Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o powertrailech (obecná)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

Anketa: Diskuze o powertrailech (obecná) (184 uživatel(ů) vložilo hlas)

Můj názor na powertraily

  1. Vyhledávám je s cílem vše vysbírat (29 hlasy [15.76%])

    Procento hlasů: 15.76%

  2. Již jste hlasovali Když na nějaký narazím, tak ho alespoň z větší části projdu (68 hlasy [36.96%])

    Procento hlasů: 36.96%

  3. Již jste hlasovali Spíš přehlížím, ale jednotlivé krabičky z pwt seberu, když na ně dojde (70 hlasy [38.04%])

    Procento hlasů: 38.04%

  4. Cíleně ignoruji (17 hlasy [9.24%])

    Procento hlasů: 9.24%

Proč vyhledávám pwt

  1. Již jste hlasovali Body jsou body a pwt je hodně bodů (41 hlasy [13.62%])

    Procento hlasů: 13.62%

  2. Již jste hlasovali Rád se projdu, projedu,... a pwt je dlouhý výlet (61 hlasy [20.27%])

    Procento hlasů: 20.27%

  3. Když už nemám co jiného sbírat (26 hlasy [8.64%])

    Procento hlasů: 8.64%

  4. Již jste hlasovali Se společností je to zábava (66 hlasy [21.93%])

    Procento hlasů: 21.93%

  5. Již jste hlasovali Není to jednoduché, ale výzva k překonání (42 hlasy [13.95%])

    Procento hlasů: 13.95%

  6. Jiný důvod (10 hlasy [3.32%])

    Procento hlasů: 3.32%

  7. Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (55 hlasy [18.27%])

    Procento hlasů: 18.27%

Proč nemám rád pwt

  1. Když se musím často shýbat ke krabičce, tak mě bolí záda (10 hlasy [2.90%])

    Procento hlasů: 2.90%

  2. Již jste hlasovali Zpravidla jednoduché, odbyté či jinak "méně hodnotné" kešky (78 hlasy [22.61%])

    Procento hlasů: 22.61%

  3. Hromadně zabírají místo tam kde by šla udělat atraktivnější cache (34 hlasy [9.86%])

    Procento hlasů: 9.86%

  4. Již jste hlasovali Nepříznivé působení na okolí (hodně keší => hodně kačerů => bordel, naštvaný mudlové apod) (92 hlasy [26.67%])

    Procento hlasů: 26.67%

  5. Již jste hlasovali Myslím, že geocaching není o hromadném sběru bodů (62 hlasy [17.97%])

    Procento hlasů: 17.97%

  6. Již jste hlasovali Nedají se jednoduše vyřadit z výsledků hledání na gc.com (16 hlasy [4.64%])

    Procento hlasů: 4.64%

  7. Jiný důvod (16 hlasy [4.64%])

    Procento hlasů: 4.64%

  8. Již jste hlasovali Neodpovídám (systém vyžaduje alespoň jednu odpověď) (37 hlasy [10.72%])

    Procento hlasů: 10.72%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#41 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 15:50

Můj postoj je v tomhle hodně demokratický. ...

 

Je nesmysl, ale kačer, kterého baví keše typu DESNA ŠUMAMA jel na powertrail a naopak, milovník powertrailů nemá co dělat na kytici či na Desne Šumavě.

 

Alke, promiň, ale tohle nezní moc demokraticky  :) . „Je nesmysl, aby jel ...“, „Nemá co dělat na ...“. Asi jsi to tak nemyslel, ale vyznívá to právě naopak.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#42 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:09

Alke, promiň, ale tohle nezní moc demokraticky  :) . „Je nesmysl, aby jel ...“, „Nemá co dělat na ...“. Asi jsi to tak nemyslel, ale vyznívá to právě naopak.

 

Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Neznamená to, že tam nemá co dělat, ale že nemá smysl, aby na to jezdil, protože by ho to nebavilo. Chtěl jsem tím naznačit, že si každý může dělat, co chce.


  • 0

#43 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:14

Tyhle série se logujou hromadně přes API... takže se to dá jedním klikem.

Pokud má série jeden listing - není třeba se vypisovat ke každé zvlášť... pokud tedy keš nějak nevybočuje.

Aha, tak to nejsem zase takový nadkačer, jak jsem si doposud o sobě myslel. Netuším, co je to API a že se tím dá logovat hromadně. Když jsem byl třeba na Vlečce nebo na Opičích horách, tak jsem napsal jeden dlouhý log shrnující celou výpravu a rozklikával jsem si jednu kešku po druhé.


  • 0

#44 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:19

Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Neznamená to, že tam nemá co dělat, ale že nemá smysl, aby na to jezdil, protože by ho to nebavilo. Chtěl jsem tím naznačit, že si každý může dělat, co chce.

 

Já vím, co jsi chtěl říct. Ale ta formulace nevyšla. On se do toho někdy člověk tak zamotá...

 

Já tedy, aby bylo jasno, taky nebyl zrovna odvázaný z této publikace. Ani ne kvůli tomuhle poslednímu, ale kvůli módě, která poslední dobou je. Ale říkal jsem si, je to ode mě relativně daleko, tak co je mi do toho. Teď ale, když vidím, jaká antivlna se vzedmula, říkám si, jestli to opravdu aspoň nezkusit. Ale nevím. Zatím jsem se podobným trailům vyhýbal. Ani ne pro nějaké přesvědčení nebo odpor, prostě jsem si nebyl jistý, jestli by mě to bavilo. Už absolvování Via Tutti Fruti nebylo pro mě kdovíjakým zážitkem - prostě jsme šli ve skupině mezi jabkama a předvoj hromadně logoval. A tohle je, jestli se nepletu, tak 7x obsáhlejší. Takže z toho asi nic nebude. Ale kdo chce, ať si to odjezdí.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:22

Kapso, na toto téma jsou i bajky. Napadá mě jedna o lišce a čápovi: Liška pozvala čápa na oběd a dala mu jídlo na mělký talíř. Zatímco liška se pěkně najedla, čápovi se nepodařilo zobákem sebrat ani sousto. Druhý den pozval zase čáp lišku. Jídlo dal do hluboké karafy s úzkým hrdlem. Zatímco čáp se svým dlouhým zobákem hezky najedl, liška si ani neškrtla. Poučení: Co jednomu přijde jako super nápad, to druhému může připadat jako pěkný opruz. Co jednomu přijde jako hloupé, to může druhého bavit.

 

Ale jasan, vždyť už jsem výše psal, že pokud tohle někomu stačí, je to jeho věc. Mě na tom prostě jen pořád baví ten efekt, že když někdo udělá jednu kešku, která je slabší, tak to hned všichni kritizují, nadávají mu, spílají začátečníkům, vymýšlí limity odlovů před možností zakládání a kdovíco všechno ještě. Když ale někdo udělá 300 ještě mnohem mizernějších, tak se nic neděje, nebo je slyšet: "Jůůůůůů, spousta keší, spousta bodů" ....  :)

 

Jasně, nějakým SW to asi jde ale proto si platím PM, abych se nemusel otravovat s nějakými dalšími programy. Já to zkoušel popichovat různě a opakuju to hlavně proto, že se toho třeba chytne někdo další (chytřejší a anglicky mluvící) a zkusí to zase jinou cestou a časem nás třeba Zeměmluv konečně vyslyší.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:35

Já vím, co jsi chtěl říct. Ale ta formulace nevyšla. On se do toho někdy člověk tak zamotá...

 

Já tedy, aby bylo jasno, taky nebyl zrovna odvázaný z této publikace. Ani ne kvůli tomuhle poslednímu, ale kvůli módě, která poslední dobou je. Ale říkal jsem si, je to ode mě relativně daleko, tak co je mi do toho. Teď ale, když vidím, jaká antivlna se vzedmula, říkám si, jestli to opravdu aspoň nezkusit. Ale nevím. Zatím jsem se podobným trailům vyhýbal. Ani ne pro nějaké přesvědčení nebo odpor, prostě jsem si nebyl jistý, jestli by mě to bavilo. Už absolvování Via Tutti Fruti nebylo pro mě kdovíjakým zážitkem - prostě jsme šli ve skupině mezi jabkama a předvoj hromadně logoval. A tohle je, jestli se nepletu, tak 7x obsáhlejší. Takže z toho asi nic nebude. Ale kdo chce, ať si to odjezdí.

 

To je právě to, teď to tady budeme srovnávat s Tutti Fruti, s Vlečkou a dalšími, ale tohle je úplně něco jiného. Kdo si to vyzkouší - pochopí a proto říkám, že je duležíté, aby to tu bylo. Česko by jeden malej powertrail mít mělo (myšleno malej ve světovém měřítku - viz. 2000 v Dánsku). 


  • 1

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:41

To je právě to, teď to tady budeme srovnávat s Tutti Fruti, s Vlečkou a dalšími, ale tohle je úplně něco jiného. Kdo si to vyzkouší - pochopí a proto říkám, že je duležíté, aby to tu bylo. Česko by jeden malej powertrail mít mělo (myšleno malej ve světovém měřítku - viz. 2000 v Dánsku). 

 

He ???? Ono jich už nebylo dost ????


  • -1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:46

He ???? Ono jich už nebylo dost ????

 

V Česku - dva.

FCPT u Náchoda (již archivován)

a teď tohle


  • 1

#49 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 16:51

Když ale někdo udělá 300 ještě mnohem mizernějších, tak se nic neděje...

 

Nevím, Kapso, nemůžu posoudit, nejspíš se tam vůbec nevypravím, ale... Není to něco podobného, jako když někdo natočí seriál a lidi se kouknou na pár vytržených dílů a budou si stěžovat, že to nemá hlavu ani patu? Není to potřeba brát v kontextu jako celek?

 

Jééé, teď mě něco napadlo, takový test pravdivosti předpokladů. Ale nechám si to v hlavě uzrát. Třeba je to pitomost a třeba to vzklíčí.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#50 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 17:08

V Česku - dva. FCPT u Náchoda (již archivován) a teď tohle

 

Pak je asi otázka, co kdo považuje za PWT ....  :)

Já za to považuju vše, čeho je víc, blízko u sebe a co nemá samostatný listing nebo jinou zajímavost nebo pointu pro každou keš zvlášť. A takových bylo a je proklatě víc, zrovna třeba ta vlečka je PWT jak vyšitej ....

 

Nevím, Kapso, nemůžu posoudit, nejspíš se tam vůbec nevypravím, ale... Není to něco podobného, jako když někdo natočí seriál a lidi se kouknou na pár vytržených dílů a budou si stěžovat, že to nemá hlavu ani patu? Není to potřeba brát v kontextu jako celek?

 

Jakej celek? Jako třeba trasu? Na to jsou snad multiny a stage, ne?

Nebo listing? Co je na Ctrl+C / Ctrl+V x 300 tak zajímavýho ?

 

:)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#51 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 17:16

HÉÉÉÉÉÉJ!

A co takhle: "Žít a nechat žít"??????

Dyk´je to každýho věc, né?  ;)  :D


  • 2

#52 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 17:53

Pak je asi otázka, co kdo považuje za PWT ....  :)

Já za to považuju vše, čeho je víc, blízko u sebe a co nemá samostatný listing nebo jinou zajímavost nebo pointu pro každou keš zvlášť. A takových bylo a je proklatě víc, zrovna třeba ta vlečka je PWT jak vyšitej ....

 

 

Jakej celek? Jako třeba trasu? Na to jsou snad multiny a stage, ne?

Nebo listing? Co je na Ctrl+C / Ctrl+V x 300 tak zajímavýho ?

 

:)

 

Vlečka je/byla série - i sami autoři to nazývali sérii a nikoliv powertrailem.

 

Powertrail - už z toho názvu vyplývá, že by to měla být být série autem, keše by měli mít stejné či podobné provedení bez většího maskování, přímo u cesty a ve vzdálenostech co nejmenších od sebe. To je powertrail. V Česku jsme se naučili říkat powertrail každé sérii nad deset keší, ale v zahraničí by se této definici vysmáli.

 

Ono je to dané tím, že tu opravdu žádný typický powetrail nebyl a spousta lidí slovo POWERTRAIL považují za sprosté slovo v Geocachingu. Přesně jak říká sambar439 "Jít a nechat žít"... Konec konců - je zajímavé, že tyhle powertraily mají mnohem větší návštěvnost, než kde jaká krásná tradička na kopci... a čím to je??? Prostě to lidi chtějí. A když to chtějí - proč jim to nedat. JAK UŽ JSEM ŘEKL - MĚL BY BÝT VÝBĚR A ČÍM VĚTŠÍ TEN VÝBĚR BUDE -  TÍM LÉPE NÁM VŠEM...

 

... a pokud některým kačerům (zejména těm dříve zaregistrovaným) vadí, že JE TO NEFÉR, že jim dříve trvalo nasbírat 100 bodů trvalo i celé měsíce a roky a dnes je to otázka odpoledne... jak k tomu oni přjidou? Tak to prostě chodí, pokud chcete být stále nejlepší a nepřijít o ten bodový náskok, musíte držet krok s konkurencí. Ve fotbale jsme v roce 1996 byli taky na špičce a jen jsme ztratili krok.... a nebo... dělejte, co hlásáte, že to není o bodech a ignorujte to, že tu je sérii o 274 bodech, kterou lidé loví pro dvě věci: pocit zažít něco jiného a pro body.

 

Můj příspěvek není na nikoho konkrétního - vůbec ne na diskutující této diskuze a platí obecně.

 

P.S.: Za překlepy se omlouvám.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 12 listopad 2013 - 17:54

  • 2

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:06

Vlečka je/byla série - i sami autoři to nazývali sérii a nikoliv powertrailem.

 

Powertrail - už z toho názvu vyplývá, že by to měla být být série autem, keše by měli mít stejné či podobné provedení bez většího maskování, přímo u cesty a ve vzdálenostech co nejmenších od sebe. To je powertrail. V Česku jsme se naučili říkat powertrail každé sérii nad deset keší, ale v zahraničí by se této definici vysmáli.

 

Ono je to dané tím, že tu opravdu žádný typický powetrail nebyl a spousta lidí slovo POWERTRAIL považují za sprosté slovo v Geocachingu. Přesně jak říká sambar439 "Jít a nechat žít"... Konec konců - je zajímavé, že tyhle powertraily mají mnohem větší návštěvnost, než kde jaká krásná tradička na kopci... a čím to je??? Prostě to lidi chtějí. A když to chtějí - proč jim to nedat. JAK UŽ JSEM ŘEKL - MĚL BY BÝT VÝBĚR A ČÍM VĚTŠÍ TEN VÝBĚR BUDE -  TÍM LÉPE NÁM VŠEM...

 

... a pokud některým kačerům (zejména těm dříve zaregistrovaným) vadí, že JE TO NEFÉR, že jim dříve trvalo nasbírat 100 bodů trvalo i celé měsíce a roky a dnes je to otázka odpoledne... jak k tomu oni přjidou? Tak to prostě chodí, pokud chcete být stále nejlepší a nepřijít o ten bodový náskok, musíte držet krok s konkurencí. Ve fotbale jsme v roce 1996 byli taky na špičce a jen jsme ztratili krok.... a nebo... dělejte, co hlásáte, že to není o bodech a ignorujte to, že tu je sérii o 274 bodech, kterou lidé loví pro dvě věci: pocit zažít něco jiného a pro body.

 

Můj příspěvek není na nikoho konkrétního - vůbec ne na diskutující této diskuze a platí obecně.

 

P.S.: Za překlepy se omlouvám.

 

No, o té definici bych teda hodně diskutoval, pro mě je Vlečka PWT jak vyšitej a co o tom říkají autoři je mi celkem fuk, třeba už jen proto, že tenhle PWT vykecali už dlouho předem, aby si kamarádi, případně oni sami mohli nahrabat dost FTF. Ale to už jsme někde jinde, když je chtějí i za tuto cenu, jejich věc ....

 

A vysoká návštěvnost? To mě nepřekvapuje ve společnosti, kde bezkonkurenčně největší sledovanost má bulvár. O kvalitě to ale mnoho nevypovídá. Raději si přečtu opravdový listing (třeba zrovna tvé kešky u Žebráku) opravdové kešky, než Ctrl+C / Ctrl+V x 300, kde už v prvním Ctrl+C není vlastně nic ....

 

Zlatý zaokapovky proti tomuto !


  • -1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:10

Teda musím si rýpnout - ze slova "powertrail" fakt žádné auto nevyplývá :D

 

Jinak samozřejmě: žít a nechat žít - takže prosím, poblíž mých keší žádné série, obrazce, pt atd. nezakládejte, ať své krabky nemusím poslat do archivu ;) (Ony totiž vážně přitahují, no ... ne úplně vzorné kačery - alespoň co můžu z K.O.P.R.u soudit...)


  • 3

#55 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:20

Vlečka je/byla série - i sami autoři to nazývali sérii a nikoliv powertrailem.

Tady je napsané něco jiného.

http://wiki.geocachi...iki/Power_trail


  • 1

#56 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:27

Hele kapso, za tu dobu, co jsi tu věnoval diskusi ohledně tohoto PWT na téhle diskusi, už jsi ho moh' mít celý v ignorelistu :)

 

Taky se mi zdá, že ty jsi přece vždy horoval za přidanou hodnotu u keší, tak za tenhle PWT by jsi mohl být rád - ti té přidané hodnoty přinesl pořádnou porci - no uznej: tolik plodných příspěvků jsi na jeho konto mohl publikovat, takovou zábavu v diskusi ti přinesl, no která keš tohle dokázala? Takovou příležitost bojovat za svou pravdu, a za nový atribut - po publikaci téhle hrůzy máš zatím určitě dosud největší šanci uspět.

 

Sám si říkám, ať si loví kdo chce co chce, ale tohle je děs.... A pokud jde o ten atribut a možnost vyřazení z PQ, jsem pro - dříve mi to bylo jedno, ale při cestách na Slovensko mi taky zabíraly místo a vadily. Takže za mne taky ano.


  • 1

#57 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:53

Když si vezmu desetikilovou palici a budu jí 15 hodin bušit do země, tak to taky bude určitě fyzický výkon.

To ale ještě neznamená, že je to smysluplné ....

 

Namáhavé - to ještě neznamená dobré nebo přínosné.

Ho ho, přesně tak to je.

 

Do mozku ti buší staccato a ty jsi dávno odvyk´ dětskejm hrám…

 

http://www.youtube.c...h?v=uW2rJQtCMGk

 

Ale holt to třeba někoho baví a je to tak vysoké umění, že to prostě nepochopím. Stejně tak nechápu, jaký smysl má běhat dokola po antukovém oválu nebo po Strakonický v rámci nějakýho reklamou nadotovanýho maratónu, kterej zablokuje dopravu v mojí čtvrti. Nebo si rozbíjet hlavu pěstí v ringu. Nebo skákat o tyči…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#58 cacher Donald

cacher Donald

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 19:34

Je neskutečné, co dokáže jedna nevinná otázka:

 

Co říkáte na nový český powertrail?  :D  :D  :D 


  • 0

Není důležité být u keše první, ale užít si to!

cacher Donald, 2014


#59 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 12 listopad 2013 - 19:35

A co takhle: "Žít a nechat žít"??????

 

Škoda, že se tento argument neuplatňuje u T5. To je samý zakazování, omezování, represe. T5kaři jsou vykazováni z geocachingu argumenty typu, "když vás to baví, tak to můžete dělat i bez těch krabiček". 

Takže bych to obrátil: pokud je tak super jezdit na PWT, tak zastavujte každých 160m u silnice a vybíhejte na minutu do lesa. Na to nepotřebujete geocaching.


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 12 listopad 2013 - 19:39

  • 1

#60 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 20:06

V tom případě bylo vhodné odcitovat i mou druhou větu : "...je to každýho věc, né?"   ;)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama