Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#3961 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 20:08

....fiflena s teletem :D.

  Třeba ta Běla chodila s teletem na čundr. (Pro mladší: "tele" byl batoh německé armády, který měl horní "víko" z telecí kůže i se srstí. Po válce byly levně k sehnání v bazarech. Měli jsme kdysi doma v Žatci (ahoj Kulíšku! :) ) dvě, ale byly těžké a moc se toho do nich nevešlo. Něco jako "usárny", ale ty byly vyšší a bez srsti.)

   Asi bylo dobře, že si J. nevzal Bělu. Po Únoru 1948 by o všechno přišli, skončili by v lágru a jejich děti by se nedostaly na školy. I když M...ovi na tom asi taky nebyli tak špatně, takže by tam skončili taky. Ovšem J. se "vyznal v tlačenici", v Únoru by se jistě "správně" zapojil a kdyby se dožil listopadu 1989, tak by teď asi těžce konkuroval p. Babišovi...

   Ještě mi vrtá hlavou, jak K. vykázal pro berňák ty tři stovky. Dal si je do nákladů? Nebo měl paušál? Měl by se snažit, protože za rok na něj padne EET a bude mít po ptákách.

   Že je dnes svátek sv. Anežky Římské, samozřejmě vím, mám kalendář s katolickým kalendáriem u počítače. Hlavně kvůli pranostikám. V úterý 24. 1. platí, že: Na Saleského Františka si meluzína často zapíská a ve středu 25. 1., že Na svatého Pavla obrácení mění se počasí.

   A ohledně Anežky: stala se křesťankou v době, kdy se to ještě nesmělo, zaslíbila své panenství Bohu a odmítla si vzít za muže (bylo jí13 let, ale tenkrát se zbytečně neztrácel čas) synka místního papaláše. Ten se pochopitelně naštval, práskl to tatíčkovi  ... Dopadlo to s ní jako s M. J. Husem: neodvolala, nepodvolila se a byla popravena.

   Na rozdíl od autora libreta Karla S.: ten odvolal a upsal se tajné policii. Taky to pěkně schytal od tehdejší "slušné" společnosti a později i od Julia Fučíka...

  No, nevím: těžko může soudit ten, kdo neměl oplétání s c.k. policií, gestapem nebo s STB... (což je i můj případ, na rozdíl od J. Fučíka).

  Ale něco optimističtějšího: Za chvíli ve 20.20 na ČT ART zpívá Jonas Kaufmann arie od Pucciniho. Je to t.č. jeden z nejlepších světových tenorů (i když si jako řada jeho konkurentů nedávno poničil hlas, takže pokud chce dál někdy zpívat, si musel dát pauzu). Je sympatický a taky hezky vypadá.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 leden 2017 - 20:27

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3962 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 20:52

Láďa: No, já jsem přesvědčená, že Míchovy by Komanči rozkulačili tak jako tak a J. byl přece dědicem gruntu, což tatík na konci příběhu uznal. Možná by to ve zdraví přežil akorát V., jestli nakonec sbalil tu E. a zakotvil v pouťový střelnici :D. V každým případě by minimálně jeden synek, a možná oba, v první fázi skončili u černejch baronů :D .A jestli se ve středu kapku změní počasí, na to jsem moc zvědavá, momentálně nám ve sklepě mrznou brambory a na kole jsem nebyla od Silvestra.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 21 leden 2017 - 20:52

  • 0

#3963 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 21:32

Jacko, nezmekla jsi? Dneska jsem cestou v Horazdovicich potkala hned ctyri cyklisty! ;-) Jeden se v obci spatne predjizdel, jel vic nez 50! Asi ujizdel pred mrazem,auto hlasilo -17,zatimco u nas pouhych -15.
  • -1

#3964 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 21:51

Jacko, nezmekla jsi? Dneska jsem cestou v Horazdovicich potkala hned ctyri cyklisty! ;-) Jeden se v obci spatne predjizdel, jel vic nez 50! Asi ujizdel pred mrazem,auto hlasilo -17,zatimco u nas pouhych -15.

Mi zima nevadí, ale bojim se, že si rozbiju rypák na ledovce :D. U nás je na stezkách a málo frekventovanejch silnicích taková vrstva ledu, že je to tam o strach i pěšky. Jedna sestra tam jezdí na běžkách, ale na těch já jsem nestála asi 30 let :D.

 

Láďa. ještě k tomu teleti - nedávno jsem se tázala Kapsy, jestli nemá fotku telete, neb jsem potřebovala nějak odekorovat zbožné rozjímání o andělech na obědě u Abraháma na našem webu (pozn. pro neznalé - v biblickém textu se praví, že Abrahám jim upekl tučné tele), a Kapsa mi poslal odkaz na tohle :D. Ale kdybych to tam dala, tak to už by mě sestry asi fakt přerazily, neb k nedávné meditaci na téma Ježíše, schovávajícího se v davu, jsem přidala k jejich velké "radosti" fotku moc pěkného davu s protizemanovskými transparenty :D.


  • 0

#3965 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 22:53

Usárnu jsem nikdy neměla, tele ano. Že by bylo těžký, se mi nezdálo, ale je fakt, že se dalo využít tak na víkendový vandr, protože se do něj fakt moc nevlezlo. A protizemanovských transparentů není nikdy dost :-).
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#3966 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 22:57

Tak tady je to tele, jaké měli vojáci wehrmachtu.

Přiložené miniatury

  • Tele.jpg

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3967 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 22:58

Bela? Ta přece chodila se Sebastiánem.


  • 0

#3968 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 23:08

A to je ta známá stará bela ;)?
  • 1

#3969 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 23:16

Usárnu jsem nikdy neměla, tele ano. Že by bylo těžký, se mi nezdálo, ale je fakt, že se dalo využít tak na víkendový vandr, protože se do něj fakt moc nevlezlo. A protizemanovských transparentů není nikdy dost :-).

Ono oboje z praktického hlediska za moc nestálo, ale patřilo to k "trampské uniformě" a kdo tele nebo usárnu neměl dopadl jako Jarek Nohavica :D .

 

https://www.youtube....h?v=-UkqgADvo98


  • 1

#3970 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 23:36

... ještě k tomu teleti - nedávno jsem se tázala Kapsy, jestli nemá fotku telete, neb jsem potřebovala nějak odekorovat zbožné rozjímání o andělech na obědě u Abraháma na našem webu (pozn. pro neznalé - v biblickém textu se praví, že Abrahám jim upekl tučné tele), a Kapsa mi poslal odkaz na tohle :D. Ale kdybych to tam dala, tak to už by mě sestry asi fakt přerazily, neb k nedávné meditaci na téma Ježíše, schovávajícího se v davu, jsem přidala k jejich velké "radosti" fotku moc pěkného davu s protizemanovskými transparenty :D.

Jo, to se někdy stane i z neznalosti. Vzpomínám, že předloni 28. října dávali v poledne na Radiu Proglas slavnostní koncert k výročí vzniku ČSR. A hudební redaktorka, aby to stanice náležitě oslavila, vybrala Smetanovu Triumfální symfonii E dur. Jenže chuděra si ji neposlechla a taky nevěděla, že tuto symfonii složil B. Smetana k oslavě sňatku císaře Františka Josefa I. s Alžbětou Bavorskou (tedy Sisi, kterou pak jeden anarchista probodnul pilníkem...). Má čtyři věty, z nichž tři mají za hlavní téma rakouskou hymnu ("Zachovej nám Hospodine Císaře a naši zem!"), které se v těch třech částech mnohokrát opakuje. To je Haydnova melodie ze smyčc. kvartetu op. 76, na níž v průběhu doby se vždycky složil politicky odpovídající text. Např. nacisté (a s nimi skoro celá Evropa) zpívali "Deutschland, Deutschland, über alles". Současný text je samozřejmě jiný, ale melodie zůstává a je to pořád německá hymna... Ale konec 4. sloky byl pěkný a snad stojí za připomenutí:

     Když se ruka k ruce vine,

     tak se dílo podaří.

     Říš Rakouská nezahyne,

     sláva Vlasti, Císaři!


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 leden 2017 - 23:44

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3971 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 3:30

Jo, to se někdy stane ...


     sláva Vlasti, Císaři!

Tak to je fakt bomba, to se jí povedlo :D :D :D

Jen se obávám, že 99,9% národa to stejně nepochopilo, já bych to asi taky nepoznala...


  • 0

#3972 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 12:03

Tak co, neměl byste někdo chuť shodit si pár kuželek u nás v Žatci? B) :)


  • 0

#3973 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 17:04

Ze prej novorocni bowling :D
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#3974 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 17:35

Kulíšku, sice už dost dlouho plánuji, že tě jednou překvapím WA logem, ale....je to k vám pro mě hodně z ruky, vzdušnou čarou něco přes 120 km. 


  • -1

#3975 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 18:28

Ze prej novorocni bowling :D


Problém? :D


@Zvedavkanocni: Na druhou stranu, Praha je o něco blíže... :)
  • 0

#3976 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 21:27

A co se chystá v Praze?
  • 0

#3977 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 22:02

Nic velkého, ostatně jako vždy. :P


  • 0

#3978 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 23:33

Žatec někdy v létě třeba vyjde - mám představu, že si udělám výlet na 2-3 dny a Zařadím do něj některý z tvých eventů. Nebudeš opakovat třeba frisbee?


  • -1

#3979 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 23:56

Ach ano, frisbee, ten můj "slavný" event, na kterém se strhla největší průtrž toho léta, a který se vlastně ani nekonal. Ale zase je na co vzpomínat. :D Už jsem nad jeho "zopakováním" přemýšlel minulé léto, ale nakonec z toho sešlo. Nicméně, propriety stále mám, takže letos to třeba klapne. Ale léto je ještě daleko, kdo ví, co bude...


  • 0

#3980 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2017 - 20:56

https://www.geocachi...dc-d3406f2be4f4


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama