Přejít na obsah


Fotka

Zobrazení Keší na mapách na portálu mapy.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

Anketa: Zobrazení Keší na mapách na portálu mapy.cz (122 uživatel(ů) vložilo hlas)

Zobrazení keší na mapy.cz

  1. by se mi líbilo (56 hlasy [45.90%])

    Procento hlasů: 45.90%

  2. Již jste hlasovali by se mi nelíbilo (58 hlasy [47.54%])

    Procento hlasů: 47.54%

  3. je mi to jedno (8 hlasy [6.56%])

    Procento hlasů: 6.56%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 20:29

Nesouhlasím, nejenže je to patrně neprůchodné ze strany zeměmluvu, ale navíc je to zbytečné. Kdo chce, tak si turistické mapy od seznamu doplní do mapy na gc.com.


  • 0

#22 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 20:54

Kdo chce, tak si turistické mapy od seznamu doplní do mapy na gc.com.

Můžeš to nějak upřesnit? Žádnou takovou možnost jsem tam neobjevil.


  • 1

Jsem to stále já.


#23 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 21:23

V firefoxu pomocí opičky, je tu tady někde vlákno... zkusím najít

Takže tady na wiki to je.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 06 prosinec 2013 - 21:32

  • 0

#24 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 21:56

Dík, mrknu na to.


  • 0

Jsem to stále já.


#25 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 23:17

Koukám že někomu by se to líbilo někomu ne. Já když jsem podnikal výlet na Slovensku, tak jsem si podle toho krásně naplánoval trasu i se zobrazením keší. Tak samo si plánuji trasu i na mapách.cz. To je vše. co jsem chtěl říct. Musím ovšem napsat že jsem v šoku, když jsem si přečetl některé útočné komentáře, jen proto že jsem napsal co by se mi líbilo. Jsem moc rád že s takovýma kačerama sem se naštěstí osobně nesetkal, a potkávám se s fajn lidmi, který baví stejný koníček jako mě. Nikoho sem slovně neurážel a ani to dělat nebudu. 


  • 1

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 23:37

Hmm, někdo tu má sluníčkový den a báječné nápady a ostatní ho nechápou a jsou zlí ...

 

http://wiki.geocachi...ého_geocachingu

 

Doporučuji k pozornosti zhruba listopad 2006.

 

Mě by se líbilo, kdyby se nemuselo v obchodech platit a taky chodit do práce, kam napíšeme ?


  • -3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2013 - 23:57

Já osobně bych vřele přivítala nějaké propojení mapy keší s mapou na mapy.cz, protože na mapy.cz se dobře plánují trasy pro vyjížďky na kole, jsou tam nejnovější trasy cyklostezek atd.Takže ideálně mapa z mapy.cz s těmi možnostmi routování a měření tras, které má, a nad ní rozklikávací keše s odkazem na plný listing. Si vymejšlim, že jo?  :D

 

Ale nevím, jestli je dobrý nápad, aby keše byly na serveru mapy.cz volně dostupné pro kdejakýho hejhulu, který si zapne jejich zobrazování, ačkoliv nemá účet na GC.com a geocaching nehraje. Tedy spíš vím, že to dobrý nápad není, z tradiček uprostřed či poblíž civilizace by zbyly jenom cucky. Na mapy.cz chodí kdekdo, ba i větší děti.

Právě proto by se mi to líbilo. Také si rád plánuji trasy na mapách.cz Bylo by fajn mít tu možnost i s kešema. Nepotřebuji tam mít listing  jen stačí truhlička. Pak vidím kudy jít jak je to daleko a jak dlouho asi půjdu. Na Slovenských to tak dělám, pak uložím jako gpx soubor a nahraji do navigace


  • 0

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 0:24

Nic ti nebrání to dělat i na českých mapách. Buď pomocí "opice", nebo daleko pohodlněji pomocí GeoGetu.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#29 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 0:36

Takto to vypadá na Slovenských mapách.

Přiložené miniatury

  • Výstřižekkešky.JPG

  • 1

#30 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 3:22

Já tedy doufám, že to myslel jako další podkladovou mapu, kde si můžeš zobrazit keše, která bude uvedená dole v listingu, popřípadě jako volitelnou mapu s kešemi, tak jako je dnes klasická GS OSM mapa.

 

Protože představa, že by na mapy.cz byly normálně vidět truhličky geokeší je taková debilina, že to snad ani vymyslet nejde.

 

Myslím, že to dojede na to, že za to provozovatel mapy bude chtít prachy, stejně jako google.

Pokud by k tomu došlo, tak by se keše (i kvůli licenci GS) zorvazili až oproti autentizaci s geocaching.com - zcela logicky - řešíte tedy naprostý zbytečnosti.


  • 0
:)

#31 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 07 prosinec 2013 - 12:44

Já taky ráda plánuji výlet do hor nejen za keškama podle turistických map. Využívám k tomu mapsource. Pohodlnější by byly mapy.cz nebo tak něco, kde jsou zakresleny turistické značky.

"Opičáka" v liště na Firefoxu mám, ale furt nějak ty Amapy nejdou. Nevím proč.

Toto téma se mi líbí i proto, že se tu našli kačeří, co hledají řešení. A ti, co nás zahlcuji hitparádou výmluv, proč něco nejde a že je to vlastně blbost by si už mohli dát pohov.

Bratia Slováci se nevymlouvali a prostě to udělali.


  • -2

#32 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 12:59

Ach jo, takže ještě jednou:

1) Údaje na té slovenské mapě jsou hodně neaktuální, není tam třeba keš GC4FNMF, která je založená 7.7.2013, to znamená, že se to aktualizuje 1 za půl roku? Možná i s delším intervalem. Opravdu by ses na taková data spolehl?

2) Řešení toho problému samozřejmě existuje, už se to tu probíralo, - použití skriptu pro doplnění map na gc.com, geokuk, geoget a možná i jiné. pokud máš telefon nebo tablet s androidem tak na Locusu nebo dalších programech to jde taky.

Proto si většina lidí myslí, že je to hloupost. A to nemluvíme o tom, že by se zeměmluv a seznam nějak museli dohodnout, což si myslím, že je naprosto nereálné. A vzhledem k výše uvedené neaktuálnosti, je dost pravděpodobné, že data o keších na tom Slovenském webu jsou uveřejňována protiprávně.


  • 5

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 13:40

Toto téma se mi líbí i proto, že se tu našli kačeří, co hledají řešení. A ti, co nás zahlcuji hitparádou výmluv, proč něco nejde a že je to vlastně blbost by si už mohli dát pohov.

Bratia Slováci se nevymlouvali a prostě to udělali.

 

Řešení existuje, pro Firefox.

Další řešení je GeoGet a zobrazení keší z něj, tam jde mapy volit.

 

Když někdo napíše, že nejde jen tak brát data a někde je zveřejňovat, tak to není výmluva.

 

Nikdo Vám nebrání v tom koupit práva na mapový podklad a domluvit se z GS na přístupu k datům o keších a takový server udělat a poskytnout ho, samozřejmě zadarmo a bez reklam, ostatním.

 

Přeji hodně zdaru do podnikatelského záměru.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 07 prosinec 2013 - 14:31

Řešení, které mi pomohlo je  tady

Juchůůů

tur.jpg?ver=0

 

 

Díky tomuto vláknu, už mi funguje opice :D :D :D :D :D :D :D


  • 2

#35 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 14:58

Řešení existuje, pro Firefox.

Další řešení je GeoGet a zobrazení keší z něj, tam jde mapy volit.

 

Když někdo napíše, že nejde jen tak brát data a někde je zveřejňovat, tak to není výmluva.

 

Nikdo Vám nebrání v tom koupit práva na mapový podklad a domluvit se z GS na přístupu k datům o keších a takový server udělat a poskytnout ho, samozřejmě zadarmo a bez reklam, ostatním.

 

Přeji hodně zdaru do podnikatelského záměru.

Dost možná úmyslně nebo neúmyslně mateš.

Pakliže by byla uvolněnšjí politika API groundspeaku a geokeší, tak by se krásně a poměrně jednoduše dala propojit API mapy.cz (nebo jiných map) a API groundspeaku a byla by to krásná a snadná a rychle udělaná aplikace. Jen bohužel to API GS není jednoduše dostupné, protože GC.


  • -1
:)

#36 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 15:13

Řešení, které mi pomohlo je  tady

Juchůůů

 

Hm, tak když jsem to zkusila, tak se mi sice nainstalovala turistická mapa z mapy.cz, ale zato mi přestala fungovat Amapy turistická, Pod kešema je jen prázdná šedá plocha.


  • 0

#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 15:32

... zato mi přestala fungovat Amapy turistická, Pod kešema je jen prázdná šedá plocha.

jestli to neni tim, že centrum to s amapama definitivně zabalilo, viz http://amapy.centrum.cz/


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#38 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 15:42

jestli to neni tim, že centrum to s amapama definitivně zabalilo, viz http://amapy.centrum.cz/

Jo tak to je možný, v posledních dnech jsem vyjížďku do neznámých území na keše na kole z nějakého nepochopitelného :D důvodu neplánovala, tak jsem si nemusela všimnout. Díky, Pepo!


  • 0

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 17:55

Mrzí mě, jak všichni Cz7pku odsoudili za to, že se snažil něco udělat pro ostatní.

Bohužel si neuvědomil, že by pak byly vidět keše i těm, kteří nejsou zaregistrovaní na gc.com.

Správným řešením by byly 2 možnosti

1) Zobrazení map ze serveru mapy.cz na stránkách gc.com

2) Zobrazení keší na serveru mapy.cz v případě, že by se člověk zalogoval (něco jako live.api) na gc.com

 

Bohužel si myslím, že obě řešení jsou neprůchodná, především z důvodu toho, že GS odmítá dělat většinu věcí, které by nám zlepšili geokešing a na gc.live mají stop stav...

 

Vzhledem k tomu, že pro plánování tras po keškách už nepoužívám většinou nic jiného, než mapy z mapy.cz, kvůli pěkně dostupným turistickým mapám, souhlasím, že by stálo za to s tím něco udělat. Sám bohužel musím používat GeoKuk, protože přímo na geocaching.com to udělat nejde. Dlouho jsem používal pro zobrazení kdysi přístupné mapy na geocaching.cz, než přestaly být v provozu. Mapu z gc.com vůbec nepoužívám, leda v krajní nouzi, protože žádné z dostupných mi nevyhovují (je to dle mého hodně velká bída).

Řešení přes skript je polovičaté řešení, které nemusí fungovat u všech prohlížečů a hlavně nefunguje, když jste někde na cizím počítači, kde nemůžete nic instalovat...


  • 7

#40 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 19:12

Romane, to jsi trochu z laciného kraje, když si myslíš, že někdo pro někoho něco udělal, když někam napíše, aby něco udělali jiní. A ještě samozřejmě nejlépe zadarmo.

Co se týká tvé poslední věty - zkoušel jsi portable FF?

A co je špatného na Geokuku?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama