Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o powertrailech (obecná)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

Anketa: Diskuze o powertrailech (obecná) (184 uživatel(ů) vložilo hlas)

Můj názor na powertraily

  1. Vyhledávám je s cílem vše vysbírat (29 hlasy [15.76%])

    Procento hlasů: 15.76%

  2. Již jste hlasovali Když na nějaký narazím, tak ho alespoň z větší části projdu (68 hlasy [36.96%])

    Procento hlasů: 36.96%

  3. Již jste hlasovali Spíš přehlížím, ale jednotlivé krabičky z pwt seberu, když na ně dojde (70 hlasy [38.04%])

    Procento hlasů: 38.04%

  4. Cíleně ignoruji (17 hlasy [9.24%])

    Procento hlasů: 9.24%

Proč vyhledávám pwt

  1. Již jste hlasovali Body jsou body a pwt je hodně bodů (41 hlasy [13.62%])

    Procento hlasů: 13.62%

  2. Již jste hlasovali Rád se projdu, projedu,... a pwt je dlouhý výlet (61 hlasy [20.27%])

    Procento hlasů: 20.27%

  3. Když už nemám co jiného sbírat (26 hlasy [8.64%])

    Procento hlasů: 8.64%

  4. Již jste hlasovali Se společností je to zábava (66 hlasy [21.93%])

    Procento hlasů: 21.93%

  5. Již jste hlasovali Není to jednoduché, ale výzva k překonání (42 hlasy [13.95%])

    Procento hlasů: 13.95%

  6. Jiný důvod (10 hlasy [3.32%])

    Procento hlasů: 3.32%

  7. Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (55 hlasy [18.27%])

    Procento hlasů: 18.27%

Proč nemám rád pwt

  1. Když se musím často shýbat ke krabičce, tak mě bolí záda (10 hlasy [2.90%])

    Procento hlasů: 2.90%

  2. Již jste hlasovali Zpravidla jednoduché, odbyté či jinak "méně hodnotné" kešky (78 hlasy [22.61%])

    Procento hlasů: 22.61%

  3. Hromadně zabírají místo tam kde by šla udělat atraktivnější cache (34 hlasy [9.86%])

    Procento hlasů: 9.86%

  4. Již jste hlasovali Nepříznivé působení na okolí (hodně keší => hodně kačerů => bordel, naštvaný mudlové apod) (92 hlasy [26.67%])

    Procento hlasů: 26.67%

  5. Již jste hlasovali Myslím, že geocaching není o hromadném sběru bodů (62 hlasy [17.97%])

    Procento hlasů: 17.97%

  6. Již jste hlasovali Nedají se jednoduše vyřadit z výsledků hledání na gc.com (16 hlasy [4.64%])

    Procento hlasů: 4.64%

  7. Jiný důvod (16 hlasy [4.64%])

    Procento hlasů: 4.64%

  8. Již jste hlasovali Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (37 hlasy [10.72%])

    Procento hlasů: 10.72%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 10:40

NAOPAK: JE TADY PRVNÍ ČESKÝ SKUTEČNÝ POWERTRAIL. Žába, Dalmatíni, GeoZOO, Netopýr... to jsou všechno série. Tohle bych doporučil si vyzkoušet každému, kdo považuje powertrail za laciné body.

 

Ono ale nejde jen o laciné body, jde i o to, že to nemá ani žádnej listing, prostě nic.

Vyber si z toho libovolnou kešku samostatně - dost bída, co?

Být takhle jedna samostatně, tak budou všichni řvát, jak je mizerná a jak je to špatný ....

Když je jich ale hodně, tak už se neřve, protože je to hodně bodů a to už se "vyplatí" mlčet.


  • 15
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 10:43

Když už jsme u ignore listu, jde to nějak hromadně přidat, nebo jen po jedné? To je snad ještě horší, než to opravdu lovit... (pro mě)  ;)

 

Popichoval jsem ČAGeo, aby to při jednání se Zeměmluvem nadhodili, tohle je podle mě fuknce, která fest chybí - mít možnost nahrávat keše na ignore hromadně, podle autora, podle bookmarku a podobně.

Taky povinný atribut PWT by se fakt dost hodil pro filtrování PQ v neznámých končinách.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 11:55

Taky povinný atribut PWT by se fakt dost hodil pro filtrování PQ v neznámých končinách.

Navrhněte Jacčino koťátko, mně přišlo dokonalý. I když nevím, jestli se koťátka nezabíjej jen u nás.


  • 1

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 12:26

Navrhněte Jacčino koťátko, mně přišlo dokonalý. I když nevím, jestli se koťátka nezabíjej jen u nás.

 

No, na druhou stranu - já jsem v pohodě, už mám jedno koťátko v plusu.

Je totiž vědecky dokázaný, že za každejch 1000 keší sice umře koťátko, ale za každejch 1000 neodlovenejch na ignorelistu zase jedno ožije - no a já už mám na ignore víc, než kolik mám odloveno (a přes 2.000), takže jsem aktuálně jedno kotě v plusu !

 

:D :D :D :D :D :D :D


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 13:24

Když už jsme u ignore listu, jde to nějak hromadně přidat, nebo jen po jedné?

 

Jde to udělat hromadně přes Geoget. Označit, pravé tlačítko, přidat do bookmarku a vybrat Ignore list. Já takhle zase hromadně odignorovávám T5 a atribut tree climbing.


  • 0

#26 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 13:37

Kapsa = největší heretik kvantového cachingu. Já si říkal kdy se tady ukážeš. Pátá strana, jde to s tebou z kopce chlape :)


  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 14:36

Kapsa = největší heretik kvantového cachingu. Já si říkal kdy se tady ukážeš. Pátá strana, jde to s tebou z kopce chlape :)

 

Máš štěstí, že nevím, co to je - hen ten heretik a už vůbec netuším, co je kvantový geocaching. :D

Takže ti ani nemůžu vyhrožovat, když nevím, jestli je to urážka nebo lichotka ....  :wacko:

Nicméně už to mám celý na ignore, takže je mi to fuk.

 

P.S. - Nicméně to hromadné ignorování, povinný atribut a veřejný ignore by se fakt hodily. :ph34r:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 14:41

Ono ale nejde jen o laciné body, jde i o to, že to nemá ani žádnej listing, prostě nic.

Vyber si z toho libovolnou kešku samostatně - dost bída, co?

Být takhle jedna samostatně, tak budou všichni řvát, jak je mizerná a jak je to špatný ....

Když je jich ale hodně, tak už se neřve, protože je to hodně bodů a to už se "vyplatí" mlčet.

 

Já vím, že to nemá žádný listing, také jsem jednoznačně prohlásil, že sám dávám přednost jiným typům keším a že se mi propracované krabičky na krásných místech líbí víc, ale...

I TOHLE JE GEOCACHING. Když se podíváš po světě - Powertraily ke Geocachingu patří. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak to jediné.

Každý má právo volby: Chceš lovit - lov, nechceš, nikdo tě nenutí.

Já si myslím, že je dobře, že si každý má možnost to vyzkoušet - odlovit si jednou v životě powertrail. A taky si myslím, že většina na konci řekne: ONO TO TAK LACINÉ BODY NEJSOU.... a nebo taky ne, ale důležité je, že si každý bude moci na PWT udělat vlastní názor a né jen teoretizovat.


  • 1

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:08

V USA mají takhle obtaženou kdejakou silnici a kdejakou ulici. Celé to absolvovat je určitě fyzický i psychický výkon, logováním pak ještě násobený. Kdo chce, tak ať si tam jede, podle mě to nepřežije jaro. Pak to zase bude na nějakou dobu rejdiště archeokačerů a budeme tady řešit, jestli je to normální podoba geocachingu. :-)


  • 1

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:11

Já vím, že to nemá žádný listing, také jsem jednoznačně prohlásil, že sám dávám přednost jiným typům keším a že se mi propracované krabičky na krásných místech líbí víc, ale...

I TOHLE JE GEOCACHING. Když se podíváš po světě - Powertraily ke Geocachingu patří. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak to jediné.

Každý má právo volby: Chceš lovit - lov, nechceš, nikdo tě nenutí.

Já si myslím, že je dobře, že si každý má možnost to vyzkoušet - odlovit si jednou v životě powertrail. A taky si myslím, že většina na konci řekne: ONO TO TAK LACINÉ BODY NEJSOU.... a nebo taky ne, ale důležité je, že si každý bude moci na PWT udělat vlastní názor a né jen teoretizovat.

 

Alke, tak znova:

  1. Jasně, i tohle je geocaching a pokud to někoho baví, tak ať si to klidně loví a třeba i zakládá.
  2. Neteoretizuju, vím o čem to je - odlovil jsem si jeden menší (kosočtverec), abych věděl o čem to je, jak to vypadá, co to obnáší a i jaké důsledky to přináší třeba na chování kačerů, nebo jak se to projeví na okolní přírodě.
  3. Jinak je to o tom, že je to mizerná keš s mizerným listingem, jen mnohokrát vynásobená.
  4. Nejde jen o body, mizená keš zůstane mizernou a je jedno, jestli je jedna nebo 300 v řadě za sebou. Spíš naopak, pokud je jdna každá mizerná, tak jako celek je to ještě mizernější ....
  5. Nikomu nic nenutím, jen říkám, co si o tom myslím - a od toho tu to fórum snad je, ne?

P.S. - Jediný co mi opravdu vadí, že mě to užírá prostor v placeném PQ a mohu se tomu bránit jen poměrně obtížně.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:11

....logováním pak ještě násobený.

 

Tyhle série se logujou hromadně přes API... takže se to dá jedním klikem.

Pokud má série jeden listing - není třeba se vypisovat ke každé zvlášť... pokud tedy keš nějak nevybočuje.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 12 listopad 2013 - 15:21

  • -4

#32 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:14

V USA mají takhle obtaženou kdejakou silnici a kdejakou ulici. Celé to absolvovat je určitě fyzický i psychický výkon, logováním pak ještě násobený. Kdo chce, tak ať si tam jede, podle mě to nepřežije jaro. Pak to zase bude na nějakou dobu rejdiště archeokačerů a budeme tady řešit, jestli je to normální podoba geocachingu. :-)

 

Když si vezmu desetikilovou palici a budu jí 15 hodin bušit do země, tak to taky bude určitě fyzický výkon.

To ale ještě neznamená, že je to smysluplné ....

 

Namáhavé - to ještě neznamená dobré nebo přínosné.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:16

Tyhle série se logujou hromadně přes API... takže se to dá jedním klikem.

 

To jsou ty návyky - a pak si tu vzájemně stěžujeme, že už se nikdo neobtěžuje nejen psaním listingů ale ani psaním logů.

Prostě automat udělá vše za nás, hlavně že jsou body doma ....  :(

 

"Odloveno v rámci PWT, polojasno, rosný bod 36". :(


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:16

Alke, tak znova:

  1. Jasně, i tohle je geocaching a pokud to někoho baví, tak ať si to klidně loví a třeba i zakládá.
  2. Neteoretizuju, vím o čem to je - odlovil jsem si jeden menší (kosočtverec), abych věděl o čem to je, jak to vypadá, co to obnáší a i jaké důsledky to přináší třeba na chování kačerů, nebo jak se to projeví na okolní přírodě.
  3. Jinak je to o tom, že je to mizerná keš s mizerným listingem, jen mnohokrát vynásobená.
  4. Nejde jen o body, mizená keš zůstane mizernou a je jedno, jestli je jedna nebo 300 v řadě za sebou. Spíš naopak, pokud je jdna každá mizerná, tak jako celek je to ještě mizernější ....
  5. Nikomu nic nenutím, jen říkám, co si o tom myslím - a od toho tu to fórum snad je, ne?

P.S. - Jediný co mi opravdu vadí, že mě to užírá prostor v placeném PQ a mohu se tomu bránit jen poměrně obtížně.

 

1) SOUHLAS

2) Kosočtverec, pokud se bavíme o tom stejném, tak s tímhle nemá nic společného. Tohle je fakt test psychických i fyzických odolností.

3) NESOUHLASÍM - odlovil jsem jich sice jen pár a provedením i místem může kde jaká zaokapovka, filmovka či zabradlovka závidět.

4) Viz. bod 3

5) Vždyť já vím - já tě nepovažuji ani za teoretika, ani za kazatele. Tvůj názor beru a respektuji. Kdybych tě nepovažoval za inteligentního člověka (jehož geopráce si mimochodem vážím)... vůbec s tebou nediskutuji :-).

 

Jinak to PQ - myslel jsem, že keše v ingnorlistu jsou z PQ vynecháne, ale asi si jak vidím pletu.


  • 2

#35 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:18

To jsou ty návyky - a pak si tu vzájemně stěžujeme, že už se nikdo neobtěžuje nejen psaním listingů ale ani psaním logů.

Prostě automat udělá vše za nás, hlavně že jsou body doma ....  :(

 

"Odloveno v rámci PWT, polojasno, rosný bod 36". :(

 

OPAKUJI: TYHLE SÉRIE. Série, ve kterých už mi jedna keš splývá z druhou klidně loguji globálně a ani mě to navadí, když třeba ZOO má globální log.

Samostatné keše je něco jiného.

 

A zrovna mě nemůžeš říct, že bych si nedával práci s každým listingem zvlášť.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 12 listopad 2013 - 15:18

  • 0

#36 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:22

Namáhavé - to ještě neznamená dobré nebo přínosné.

 

A k cemu je tohle tvoje vecny horekovani. Otravny to je. Ale prinosne? ;)


  • 2
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:25

OPAKUJI: TYHLE SÉRIE. Série, ve kterých už mi jedna keš splývá z druhou klidně loguji globálně a ani mě to navadí, když třeba ZOO má globální log. Samostatné keše je něco jiného. A zrovna mě nemůžeš říct, že bych si nedával práci s každým listingem zvlášť.

 

A jsme zase u toho, jaký má smysl lovit keše, které jsou všechny tak stejné, že nemají ani listing, ani hezké místo, ani hádanku a ani žádnou jinou pointu, že ani nemá smysl je logovat samostatně? To pak opravdu připomíná to bušení palicí do země ....

 

Jo, ignore bohužel fakt nelze hromadně nakrmit PQ a ani z bookmarku. Tedy ne standardními prostředky.

 

P.S. - Tobě práci s listingem a keškama rozhodně nevyčítám, to bych si fakt nedovolil, tvoje kešky bych spíš dal za vzor a to jak z hlediska listingu, tak i realizace (však máš ode mě nejeden FP). O to víc mě ale překvapuje tvůj postoj v tomto případě ....


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:29

A k cemu je tohle tvoje vecny horekovani. Otravny to je. Ale prinosne? ;)

 

Pro někoho ano, pro někoho ne - sám jsem občas překvapen, kolik lidí mi dává za pravdu, i když to sem třeba nenapíšou.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#39 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:45

A jsme zase u toho, jaký má smysl lovit keše, které jsou všechny tak stejné, že nemají ani listing, ani hezké místo, ani hádanku a ani žádnou jinou pointu, že ani nemá smysl je logovat samostatně? To pak opravdu připomíná to bušení palicí do země ....


Kapso, na toto téma jsou i bajky. Napadá mě jedna o lišce a čápovi: Liška pozvala čápa na oběd a dala mu jídlo na mělký talíř. Zatímco liška se pěkně najedla, čápovi se nepodařilo zobákem sebrat ani sousto. Druhý den pozval zase čáp lišku. Jídlo dal do hluboké karafy s úzkým hrdlem. Zatímco čáp se svým dlouhým zobákem hezky najedl, liška si ani neškrtla. Poučení: Co jednomu přijde jako super nápad, to druhému může připadat jako pěkný opruz. Co jednomu přijde jako hloupé, to může druhého bavit.
 

Jo, ignore bohužel fakt nelze hromadně nakrmit PQ a ani z bookmarku. Tedy ne standardními prostředky.


Někdo tady výše psal, že to jde hromadně přes GeoGet. Nezkoušel jsem to, ale zdá se mi to použitelné a poměrně komfortní.
 

O to víc mě ale překvapuje tvůj postoj v tomto případě ....


Proč? Když Alke04 dělá hezké kešky, musí odsuzovat powertraily?


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#40 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:46

P.S. - Tobě práci s listingem a keškama rozhodně nevyčítám, to bych si fakt nedovolil, tvoje kešky bych spíš dal za vzor a to jak z hlediska listingu, tak i realizace (však máš ode mě nejeden FP). O to víc mě ale překvapuje tvůj postoj v tomto případě ....

 

Nápadobně :-).

 

Můj postoj je v tomhle hodně demokratický. Prostě si myslím, že každý by si měl mít možnost vyzkoušet vše a každý by měl lovit jen ty keše, co ho baví.

 

Je nesmysl, ale kačer, kterého baví keše typu DESNA ŠUMAMA jel na powertrail a naopak, milovník powertrailů nemá co dělat na kytici či na Desne Šumavě.

 

Důležitý je vždy mít možnost výběru.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama