Přejít na obsah


Fotka

Zobrazení Keší na mapách na portálu mapy.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

Anketa: Zobrazení Keší na mapách na portálu mapy.cz (122 uživatel(ů) vložilo hlas)

Zobrazení keší na mapy.cz

  1. by se mi líbilo (56 hlasy [45.90%])

    Procento hlasů: 45.90%

  2. Již jste hlasovali by se mi nelíbilo (58 hlasy [47.54%])

    Procento hlasů: 47.54%

  3. je mi to jedno (8 hlasy [6.56%])

    Procento hlasů: 6.56%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 11:38

Dnes jsem poslal dotaz na tvůrce mapy.cz, tohoto znění, tak jsme zvědav co na to řeknou. Bylo by to fajn kdyby to fungovalo.

co vy na to také by se vám to líbilo ?

 

Dobrý den.

Mám námět, jak ještě zdokonalit vaše tur. mapy na vašem portálu mapy.cz, které jsou perfektni a často je používám, a za které si samozřejmě zasloužíte velkou pochvalu. Tedy k věci. Byl by problém zakomponovat do vašich map geocachingové skrýše. Pro inspiraci, se můžete podívat na slovenské mapy, které už to zakomponované mají: http://mapy.hiking.sk/ Keše si můžete zaškrtnou aby se ukazovali, nebo odškrtnout aby vidět nebyli. Tuto turistickou aktivitu už provozuje spousta lidí, a myslím že by to spoustu lidí potěšilo. Děkuji za odpověd, jestli to vůbec nemáte v plánu,nebo nad tím budete alespoň přemýšlet že by jste tuto službu zavedli. Pokud budete mít nějaký dotaz co se týče geocachingu, klidně mi napište, nebo se můžete obrátit na forum, www.geocaching.cz


  • -19

#2 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 11:59

Dnes jsem poslal dotaz na tvůrce mapy.cz, tohoto znění, tak jsme zvědav co na to řeknou. Bylo by to fajn kdyby to fungovalo.

co vy na to také by se vám to líbilo ?

 

Dobrý den.

Mám námět, jak ještě zdokonalit vaše tur. mapy na vašem portálu mapy.cz, které jsou perfektni a často je používám, a za které si samozřejmě zasloužíte velkou pochvalu. Tedy k věci. Byl by problém zakomponovat do vašich map geocachingové skrýše. Pro inspiraci, se můžete podívat na slovenské mapy, které už to zakomponované mají: http://mapy.hiking.sk/ Keše si můžete zaškrtnou aby se ukazovali, nebo odškrtnout aby vidět nebyli. Tuto turistickou aktivitu už provozuje spousta lidí, a myslím že by to spoustu lidí potěšilo. Děkuji za odpověd, jestli to vůbec nemáte v plánu,nebo nad tím budete alespoň přemýšlet že by jste tuto službu zavedli. Pokud budete mít nějaký dotaz co se týče geocachingu, klidně mi napište, nebo se můžete obrátit na forum, www.geocaching.cz

Jo, bylo by to hezký, ale na 98,5 % je to bez šance, musel by se dohodnout seznam.cz a groundspeak a tomu moc šancí nedávám. Navíc, pokud se nepletu, tak je i stop stav na API, tak ani takhle by to nešlo.


  • 0
:)

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 12:14

Takových grafomanů, co navrhují, jak by jim jiní mohli vylepšit život, a to nejlépe zadarmo, je spousta.

 

PM nejsi, takže za geocaching neplatíš.

Project-gc taky neplatíš.

 

Kolik by jsi byl ochoten platit za tu službu, aby jsi viděl keše na mapy.cz ??


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 12:37

A jako ownerovi pěti tradiček se Ti ten nápad taky líbí? To se divím...


  • 1

#5 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 12:45

Tak ono jde i nyní vidět shocart mapy přímo na geocaching.com a tam se kešky zobrazí, jediná nevýhoda je v tom, že to nejde moc nazoomovat... Ale řeči Kolomba jsou jako mnohdy jindy zcela mimo, na návrhu nic špatného nevidím, sám jsem poslal na mapy.cz skutečné vedení jedné značené trasy a nic jsem za to nedostal. Takových lidí bude plno, mnoho z nich jistě i kačerů... Ale na turistickamapa.sk jsou ty kešky i kvůli tomu, že správci webu jsou kačeři, ovšem  s aktuálností zobrazených keší to není na oné mapě úplně ono (a to hlavně díky licenční politice groundspeaku).


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 13:56

No, na mapách.cz jou už třeba studánky z estudanek.cz. To je ale česká nekomerční aktivita.

Obecně by se mi to moc nelíbilo, kdo chce, tak se na GS podívá a nemusí se ani registrovat. Lepší by bylo, kdyby se na GS mapě daly použít podklady z map.cz. To zatím nejde ani pluginem.Přitom třeba na cachemapě, nebo na geosettru to jde (i když na geosettru to nějak blbne).

Ještě mě napadá, že by se to zobrazovalo na Seznamu jen na personalizované stránce a jen těm, kdo jsou u GS registrovaní. Ale to už asi chceme moc. Hodilo by se toho víc. Třeba proklik z map.cz na streetview (ale oni místo toho dělají svou vlastní službu), přidání vlastních mapových vrstev, veřejně dostupných, třeba z ČUZK, kde mají wms službu na katastrálky a topomapy. Načítání gpx do map.cz. Tj. Vlastní mapy jako na googlu. Atd.


  • 5

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 14:27

Já osobně bych vřele přivítala nějaké propojení mapy keší s mapou na mapy.cz, protože na mapy.cz se dobře plánují trasy pro vyjížďky na kole, jsou tam nejnovější trasy cyklostezek atd.Takže ideálně mapa z mapy.cz s těmi možnostmi routování a měření tras, které má, a nad ní rozklikávací keše s odkazem na plný listing. Si vymejšlim, že jo?  :D

 

Ale nevím, jestli je dobrý nápad, aby keše byly na serveru mapy.cz volně dostupné pro kdejakýho hejhulu, který si zapne jejich zobrazování, ačkoliv nemá účet na GC.com a geocaching nehraje. Tedy spíš vím, že to dobrý nápad není, z tradiček uprostřed či poblíž civilizace by zbyly jenom cucky. Na mapy.cz chodí kdekdo, ba i větší děti.


  • 7

#8 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 15:28

Vetsi nesmysl nez tohle uz jsem dlouho neslysel. Snad jedine kdybys chtel v terenu rozmistit velky cerveny cedule s napisem "Tady je kes". Tak akorat doufam ze te s tim poslou do haje.


  • 14

#9 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 15:59

Napsal jsem to jemněji než Modrak, ale kdyby to GS v nějakém zatmění mysli povolil, okamžitě svoje tradičky archivuji.


  • 2

#10 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 16:18

O 95 % keší v sídlech stejně místní ví, mnozí lovci totiž bohužel vidí jen bod a to doslova za jakoukoli cenu, tj. i když na ně při odlovu kouká několik desítek lidí (nejde o začátečníky, ale např. o kačera s více jak 5000 nálezy!). A že by se někdo tahal někam 3 km od civilizace jen proto, aby případně zničil kešku, tomu nevěřím, resp. ti to dělají už nyní...Aby se kešky neprozrazovaly mudlům, k tomu by bylo potřeba umožnit mazat logy těm, kdo loví kešky bez ohledu na jejich utajení + umožnit prohlížení keší na gc.com pouze přihlášeným jedincům. Ale to nikdo nepožaduje, což je podivné :huh:


  • -6

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 16:49

Já tedy doufám, že to myslel jako další podkladovou mapu, kde si můžeš zobrazit keše, která bude uvedená dole v listingu, popřípadě jako volitelnou mapu s kešemi, tak jako je dnes klasická GS OSM mapa.

 

Protože představa, že by na mapy.cz byly normálně vidět truhličky geokeší je taková debilina, že to snad ani vymyslet nejde.

 

Myslím, že to dojede na to, že za to provozovatel mapy bude chtít prachy, stejně jako google.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:12

Kolombo je zjevně zcela mimo, jako podkladová mapa pro gc.com lze turistickou mapu z mapy.cz použít i nyní. Kdo chce ničit keše, tak ten si jejich umístění najde i nyní, geocaching je už tak masová záležitost (i díky groundspeaku - masy = větší zisk groundspeaku), že zobrazení tradiček + úvodních souřadnic u mysterek či multin k většímu ničení keší opravdu nepovede. K tomu vede ze všeho nejvíce chování mnoha kačerů, kteří se při honu za body nekoukají na okolnosti a to, že je keš po jejich odlovu vyzrazená, je jim zcela jedno, pro ně je důležitý jen jejich bod do statistik...


Tento příspěvek byl upraven od hanska: 06 prosinec 2013 - 17:13

  • -2

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:22

Jasně, že jsem mimo, ale když uspořádám event, tak mi tam lidi přijdou.

 

Pokud někde vidíš možnost zapnout v zobrazení keš mapy mapy.cz, tak kde ?

 

Já vidím jen dvě možnosti: Google maps a OSM.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:23

No co si pamatuji, tak slibovali fci geocaching do apky mapy.cz na android.... A kdyz apka vysla, tak nic a ticho po pesine...ale popravde na planovani kesovani na pc pouzivam locus se shocart mapkama (samozrejmme to pousitm prez emulator - bluestack a beha to luxusne).

A moc bych nedoufal, ze pripravy kesky do map.cz a asi by to ani delat nemeli. Dyt v pohode funguje doplnek do prohlizecu - podklad shocart primo na mapach gc.com....


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 06 prosinec 2013 - 17:25

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#15 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:39

Jasně, že jsem mimo, ale když uspořádám event, tak mi tam lidi přijdou.

 

Pokud někde vidíš možnost zapnout v zobrazení keš mapy mapy.cz, tak kde ?

 

Já vidím jen dvě možnosti: Google maps a OSM.

Tak jsem asi kouzelník, když tam mám normálně shocart mapy pro celou ČR, Slovensko i s dost velkým přesahem do sousedních zemí... Nebo to bude tím, že používám ohnivou lišku + opičáka:)


  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 17:46

Byla bych rada, kdyby se kolombo s hanskou prestali vzajemne napadat a nahlasovat prispevky. 

 

Hansko, bavime se tu o zobrazeni kesi nad mapour PRIMO na servru mapy.cz, nikoliv o opicakovi ani nicem podobnym.


  • 0

#17 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 18:00

Byla bych rada, kdyby se kolombo s hanskou prestali vzajemne napadat a nahlasovat prispevky. 

 

Hansko, bavime se tu o zobrazeni kesi nad mapour PRIMO na servru mapy.cz, nikoliv o opicakovi ani nicem podobnym.

Kolombo psal, že v mapách gc.com nelze zobrazit mapy.cz. Já mu dokázal opak, turistická mapa na mapy.cz není totiž nic jiného než Shocart mapa! Pokud to neví zdejší moderátorka, za to já nemohu!


  • -1

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 18:05

Byla bych rada, kdyby se kolombo s hanskou prestali vzajemne napadat a nahlasovat prispevky. 

 

Hansko, bavime se tu o zobrazeni kesi nad mapour PRIMO na servru mapy.cz, nikoliv o opicakovi ani nicem podobnym.

 

Milá Peťulinko, když mne v jednom vlákně vyzýváte, abych příspěvky nahlašoval, tak to dělám.

 

Pokud mne dvakrát někdo označí za mimoně, tak jsem ho tedy nahlásil.

 

A výsledek ?? Dostal jsem varování.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 18:16

slovaci kešky na verejnym mapovym servru mají. Ovšem se záměrnou chybou polohy. Má to sloužit jenom pro naplánování výletu.


  • 4
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#20 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 19:30

Hm, Slováci keše v uvedené mapě mají, ale je to opravdu třeba? Za mě ne.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama