Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4721 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 13:07

Láďo, to pleteš dvě věci dohromady. JPR12R byla kopie minipočítače PDP (8 nebo 11, už si nepamatuju přesné označení), procesor měla z diskrétních součástek. SAPI-1 byl projekt bratrů Smutných postavený na klonech mikroprocesoru Intel 8080

Máš pravdu, SAPI 1 byl o dost menší. Už jsem si vzpomněl, je to už 30 let...  Měli ho na očním oddělení a naprogramoval jsem jim ho tak, aby na něm měřili zorné pole pacientů. Podali jsme to s primářkou jako zlepšovák a pár tisíc jsme za to dostali :) . Fungoval tam mnoho let, než ho nahradili dost drahým jednoúčelovým přístrojem. (Princip byl ale stejný: pacient koukal na křížek ve středu obrazovky. Na ní se rozsvěcovaly body; když  pacient bod viděl, tak stiskl tlačítko (mezerník), když ho neviděl, tak nestiskl nic. Pro jistotu se mu ty neviděné body předhodily ještě jednou. Nakonec se ta "mapa" vytiskla a hned bylo vidět, která část zorného pole je nefunkční).


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#4722 strizek

strizek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 8:09

ladislavappl, počítač je to krásný ale nevypadá to, že by dožil dnešních let :-(
  • 0

#4723 strizek

strizek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 8:12

Láďo, to pleteš dvě věci dohromady. JPR12R byla kopie minipočítače PDP (8 nebo 11, už si nepamatuju přesné označení), procesor měla z diskrétních součástek. SAPI-1 byl projekt bratrů Smutných postavený na klonech mikroprocesoru Intel 8080, většinově už z VLSI (jak se tehdy ozačovaly) součástek. SAPI-1 vyráběla tuším Tesla Liberec a mechanicky to bylo v rozměrově kompatibilních kisnách, takže možná u vás nějaký šikula vyházel z racku po JPR12R původní obsah a nastrkal do něj komponenty SAPI-1. Ale podle obrázku jde o JPR, SAPI-1 neměl tu jednotku s přepínačí, zavaděč i BIOS už byl v ROM.

 

Jo a ještě mám nějaké desky ze SAPI-1 ve sklepě, s rychlým rozvojem techniky už pro ně nebylo to využití. 

 

Bylo by možno zaslat fotečku těch desek ? Sice zatím není rám od sapi, ale možná by se takto dalo poskládat :-)


  • 0

#4724 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 11:00

Jeden můj bývalý kolega si udělal muzeum.


  • 1

#4725 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 20:47

Nechci zakládat další vlákno v poradně a tak se zeptám tady:

Momentálně hledám keše s tabletem vybaveným Locusem a GG dtb. Vyhovuje mi mnohem víc než stařičký O450, kterého už většinou nechávám doma, jenže jak včera tak dneska se vyskytl problém. Na sérii tradiček v lese najednou tablet začal ukazovat při PĚŠÍM navigování trasu naprosto nesmyslně mimo keše o cca 100 -200 m vpravo, ALE když jsem si klikla na keš, tak u ní mi v obdélníčku ukazoval metry správně a tak jsem hledání poblíž lesních cest zvládla poměrně lehce. Při návratu k autu jsem testovala různé varianty, po silnici autem navigování naprosto OK, ale pěší naprosto tragické a nesmyslné, část hroznou oklikou po silnici, najednou kus lesem - místo cca 2 km ukazoval trasu 6,8 km.
Dneska jednotlivé tradicky OK,ale při navigování na vypočtené souřadnice děs! Skončila jsem na pravděpodobném místě, takže jsem kolem mostu nad dálnicí prohledala svodidla i kdeco jiného a nenašla. Až při návratu mi došlo, že jsem lovila jednu keš u víkendového místa stejného ownera,znám se s ním a tak jsem využila nabídky pomoci.Predvedla jsem svůj výpočet i jsme oba zadali stejné souřadnice do tabletu a mobilu...a já skončila zase u mostu nad dálnicí, zatímco on na správném místě o cca 150 -200 metrů v lese!
Bavili jsme se o kalibraci, kterozmjaem u O450 dělala pravidelně, ale u tabletu zatím nikdy - jsem přesvědčená, že Lenovo tab7 kompas nemá a jede jen podle GPS. Má někdo zkušenost a poradí?
Zatím budu sebou brát O450, dneska pomohl ochotný owner, ale dál bych ráda vystačila jen s tabletem. Nevím, kde dělám chybu...
  • 0

#4726 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 21:00

A víš, jaký je v Locusu rozdíl mezi "navádět" a "navigovat"?


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4727 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 19:25

Navádět:

28qd.png

 

Navigovat:

28qe.png

 

 

 


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4728 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 19:58

Díky, ale tohle je mi jasné. Jde o to, že obojí by mělo směřovat na stejný bod, který jsem zadala přes klávesnici. Jenže včera jsem bod měla naprosto jinde než kolega na telefonu - nepodívala jsem se, přes jakou apku se naviguje on. Doma jsem si večer s tabletem hrála a došla jsem k řešení, že si vypočtené souřadnice nedám rovnou do navigování, ale vytvořím si z nich bod, ke kterému se budu navádět nebo navigovat podle situace.
Ale stále netuším, proč u série tradicek v lese mi tablet ukazoval nesmyslná místa a trasy od krabek ( jak od té, kterou uz jsem našla, tak k následující, ke které jsem chtěla jít ) značně vzdálené. Při kliknutí na keš jsem v obdélníčku viděla správnou vzdálenost.
Předpokládám, že chyba bude někde u mě v nastavení - nejsem si vědoma, že bych si do včerejšího večera něco měnila, ale s tabletem si samozřejmě může pohrát ze zvědavosti kdokoliv jak z rodiny tak ze známých. Nemám v něm nic tajného, nechávám přes něj prohlížet fotky atd.....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 říjen 2018 - 20:00

  • 0

#4729 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 20:05

Prosím Kohout team o postup, jak se na navigujes ke keši, když si v terénu najdeš indicií a spočteš finální souřadnice.
Díky za ochotu pomoci zjistit, kde dělám chybu.
  • 0

#4730 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 20:33

Pokud řeším keš v terénu, tak většinou použiji rozšíření pro Locus "Řešitel keší", kam zadám indicie a on mi vytvoří ke keši "Finální waypoint". Nebo to spočítám z hlavy a waypoint vytvořím ručně, to je jedno, ale vždycky navádím nebo naviguji na uložený waypoint.

Nevím, zda tvůj problém správně chápu, ale mám pocit, že se snažíš navigovat na místo, kam nevede žádnou routovatelná trasa a proto tě to vede někam jinam. V to případě bys měla použít funkci navádět a pak tě to povede rovně za šipkou k cíli.


  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4731 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:02

Aha, díky za odpověď. Řešitele nepoužívám, ani nevím, jestli ve free verzi jde používat.
Takže jsem včera večer došla ke stejnému postupu, navigovat/navádět se na ULOŽENÝ bod.
Já zkoušela postupovat tak, že jsem souřadnice u keše v navigování přepsala na vypočtené - něco jako když se u O450 zadalo další místo. Ono mě to dovedlo poblíž, ale....jak píšeš, půjde o routování. Moje chyba, brala jsem, že když zadám v Locusu chůzi, jdu za šipkou k cíli....Děkuji za ujasnění, i u série tradiček budu už postupovat přes navádění. ;-)
  • 0

#4732 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:02

Nechci zakládat další vlákno v poradně a tak se zeptám tady:

Momentálně hledám keše s tabletem vybaveným Locusem a ... .a já skončila zase u mostu nad dálnicí, zatímco on na správném místě o cca 150 -200 metrů v lese!
 

 

Připomnělo mi to problém, který jsem kdysi měl na Garmin eTrex. Tehdy to byl chybně nastavený jiný elipsoid. Jenom netuším, kde to nastavit / zkontrolovat v telefonu.


  • 0

#4733 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:11

Hm, tak nad tím jsem vcera také trochu zapremyslela, ale než jsem zkusila přenastavit, tak jsem usnula. :-( Právě posun vždycky vpravo přibližně o stejnou vzdálenost mne k úvahám přivedl. Myslím si, že nastavení jsem viděla někde v Locusu - zítra prozkoumám. I když si myslím, že hlavní chyba byla v mém postupu, Kohout team má pravdu.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 říjen 2018 - 21:12

  • 0

#4734 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:21

A ten tablet má v terénu internetové připojení? Jinak se při volbě navigování nevypočítá trasa, je funkční pouze volba navádění.


  • 0

#4735 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:40

Vida, a je vyřešeno! :-) Pánové, díky všem za dobré připomínky a nápady.

Tablet připojení nemá, jedu off - vybrala jsem si pro začátek jednoduchý sedmipalcový tablet, že si vyzkouším, jestli mi bude vyhovovat velikost displeje, přesnost naváděni, Locus+GG oproti dříve používanému O450 s PQ. Až podle letošního testu jsem se chtěla dál rozhodnout, jestli bude návrat k novějšímu Oregonu ( asi 650 ? ) nebo vyměním prastarý chytrý telefon za nový a budu kombinovat se současným jednoduchým tabletem nebo pořídím lepší tablet. Vypadá to na druhou variantu, tablet chvíli zůstane a doplním ho slušnějším mobilem. Ve výběru je podle paměti, kapacity baterie atd. Huawei s rozumným poměrem užitné vlastnosti/cena.

PS: V neděli bez připojení tablet trasu ukázal - jen skončila na silnici, což odpovídá vysvětlení Kohout týmu.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 říjen 2018 - 21:45

  • 0

#4736 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 21:51

To je ale divné, pokud nemáš datové připojení a dáš navigovat pomocí některé on-line služby, tak to nikam nenaviguje, ale upozorní na neexistenci připojení.

Nebo můžeš navigovat i off-line, pomocí služby  BRouter, ale to si musíš sama nastavit a předem stáhnout data k navigování.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 15 říjen 2018 - 21:57

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4737 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 22:02

Ano, v zimě jsem si nějaký doplněk stáhla - Locus v nastavení má myslím tři možnosti a BRouter je jedna z nich. Jak jsem si s tím tehdy prohrála už si popravdě nepamatuji. Během pár dnů prozkoumám - jen bych měla zalogovat víkendové nálezy a není jen GC..... takže mi to pár dní zabere. Auto nebylo v servisu a než tam půjde, čeká ho velké CITO :-(, do toho se blíží další můj crazy event....a jsem zase u GC.
Ještě jednou dík za nápady, dobrou noc.
  • 0

#4738 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 22:55

Budou mne tu puristé mlátit, ale řešením je použít c:geo, bez potíží funguje offline, Locus se v tom případě použije jen jako kvalitní mapová aplikace. V případě zájmu vysvětlím a předvedu  :D .


  • 1

#4739 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 23:03

Řešením čeho? Vždyť zvědavka tu řeší jen mapovou aplikaci. Keše má v databázi GeoGetu, jak tu psala.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4740 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 23:13

Myslím, že problém je v tom, že její nastavení Locusu naviguje na blízké komunikace, kam dojede auto. A na těch se keše obvykle nevyskytují. Asi to jde změnit, s tím zkušenost nemám. Proto preferuju řešení, které mi už dobře pět let vyhovuje. Ale určitě to není jediná funkční varianta.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama