Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#401 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2017 - 6:20

Jeste k tomu "co s tim v PC". Podle me pozustatek z dob, kdy mobilni internet bylo jeste vetsi tragedie nez dnes a tak clovek prisel domu, a poslal to naokolo pres svoje PC na GS. Je to tam totiz od dob PockeDrakeSync :D


  • 0

#402 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2017 - 6:45

@LudekV: jeden "offtopic" dotaz. Nejake zakulisni info o podpore obrazku a TB v FN api? Groundspeak prekopal web pro vkladani FN (hnus velebnosti) a slibuje moznost posilat primo obrazky a TB (ale primarne ze sve apky)

 

To spíš patří do vlákna o a:Drake, ale budiž. Obrázky a TB k logu můžeš dávat v aD už cca 4 roky a přes API je taky poslat na web. Do textového souboru fieldnotes.txt se obrázky pochopitelně neuloží. Nebo jsem tě špatně pochopil? S překopáním logovací stránky to vcelku nemá nic společného.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#403 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 19:27

Škoda, že už všechny materiály, návody a věci kolem GoGetu a a:Draku nejsou nejaktuálnější nebo jsou to prezentace, které byli použity na nějakém eventu. Možná, že pro Vás programátory jsou některé věci jasné a samozřejmé ale ač se snažím tak všemu tomuhle samozřejmému přicházím na kloub tak nějak stylem pokus x omyl. Já třeba loguji tak, že mam v a:drake připravený text: Ikona kalendáře (D) ikona hodin (T) ..... (hranaté závorky tam jsou ;-) ) při nálezu si log uložím do čekajících a pak doma postupně odesílám s tím, že k nim dopisuji třeba poděkování nebo prostě něco k odlovu. Pak ale musím stejně na stránu GC.com a musím k jednotlivým keším ještě přiřadit TB (mám jenom základní apk a:drake o PRO verzi uvažuji ale až budu aplikaci opravdu ovládat.... zatím nejsem ani začátečník :-( ). Ale proč to sem všechno píšu, jestli existuje nějaký lepší, pohodlnější zbůsob logování může mi to někdo opravdu jak pro trotla vysvětlit?? V něděli jsem takhle zpětně logoval sérii 39 keší a ztrávil jsem nad tím u počítače víc času než při samotném odlovu :-/


  • 0

#404 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 19:32

Tak rekni, co neni aktualni a muzeme to opravit (resp. to muze opravit skoro kdokoli).

 

Obecne ohledne GG a aD bych rekl, ze vetsinu veci lze delat vice zpusoby a neda se rict, ze by nektery byl dobry a jiny spatny. Kazdy ma, z nejakeho duvodu, nejaky svuj oblibeny nebo v ruznych situacich pouzva ruzne postupy kterymi dosahne tehoz.

 

Nekdo treba posila z aD na web FN a pak si na webu zobrazi seznam a postupne loguje to, co mel pripravene a jak si to poznamenal do aD.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#405 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 19:58

Tak rekni, co neni aktualni a muzeme to opravit (resp. to muze opravit skoro kdokoli).

 

Obecne ohledne GG a aD bych rekl, ze vetsinu veci lze delat vice zpusoby a neda se rict, ze by nektery byl dobry a jiny spatny. Kazdy ma, z nejakeho duvodu, nejaky svuj oblibeny nebo v ruznych situacich pouzva ruzne postupy kterymi dosahne tehoz.

 

Nekdo treba posila z aD na web FN a pak si na webu zobrazi seznam a postupne loguje to, co mel pripravene a jak si to poznamenal do aD.

No třeba ohledně FN jsem toho moc nenašel, žádný postup a proto jsem to ani nijak nezkoušel abych třeba o něco nepřišel, zapoměl zalogovat apod. Jde tedy pokud mám "free" verzi a:drake logovat více keší najednou a zároveň i logovat TB. Když odešlu z aD FN tak jak pak loguji na webu... myslím tím v nové verzi logování ale i staré (jak jsem psal nikdy jsem to ani nezkoušel)


  • 0

#406 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 20:11

Poku odesles z aD priprapravene logy (Drafts, drive FN), pak je najdes na https://www.geocachi...fieldnotes.aspx a postupne volis jeden po druhem a logujes.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#407 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 20:27

Aha, to je pro mě vážně novinka, tak to příště zkusím a uvidím jestli bude tento způsob logování lepší a rychlejší než ten doposud ;)  jinak až teď koukám, že jsem psal trochu offtopic tak se omluvám :unsure: :ph34r: 


  • 0

#408 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 20:31

FN, tedy nově koncepty, je nejlepší poslat rovnou na web přes API, co s nimi jiného.

No já FN upravuju v počítači. V aDrake mám jen kostru, kde je místo textu znak zavináč. A pak ho v počítači Notepadem přeměním na společný text. Kromě toho mám ve FN různé poznámky - například potřeba NM, bonusové číslo, poznámky k zeměkeším, akce s TB - a to všechno zpracovávám až doma. A pak to pošlu do GC, přitom ještě do logů doplňuju případné poznámky k jednotlivým keším. Nechápu, jak bych to mohl dělat v terénu. A opravovat logy v mobilu - dokážu si představit lepší zábavu.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 04 květen 2017 - 20:38

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#409 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2017 - 20:41

Já logy obvykle pošlu na web jako koncepty a tam je pak dopíšu. V mobilu log píšu opravdu výjimečně. S exportem do souboru a upravováním v notepadu se rozhodně netrápím.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#410 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 6:56

Já, jelikož je počítač často obsazený a nebo se mi ho nechce pouštět, píšu logy v mobilu válejíce se na gauči u TV. V terénu si jen uložím prázdný log, abych měl uložené časy a doma si je pak dopisuji. Používám verzi Pro, která umí zalogovat i trackably v inventáři. Bez problémů si přiložím obrázky (fotím jen mobilem a nemusím je tak přetahovat do počítače) a nakonec hotové logy pošlu hromadně na web rovnou jako log. Váže se s tím několik nepříjemností - pokud změním v logu čas, nezmění se číslo pořadí, takže pak mám rozházené číslování (již jsem avizoval na githubu). Pokud u některé keše vložím trackable, nezmizí mi ze seznamu a loguje se vesele dál apod. Ale to pohodní to vynahradí.


  • 0

#411 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 8:11

Já, jelikož je počítač často obsazený a nebo se mi ho nechce pouštět, píšu logy v mobilu válejíce se na gauči u TV...

 

To je pluralis majestatis? Ale to bys tam měl mít "My ... píšeme logy", jinak je píšeš váleje se na gauči :-)

Omlouvám se za off topic, ale nedalo mi to.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 05 květen 2017 - 8:12

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#412 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 10:22

To je pluralis majestatis? Ale to bys tam měl mít "My ... píšeme logy", jinak je píšeš váleje se na gauči :-)

Omlouvám se za off topic, ale nedalo mi to.

 

Nikolivěk, jen zmýliv se v rodu učinil jsem chybu. Jojo, už náš stařičký pan profesor mi ve škole říkával: "když neumíš přechodníky, tak je nepoužívej". Nu a teď se mi to vymstilo! Děkuji za opravu a vítám mezi https://www.facebook...ictinackove/ ;)


  • 0

#413 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 10:32

No on už Miroslav Horníček kdysi říkal o přechodnících (přesnou citaci se mi nepodařilo najít, tak jenom velmi volně parafrázuji z paměti):

 

Když někdo použije přechodníku, je považován za vzdělance, a když ho dokonce použije správně, rovnou za předsedu Akademie věd.

 

(bylo to samozřejmě trochu jinak, ale smysl byl stejný, kdybyste to někdo náhodou znal přesně, budu jenom rád).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#414 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 12:20

Už jsem to tu psal. Když budu snít a přitom psát, tak sním psa.


  • 0

#415 MiEvŠe

MiEvŠe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2017 - 0:31

Ahojte,

zabrousim trosku zpet k jadru veci. Stala se mi nemila vec, ze jsem prisel o telefon a musel jsem si poridit novy. A trable s ADS prenosem databaze je tu nanovo! Jak jsem drive psal postup u FTP prevodu, ktery na telefonu S5mini fungoval krasne, s novym samsungem S7 to nefunguje.

 

Upravil jsem si ADS adrake.ini, aby cesty odpovidaly novemu telefonu:

[Options]
DbFile=/data/user/0/cz.adrake.plus/files/cachedb.db3
CardFolder=/data/user/0
DataFolder=/data/user/0/cz.adrake.plus/files
MapFolder=/data/user/0/cz.adrake.plus/files/maps/
TrackFolder=/data/user/0/cz.adrake.plus/files/tracks/
FNFile=/data/user/0/cz.adrake.plus/files/fieldnotes/fieldnotes.txt
FNTemplate=[D]
Nickname=MiEvĹ e
Language=cs
[CurrentVersion]
Version=5.12
[Status]
Running=No

 

 

 

A stejne to po prevodu PC->telefon vypisuje jednu chybu za druhou a nic to neprevede.

01:24:19 * PC => PDA synchronizace
01:24:19 - uložen profil: DEFAULT
01:24:19   IsAdOnCard: AD_dbFile = /data/user/0/cz.adrake.plus/files/cachedb.db3
01:24:19   IsAdOnCard: Result = Yes
01:24:19 * Načítám nastavení...
01:24:19 - kopíruji: /data/user/0/cz.adrake.plus/files/aDrake.ini -->> C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
01:24:40 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , /data/user/0/cz.adrake.plus/files/aDrake.ini, -->>, C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
01:24:53 - kopíruji: /data/user/0/cz.adrake.plus/files/map-config.xml -->> C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
01:25:14 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , /data/user/0/cz.adrake.plus/files/map-config.xml, -->>, C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
01:25:15 - čtu nastavení AD z aDrake.ini
01:25:15 = Nastavení načteno.
01:25:15 * Přenos databáze do PDA
01:25:15 # Chyba: Poslední nahraná databáze z programu a:Drake je starší než 1h! , Poslední download: 29.04.2017 07:41:15, , Přepsáním databáze dojde k vymazání případných změn v a:Drake, které byly provedeny od posledního uploadu!
01:25:17 - Vytvořena pracovní databáze GG: $aDrake_Work$
01:25:17 - kopíruji celou databázi: "GEOdatab_20120602"
01:25:17 - kopíruji: C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\$aDrake_Work$.db3 -->> /data/user/0/cz.adrake.plus/files/cachedb.db3
01:25:38 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , C:\Users\MISA\AppData\Roaming\GeoGet\$aDrake_Work$.db3, -->>, /data/user/0/cz.adrake.plus/files/cachedb.db3
01:26:23 * Synchronizují se offline listingy
01:26:23 = Offline listingy synchronizovány
01:26:23 Výsledek zobrazen

 

Poradi mi prosim nekdo, kde mam co spatne nadefinovane??


  • 0

#416 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 10:02

Prosím o radu. Synchronizace z telefonu do PC proběhne v pořádku, ale při importu do telefonu naskočí hláška viz obrázek a geoget se zasekne a vypnout jde jen pomocí správce úloh. Máte někdo podobou zkušenost?

 

 

01.07.2017 10:55:47   IsAdOnCard: Result = Yes
01.07.2017 10:55:47 * Načítám nastavení...
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: CardPath = Lenovo P70-A:\ : FileName = /storage/emulated/0/Adrake/aDrake.ini : AD_CardPath = /storage/emulated/0 : MTP_RootPath = Paměť telefonu
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: Result = Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\aDrake.ini
01.07.2017 10:55:47 - kopíruji: Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\aDrake.ini -->> C:\Geoget\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
01.07.2017 10:55:47 - soubor přenesen z PDA do PC
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: CardPath = Lenovo P70-A:\ : FileName = /storage/emulated/0/Adrake/map-config.xml : AD_CardPath = /storage/emulated/0 : MTP_RootPath = Paměť telefonu
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: Result = Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\map-config.xml
01.07.2017 10:55:47 - kopíruji: Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\map-config.xml -->> C:\Geoget\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
01.07.2017 10:55:47 - soubor přenesen z PDA do PC
01.07.2017 10:55:47 - čtu nastavení AD z aDrake.ini
01.07.2017 10:55:47 = Nastavení načteno.
01.07.2017 10:55:47 * Přenos databáze do PDA
01.07.2017 10:55:47 - Vytvořena pracovní databáze GG: $aDrake_Work$
01.07.2017 10:55:47 - kopíruji celou databázi: "geoget"
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: CardPath = Lenovo P70-A:\ : FileName = /storage/emulated/0/Adrake/geoget.db3 : AD_CardPath = /storage/emulated/0 : MTP_RootPath = Paměť telefonu
01.07.2017 10:55:47   ToCardPath: Result = Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\geoget.db3
01.07.2017 10:55:47 - kopíruji: C:\Geoget\$aDrake_Work$.db3 -->> Lenovo P70-A:\Paměť telefonu\Adrake\geoget.db3

 

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od hanes03: 01 červenec 2017 - 10:03

  • 0

#417 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 18:27

Pokud se to zasekne na kopírování toho souboru do telefonu, jde tam zkopírovat normální cestou? Mě se stalo, že soubor geoget.db3 tam zkopírovat nešel, ale jakýkoli jiný ano. Přitom jsem ho tam neměl, windowsy si asi pamatovaly, že tam kdysi byl. Ale mám WinXP a AdrakeSync mi vůbec nejde, nefungují ty knihovny pro MTP přístup. Kopíruju to ručně.


  • 0

#418 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2017 - 20:01

Ja mam s MTP na Win radu potizi. Uz asi mesic mi Win ukazuji jeden adresar na telefonu ve stavu, v jakem rozhodne neni, a vlastne ani nikdy nebyl. Nektere soubory v nem nejsou a ty, ktere tam jsou, ty mi Win neukazuji. Navic mi jeden adresar ukazuji jako prosty soubor. Zkousel jsem vsechno mozne, co me napadlo, nepomohlo nic.

 

Moje knihovna (pouzitelna v GG) mi ten adresar ukazuje spravne.

 

Na druhou stranu vim o cloveku, kteremu se pri kopirovani databaze pomoci me knihovny telefon (MTP) odpoji. Pokazde v jine fazi kopirovani. Prekopirovat databazi systemem mu jde.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#419 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2017 - 10:57

Ano ručně překopírovat databáze jde. Je zajímavé, že stáhnutí databáze funguje. Nic pokud je to tak budu kopírovat soubor databáze ručně. Děkuji za rychlou odpověď.


  • 0

#420 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2017 - 11:42

Kopirovani souboru ma smysl jen smerem do telefonu. Smerem zpet je to vazna chyba, pokud by primo ten databazovy soubor mel pouzivat Geoget. Prinejmensim bude porusen prostorovy index (ale problemu je vic), coz muze v budoucnu zpusobit treba havarii databaze jako takove.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama