Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5341 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2019 - 21:37

Jj, ta honba za cim dal vetsi uhloprickou je desna vec. U nas v praci ted davame 5,9" nejmensi. Takze si hyckam svuj stary telefon, ktery ma 5,2".


To mi povídej, tu honbu za velkými telefony prostě nechápu. Mám pořád podmínku, že chci telefon zvládnout ovládat jednou rukou, což má Xperia Z3 Compact se svými 4.6" splňuje, ale o moc větší už si shánět nemůžu, protože už teď se blížím na hranu dosahu palce ruky.


  • 0

#5342 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2019 - 23:45

To mi povídej, tu honbu za velkými telefony prostě nechápu.

 

Když jsem kupoval telefon posledně, tak jsem kvůli očím chtěl co největší telefon, aby se vešel do kapsičky ledvinky, kde ho nosím, tj. 5,2".

Jenže jsem si moc nepomohl. Na zamknutém telefonu je datum a čas. Na obrovské volné ploše je datum tak mrňavým písmem, že ho nepřečtu. Na mapách nepřečtu názvy ulic. Přiblížení nepomůže, velikost písma se tím nemění. Zlatý Locus s možností zafixovat zoom. Atd. Snad jediný inteligentní je prohlížeč.

Příště to bude chtít velký displej, ale s malým rozlišením.


  • 0

#5343 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2019 - 23:52

Proti velkým displejům nic nemám, ale je dost lidí, kteří by rádi něco malého do kapsy, protože zatím vidí dobře. Je mi jasné, že za nějaký ten pátek budu velký displej s většími písmenky také vyhledávat, ale teď ho prostě nechci. :)


  • 0

#5344 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 5:04

Ja zvladnu jednou rukou jeste tu 5,2. Ale obcas s potizeme. Marne vzpominam na rady Sx mini nebo Blackberry se ctvercovym displayem.
  • 0

#5345 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 14:50

To mi povídej, tu honbu za velkými telefony prostě nechápu. Mám pořád podmínku, že chci telefon zvládnout ovládat jednou rukou, což má Xperia Z3 Compact se svými 4.6" splňuje, ale o moc větší už si shánět nemůžu, protože už teď se blížím na hranu dosahu palce ruky.

Řada z nás si vybírá větší obrazovky kvůli různým očním vadám - právě proto jsem necelé dva roky chodila a dál budu chodit se sedmičkovým tabletem. Z Oregona 450 jsem byla zejména na sluníčku nešťastná, i když jinak je super v lese a zástavbě. Teď jsem vybrala mobil 6,26. Zdánlivě malý rozdíl proti tabletu, ale když je dáte vedle, přijde vám dost velký. 

Na používání mi víc než vana a polep skla vyhovuje jako obal "knížka" - tablet se mi zatím nepodařilo díky ní rozbít, i když sklo nemám polepené fólií. Vzhledem k tomu, jaké nosím kabely, tak mi větší rozměr nevadí.....tahám sebou kdeco, mobil je detail.  ;)


  • 0

#5346 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 16:28

Proti tomu nic nemám, ať si každý vybere, co se mu líbí. :) Mně vadí, že se prakticky všichni výrobci rozhodli za nás a dělají pádla (ano, neplatí to stoprocentně, já vím). Když už se mi totiž nějaký telefon líbí, odradí mě kolikrát právě jeho velikost. Kabelu nenosím, takže chci něco do kapsy a ovládatelné jednou rukou.


  • 1

#5347 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 19:30

Batoh nenosíš? :)

Promiň, připomněl jsi mi, že mne fascinuje, jak někteří chlapi rvou všechno do kapes, klíče, peníze, mobil, cigarety, zapalovač a kdoví co ještě :)


  • 1

#5348 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 20:06

Mně taky vadilo, že dotykové chytré telefony vytlačili ty klasické tlačítkové. Ale co nadělám :)

Jako typický zástupce druhu homo sapiens se holt musím přizpůsobit. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5349 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 20:08

Tlacitkove telefony se daji porad normalne sehnat a pouzivat. Zatimco rozumny maly smartphone se sehnat neda, protoze ho nikdo nevyrabi.


  • 3

#5350 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 21:45

Batoh nenosíš? :)

Promiň, připomněl jsi mi, že mne fascinuje, jak někteří chlapi rvou všechno do kapes, klíče, peníze, mobil, cigarety, zapalovač a kdoví co ještě :)

 

Batoh nosím, ale ne vždy. Přiznám se však bez mučení, že jsem si celkem zvykl na tašku přes rameno., v níž nosívám od jara do podzimu peněženku, powerbanku, klíče, papírové kapesníky a pak pár drobností. Jedná se pro mne o takovou náhradu batohu, když jdu někam na půl dne na keše či tak podobně. S přehledem se mi tam vejde lahev s vodou, svačina nebo i foťák (zrcadlovka). Nicméně, telefon nosívám zásadně v pravé kapse u kalhot/kraťasů. A když na to přijde, vyrazím ven klidně jen s telefonem a klíči (můj hlavní svazek čítá pouze tři klíče). Peněženku nepotřebuji, stačí si vytáhnout kartu.

Mimochodem, cigarety a zapalovač vážně neřeším. V kouření nevidím žádný smysl a je to navíc jen prachsprosté vyhazování peněz za něco hnusného.

 

Tlacitkove telefony se daji porad normalne sehnat a pouzivat. Zatimco rozumny maly smartphone se sehnat neda, protoze ho nikdo nevyrabi.

 

Souhlasím, rozumné malé smartphony prostě neexistují.


  • 0

#5351 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 22:49

Promiň, připomněl jsi mi, že mne fascinuje, jak někteří chlapi rvou všechno do kapes, klíče, peníze, mobil, cigarety, zapalovač a kdoví co ještě :)

Přiznávám, že kupuju košile a trika podle počtu kapes. Od Vietnamců mám pár kousků se třemi i čtyřmi :) .


  • 0

#5352 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 6:03

Telefon a peněženka v kapse u bundy není moc praktický, pokud nosím bundy dvě. Už kolikrát jsem šel na nákup bez peněz. A batoh nosím, ale něco co potřebuju často, je lepší mít po ruce, abych ho nemusel pořád sundavat.

Taky jsem si koupil větší telefon, ale měl jsem koupit o palec menší. Tento čouhá z kapsy a co se týče čitelnosti, normální stránky na něm bez zvětšování stejně nepřečtu.


  • 1

#5353 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 6:23

Ja jsem tedy z tech co nosi vvsechno po kapsach. Pote co jsem pristihl kapsarku jak mi saha do tasky pres rameno a tchyne tu samou situaci ale z batuzkem, radeji mam vsechno pekne u tela. Kdybych daval veci do batuzku nebo bundy, nedam to snad nikdy dohromady.
  • 1

#5354 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 6:55

Telefon v kapse vidím jako jasného adepta na zničení.

Šéf takhle odrovnává smartfony pravidelně. Naposledy ho v kapse bundy zabouchl do dveří od auta.

 

Kapsáři se v lese moc nevyskytují a já se zas moc nevyskytuju v Praze, takže ač nosím batůžky a kabele přes rameno celoživotně, vybrali mi akorát jednou na kraji Brna auto rozbitým okýnkem, jinak nic. V kabeli i v batůžku mívám cenné věci ve vnitřních kapsičkách se zipem. (Při absenci vnitřní kapsičky pak v takovým herberku, že by se chmaták hodně nachmatal, než by vytáhl to správný.)

 

Jinak na telefon mám kapsičky na krk, vejdou se mi tam případně i nejnutnější doklady (občanka, řidičák), takže takhle to nosím na hříbky a na keškování.


  • 0

#5355 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 7:53

Při absenci vnitřní kapsičky pak v takovým herberku, že by se chmaták hodně nachmatal, než by vytáhl to správný

No a to je u mě problém s batohem. Říká se, že kdo něco někdy nehledal v dámské kabelce, neví o čem je řeč. Můj batoh je možná horší než dámská kabelka. Ale od té doby co mám čelovku (taky samozřejmě v tom batohu), vždy nejprve hrábnu dovnitř, nahmatám popruh, vytáhnu čelovku a za jejího svitu najdu co hledám. 


  • 0

#5356 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 8:25

Ja jsem tedy z tech co nosi vvsechno po kapsach. Pote co jsem pristihl kapsarku jak mi saha do tasky pres rameno a tchyne tu samou situaci ale z batuzkem, radeji mam vsechno pekne u tela. Kdybych daval veci do batuzku nebo bundy, nedam to snad nikdy dohromady.

Asi záleží v jaké kapse, zadní od kalhot asi pro tento případ moc praktická nebude :)

Každé má svoje... já jen, že mi naskočil ten obrázek dotyčného, když se převlékal a sypalo se to z něj jak z kasičky :)


  • 0

#5357 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 9:11

Asi záleží v jaké kapse, zadní od kalhot asi pro tento případ moc praktická nebude :)

Každé má svoje... já jen, že mi naskočil ten obrázek dotyčného, když se převlékal a sypalo se to z něj jak z kasičky :)

 

To ovšem ale není záležitost velikosti telefonu, ale inteligence nebo roztržitosti převlékajícího se :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#5358 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 9:35

Asi záleží v jaké kapse, zadní od kalhot asi pro tento případ moc praktická nebude :)

Každé má svoje... já jen, že mi naskočil ten obrázek dotyčného, když se převlékal a sypalo se to z něj jak z kasičky :)

 

Ne ne, vsechno pekne v prednich kapsach. Vis ale jakou mas pak radost, kdyz pod nemym sluhou jednou za cas najdes vylozene poklad. 


  • 0

#5359 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 9:40

Telefon v kapse vidím jako jasného adepta na zničení.

 

Telefon v přední kapse u kalhot se mi tedy nikdy nepodařilo rozbít. Naopak mám tohle umístění za jedno z nejbezpečnějších.


  • 3

#5360 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 9:48

Asi s ním v kapse nepracuješ. :-)

Stačí se opřít (třeba při rozměřování něčeho většího), něco těžšího zvednout, někde se snažit protáhnout (mezi kameny)...

Ono i dřepnutí se smartfonem v přední kapse kalhot je komplikace, ale to zas spíš kvůli tělu člověčímu než telefonnímu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 27 září 2019 - 9:50

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama