v logbooku není zapsán ani v jedné keši (nálepka na obal keše není zápis do logbooku ani náhodou). Ale čemu se vůbec divím, když Orxion je velký zastánce Joney, inu rčení "vrána k vráně sedá" zde platí dokonale:(


  • 3

#88 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:17

A už jsou zase ve-při :D :D :D!


  • 4

#89 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:30

A už jsou zase ve-při :D :D :D!

 

V jaké při ?? Konstatování prostého faktu není žádná pře, prostě to tak je ....  ;)

 

P.S. - Jacka četla Rychlé šípy ??  :D


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#90 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:02

P.S. - Jacka četla Rychlé šípy ??  :D

Tak samozřejmě :D! Nicméně tohle zlidovělé úsloví se průběžně vyskytovalo i ve Čtyřlístku a jiné povinné literatuře. Tam se proti němu obvykle uraženě ohrazoval Bobík slovy "kdože je tu vepř?" (není naprosto míněno osobně  :D)

 

Jinak já jsem se před týdnem připojila k partě, která jela autem asi 30 dalmatinů, což je, řekněme, takový polopowertrail s pěknými a nápaditými listingy. Sice to byla legrace, setkání s novýma fajn lidma, jedno šplhání po laně na strom jako bonus, ale znovu jsem si tím ověřila, že co pro mě není nejsou ani tak ty powertraily, jako spíš celkově ježdění po keších autem. To už můžu rovnou třcetkrát za odpoledne vyběhnout na dvě minuty na zahradu s filmovkou v ruce a vyjde mi to nastejno :D. Ale každému co jeho jest.


  • 3

#91 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:03

Vtipná je i část logu Orxiona: "hromadne zalogováno GSAKem .. delat to rucne asi se zblázním". Takže malé shrnutí: u cca poloviny krabiček vůbec nebyl (střízlivý odhad), v logbooku není zapsán ani v jedné keši (nálepka na obal keše není zápis do logbooku ani náhodou). Ale čemu se vůbec divím, když Orxion je velký zastánce Joney, inu rčení "vrána k vráně sedá" zde platí dokonale:(

tu nálepku jsme dávali do logbooku, nikde jsemnepsal že by jsme něco lepili na petku, .. to snad z toho vyznělo .. ale oki, příště to budu psát formou návodu "idiots proof"


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#92 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:26

Mně se docela líbí ten názor a po pravdě se k němu asi i kloním, že je opravdu velmi tenká hranice mezi geocachingem  (svět je naše hřiště) a takovou, já nevím jak to přesně říct, hrou za "hranicí" hry. 

 

Jakože hrou pro hru.

 

btw: jinak nemám nic proti ničemu


  • 3

*


#93 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:31

Sky - souhlas (tedy pokud jsem to správně pochopil, že  :P ) .. PT už nejsou klasické keše, ale je to kategorie sama pro sebe, k jejímuž hraní je třeba se přizpůsobit a dělat věci jinak .. ale to je můj názor a nikomu jej nenutím a nemám v plánu soudit nikoho jen proto že se na věc dívá jinak než já  B)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#94 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:39

Takže kešky logují i ti, kteří kešku nejen vůbec neměli v ruce ale ani ji neviděli ??

Hmmmm, tomu říkám geocaching ....

 

:(

To není geokešing to je bodokešing ;) za bod všechno....


  • 4

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#95 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 10:44

to Orx: jo jo, přesně tak nějak to cítím.

 

Napadá mě moc hezké přirovnání - jak jsou nadšenci, například rytířských turnajů. Borci prostě na víkend jedou na zříceninu, tak se pobaví, v převleku zašermují, zazpívají atd a v pondělí jsou zase jako všichni ostatní.

 

No a jiné můžeš potka se sekyrou na zádech v tramvaji, mluví veršovaně či co a  jsou schopni se do krve pohádat ohledně techniky výpletu kazajky z 16. století.

 

Omlouvám se za trošku kostrbatý výklad, ale prostě ta hranice je tenká :-)

A samozřejmě - nemám nic proti rytířům. Jen se někdy v noci, když jdu po městě, leknu chlapa s obouručním mečem.


  • 2

*


#96 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 11:15

Že vás to handrkování pořád baví.....


  • 2

#97 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 11:23

Že vás to handrkování pořád baví.....

Jiné vlákno tady tak nežije :-)


  • 0

#98 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 11:35

Takže kešky logují i ti, kteří kešku nejen vůbec neměli v ruce ale ani ji neviděli ??

Hmmmm, tomu říkám geocaching ....

 

:(

Tedy, po pravdě řečeno, když jdu na keše s kolegou a jedná se o úplně normální obyčejnou krabičku v přírodě, kde na samotné škatuli není nic extra pozoruhodného, tak ji velmi často taky ani nevezmu do ruky :D. Neřeším, jestli jsem si na ni sáhla, prostě jsme ji našli spolu. Přijedeme, slezeme z kola, hledáme, jeden najde, zavolá "už ji mám", někdy se druhý přijde podívat zblízka a pohrabat v keši a někdy ne, jeden zaloguje oba a druhý se zatím třeba kochá výhledem nebo toho logujícího fotí nebo využívá času, aby se napil nebo něco vyhrabal z báglu... Pokud je obtížnější terén, tak v tom, kdo poleze na strom nebo do díry se nějak průběžně vystřídáme, jednou ten, podruhý ten, případně jeden leze nahoru po zádech druhýho.

 

Beru to tak, že v momentě, kdy jdu na keše s dalším člověkem nebo lidma, tvoříme jeden tým a nález je tak nějak společným dílem. Abych si na keš přímo sáhla, takový ambice mám jen u těch keší, kde to znamená určitý překonání sebe sama (např. T5), kdy si chci zkusit, jestli to zvládnu nebo ne, případně aspoň zkusit, jakou část výzvy jsem schopna zvládnout. A i tam by se pak někdo mohl rozčilovat, že jsem to měla zadarmo, když jsem někam trapně dvě hodiny píďalkovala po laně, který mi někdo nahodil a pak přetáhl do vyšší rozsochy a vůbec mi to lezení naservíroval na zlatým podnose.


  • 9

#99 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 11:51

Tedy, po pravdě řečeno, když jdu na keše s kolegou a jedná se o úplně normální obyčejnou krabičku v přírodě, kde na samotné škatuli není nic extra pozoruhodného, tak ji velmi často taky ani nevezmu do ruky :D ....

 

Ale jasně, ve skupině je to prostě vždycky něco trošku jinýho a záleží na složení i fungování týmu. Mě prostě jen přišlo absurdní tohleto doslova průmyslový zpracování kešek na body.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#100 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 12:00

Kapso, znáš to, vcelku s tebou souhlasím, ale nepřijde ti, že už tu stříkáš žlučí? :(

 

Dráčku, necekej! :rolleyes:  Fšecko určitě ne...


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama