Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
420 odpovědí na toto téma

#81 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 15:46

a) cely obsah slozky mtp musi byt v adresari s geogetem.

B) co jsem zjistil z mail komunikace s jednim taky neuspesnym. tak registraci muze blokovat ochrana Windows proti stazenym souborum z internetu. Zkontroluj properties tech souboru ktere to prekopirovalo z adresare mtp do geogetu zda u nich neni zaskrtnuta ta ochrana.  napr zde (je to na tom obrazku sice spanelsky ci jak, ale jde mi spis o umisteni).

Tak jsem koukl. Vsechno tam zkopirovany mam. (pro jistotu jsem to jeste prepsal jeste jednou)

Nic takovyho jako na tom obrazku tam nemam.

Koukl jsem do adr download a prosel,jen tak ze zvedavosti, par fajlu.a ani tam jsem to nikde nezahledl.

A pritom mi to az do spojeni verzi chodilo.

Jak je to s tou 64bit verzi Frameworku? Je to taky nutny? Protoze to mi neprojde,viz. zprava nahore.

 

K.


  • 0
Medvidek

#82 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2013 - 4:12

64b framework potreba neni. Geoget je 32b a knihovna je kompilovana taky na x86.

 

Pak uz to nechapu. pokud z adresare geogetu spustit jako spravce regasm mtp.dll tak by to melo normalne registrovat:(


  • 0

#83 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2013 - 21:27

a:drake_sync konečně zprovozněn v režimu externího disku. Chce to však po každém spuštění manuální zásah přímo do zdrojového *.ini (on fly editace přes GeoGet plugin nezabírá). Bohužel po každém spuštění a:drake se ini přepíše a do cest vloží cestu /ext_card/

DbFile=/ext_card/adrake/cachedb.db3
CardFolder=/mnt/sdcard
DataFolder=/ext_card/adrake
MapFolder=/ext_card/adrake/maps/
TrackFolder=/ext_card/adrake/tracks/
FNFile=/ext_card/adrake/fieldnotes/fieldnotes.txt

 

Takto je to správně a funkční

DbFile=adrake/cachedb.db3
CardFolder=/mnt/sdcard
DataFolder=adrake
MapFolder=adrake/maps/
TrackFolder=adrake/tracks/

Datovou složku a:drake mám totiž na externí kartě, telefon rsp. kartu v něm připojuji jako jednotku A: 

 

 

MTP režim mi po spuštění rsp pokusu o hledání *.ini padá, takže to již zkoušet nebudu.


  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#84 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2013 - 11:08

To je zřejmě pořád stejný problém, který způsobuje parametr CardFolder=/mnt/sdcard, který neukazuje na kartu s daty a:drake, ale na jinou kartu v telefonu. Problém zřejmě vzniká pouze u telefonů s více kartami, resp. interní a externí. Zkusím s tím něco udělat.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#85 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 0:24

Tak i když jsem si myslel, že to nejde, udělal jsem jednoduchou úpravu a snad to pomůže.

Jméno karty v android zařízení se teď zjišťuje tak, že se vykousne rozdíl mezi plnou cestou (bez písmenka disku) k adrake.ini při zjišťování umístění adrake.ini v režimu ext. disku a cestou k datové složce z adrake.ini.

Mělo by tedy stačit alespoň jednou si připojit androida jako externí disk, najít pomocí tlačítka (nalevo od tlačítka "download") adrake.ini a cesta ke kartě se uloží do adrakesync.ini, odkud se již bude načítat. Případně si do adrakesync.ini můžete ručně přidat klíč:

AD_CardPath=/mnt/sdcard

Samozřejmě hodnotu patřičně upravit.

 

Pro režim MTP jsem to doplnil taky, ale nepoužívám ho, tak to není odzkoušeno. Případně dejte vědět, musel by se na to mrknout lnavrat


  • 0

LG G3 + a:Drake


#86 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 6:00

Diky. Dival jsem se na to a minimalne pro MTP je tam bug. v tech replaceString mas napsano adrake.ini (vse malym) ale ten soubor se jmenuje aDrake.ini takze to nereplacuje ty cesty. (viz to co na radku kde je volan MtpSearch jako parametr)

 

=> je mozne, ze ruzne verze/telefony to ukladaji jinak case sensitive ten nazev souboru? To by mohlo vysvetlovat, ze na nekterych telefonech to nenaslo.

 

a potom prosim jeste v register-mtp.cmd prijde na radku, zacinaji cd nahrad cd za cd /d (teda pokud jsi uz to nezahrnul ;)


  • 0

#87 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 8:49

potvrzuji že to bude problém asi i u mě:

17.11.2013 08:44:02 START
17.11.2013 08:44:02 - GeoGet 2.8.0.730
17.11.2013 08:44:02 - Plugin directory: D:\Dropbox\GeoGet\data\script\aDrakeSync\
17.11.2013 08:44:02 * Plugin dialogue window is preparing...
17.11.2013 08:44:02 - profile loaded: DEFAULT
17.11.2013 08:44:02 * Settings is loading...
17.11.2013 08:44:02 - reading of AD settings from aDrake.ini
17.11.2013 08:44:02 # Error: File not found:, D:\Dropbox\GeoGet\data\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini, , If you use Off Line mode,you have to connect device at least once by CardReader mode before., , If you use ADS for the first time, click on YES button.
17.11.2013 08:44:04 = Settings loading done.
17.11.2013 08:44:04 - aDrake 
17.11.2013 08:44:04 - aDrakeSync 1.1.3 (available version: ?.?.?)
17.11.2013 08:44:04 * DIALOG showed
17.11.2013 08:44:12 - aDrakeSync 1.1.3 (available version: ?.?.?)
17.11.2013 08:44:17 form_CardPath : Card\adrake\aDrake.ini
17.11.2013 08:44:17 form_CardPath : Card
17.11.2013 08:44:17 - aDrake external disc selected: GT-S7710:\
17.11.2013 08:44:17 * Settings is loading...
17.11.2013 08:44:17 CopyPDAtoPC:/adrake.ini/adrake/aDrake.ini
17.11.2013 08:44:17 /adrake.ini/adrake/aDrake.ini::Card
17.11.2013 08:44:17 ToCardPath:GT-S7710:\Card\adrake.ini\adrake\aDrake.ini
17.11.2013 08:44:17 - copying: GT-S7710:\Card\adrake.ini\adrake\aDrake.ini -->> D:\Dropbox\GeoGet\data\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini

  • 0

#88 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:04

Diky. Dival jsem se na to a minimalne pro MTP je tam bug. v tech replaceString mas napsano adrake.ini (vse malym) ale ten soubor se jmenuje aDrake.ini takze to nereplacuje ty cesty. (viz to co na radku kde je volan MtpSearch jako parametr)

 

=> je mozne, ze ruzne verze/telefony to ukladaji jinak case sensitive ten nazev souboru? To by mohlo vysvetlovat, ze na nekterych telefonech to nenaslo.

 

Já všechno v ads převádím na lowercase. Jak pracuje MTP a jestli je casesensitive nevím, ale dám tam teda todle, to by mohlo stačit ne?

AD_CardPath := ReplaceString(AD_DataPath + '/adrake.ini', '/' + ReplaceString(LowerCase(IniFile),'\','/'), '');  // pokus o zjisteni cesty k android karte v android zarizeni

Resp. jestli je MTP casesensitive, tak to asi vadit bude, někde určitě, to vidím jako docela vopruz, to bych nechal na tobě jak si s tím poradíš. 


  • 0

LG G3 + a:Drake


#89 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:13

Já bych řekl že to s MTP až tak nesouvisí, ten problém nastane v sestavování cesty ještě než se na MTP sáhne. Viz ten log co jsem posílal, pokud ho teda dobře chápu...


  • 0

#90 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:14

Ono primarne cely Linux/Android/Java je case sensitive. Takze mi prijde trosku divne vse za vsech okolnosti prevadet na lowercase. nicmene ta uprava zda se funguje.


  • 0

#91 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:17

@Parkis

souviselo i nesouviselo:

 

error v tvem logu nesouvisi

ale zaznamy v 8:44:17 uz ano ty jsou uz jako vysledek zavolani MtpSearch a jejich vysledek byl spatne replacnuty a pak to delalo ten zmatek pozdeji v dalsich metodach. Navrhnuty fix Subiho mi fungoval.


  • 0

#92 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:21

 

Ono primarne cely Linux/Android/Java je case sensitive. Takze mi prijde trosku divne vse za vsech okolnosti prevadet na lowercase. nicmene ta uprava zda se funguje.

 

 

No to už jsem si taky všimnul a dávám od toho ruce pryč, to není nic pro mě :-)

Připojení přes ext. disk naštěstí s Linuxem nemá nic společného a FTP mi kupodivu taky funguje.


Tento příspěvek byl upraven od Subi: 17 listopad 2013 - 21:22

  • 0

LG G3 + a:Drake


#93 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:35

hmmm..jak je to už dávno, co jsem na ten lowercase bug upozorňoval tady?

Jak to tak čtu, tak si asi forknu tu starou verzi 1.0.9, kterou jsem si vyladil a FUNGUJE mi, a zůstanu u ní. Ještě že jsem ji zatím neupdatoval.

 

http://www.geocachin...ota#entry411828


  • 0

#94 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:59

Díky za upozornění na tvůj starý příspěvek. Bohužel pluginy píšou i neprogramátoři, prostě národ sobě, a mají i jiné věci na práci, tak to tak ber.

 

To původní ruční zadávání cesty k disku bylo v nastavení opravdu provizorka, než se to podaří vyřešit automaticky a chybělo ošetření na lowercase, to máš teda pravdu. Proč vše převádím na lowercase už ani nevím, zřejmě to jednou bylo tak a jindy onak, tak to byla nejjednodušší cesta. V kódu bys našel spousty míst, kde je to pěkně nabastlený a kdo na to nemá žaludek, ať se do něj raději ani nekouká :-)

 

Zpět ale k tvému problému, i po poslední úpravě ti to nechodí? Resp. nechodí ti MTP nebo i připojení přes ext. disk?


  • 0

LG G3 + a:Drake


#95 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 22:12

Já pořád používám tu 1.0.9, jako ext disk, a ty nové jsem si neinstaloval, přes MTP to nepoužívám. A funguje mi to, takže to neřeším.


  • 0

#96 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 7:24

@Parkis

souviselo i nesouviselo:

 

error v tvem logu nesouvisi

ale zaznamy v 8:44:17 uz ano ty jsou uz jako vysledek zavolani MtpSearch a jejich vysledek byl spatne replacnuty a pak to delalo ten zmatek pozdeji v dalsich metodach. Navrhnuty fix Subiho mi fungoval.

oka diky, večer vyzkouším a dám vědět.


  • 0

#97 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 9:29

Asi tu budu za lamu, ale proste netusim kde co nastavit. Takze prosim o polopaticky navod pro lamu:

ac pouzivam TC, tak telefon se mi v nem jako dalsi disk nezobrazuje, ale pri otevreni "Pruzkumink Windows" mi to telefon ukaze jako prenosne zarizeni.

 

Cesta dle PW do slozky, kde je ulozen adrake.ini je " Počítač\Xperia active\Karta SD\adrake "

pokud tuto slozku vyhledam pres plugin tak v rezimu Externi disk mi GG vyhodi hlasku

 

chyba.png

 

pokud dam rezim MTP, tak se mi GG sekne a musim jen pres spravce uloh vypnout protoze jinak to nejde.

 

Takze najde se nejaka dobra duse, co mi napise postup nastaveni pro lamy?


  • 0

#98 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 16:42

@Parkis

souviselo i nesouviselo:

 

error v tvem logu nesouvisi

ale zaznamy v 8:44:17 uz ano ty jsou uz jako vysledek zavolani MtpSearch a jejich vysledek byl spatne replacnuty a pak to delalo ten zmatek pozdeji v dalsich metodach. Navrhnuty fix Subiho mi fungoval.

hmm tak u mě nic :(

jestli jsem to teda dobře upravil. Předpokládám na řádku 145 v aDrakeSync.lib.main.pas

log naprosto stejný jako v předchozím případě.


  • 0

#99 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 17:04

64b framework potreba neni. Geoget je 32b a knihovna je kompilovana taky na x86.

 

Pak uz to nechapu. pokud z adresare geogetu spustit jako spravce regasm mtp.dll tak by to melo normalne registrovat:(

Hoj.

Tak jsem dnes zkusil preinstalit cely GeoGet,vsechny pluginy znovu a tak.

No a vysledek nula. Hlaska porat stejna,ackoli register-mtp.cmd tvrdi,ze je vsechno ok.

Jelikoz predpokladam,ze vetsine kaceru register probehne bez uprav,bude asi kamen urazu nekde tady.

Protoze pokud neupravim cestu k mtp\*.* na absolutni,tak to mtp adresar nenajde a nic se nezkopiruje.

Zajimavy je ze i kdyz se nic nezkopiruje,regasm.exe mtp.dll probehne korektne a oznami ze registrace probehla :)

Vesele coz?

Takze mam asi nakopnuty cely wokna.

Ale kdo by se tomu divil,ze :)

Budu instalovat novy system geosynkovi,tak to u nej otestuju a dam vedet.

 

Zkousel jsem cely problem nasimulovat na virtualnim stroji pod Virtualboxem,ale nejak se mi tam nechyta USB.

Podobne dopadl Geoget v Ubuntu pod Wine.

Sice krasne bezi,ale cesty po pripojeni androida k USB jsou samozrejme uplne mimo.

Nekdy casem juknu,estli nekdo nezkousel co s tim,ale to uz je opravdu z uplne jineho soudku :)

Diky za poskytnutou pomoc.


  • 0
Medvidek

#100 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2013 - 0:11

Asi tu budu za lamu, ale proste netusim kde co nastavit. Takze prosim o polopaticky navod pro lamu:

ac pouzivam TC, tak telefon se mi v nem jako dalsi disk nezobrazuje, ale pri otevreni "Pruzkumink Windows" mi to telefon ukaze jako prenosne zarizeni.

 

Cesta dle PW do slozky, kde je ulozen adrake.ini je " Počítač\Xperia active\Karta SD\adrake "

pokud tuto slozku vyhledam pres plugin tak v rezimu Externi disk mi GG vyhodi hlasku

 

chyba.png

 

pokud dam rezim MTP, tak se mi GG sekne a musim jen pres spravce uloh vypnout protoze jinak to nejde.

 

Takze najde se nejaka dobra duse, co mi napise postup nastaveni pro lamy?

 

Tu hlášku nevidím, případně pošli log a ini soubory, jako vždycky :-)

Zkusil bych se mrknout na ten ext. disk, MTP nechávám odborníkům.

 

Edit: Nejdřív si aktualizuj na 1.1.3a, je tam ta drobná oprava s lowercase.


Tento příspěvek byl upraven od Subi: 19 listopad 2013 - 0:16

  • 0

LG G3 + a:Drake





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka