Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6221 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2020 - 17:50

LABky jsem si oblibil a docela rad je lovim. V novych lokalitach je zaroven vyuzivam jako planovac cesty a zaroven beru i pokolni kese.

Co me ale festovne vadi, je nedodelanost aplikace! Nemoznost schovat odlovene serie zpusobuje ve mestech jako Praha silene zmatky. A celkove mi prijde apka takova amaterska....

A pokud se nepletu, nemuzu si ani dat notifikaci na publikaci (spusteni) nove LAB serie.


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#6222 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2020 - 19:11

Geocaching se začíná pomalu ale jistě zvrhavat do hry pro gaučáky a podvodníky. Souřadnice jdou nasimulovat a odpovědi se sdílejí.
Podle mě už někdo lousknul appku, jinak není možné, aby chvíli po publikaci LABek kdosi zdaleka měl sérii obejitou, jak se diskutuje v jiném vláknu.
Takže se bojím toho, co jsem napsal asi před rikem a za co jsem byl peskován. GS chce udělat hru tak, aby přitáhla xo nejvic lidí tím, ze ti bude stačit navštívit souřadnice a odpovědět na jednoduchou otázku. A třeba si jí i vygůglit. To jsou LABky a jejich masovost. Ne jen něco navíc na Mega/Giga. Pro co nejvíc lidí. Tím i gaučáků, podvodníků a honibodů. Geocaching už původní podobu - hledání pokladu na souřadnicích, cíleně opouští.
Tento příspěvek ale spíš patří do jiného vlákna

Edit: mám tam chyby, píšu z mobilu a mám palec širší než políčka

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 05 červenec 2020 - 19:12

  • 3

#6223 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2020 - 19:39

Geocaching se začíná pomalu ale jistě zvrhavat do hry pro gaučáky a podvodníky. Souřadnice jdou nasimulovat a odpovědi se sdílejí.
Podle mě už někdo lousknul appku, jinak není možné, aby chvíli po publikaci LABek kdosi zdaleka měl sérii obejitou, jak se diskutuje v jiném vláknu.
Takže se bojím toho, co jsem napsal asi před rikem a za co jsem byl peskován. GS chce udělat hru tak, aby přitáhla xo nejvic lidí tím, ze ti bude stačit navštívit souřadnice a odpovědět na jednoduchou otázku. A třeba si jí i vygůglit. To jsou LABky a jejich masovost. Ne jen něco navíc na Mega/Giga. Pro co nejvíc lidí. Tím i gaučáků, podvodníků a honibodů. Geocaching už původní podobu - hledání pokladu na souřadnicích, cíleně opouští.
Tento příspěvek ale spíš patří do jiného vlákna

Edit: mám tam chyby, píšu z mobilu a mám palec širší než políčka

 

Tak bych to úplně nenazvala, ale posouvá se k masovosti a kvantitě. Což mi taky nevyhovuje. A s touto větou "GS chce udělat hru tak, aby přitáhla co nejvic lidí tím..." plně souhlasím... Ale co naděláš? Zatím si můžeš hrát tuto hru tak jak vyhovuje tobě, keše si vybírat... Navíc se to týká celé řady dalších věcí, momentálně mne napadá třeba móda elektrokol a jejich půjčování na horách, "potřeba" mít každé 2 roky nový mobil, atd. atd.


  • 1

#6224 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 7:55

a bodů je za to víc než za multinu :)


Pro ostatní ano, pro mě ne, neboť labky obcházím pod jiným nickem. :) Za mě vždy raději multinu nebo wigo než nějaké cosi bez vlastního GC kódu.
  • 1

#6225 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 8:03

Kulíšku, proč labky nebereš jako pět tradiček, ale stále jako multinu?
Je to jako když hledáš tradičku- krabičku. Jen u LABek nehledáš fyzickou schránku, ale odpověď. Hledáš 5x, takže pět tradiček. ;-) Přirovnání i multi mi nesedí už jen proto, že nic nepočítáš, jen jako u tradičky přijdeš na místo, najdeš a pokracuješ na další. Jen neloguješ, to je automatické po odpovědi...
  • 0

#6226 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 8:10

Jak phrkt zmínil, mně se na apce také nelíbí, že chybí možnost se kdykoli vrátit k popisům jednotlivých míst. V terénu je člověk často přeletí ( déšť, komáři atd.), večer by se k nim rád doma vrátil nebo něco citoval mudlům, ale možnost chybí...Jako nouzové řešení je fotka obrazovky, ale tenhle bod by se časem snad mohl vylepšit.
  • 0

#6227 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 8:26

Ale vždyť jdou i po splnění zobrazit detaily k mìstům.
  • 0

#6228 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 10:03

Už ano? Před nějakou dobou jsem zkoušela a nešlo to. Diky za info, jdu do apky vyzkoušet.

Opravdu to jde, hurá. :-) Stačí v mapě poklepat na vybranou labku a nabídne se možnost zobrazit detaily. To mi udělalo radost, k některým LABkám se ráda v klidu u kafe vrátím. Listingy keší, obzvlášť delší, také čtu doma při logování - venku jen některé, většinou podstatnou část.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 červenec 2020 - 11:33

  • 0

#6229 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 15:13

Kulíšku, proč labky nebereš jako pět tradiček, ale stále jako multinu?
Je to jako když hledáš tradičku- krabičku. Jen u LABek nehledáš fyzickou schránku, ale odpověď. Hledáš 5x, takže pět tradiček. ;-) Přirovnání i multi mi nesedí už jen proto, že nic nepočítáš, jen jako u tradičky přijdeš na místo, najdeš a pokracuješ na další. Jen neloguješ, to je automatické po odpovědi...


Má každá labka svůj GC kód jako tradička? Nemá. Přirovnání k multině nesedí? K souřadnicím bonusové keše se povětšinou dobereš nějakým výpočtem (na každé "stagi" získáš část indicií pro výpočet souřadnic "finálky"). A jak vypadá většina stagí multin? Přijdu na místo, něco zjistím a jdu dál.


  • 0

#6230 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 16:11

Už ano? Před nějakou dobou jsem zkoušela a nešlo to. Diky za info, jdu do apky vyzkoušet.

Opravdu to jde, hurá. :-) Stačí v mapě poklepat na vybranou labku a nabídne se možnost zobrazit detaily. To mi udělalo radost, k některým LABkám se ráda v klidu u kafe vrátím. Listingy keší, obzvlášť delší, také čtu doma při logování - venku jen některé, většinou podstatnou část.

Uff chvili jsem do toho čuměl jako husa do flašky a poťukával na co šlo i nešlo a nic. Vše aktuální. Až asi po patnáctým tuknutí na mapu do stejného místa se mi konečně ta volba ukázala.

Tak to vypadá, že u mne to je spíš náhoda, že se třefím do nějakého přesného místa na mapě nebo do přesného časového okamžiku. Někdy to je na 2 ťuknutí někdy ani třicet tuknutí nepomůže. Ach jo někdo mne nemá rád.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6231 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 17:44

Pro ostatní ano, pro mě ne, neboť labky obcházím pod jiným nickem. :) Za mě vždy raději multinu nebo wigo než nějaké cosi bez vlastního GC kódu.


Zajimava vychytavka :)
  • 0

#6232 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 8:33

Mám teď z víkendu zajímavou logovací zkušenost a rád bych se zeptal na názor velectěného kačerstva. Protože to nakonec dopadlo dobře, tak to hodím do růžového vlákna. 

 

V sobotu jsme našli a zalogovali keš v HB GC2AY6T. Večer jsem doma vše logoval online a ráno koukám, že asi hodinu poté mi byl log smazán. Bez jakéhokoliv vysvětlení. Slušně jsem se tedy otázal, jaký byl důvod smazání. V odpovědi jsem byl naopak dotázán já, jak se mi podařilo zalogovat keš, když nejsem PM? Že ostatní BM se extra zeptají v mailu, ale já nic nenapsal. Nakonec z toho vyplynulo, že owner má všechny keše PMO vyjma této a zapomněl na to. Takže jsem náš nález mohl zalogovat znovu. Vše tedy dopadlo v pohodě.

 

Jde mi však o obecnou problematiku. I jako BM přeci můžu najít a zalogovat PMO keš. Už se mi to párkrát stalo, že jsem nějakou našel náhodou a pak logoval přímo přes logovací stránku (myslím, že na wiki je návod). Vždy vše bylo v pohodě. Fyzický zápis v keši mám, můžu tedy logovat na webu. Není okamžité smazání logu jen proto, že logoval BM, příliš? 


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6233 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 9:09

...

 

Jde mi však o obecnou problematiku. I jako BM přeci můžu najít a zalogovat PMO keš. Už se mi to párkrát stalo, že jsem nějakou našel náhodou a pak logoval přímo přes logovací stránku (myslím, že na wiki je návod). Vždy vše bylo v pohodě. Fyzický zápis v keši mám, můžu tedy logovat na webu. Není okamžité smazání logu jen proto, že logoval BM, příliš? 

Poud más log v papírovém logbooku, tak můžeš logovat i na internetu v tom ti nikdo bránit nemůže. To že jsi BM není důvod. Můžeš najít náhodou, nebo cílene BF a logovací stránka není pro BM blokována.

 

Sám jsem kdysi jako BM hledal PMO cache a našel, jen to bylo obtížnější, ale diky okolním cache jsem měl jen malý trojůhelníček kde hledat.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 07 září 2020 - 9:11

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6234 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 9:17

My máme v rodině 4 nicky a jen jedno PM. Ostatní jsou BM. Vsichni vzdy logujeme vsechny kese, i PM. Jeste nam nikdy nikdo log nesmazal a ani by samozrejme nemel.


  • 1

#6235 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 9:32

Dá se hledat BF, s někým v partě, nebo třeba to co mám staženo z doby, kdy jsem byl PM ( s rizikem, že nenajdu, protože nemám aktualizováno). Logování PM keší pro BM je Groundspeakem povoleno. Neměl jsem nikdy problém. A na okraj - než GS opravil chybu, byly všechny PMO tradičky snadno zjistitelné a trvalo jim to spoustu let.


  • 0

#6236 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 9:36

Díky za potvrzení, že žiju ve správné domněnce. Jen teď váhám, zda mám ownerovi ještě psát mail, že mě jeho chování vnitřně sžírá :) Nebo to nechat být, když mám vyřešeno. Nerad bych zase zbytečně dělal vlny.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6237 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 9:47

Vlny nedělej, je to zbytečné, už to máš přeci vyřešené. Jen si to pamatuj pro příště abys mohl udělat vlny hned.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6238 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 10:07

Díky za potvrzení, že žiju ve správné domněnce. Jen teď váhám, zda mám ownerovi ještě psát mail, že mě jeho chování vnitřně sžírá :) Nebo to nechat být, když mám vyřešeno. Nerad bych zase zbytečně dělal vlny.

 

To záleží jestli se chystáš na nějakou další jeho PM keš. :D


  • 0

#6239 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 17:08

Pro ostatní ano, pro mě ne, neboť labky obcházím pod jiným nickem. :) Za mě vždy raději multinu nebo wigo než nějaké cosi bez vlastního GC kódu.

 

Tak jsem vyzkoušela také pod jiným nickem a můžu říct, že mne labky nezaujaly.


  • 2

#6240 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2020 - 17:52

Hm, mě pořád baví - dokonce si to i část kačerů pamatuje.:-) Teď v sobotu mě na eventu u Vlasema překvapil Zagloba, když věděl, že LABky mám ráda. Podobné je to s medvědím česnekem, to bylo ještě větší překvapení - kačer, kterého jsem už asi loni na stejném místě potkala, mi přinesl semínka m.č., tak aby to byla fér výměna, dostal alespoň plechovku nealko piva. :-) Jen nevím, jestli ze semínek m.č. vypiplám, obvyklejší jsou hlízky. Ale je neuvěřitelné, jak jsou kačeři fajn, že se snaží udělat radost někomu, s kým se ani neznají. To hned smaže geodepku z gaučáků a podobných týpků.

Fakt se mi u LABek líbí, že nemusím nikde šátrat, což se v místech jako Slavonice nebo Telč hodí. Ve Slavonicich jsem byla poprvé v životě a díky LABkám jsem si udělala malý okruh, po ránu procházka akorát tak na probrání, líbila se mi - jen kdybych se na posledním místě nedívala na dum naproti a neblbla ownerku. Mno, ta byla příjemná a ochotná - podle zaslaných fotek a snahy pomoci viděla, že jsem na místě byla a dokonce jsem měla nafocený i správný objekt, takže jsem dokopala díky ji a fotce i poslední zastávku. Telč mi Labky ukázaly zase jinak, byla jsem kdysi s dcerou a v podstatě jen na dvou z pěti. Teď jsem si udělala jinou procházku, ale jedno číslo bohužel nebylo čitelné, tak jsem probrala v sobotu s ownerem a poslala mu dneska fotku, jaký je stav. někdo to možná rozluští, já ani nafocené ne. Njn, stane se.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama