Přejít na obsah


Fotka

Práce moderátorů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 10:00

Jen mne tak napadlo, když jsem sledoval snahy u dodržování tématu v debatách o PT a hraničních kamenech, přesouvání témat a rozdávání varování, jestli to není zbytečné.

 

Tahle hádací témata patří do části fóra "hádárna" a jiné řešení to nemá.

 

Naopak, když v poradně se zmatený začátečník dozví, že si má raději jít zahrát domino, tak to zůstane nepovšimnuto.

 

Děkuji všem moderátorům a moderátorkám za to, jak nás vedou ke správnému vyjadřování a zdravému životnímu stylu :-)


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 10:22

nevidim jedinej důvod proč by diskuse o hraničních kamenech kde hádka neprobíhá měla být nacpaná v hádce o PT a proč by obecná hádka o vztahu k PT měla být být ve vláknu ke konkrétnímu PT a kde lze řešit věcné problémy tohoto PT.

 

pokud něco zůstalo moderátory nepovšimnuto a ty sis toho zjevně všiml, tak máš možnost použít odkaz nahlásit, který je u každého příspěvku a který by informoval moderátory. Mělo by to větší smysl než pak komentovat, že si moderátor nevšimne úplně všeho.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#3 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 29 listopad 2013 - 10:46

on ten příspěvek o dominu nebyl ani tak závadnej nebo nějak proti pravidlům jako spíš zbytečně ironickej. Nejsem si jistej, jak to pochopil a co si o naší "přátelské" komunitě asi ten nováček myslí. Každopádně k nahlášení to asi nebylo.

A nechces si radeji vybrat neco jineho, poklidneho ? Domino, pleteni, zahradku ... dokud muzes :) (pokud ne, tak si jednou vzpomenes ze jsem te varoval)

 

A co se týče práce moderátorů, tak mi přijde, že se prostě někdo dočkal funkce a náležitě si to užívá. Občas je ta aktivita až k smíchu...


Tento příspěvek byl upraven od Paprikas(i): 29 listopad 2013 - 10:49

  • 5

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 10:54

A s tim ja nesouhlasim, podle mne odvadeji moderatori dobrou sluzbu, v ramci jejich moznosti. Celkem to tu na mne dela dojem, ze s novym systemem a novymi moznostmi mopderatoru vzrostla obecna uroven celeho serveru.


  • 7

#5 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 10:55

Ono to utečení od tématu není ani tak úmyslné. Prostě někdo něco zmíní a druhý na to reaguje - ani si v tom okamžiku neuvědomuje, že téma vlákna je o něčem jiném. A další pak zase reaguje a už jsme někde úplně jinde. Opravdu je to těžké uhlídat, když si čtu nějaké vlákno, tak po chvíli si už moc nepamatuji, k jakému tématu bylo založeno a spíš mám tendenci reagovat na téma posledního příspěvku.


  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:03

Jestliže je nějaké téma z podstaty kecací a nikoli věcné (aka "co říkáte modrý zadeli u sýkorek"), tak mi přijde moderátorský zásah "držte se tématu" se zámkem a varováním poněkud... brokovnicový. Chudáci sýkorky.

 

Hele, to je hospoda na mýtince: založí fórum a diví se, že si tam lidi povídaj.

 

Na druhou stranu, hraniční kameny mají vlastní kecací potenciál, to rozdělení bylo dobré. Utnutí poměrně přátelského pokecu už spíš humpolácké. Sorry.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:03

A co je spatneho na tom, ze moderator takto uteklou diskuzi utrhne a presune do samostatneho vlakna? Me to prijde skvele a dela to poradek.


  • 2

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:10

vážení, na jednu stranu nadáváte fóru kvůli úrovni diskuze jeho účastníků, pak se dožadujete aby někdo dělal pořádek a když se někdo snaží upozornit na dodržování pořádku, tak mu nadáváte, že se snaží. V některých případech to jde od té samé osoby.

Mimochodem, většina zásahů je pouhé upozornění ve fóru na dodržování témat a případně úklid přesouváním vláken a příspěvků do správných témat, faktické zásahy proti jednotlivým uživatelům jsou minimální. A když nepočítám spam, tak poslední technické varování je dva týdny staré a omezení se týká jediného uživatele. Takže opravdu nevidím, že by si někdo užíval funkci. 

 

Upozornění na dodržování tématu přichází zpravidla při naprostém odklonu od původního tématu vlákna a v drtivé většině je doprovázeno výzvou pro založení vlastního vlákna, nebo je vlákno rovnou založeno. Takže mi není jasný problém.

 

Přirovnávání k hospodě na mýtince je kapánek mimo mísu. Nikomu nevadí, že mu tam choděj lidi, ale že nepoužívají správnou sekci, jako by v té hospodě chodili na wc do dřezu v kuchyni.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:13

A co je spatneho na tom, ze moderator takto uteklou diskuzi utrhne a presune do samostatneho vlakna? Me to prijde skvele a dela to poradek.

Protože bezhlavá aplikace tohodle "OT" pravidla je jak tu bylo řečeno humpolácké (minimálně). Ve většině těch rozvolněnejch témat stejně nikdo nikdy nic hledat nebude. A neslouží k ničemu jinýmu, než právě k tomu povídání a volný diskuzi...

 

Prostě by se to mělo aplikovat s rozumem a ne silou.

 

Pakliže se budeme bavit o technickejch tématech jako Geoget, Garmin a Poradna obecně, tam je to samozřejmě na místě.

 

A vůbec - tohle je myslím docela přesný:

Jestliže je nějaké téma z podstaty kecací a nikoli věcné (aka "co říkáte modrý zadeli u sýkorek"), tak mi přijde moderátorský zásah "držte se tématu" se zámkem a varováním poněkud... brokovnicový. Chudáci sýkorky.


Tento příspěvek byl upraven od Paprikas(i): 29 listopad 2013 - 11:19

  • -1

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:20

A to je takový problém si založit "Kecací vlákno"? Pokud někdo zakládá vlákno s určitým tématem, tak zřejmě z důvodu, že se chce věnovat určitému tématu a ne aby se mu tam někdo nacpal se svými názory na barvu včerejších červánků.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:39

Protože bezhlavá aplikace tohodle "OT" pravidla je jak tu bylo řečeno humpolácké (minimálně). Ve většině těch rozvolněnejch témat stejně nikdo nikdy nic hledat nebude. A neslouží k ničemu jinýmu, než právě k tomu povídání a volný diskuzi...

 

Prostě by se to mělo aplikovat s rozumem a ne silou.

 

Pakliže se budeme bavit o technickejch tématech jako Geoget, Garmin a Poradna obecně, tam je to samozřejmě na místě.

 

A vůbec - tohle je myslím docela přesný:

Jenže ty vlákna nejsou volná diskuze, ale vždycky mají téma (viz nadpis a první příspěvek). Pokud si někdo myslí, že jakékoliv vlákno mimo Geoget, Garmin a Poradnu je automaticky volná diskuze a že začne psát co ho zrovna napadne do vlákna co je zrovna nahoře si to myslí špatně. Taky mi vysvětli, co je humpoláckého na tom, že když se v rámci jednoho vlákna začnou řešit dvě různá témata se toto vlákno rozdělí na dvě podle tématu. Jaká je výhoda jednoho chaotického vlákna oproti dvěma s definovaným a dodržovaným tématem?


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:48

Tak mně přijde případ zrovna toho rozdělení PWT a povídání si o hraničních kamenech ideální. Žádné zavírání témat, jen se prostě rozdvojí, aby se nekecalo o něčem v tématu naprosto jiném... Opravdu se zde uteklo hodně od tématu a nevidím důvod, proč těmto příspěvkům nezaložit v rámci zpřehlednění fóra vlastní diskuzi - já podobnou činnost vítám. Alespoň až jednou budu hledat obrázek "hraničního kamene" nebudu muset hledat ve fóru o PWT, kde bych to asi opravdu nehledal (a když by mi vyplivlo hledání výsledek v takovém fóru, čekal bych, že to nebude ten odkaz, co hledám)...

 

Na druhou stranu zmínka Kolomba o tom, že by se dalo hlídat víc odpovědi na technické otázky je pravda, zvlášť když začátečníkovi někdo odpoví tak, jak Kolombo a Paprikáš odkazuje... Ovšem je to vlastně volání po větším moderování těch vláken, které mají někomu pomoct a nemají se zvrhávat k diskuzi.

 

Problémem často je rozlišit, která témata jsou "kecací", a nemá cenu je moderovat, a která si takový zásah zaslouží... To moderátorům nezávidím. Ale zatím si myslím, že to zvládají docela dobře.

A to říkám i přesto, že jsem taky za jeden příspěvek off-topic už dostal varování, ovšem sám jsem uznal, že mají celkem pravdu. :-)


  • 0

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 11:58

Pepo, netoč se na rozdělení tématu, to bývá dobré a také si na něj nikdo nestěžuje.

 

On si vůbec a vemkoncem nikdo zase tak moc "nestěžuje". Jen nejsem rád, v mým věku, když mě okřikuje pančelka. I od kolomba to byl asi spíš povzdech.

Myslel jsem to v dobrým. Snad jsem to v dobrým i napsal.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:11

Pokud narážíte na to, jak jsem vám zamkla diskuzi o jtjpt, tak jste poněkud vedle. Když tam někdo začne řešit zakládání jiný série i přes to, že jsem upozornila na dodržení tématu, a další se k němu přidají, tak se nemáte čemu divit.
Ale jestli tu někdo naráží na něco jinýho a konkrétního, tak ať to taky řekne. Vařit z vody a hádat tady fakt nebudeme.
Ps: i když se snažím sledovat všechno, tak to prostě občas nestíhám. Chodím do školy a na praxi do špitálu a ještě s tím okolo tu vážně nemůžu bejt od rána do večera. A když mi občas dojde trpělivost, tak to holt někdo odskáče.
  • 0

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:13

Na druhou stranu zmínka Kolomba o tom, že by se dalo hlídat víc odpovědi na technické otázky je pravda, zvlášť když začátečníkovi někdo odpoví tak, jak Kolombo a Paprikáš odkazuje... Ovšem je to vlastně volání po větším moderování těch vláken, které mají někomu pomoct a nemají se zvrhávat k diskuzi.

 

Problémem často je rozlišit, která témata jsou "kecací", a nemá cenu je moderovat, a která si takový zásah zaslouží...

 

A proto u každého příspěvku je, jak už Pepa odpověděl i Kolombovi, tlačítko "Nahlásit", kterým může kdokoliv nahlásit libovolný příspěvek, který mu přijde mimo mísu. Moderátor pak může sám posoudit, nakolik je to nahlášení oprávněné, či nikoliv.

 

pokud něco zůstalo moderátory nepovšimnuto a ty sis toho zjevně všiml, tak máš možnost použít odkaz nahlásit, který je u každého příspěvku a který by informoval moderátory


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:15

Takové diskuzní fórum, to je asi jako hospoda, kde se semele páté přes deváté, od hokeje, přes ženský až po politiku a kdo ví, co všechno ještě - a v tom je právě to kouzlo. Snažit se někoho u stolu přesvědčit o tom, že má jít s babama někam, když se teď zrovna bavíme o hokeji, to je stejný, jako snažit se přesvědčit Vltavu, aby tekla z Prahy na Šumavu. Fórum prostě nikdy nemůže být jasný a přehledný, to už z principu věci. Na druhou stranu nějakej "štábní pořádek" taky musí bejt, aby se to úplně nezvrhlo - a třeba to rozdělení PWT a kamenů je podle mě naprosto v pořádku a nikdo jinej, než správce to asi neudělá, protože běžnej uživatel to od sebe neoddělí a předem nikdo netušil, že se nějakou záhadnou přesmyčkou přejde z jednoho na druhý - stejně jako u toho piva z hokeje na politiku.

 

Pokud jde o "hádací témata", tak je vidět, že to dost lidí zajímá, protože jsou to prostě témata aktuální a s největším počtem příspěvků. Na hádání v rozumné míře ale není nic špatnýho, protože pokud by měli všichni stejný názor, tak by nebylo o čem diskutovat a mohlo by se to tu zamáznout rovnou celý. Navíc pokud člověk nebude naslouchat taky odlišným názorům, tak se nikdy nedozví nic nového - to pak může už jen sedět se stejně smýšlejícími a mlčky kývat hlavou.

 

Takže k věci - rozdělování téma je podle mě super a případná varování a napomenutí taky - ale samozřejmě jen v extrémních případech, což ale správci dodržují, takže vlastně žádnej problém.

 

Teda tak to aspoň vidím já.

 

P.S. - A tlačítko "Nahlásit" je super, žádný moderátor to nemůže stíhat číst všechno a celý.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:59

Pokud narážíte na to, jak jsem vám zamkla diskuzi o jtjpt, tak jste poněkud vedle. Když tam někdo začne řešit zakládání jiný série i přes to, že jsem upozornila na dodržení tématu, a další se k němu přidají, tak se nemáte čemu divit.

 

Jenže právě v tomto tématu se vlastně nic neřešilo a taky vyřešit nemohlo, takže je docela zbytečné právě v tomhle vlákně tu diskusi nějak významně vylepšovat. Souhlasím s tím, že hraniční kameny patří asi jinam, ale pokud někdo to vlákno bude potřebovat, jistě si ho založí sám.

 

Jen si myslím, že by více dávalo smysl kultivovat vlákna, kde opravdu o něco jde, než trávit čas řešením neřešitelného.

 

Mimochodem, já jsem vlastně taky moderátor, jen v v sekci Liberecký kraj je poslední příspěvek z října ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 13:07

Pepo, netoč se na rozdělení tématu, to bývá dobré a také si na něj nikdo nestěžuje.

 

On si vůbec a vemkoncem nikdo zase tak moc "nestěžuje". Jen nejsem rád, v mým věku, když mě okřikuje pančelka. I od kolomba to byl asi spíš povzdech.

Myslel jsem to v dobrým. Snad jsem to v dobrým i napsal.

 

Pokud si nikdo "nestěžuje", tak nechápu o čem to vlákno je, kromě marnění mého času. Jediné zásadnější zásahy byly rozdělení fóra, což někteří označili za humpolácké jiní za normální a prospěšné, pak Petulinka zamkla vlákno, protože předchozí varování a rozdělení některým nebránilo pokračovat v OT. A pak že moderátor nereagoval na jeden konkrétní příspěvek, přestože stěžovatel podle palcování zřejmě četl článek ve kterém píšu co se má dělat a neudělal to.

 

K tomu okřikování. I mně je trapný, když musím některé pravděpodobně  svéprávné dospělé osoby dokolečka upozorňovat na to samé. Zatím nikdy když jsem s okřiknutím čekal a doufal, že se to bez něj obejde, jsem se nesetkal s úspěchem.

 

Jen si myslím, že by více dávalo smysl kultivovat vlákna, kde opravdu o něco jde, než trávit čas řešením neřešitelného.

Možnost přispět ke kultivaci má každý. Pokud místo kliknutí na tlačítka raději peskuješ, že moderátoři nezvládnou přečíst a vyhodnotit všechny příspěvky ve všech vláknech, tak sorry, ale to mi přijde jako zvláštní přístup.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 13:33

Takové diskuzní fórum, to je asi jako hospoda, kde se semele páté přes deváté, od hokeje, přes ženský až po politiku a kdo ví, co všechno ještě - a v tom je právě to kouzlo. Snažit se někoho u stolu přesvědčit o tom, že má jít s babama někam, když se teď zrovna bavíme o hokeji, to je stejný, jako snažit se přesvědčit Vltavu, aby tekla z Prahy na Šumavu.

No ale nemusíš to dělat zrovna v sekci "Poradna", tam bych doporučoval věcně reagovat na to, co píše tázající.


  • 0

P%C5%88ov.png


#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 13:34

Já jsem s prací moderátorů velmi spokojená a moc jim za ni děkuju. Myslím, že moderování a upozorňování je přesně tolik, kolik je potřeba. A BAN ani varování za svoje nemístné srandičky k vážným a důležitým tématům jsem taky ještě nedostala :D , takže rozhodně moc přísní nejsou!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama