Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#61 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:45

@Subi diky, pripadne pokud bych to chtel pridavat primo na ararat co je potreba pro to udelat?

 

Jinak plugin zatim ma pro MTP verzi bug, kdy nekorektne prevadi cestu v pripade, ze se lisi CardFolder a DataFolder v aDrakesync.ini. Trosku jsem se snazil zjednodusit post install kroky a pridal jsem do do adresare s pluginem register-mtp.cmd, ktery by se mel po instalaci pluginu rucne  spustit a on zajisti nakopirovani a registraci mtp.dll v systemu. (Z duvodu kopirovani do Program Files je potreba jej pustit s pravy administratora.) Zatim se predpoklada standarni umisteni tj %ProgramFiles (x86)%\GeoGet pokud ma nekdo geoget nainstalovany nekde jinde, tak at si v danem souboru upravi %GEOGET_INSTALL_DIR% promennou.

 

P.S. neni to INavrat ale LNavrat ;) (ale uz jsem si zvykl, ze se to diky fontum plete:D


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 31 říjen 2013 - 21:53

  • 0

#62 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:55

Proc takto? Vdyt neni problem zjistit, kde je GG nainstalovany. Cestu s Geogetem obsahuje globalni propmenna GEOGET_PROGPATH.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#63 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:57

@Subi diky, pripadne pokud bych to chtel pridavat primo na ararat co je potreba pro to udelat?

 

Jinak plugin zatim ma pro MTP verzi bug, kdy nekorektne prevadi cestu v pripade, ze se lisi CardFolder a DataFolder v aDrakesync.ini. Trosku jsem se snazil zjednodusit post install kroky a pridal jsem do do adresare s pluginem register-mtp.cmd, ktery by se mel po instalaci pluginu rucne  spustit a on zajisti nakopirovani a registraci mtp.dll v systemu. (Z duvodu kopirovani do Program Files je potreba jej pustit s pravy administratora.) Zatim se predpoklada standarni umisteni tj %ProgramFiles (x86)%\GeoGet pokud ma nekdo geoget nainstalovany nekde jinde, tak at si v danem souboru upravi %GEOGET_INSTALL_DIR% promennou.

 

P.S. neni to INavrat ale LNavrat ;) (ale uz jsem si zvykl, ze se to diky fontum plete:D

Tak bud mi na materske degeneruje mozek a nebo uz zacinam blbnout z jinych duvodu, ale porad nechapu jak mam ADS a GG nastavit aby mi to fungovalo a ja nemusela neustale prekopirovavat databazi do telefonu a pripadne tak prichazet o zapsana data, protoze vetsinou zapomenu, ze jsem si neco v terenu zapisovala nebo si vzpomenu pozde.

 

Takze nejaky navod co a jak udelat a to krok po kroku a pro nas blby by nebyl?


  • 0

#64 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 21:58

Delal jsem to narychlo v praci kde nic neman. Samozrejme ze me napadlo, ten script generovat z InstallWork procedury. Ale v tom se zatim moc neorientuji.:(


  • 0

#65 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:03

Uz jsem ti to jednou navrhoval - pokud budes mit pocit, ze ti mohu s necim poradit, klidne me kontaktuj mailem, ICQ nebo v nouzi beru i SZ ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#66 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:03

Všechna data jsou v DataFolder, jen databáze keší je uložená extra s celou cestou a tedy může být i jinde.
CardFolder chtěl Šubi pro potřebu ADS, co s ním dělá nevím. Je to cesta na SD kartu tak, jak ji vrací Android.

 
CardFolder by mi měl pomoci odříznout cestu ke kartě v androidu a nahradit ji písmenkem disku, pokud se pracuje v režimu ext. disku.
 
S variantou, že by mohla být datová složka na jiné kartě než která je uvedena v CardFolder jsem nepočítal. Tedy, že databáze a datová složka je na jiné kartě (že některé telefony mají dvě karty, minimálně se tedy tak chovají)

Tohle asi plugin neskousne:

 
CardFolder=/storage/sdcard0
DataFolder=/storage/extSdCard/adrake

 

Doporučoval bych tedy datovou složku i databázi mít na jednom disku. Pokud to není možné, pak mám problém a nevím co s tím.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#67 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 22:17

Mozna by stacilo generovat do aDrake.ini CardFolder jako prefix DataFolder tj.

CardFolder=/storage/extSdCard

DataFolder=/storage/extSdCard/adrake

 

Podle toho co psal Parkis, tak v jeho pripade tak na CardFolder nic neexistuje. V opacnem pripade je to o Subi, ze bychom museli delat s DatFolder ruzne kejkle.Jinak to je ten bug, ktery je i pro mtp:(. Jak jsem rikal, uvidim o vikendu zda se k tomu dostanu a neco se mi s tim podari.


  • 0

#68 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 23:16

@Subi diky, pripadne pokud bych to chtel pridavat primo na ararat co je potreba pro to udelat?

To je spíš otázka na gebyho. Mě by to asi nevadilo, kdyby ti zpřístupnil stránku pluginu adrakesync, asi bychom to mohli udržovat i nějak paralelně.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#69 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 0:24

Ahoj,

 

vypada to, ze moje podezreni na to, ze reg soubor nestaci je spravne:(. zkus jeste z prikazove radky spustit regasm.exe mtp.dll.

regasm.dll najdes v c:\windows\microsoft.net\framework\v4.0.XXX\regasm

za XXX dosad konkretni cisla co mas u sebe. Pripadne muzes zkusit misto framework dat framewor64.

 

zkoušel jsem překopírovat exe soubor k mtp.dll a z příkazové řádky ho spustit. U normální verze potvrdilo registraci, u 64bit to bohužel házelo chybu souboru mtp.dll. I po registraci mi ale hlásí GG stejnou chybu. Mám Win7 64bit.


  • 0

#70 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 7:48

To je spíš otázka na gebyho. Mě by to asi nevadilo, kdyby ti zpřístupnil stránku pluginu adrakesync, asi bychom to mohli udržovat i nějak paralelně.

 

Urcite neni problem se zmenami textu, tam staci se jen prihlasit, to muze kdokoli. Pro nahravani souboru musi dat Geby prislusna prava. Ale prava pro nahravani souboru nejsou pridelovana pro jeden konkretni jmenny prostor, takze soubor muzes nahrat "kamkoli" a zrovna tak kdokoli, kdo ma prava pro nahrani souboru "nekam", muze nahrat i ADS.

 

Technicka: pokud hodlate na aktualizacich koexistovat, pak vam vrele doporucuji nejaky SVN/Git/... Mnohokrat jsem zazil stav, kdy jeden zapomnel promitnout k sobe upravy druheho a publikoval verzi, ktera ignorovala predchozi opravy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#71 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 7:48

CardFolder by mi měl pomoci odříznout cestu ke kartě v androidu a nahradit ji písmenkem disku, pokud se pracuje v režimu ext. disku.
 
S variantou, že by mohla být datová složka na jiné kartě než která je uvedena v CardFolder jsem nepočítal. Tedy, že databáze a datová složka je na jiné kartě (že některé telefony mají dvě karty, minimálně se tedy tak chovají)
Tohle asi plugin neskousne:
 
CardFolder=/storage/sdcard0
DataFolder=/storage/extSdCard/adrake
 
Doporučoval bych tedy datovou složku i databázi mít na jednom disku. Pokud to není možné, pak mám problém a nevím co s tím.

Ale já mám oboje na jednom disku (na SD kartě - tam kam ukazuje DataFolder). CardFolder u mě ukazuje na interní paměť telefonu, kde je sice (asi někde) nainstalovaný adrake, ale žádná moje data tam uložené nemá.
Ona se ta interní paměť v telefonu tváří taky jako SD karta, jestli je to tak běžné nevím, s androidem takové zkušenosti nemám.
  • 0

#72 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 17:42

Pošli mi adrake.ini a adrakesync.ini (nezapomeň z něj smáznout svoje heslo). Případně i adrakesync.log.

Mrknu na to jestli mě něco nenapadne.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#73 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 16:34

Hoj.

Po aktualizaci adrakesync na verzi 1.1.2a zahlasi GG po spusteni pokusu o synchronizaci tohle:

"mtp: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu"

Nacez cely totalne zmrtvi,takze je nutne ho sestrlit jako proces.

Po aktualizaci GG na vezri 2.8.0.725 zadna zmena.

Nevim estli nahodou neplacu na spatnym hrobe a neni to zalezitost spis GG nez adrakecync.

Ulozeny log prikladam.

 

Kulicka

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0
Medvidek

#74 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 18:09

@Kulicka:

Pravdepodobne neprobehla registrace knihovny pro mtp.dll. V readme.txt je napsano, ze je potreba po instalaci spustit: register-mtp.cmd, ktery je v adresari s pluginem. 

jen doporuciji jeste v nem opravit:

 

radek:

cd %GEOGET_INSTALL_DIR%

 

za

 

cd /d %GEOGET_INSTALL_DIR%


  • 0

#75 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 18:14

Skvělá práce! Konečně mohu bez obav používat přesahové mapy ČR :-) Jaká toť úleva, že mi již neshazují a:drake. Moc děkuji pánové!

 

Měl bych dotaz na úspěšné uživatele a:drakesync se svým mobilním zařízením. Neměl by někdo se svými zkušenostmi čas a chuť napsat blbuvzdorný návod "jak na to"?

 

S tím, že můj "geniální" Sony XPeria Tipo generující cesty s diakritikou nikdy přes režim MTP nerozběhnu jsem se vcelku smířil, přesto by se to ale snad mohlo podařit přes režim USB.

Čím více se v tom ale vrtám a snažím se přijít, proč mi to nejde, tak tím méně tomu rozumím :-( A přitom mi to kdysi šlo, jen přijít na to kde v zápisu *.ini dělám chybu.

Pripadne to posli i mi a prosil bych i export z Prohlizece udalosti

zdroj udalosti MTP Client. Teda pokud pouzivas verzi 1.1.2a


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 11 listopad 2013 - 18:15

  • 0

#76 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 13:18

@Kulicka:

Pravdepodobne neprobehla registrace knihovny pro mtp.dll. V readme.txt je napsano, ze je potreba po instalaci spustit: register-mtp.cmd, ktery je v adresari s pluginem. 

jen doporuciji jeste v nem opravit:

 

radek:

cd %GEOGET_INSTALL_DIR%

 

za

 

cd /d %GEOGET_INSTALL_DIR%

Hoj.

Diky za reakci.

Register_mtp jsem samozrejme spustil,ale nejak jsem neresil s jakym vysledkem.

Pri odkrokovani vypadne tohle:

 

C:\Windows\system32>copy mtp\*.*  "C:\Program Files (x86)\GeoGet"
Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

 

cmd se evidentne spusti v adr. C:\Windows\system32 a mtp v tu chvili pochopitelne videt neni.

Netusim,proc to nechodi jen mne,kdyz nikomu jinemu to evidentne nedela.

Po te co jsem pred mtp\*.* doplnil absolutni cestu vse probehlo ok.

Estli uz pojede synchronizace zkusim vecer doma,neb s sebou nemam kablik :)

 

Kazdopadne diky za nasmerovani.

 

K.


  • 0
Medvidek

#77 nikitaci

nikitaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 14:09

Nedaří se mi rozchodit synchronizace přes aDrakeSync. Nevím jestli dělám někde chybu, ale při pokusu o registraci mtp.dll mi Windows 8 64bit hlásí chybu viz. příloha. Nevíte někdo co s tím. Díky za každou odpověď.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od nikitaci: 12 listopad 2013 - 14:10

  • 0

#78 staller

staller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 7:54

Nedaří se mi rozchodit synchronizace přes aDrakeSync. Nevím jestli dělám někde chybu, ale při pokusu o registraci mtp.dll mi Windows 8 64bit hlásí chybu viz. příloha. Nevíte někdo co s tím. Díky za každou odpověď.

 

Ahoj spust cmd jako spravce  (u Win8 64 bit dej start, napis cmd na prikazovy radek klikni PRAVYM tlacitkem mysi a dole se objevi moznost spustit jako spravce) a nebo se da vypnout rizeni uzivatelskych uctu aby to neotravovalo ale to bych nedelal.....:-)


  • 0

#79 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 10:56

Hoj.

Diky za reakci.

Register_mtp jsem samozrejme spustil,ale nejak jsem neresil s jakym vysledkem.

Pri odkrokovani vypadne tohle:

 

C:\Windows\system32>copy mtp\*.*  "C:\Program Files (x86)\GeoGet"
Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

 

cmd se evidentne spusti v adr. C:\Windows\system32 a mtp v tu chvili pochopitelne videt neni.

Netusim,proc to nechodi jen mne,kdyz nikomu jinemu to evidentne nedela.

Po te co jsem pred mtp\*.* doplnil absolutni cestu vse probehlo ok.

Estli uz pojede synchronizace zkusim vecer doma,neb s sebou nemam kablik :)

 

Kazdopadne diky za nasmerovani.

 

K.

Tak jsem tomu asi nejak tezce ublizil (chvilema mam nutkani tomu kompu ublizit jeste vic,ale to uz je z jineho soudku :)

 

Z  %SYSTEMROOT%\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\regasm.exe mtp.dll probehne registrace v pohode,lec pokus o synchronizaci vyhodi znamou chybu  OLE chyba 80131534, ProgID: "mtp.MTPClient".

 

Kdyz zkusim jeste %SYSTEMROOT%\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\regasm.exe mtp.dll vypadne hlaska

RegAsm : error RA0000 : Načtení objektu C:\Program Files (x86)\GeoGet\mtp.dll se  nezdařilo, protože se nejedná o platné sestavení .NET

 

Tak uz zase nevim jak dal.

Mam W7 64bit, prikazovy radek spoustim jako spravce.

 

Kdyby bylo vsechno dokonaly,tak bysme se museli desne nudit :)

 

K.


  • 0
Medvidek

#80 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 15:01

a) cely obsah slozky mtp musi byt v adresari s geogetem.

B) co jsem zjistil z mail komunikace s jednim taky neuspesnym. tak registraci muze blokovat ochrana Windows proti stazenym souborum z internetu. Zkontroluj properties tech souboru ktere to prekopirovalo z adresare mtp do geogetu zda u nich neni zaskrtnuta ta ochrana.  napr zde (je to na tom obrazku sice spanelsky ci jak, ale jde mi spis o umisteni).


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama