Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5661 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 21:48

Aha... to verim...
  • 0

#5662 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 21:58

Právě že teď byly do terénu i kolem 6-7 tisíc, zatímco jednokolka se drží nad patnácti. Ale spolužák mi tvrdí, že s nimi nemohu na chodník, zatímco prodejci uvádí, že pokud nepojedu rychleji než 7 km/hod, tak není problém. Fakt je, že u nás běžně asi tři jednokolky na chodnících v centru i kolem řeky vídám. Ale zase mi přijdou náročnější na rovnováhu a tipuji, že jezdí rychleji.
  • 0

#5663 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 23:01

U tehle zarizeni je potreba davat pozor hlavne na baterku. Ta levnejsi sorta ma zivotnost 200-250 nabijecich cyklu a lidi co se boji ze je to nekde necha to daji kazdej vecer na nabijecku a do dvou let to odrovnaj. Ty lepsi maji 500 cyklu a vic. Taky jsem o tom uvazoval, ale nakonec jsem to zavrhnul. Treba zdolani kopce je na tom docela obtizne.
  • 0

#5664 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 14:30

Nevím, jak je počítán nabíjecí cyklus, u Lionů určitě není nejlepší plné nabití a vybití. Co vím, spolehlivě ji zničí hluboké vybití (to si ale elektronika hlídá a vypne) a škodí jim i trvalé plné nabití, modeláři je uskladňují nabité asi na 80%. Držet to pořád na nabíječce asi není nejvhodnější. Nezkoušel jsem to v praxi, ono to ani nejde, nikdy jich nemáš několik na srovnání. V telefonu jsem ji za dva roky odrovnal a koupil novou, v akuvrtačce ji mám nabitou ještě z výroby a nikdy jsem ještě nenabíjel.


  • 0

#5665 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:22

modeláři je uskladňují nabité asi na 80%.

Přesněji řečeno při 3,8 V na článek. Slušné nabíječky mají "storage" režim nabíjení, které nabijí baterii právě na toto napětí.


  • 0

#5666 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 15:38

Nevím, jak je počítán nabíjecí cyklus, u Lionů určitě není nejlepší plné nabití a vybití. Co vím, spolehlivě ji zničí hluboké vybití (to si ale elektronika hlídá a vypne) a škodí jim i trvalé plné nabití, modeláři je uskladňují nabité asi na 80%. Držet to pořád na nabíječce asi není nejvhodnější. Nezkoušel jsem to v praxi, ono to ani nejde, nikdy jich nemáš několik na srovnání. V telefonu jsem ji za dva roky odrovnal a koupil novou, v akuvrtačce ji mám nabitou ještě z výroby a nikdy jsem ještě nenabíjel.

Třeba zrovna u mobilu je nabíjení přes noc v klidu. Baterie se při plném napětí prostě přestane nabíjet. Nabíjecí cyklus se prý počítá od vybití do nabití, takže když 5x nabiješ 20 procent, je to jeden cyklus. Ono taky hodně záleží na výrobci baterie. Osobně to neřeším a nabíjím kdy se mi chce. Mobil už mám rok a půl a nemám pocit, že nabíjím častěji. Podle mne to bude podobně řešené i u jiných nabíječek. Od vysílaček po koloběžky.


  • 0

#5667 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 16:59

Asi jinak řečeno, napětí litiovek je proměnné. Minimální je asi 2,8V, správné je těch 3,8V. Nabíjí se na 4,2, ale delší setrvání na tomto napětí snižuje životnost, ovšem číselně silně zvyšuje kapacitu článku, proto se to dělá. Mobil se nabije a ihned se začíná vybíjet, to zcela plné napětí je tam jen krátkou dobu. Ale nabíjí se na 4,2, takže nechávat ho neustále na nabíječce mu neprospívá. Kdyby to bylo určeno na takovýto režim stále nabíjený, tj. vlastně jako záložní zdroj, nabíjela by ta nabíječka asi na méně. Přes noc to asi moc nevadí, ale připojováním na nabíječku jak je to možné by se baterie spíš ničila. Ale ono je to jedno. Baterie ani nepoužívaná nevydrží věčně. Životnost primárních nenabíjecích litiovek je úžasná, klidně 10 let, ale ty taky mají napětí 3,3V (CR2032 apod.). Akumulátory jsou vyhnané na vyšší napětí i kapacitu, ta chemie je tam jiná a tipoval bych životnost několik let, ať se používá jak chce. Mobil prostě budu po čase nabíjet obden nebo denně, to tak nevadí. Ale jestli na kole ujedu 100km nebo 20, to už rozdíl je. A pak šlapu a vezu tu vybitou baterii jako závaží. A nová pokud bude, stojí půlku kola, tipuju.

 

O bateriích koluje tolik mýtů, že se až divím, i mě doporučoval prodejce telefon plně vybít a nabít, že se baterie (Lion) zformuje. Nabíječky na NiMH, které články vybíjely před nabitím, se velice vyplatily - výrobcům, protože skutečnou výdrž baterek podstatně zkracovaly. Ovšem naprostá prasárna je rychlonabíjet články v sérii, to se jeden nenabije a druhý přebije. U Litiovek to jde, protože ty v sobě mívají elektroniku, která hlídá napětí každého článku zvlášť, pokud tedy je to třeba, u telefonu ne, tam je jen jeden článek.


  • 0

#5668 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 18:19

V telefonu nabíjení ale elektronika hlídá, nepřebije se, mobil se nabije na 100%, pak se nabíjení zastaví a cca 4% se vybíjí (asi dle výrobce) než opět začne nabíjecí cyklus do 100%.
  • 0

#5669 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 18:52

Jak kde. Mě se zastaví na 100% a nehne se. Jedině z powerbanky se začal vybíjet, ale to je tím, že při malém odběru se vypne měnič v té PB, který dělá z vnitřní litiovky 5V. Takže asi není telefon jako telefon, ale jsem rád, že u lepších značek se to asi dělá líp.

Ale iluze bych neměl. Na NiMH se prodávala většina nabíječek, co nabíjely po dvou v sérii. Stačí, aby články byly rozdílné (a po letech zaručeně jsou) a buď vypínala v době, kdy jeden článek nebyl nabitý, nebo druhý přebíjela. Svádělo se to na paměťový efekt, kterému se to opravdu podobá. Mám nabíječku, co nabíjí každý článek zvlášť.


  • 0

#5670 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2019 - 19:00

U telefonu mám naopak doporučení dobíjet, když klesne na 20%. Sám se ozve. Tablet to má u 15% - tomu jsem asi životnost zkrátila, protože jsem ho vybila dost často.....ne vždycky jsem ho hodila na PWB, takže teď po dvou letech vydrží dost málo proti době, kdy byl nový. Starý tablet se kupodivu drží, ale vzhledem ke starému Androidu je dobrý tak na hry....je znát, že i na stejnou WiFi se chytne až na menší vzdálenost, prostě stařík, co má stále dobrou baterií. Pravda je, že jsem ho neměla na keše, čili nebyl zdaleka tolik v.provozu jako novější Lenovo během dvou let.
  • 0

#5671 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:00

Týjo, poslední příspěvek v růžovém vlákně je už z loňska! :o

 

Nechce se mi zakládat nové téma, takže se zmíním tady. Pokud máte kešku v telefonní budce, bylo by záhodné dát si pozor, co se s daným objektem bude v blízké budoucnosti dít. Jak už proběhlo médii, operátorovi skončila povinnost je provozovat. Některé zmizí, jiné budou transformovány do něčeho jiného.


  • 2

#5672 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:28

Kes v budce mam, ale ne telefonni :)
Ale taky mi obsah nekdo uz 2x "premistil :("
  • 0

#5673 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 11:39

Týjo, poslední příspěvek v růžovém vlákně je už z loňska! :o

 

Nechce se mi zakládat nové téma, takže se zmíním tady. Pokud máte kešku v telefonní budce, bylo by záhodné dát si pozor, co se s daným objektem bude v blízké budoucnosti dít. Jak už proběhlo médii, operátorovi skončila povinnost je provozovat. Některé zmizí, jiné budou transformovány do něčeho jiného.

Jj, v Klatovech zůstala jedna jediná na náměstí asi ze sedmi, svou keš, která měla stage ve dvou z nich už jsem musel na podzim archivovat.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 23 leden 2020 - 11:40

  • 0

#5674 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 13:26

Dneska má každý mobil a kdyby potřeboval nutně a neměl ho, tak si ho od někoho půjčí. Ale má to nevýhodu. Pod mobil se neschovám před deštěm.

Mimochodem, telefonní budky je taky jedna z kategorií waymarku, zajímalo by mě, jestli owneři průběžně archivují neexistující.


  • 0

#5675 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 17:08

V Mladé Boleslavi dvě telefonní budky našly nové použití jako knihobudky.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#5676 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 17:40

To je fajn, ale jinde se likvidují komplet - zůstat by měly snad jen v obcích do 200 obyvatel. Schválně budu jednu sledovat, jestli zůstane v Hradišti u Domažlic. Ani nevím, jestli se z nich teď volá na mince nebo na karty. Pamatujete, jak to byl sběratelský hit?


  • 0

#5677 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 18:46

U nas ( relatine mala obec asi 650 lidi) jsme taky meli tel. Budku. A dnes je misto ni kontejner na hadry. A pritom ukrajinsti pomahaci v zemedelstvi ji docela vyuzivali.
  • 0

#5678 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2020 - 19:34

Dneska má každý mobil a kdyby potřeboval nutně a neměl ho, tak si ho od někoho půjčí. Ale má to nevýhodu. Pod mobil se neschovám před deštěm.
Mimochodem, telefonní budky je taky jedna z kategorií waymarku, zajímalo by mě, jestli owneři průběžně archivují neexistující.

To mě nenapadlo.
Několik jich vytvořených mám.
Ale nevím jak zjistím, že tu “moji” budku zlikvidovali?
Mrknu na mapu O2, jestli tam něco nezmizlo.
  • 0

#5679 douchaovi

douchaovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2020 - 15:31

Dneska zase příjemné překvapení při odlovu. Jdeme si takhle na předem vypočtenou 1.stage GC1M7FM, a cestou vidíme podezřelý geoobjekt. Koukneme a je tam. Stalo se vám někdy, že jste našli kešku náhodou?
  • 0

#5680 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2020 - 15:56

Dneska zase příjemné překvapení při odlovu. Jdeme si takhle na předem vypočtenou 1.stage GC1M7FM, a cestou vidíme podezřelý geoobjekt. Koukneme a je tam. Stalo se vám někdy, že jste našli kešku náhodou?


Mě ne, ale Kaolinovi na mé nočce.

,,Dnes jsme s Patikem vyrazili na ryby. Směr Pouzdřany. Když jsme se k večeru vraceli zpět, vzali jsme to přes pár krabiček. V plánu jsme měli jednu v Pouzdřanech a pak něco málo ve Vojkovicích a Židlochovicích.
Nejdříve jsme se zastavili pro ZPJM #3 - zamek Pouzdrany. Vzali jsme to drajv-in, nechali na těch pár vteřin vrčet motor a odskočili pro krabku. Nález na první šáhnutí, info k bonuscifře jsme si také nafotit nezapoměli. Krabka už leccos pamatuje, ale zatím oukej.
Pak jsme se přesunuli do Vojkovic ke koupališti a vyrazili při řece na jih. Měli jsme necelou půlhodinku času. Nejdříve jsme zašli pro Koupaliště Židlochovice. Tady to bylo na druhé šáhnutí, prvně jsme zamířili k trošku jinému objektu. Tam jsme nepochodili, chtělo to o pár metrů vedle. Na druhém místě stačilo šáhnout a vytáhnout. Vytáhnout toto dílo. Divná krabka.
Času byl dost, tak jsme zamířili ještě pro jednu do Židel. Ovšem nakonec bylo všechno jinak. Jak si to tak šlapeme na jih a povídáme si, proti nám v dáli jde skupinka tří kluků, tak 7-10 let. Někteří jdu, někteří koloběžkujou. Pár desítek metrů před námi však uhnou z cesty a začnou cosi řešit a přehrabovat. Pak vytáhnou krabku, prozkoumají vnitřek, strčí zpátky a jedou dál. Nechali jsme je přejet, mrkli na místo a ejhle, Templářský poklad (night cache). Tak jo, proč ne. Vtiskli jsme dovnitř razítko a zase vše zahrabali. Divné uložení, další divná krabka. Ale co už. Evidentně o keši asi ví spousta místních. Pak už jsme se otočili a vyrazili zpět k našemu teréňáku, do Židlochovic jsme už nakonec nedošli.
Tak zas někdy příště."

Dnes už je keš přesunuta a má mnohem větší kvalitu.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama