Přejít na obsah


Fotka

Waze - komunitní autonavigace - free

ios android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 16:23

Waze je komunitní automobilová navigace pro všechny, kteří jezdí autem a to nejen na keše ;)  Díky široké Waze komunitě (něco jako geocacheři, ale né v tak velkém měřítku - zatím  ;) ) budete mít v navigaci vždy ty nejaktuálnější dopravní informace jako jsou nehody, dopravní zácpy, policejní hlídky, radary, informace o odstavených vozidlech, ledovce atd. Bohužel cache tam ještě nemáme :D  :P  ale i tak bych řekl, že to funguje více než dobře. Waze neustále sbírá informace od všech účastníků o rychlostech průjezdu a v reálném čase přepočítává ideální trasu. Ve velkých městech je tato funkce opravdu k nezaplacení a ušetří spoustu času. Další výhoda je, že když narazíte na nějakou silnici nebo ulici, která není v navigaci, tak doma zapnete počítač, pustíte webové rozhraní Waze editoru a tu silnici / ulici si nakreslíte a během několika dnů se vaše změny objeví přímo v navigaci ;)

 

Pro všechny, které navigace Waze zaujala, tady jsou odkazy na stažení, samozřejmě vše je zdarma ;)

 

Android: https://play.google....ils?id=com.waze

iOS: https://itunes.apple...d323229106?mt=8

Windows Phone 8: http://www.windowsph...46-c67a9349e062

BlackBerry: http://appworld.blac.../content/11579/

Symbian: https://www.waze.com/wiki/Symbian

 

Více informací o Waze na našem fóru: https://www.waze.com...wforum.php?f=22


Tento příspěvek byl upraven od Brabenecz: 21 listopad 2013 - 16:25

  • 0

#2 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2014 - 19:57

Waze jsem nainstaloval do telefonu před cca 14-ti dny a je to super, např. do práce mi to ukázalo rychlejší trasy, jaké mě ani nenapadlo vyzkoušet/jiná navigace ani internet nenabídl, reaguje na aktuální provoz, "učí" se od uživatelů, vyhýbá se kolonám i semaforům, když ví kudy to objet rychleji a s bodovacím systémem návyková záležitost - tak trochu jako s "tamagocci"  :D a fajn jsou ostatními uživateli hlášené problémy (radary, hlídky apod.) .....ještě tam dostat ty kešky, nebo z toho udělat plugin třeba do Locusu....  ;)


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 08 březen 2014 - 19:58

  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2014 - 20:08

hlavně tam NEDÁVAT ty keše


  • 1

#4 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2014 - 21:09

hlavně tam NEDÁVAT ty keše

 

Proč ne - aby se GC ještě víc neproflákl!?  :) 

 

Když jedu na lov autem, tak dám navigaci ke keši v Locusu, ale waze mi přijde lepší, jenže to znamená zobrazit keš na mapě v locusu, pak přepnout na waze, vyhledat v něm místo v mapě, spustit navigaci, a po příjezdu zase přepnout zpět do locusu.... 

 

....kdyby šlo z Locusu vybrat navigaci přímo wazem, bylo by to jednodušší.....

 

Díval jsem se do c:geo, a tam se dá vybrat k navigaci waze, ale přes c:geo nelovím, nějak jsem mu nepřišel na chuť....  :mellow:


  • 0

#5 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2014 - 0:14

Nejdřív jsem měla pár dotazů, ale po přečtení FAQ na stránce Waze.com jsem zjistila, že by mi byla tahle navigace úplně k ničemu.  ;)


  • 0

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 9:38

takže jde to nebo ne, exportovat nějak POI aby byli vidět ve waze? ideálně i s ikonkama .. 


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 11:41

Waze používám, už víc jak rok a kamkoliv jedu zapínám. Najezdím toho celkem dost a je to neocenitelný pomocník. Funguje fakt výborně.
Dnes jsem na jednom autě viděl samolepku Waze, taky bych chtěl takovou. ;)
  • 0

#8 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 13:29

geba - dík ale na to jsem se neptal. dají se tam importovat geocaching POI (formou GPX či jinak?)?

 

dík :)


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#9 Casanova

Casanova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 13:48

Waze používám, už víc jak rok a kamkoliv jedu zapínám. Najezdím toho celkem dost a je to neocenitelný pomocník. Funguje fakt výborně.
Dnes jsem na jednom autě viděl samolepku Waze, taky bych chtěl takovou. ;)

Mohu vyrobit libovolnou samolepku. Kontakt přes SZ.waze-nalepka.jpg


  • 0

#10 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 15:43

Orxion- promiň, ale tohle nevím, tak jsem tobě neodopvídal. Jen jsem psal svůj názor na Waze.
Casanova- díky za nabídku, mám známého v reklamce, takže mi může cokoliv vyrobit. Jen jsem si myslel, že se dá někde získat origoš. ;)
  • 0

#11 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 9:29

Tak Locus už umí použít navigaci waze nějakou tu dobu viz http://help.locusmap.eu/topic/waze kdyby to někomu pomohlo.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 11 září 2018 - 9:30

  • 0

#12 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2018 - 11:37

Tak Locus už umí použít navigaci waze nějakou tu dobu viz http://help.locusmap.eu/topic/waze kdyby to někomu pomohlo.

a:Drake ji taky umí používat, nějakou tu delší chvíli to nešlo.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#13 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 13:09

Jel jsem podle navigace temnou krajinou po okreskach a za mnou auto, ktere se mne drzelo jak kliste a ja jsem se potreboval vycurat a nemohl jsem najit to spravne bezpecne misto na odboceni a zastaveni a kdyz jsem ho nasel a zastavil, tak mi navigece suse oznamila "Zjistili jsme že stojíte. Stojíte v koloně?". No chvili jsem premyslel zda odpovedet, ze curam, ale nakonec jsem to nechal plavat, neb by se v mapach objevil bod: "Misto vhodne na curani" :D . No vymysli si na nas ta elektronika pekne veci kdyz nas sleduje.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2018 - 13:29

 "Zjistili jsme že stojíte. Stojíte v koloně?"

 

Na Islandu, v místech, kde projede pár aut za den, nám waze hlásil kolonu - zjistili jsme, že je tam hezká vyhlídka, kde každý zastaví a zřejmě každý nechal tuto otázku plavat stejně jako ty.


  • 0

#15 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 10:33

Pokud otázku na kolonu nechám plavat, nedojde k nahlášení kolony, tj. neobjeví se tam značka kolony - to se musí aktivně potvrdit.

Pokud tam pojede pomalu významné množství aut, waze bude uvažovat menší běžnou rychlost v tom místě pro výpočty dojezdu do cíle.

Pokud bude rychlost pod nějakou mez, objeví se třeba i oranžové vyznačení části trasy, ale pořád tam nemusí být značka kolony.

Tohle ale asi závisí i na hustotě provozu, netuším, jak ten algoritmus pracuje s místy, kdy projede pár aut za den.


  • 0

#16 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 10:38

Na webové aplikaci Waze Live Map se mi asi dva týdny výpočet tvrdošíjně vyhýbá dálnicím (přesněji asi zpoplatněným úseků). Nejsem přitom přihlášen (ani jsem nikdy nebyl, u waze jsem si účet nikdy nevytvořil) a nevidím nikde žádnou možnost nastavení vyhýbání se plac. úsekům, jako je to v mobilní aplikaci.

 

Máte to také tak? Nebo nevíte, čím to je?


  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 11:00

Já mám vůči Waze jednu velkou výhradu - nelze nastavit že jedím na plyn. Takže funkce ohledně čerpacích stanic jsou mi na kočku a pro hledání plniček musím použít PitPoint.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#18 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 11:07

V mobilní aplikaci je nutné v nastavení - dálniční známky vybrat seznam vlastněných dál. známek.

Při provázání na web pod stejným účtem to funguje, ale pokud účet nemáš, tak nevím, protože nastavení dál. známek jsem na webu nenašel.

Na webové aplikaci Waze Live Map se mi asi dva týdny výpočet tvrdošíjně vyhýbá dálnicím (přesněji asi zpoplatněným úseků). Nejsem přitom přihlášen (ani jsem nikdy nebyl, u waze jsem si účet nikdy nevytvořil) a nevidím nikde žádnou možnost nastavení vyhýbání se plac. úsekům, jako je to v mobilní aplikaci.

Máte to také tak? Nebo nevíte, čím to je?


  • 0

#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 11:16

Díky za odpověď, v mobilu je to v pohodě, o seznamu dáln. známek vím, navíc je tam samostatně vyhnout se mýtu a vyhnout se dálnicím obecně.

 

Ale zajímá mě, proč se najednou chová web takhle a jestli i ostatním...


  • 0

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2019 - 11:36

Člověče, je to tak, teď jsem to vyzkoušel.

 

Na webu i po přihlášení to najde jinou trasu než v mobilu. Vypadá to, jako by se na webu vyhýbal placeným úsekům dálnic. A nenašel jsem na webu žádnou možnost, jak cokoliv smysluplného nastavit (ani ve svém profilu).

 

Ale protože jsem o existenci webové mapy doposud nevěděl, tak zůstanu při tom. Pokud chci plánovat na webu, budu se jako doposud dívat na mapy.cz. Pro aktuální navigování při jízdě pak budu používat mobilní Waze aplikaci.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:ios, android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama