Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#381 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 8:45

Tak nakonec se mi podařilo obejít onu bezpečnostní politiku Androidu...

 

Opravdu jsi to obesel? To by me hodne zajmalo jak.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#382 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 8:52

Nic neobešel, jen to konečně dal na to jedno správné místo. Člověk se nestane hackerem tak, že si přečte návod. B)

 

Ale vážně, pokud si dobře vzpomínám, tak adrakesync jeste nepouziva Gordovu MTP knihovnu (ktera beha sama o sobe), takze se tam musi te podpora pro MTP nainstalovat. Mam dojem, ze tahle chybova hlaska se objevovala, kdyz to nainstalovane nebylo. V dokumentaci od adrakesync je na to navod... nebo neni?


  • 1

#383 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 10:30

Postup podle popisu neni obchazenim omezeni Androidu. Pokud postupoval podle navodu, rozumim tomu, proc uz mu to funguje, ale klame nas pouzitym vyrazem. Proto bych rad to vysvetleni.

 

aDrakeSync zatim s moji knihovnou nepracuje a verim, ze se najde nekdo, kdo ji v nem pouzije. Jsem ochotny pomoct, ale protoze ADS nepouzivam, hrabat se v tom nechci. Nelepsi by byl budto Subi ako autor ADS nebo lnavrat, ktery pro ADS delal knihovnu, ktera je v soucasnosti potreba a jenutne ji instalovat. Vyhoda me knihovny je prave v tom, ze ji neni treba instalovat (problematicky jako stavajici knihovnu?) do Win a jeji stazeni z arartu je mozne zautomatizovat zapisem do meta.ini souboru.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#384 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 10:48

njn jenze Subi nema vubec cas a ja si pri predstave opet porodu valceni s tim "pascalem" a nedostatkem casu taky tomu nedavam brzky termin. za ten pul rok co vim, ze bych to mel prepsat, jsem se na to nedokazal ani podivat. deti vytezuji hodne a to nemluvim o dalsich planech se realizace ve sklepe.


  • 0

#385 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 11:19

Vlastni pouziti je 1 prikaz na vlozeni knihovny a 1 prikaz pro zkopirovani souboru. Horsi ale bude upravit ulozeni v ini a pripadne ten formular.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#386 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 1:09

Asi jsem to napsal nesprávně ale podle návodu jsem taky nepostupoval... protože kdyby to šlo hned na kartu tak jak je cesta v návodu popsaná asi bych neměl problém, povšimněte si adresy na obrázku v ADS u cesty ...storage/201F-7DF1/..... takhle kartu nazvanou nemám a ani v exploreru tuhle složku nikde při připojení telefonu nenajdu. No celkem nemá cenu se v tom patlat asi to má prostě každý tak nějak jinak. Každopádně jestli jsem to pochopil dobře tak nepotřebuji ADS k synchronizaci, prostě si vždy vytáhnu aktualizovanou databázi GG z PC a přes kabel jí hodim do telefonu a hotovo ;-)


  • 0

#387 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 8:55

Každopádně jestli jsem to pochopil dobře tak nepotřebuji ADS k synchronizaci, prostě si vždy vytáhnu aktualizovanou databázi GG z PC a přes kabel jí hodim do telefonu a hotovo ;-)

 Přesně tak, ADS nedělá v tomhle směru nic jiného.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#388 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 11:44

Asi jsem to napsal nesprávně ale podle návodu jsem taky nepostupoval... protože kdyby to šlo hned na kartu tak jak je cesta v návodu popsaná asi bych neměl problém, povšimněte si adresy na obrázku v ADS u cesty ...storage/201F-7DF1/..... takhle kartu nazvanou nemám ...

 

To je ovsem otazka nastroje, ktery se pouziva a jak co zobrazuje. Kazde zarizeni v telefonu ma v podstate 3 identifikace a je vec aplikace, kterou pouzije. (A jsme zase u te me knihovny, ktera resi i toto, prinejmensim je mozne si ty identifikace vypsat, pokud uz se nepouzije primo na kopirovani. ;) )

 

 Přesně tak, ADS nedělá v tomhle směru nic jiného.

 

No, ja myslim, ze dela. Ve smeru PC->telefon ne, ale v opacnem smeru ano. Je tedy dulezite si rict, co vlastne chci a potrebuji, a podle toho volit nastroje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#389 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 19:57

 Přesně tak, ADS nedělá v tomhle směru nic jiného.

No když já bych tak nějak potřeboval oba směry, jak PC -> MT tak obráceně, protože kolikrát nějakou tu mysterku vyluštím třeba v práci nebo po cestě ve vlaku a pak vše zase přepisovat. Stejně tak s nějakými poznámkami apod. kdo to má pořád psát :-D

 

 

To je ovsem otazka nastroje, ktery se pouziva a jak co zobrazuje. Kazde zarizeni v telefonu ma v podstate 3 identifikace a je vec aplikace, kterou pouzije. (A jsme zase u te me knihovny, ktera resi i toto, prinejmensim je mozne si ty identifikace vypsat, pokud uz se nepouzije primo na kopirovani. ;) )

 

 

No, ja myslim, ze dela. Ve smeru PC->telefon ne, ale v opacnem smeru ano. Je tedy dulezite si rict, co vlastne chci a potrebuji, a podle toho volit nastroje.

No já už si začínám připadat, že nějak nevím co chci :D :D dříve jsem používal GG pouze jako takovou databázi nálezů (vždy jsem stahoval pouze nálezy) a v terénu jsem používal c:geo. Jenže cca dva tři měsíce zpět jsem koukal na velkou spotřebu dat, při hledání (neměl jsem vlastně nic offline takže vše se stahovalo) takže jsem hledal náhradu :) no a a:drake se zdál býti jako zajímavá a dobře propracovaná věc. zvláště, když využívají stejnou databázi. Akorát ty problémy se synchronizací možná leckoho odradí.


  • 0

#390 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 20:55

To je ovsem otazka nastroje, ktery se pouziva a jak co zobrazuje. Kazde zarizeni v telefonu ma v podstate 3 identifikace a je vec aplikace, kterou pouzije. (A jsme zase u te me knihovny, ktera resi i toto, prinejmensim je mozne si ty identifikace vypsat, pokud uz se nepouzije primo na kopirovani. ;) )

 

 

No, ja myslim, ze dela. Ve smeru PC->telefon ne, ale v opacnem smeru ano. Je tedy dulezite si rict, co vlastne chci a potrebuji, a podle toho volit nastroje.

 

Tak jsem to myslel, ve smeru PC -> telefon


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#391 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 21:37

Tak me jeste napada, ze jak kesku do aD vylustis, tak ji exportovat do GPX a to pak importovat do GG. To je v podstate to, co dela ADS v opacnem smeru  :)  Akorat si sam zjistuje, ktere kesky jsou zmenene (nevim, zda uz jsou odstraneny problemy, ktere s tim byly).

 

Ale stejne jako s ADS si musis dat pozor, protoze nejsou exportovane jen zmenene nebo nove informace a muzes si tedy prepsat neco, co sis ke kesi doplnil do GG, prepsat tim, co importujes z aD.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#392 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 13:49

Zkusil jsem minulý víkend kešovat s a:drake a tak mne napadlo, že by bylo dobré nahrát novou databázi do mobilu.

 

Při čtení návodu jsem narazil na mtpGui.

 

1. kam se má mtpGui nahrát ? Stáhnout a ručně spustit ho umím. Ale hází nějakou chybku, viz obrázek.

 

2. stačí u adrake.ini zkopírovat ho z mobilu tam, kde ho script v počítači hledá ?

 

Android mám 6.0.1, mobil Samsung Galaxy A5 2016

Přiložený soubor (y)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#393 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 15:16

Zajímavé. Mě tento program nic podobného neprovádí, ale taky nic nenajde.A Adrakesync taky nic nenajde. Už jsem posílal screenshot autorovi, jestli mám něco nastaveno špatně. Ale databázi i mapy jsem do mobilu dostal. Přes Total commander. Když se nechá zobrazit samostatný strom, telefon to v něm najde. Jen se musí kopírovat přímo v oknech commanderu, nejde třeba do okna commanderu něco přetáhnout z jiné složky. A pak taky např. smazání souboru se projeví až po novém načtení okna. No, divím se že WinXP ještě jsou schopny s tím pracovat. Kdyby to šlo připojit jako USB disk, byl bych mnohem radši.


  • 0

#394 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 11:34

Zkusil jsem minulý víkend kešovat s a:drake a tak mne napadlo, že by bylo dobré nahrát novou databázi do mobilu.

 

Při čtení návodu jsem narazil na mtpGui.

 

1. kam se má mtpGui nahrát ? Stáhnout a ručně spustit ho umím. Ale hází nějakou chybku, viz obrázek.

 

2. stačí u adrake.ini zkopírovat ho z mobilu tam, kde ho script v počítači hledá ?

 

Android mám 6.0.1, mobil Samsung Galaxy A5 2016

mtpGui se nenahrava nikam. Je to pomocny tool, ktery komunikuje se stejnou mtp knihovnou ktera je v adrakesync. nicmene do budoucna bude deprecated. A bude nahrazena gordovou mtp knihovnou. Bohuzel neni dobra duse, ktera by mela cas to v adrakesync prepsat. subik jako autor adrakesync ani ja jako autor mtp podpory v nej nejak na to nemame cas:(. Pritom je to jen o uprave cest protoze moje mtp pouziva jiny format nez gordova, Takze i kdyz jsem byl uspesny v inicializaci te gordovy knihovny v adrakesync, tak jsem se nedokopal v hledani co a kde vse upravit aby to korektne fungovalo:(.

=> tem co to nefunguje doporucuji zatim pouzivat Combine skript z gordova mtp pluginu.

-------------

jinak k tomu obrazku. to je divne. kopiroval jsi nekam jen exac? to vypada, jakoby mtpGui chtelo pouzit mtp dllko z jineho adresare nez je exe soubor ci nasel nekde v systemu nekoretne registrovanou jeho verzi.


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 02 květen 2017 - 11:36

  • 0

#395 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 18:51

jinak k tomu obrazku. to je divne. kopiroval jsi nekam jen exac? to vypada, jakoby mtpGui chtelo pouzit mtp dllko z jineho adresare nez je exe soubor ci nasel nekde v systemu nekoretne registrovanou jeho verzi.

 

Rozbalil jsem ho do adresáře a zkusil spustit. Ale po odkliknutí chyby to už normálně funguje.

 

Mimochodem, proč je informace o tom, že ten plugin je totálně out a že stejně neslouží k přenosu databáze do mobilu ve vlákně o a:drake a ne tady ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#396 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 19:24

Ono to je tim, ze nekdy se ty vlakna prolinaji. Mimochodem ta informace je v odpovedi na tvuj prispevek tesne predtim.

 

Jinak zalezi na definici totalne out. Mi to funguje a stale jej pouzivam. Vim o par dalsich, kterym se to podarilo rozchodit. Nicmene ano co vyrobce android telefonu to jina uroven podpory MTP. Gord by mohl vypravet behem ladeni co vse nasel za problemy. Ja to mel odladene pouze na Samsungu S3 a S4 mini a jede mi to i s S7. K jinym jsem nemel pristup tak abych to mohl odladit. Bohuzel i to, ze nejsem na rozdil od Gorda priznivec C++, byla dan za to, ze byla slozitejsi verze registrace dane knihovny. A moje doporuceni ji pribalit k instalatoru geogetu byla odmitnuta:) ze to netreba:D.

Po nejake dobe Gord se rozhodl napsat si vlastni verzi a ta je v C++, takze snaze linkovatelna do Geogetu. No a ja byl pozadan o upravu a:DrakeSync. Proti tomu nic nemam a souhlasim s tim, ale nemam na to tolik casu. Po 8 hodinach programovani v praci jsem rad, ze to dal delat nemusim :). Je to i tim, ze mtp mi funguje a tak me k tomu nic netlaci. Navic nejsem autorem a:DrakeSync a tak se v nem trochu placam. Jo kdyz jsem si to psal, tak jsem to nejak pochopil, ale za tech par let opet netusim co kde bylo a je to opet o novem objevovani jak to tam funguje:)

 

Druhy duvod proc totalne out je i Gordovym nazorem, ze pro kopirovani databaze do telefonu staci prostredky OS a na protismer nic nepotrebuje, protoze v telefonu do DB nic neuklada. Narozdil ode me, kdy ja kolikrat stahnu kesku do a:DRake primo z mailu a az pak casem ji zpetne nacitam do geogetu. No a jelikoz prece jen chtel pro tyto pripady neco nabidnout, tak to udelat pomoci Combine skriptu. Mozna by sel vyresit i pomoci nej import tras, a FN. Ale s Combine si prozmenu netykam ja. Holt v Geogetu kazdy pouziva to svoje a svym zpusobem :) A jeho pristup neodsuzuji. Taky pouzivam Combine na Stator, ale to bylo predpripravene :)


  • 0

#397 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 20:01

Trasy i FN jsou v souborech, to neni problem kopirovat.

 

Jina vec je, co pak s tim. Mam uz nekolik let takovy megalomansky projekt na zpracovani FN v poznamkach, ale nejak se mi do toho nechce. Zpracovani tras me zatim (temer) ani nenapadlo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#398 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 20:53

FN, tedy nově koncepty, je nejlepší poslat rovnou na web přes API, co s nimi jiného.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#399 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2017 - 6:13

Jasne, ale na to je zbytecne je kopirovat do PC, to by byl jen krok navic. Myslel jsem to tak, ze "co s tim v PC"?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#400 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2017 - 6:18

Tak ja to jen zminoval, ze to v tom aDrakeSync je. FN taky pres nej nepouzivam a posilam je primo z aDrake pres API.

A trasy popravde od te doby co a:Drake mi pada a s padem ztrati cast stopy (vytvoril jsem na to issue) tak uz ani moc ty trasy ne. Ale pouzival jsem to pro export do Google earth, kde jsem si zalohoval prochazky. navic to umelo ty stopy ruzne delit apod. Jo mohl bych to delat necim jinym, ale mi se na tom libilo, ze to bylo "poruce":D

ale jinak asi by mi taky v soucasne dobe stacil Combine, ale kdyz to funguje, proc postupy menit.:D

 

@LudekV: jeden "offtopic" dotaz. Nejake zakulisni info o podpore obrazku a TB v FN api? Groundspeak prekopal web pro vkladani FN (hnus velebnosti) a slibuje moznost posilat primo obrazky a TB (ale primarne ze sve apky)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama