Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5001 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 9:46

Hmm, safra MEDVEDI CESNEK no jo, ach jo, hergot :huh:. No ale nejaka cervena mala kontrolka nekde hluboko v mozku s napisem MEDVEDI CESNEK blika, vsak ja na nej nekde narazim.

 

 

 

No aby nestala rec, tak sem prekopiruju muj log z cache TFTC #50 STRASIK

Mam tam zas jeden sen, kdy jsem probudil totalne mokry a hned za nim druhy a zas zeleznicni :P . Zel tato cache diky tomu, ze se protrhla hraz rybniku, tak ztratila sve kouzlo a kdybych na ni vyrazil dnes, tak sen o teto cache uz mit nebudu.

 

LOG:

 

Tuesday, 29 June 2010, 19:10
No jak zacit. Nebyt fora a diskuze o teto serii, tak o ni asi nezavadim, jelikoz tato oblast neni na prvni pohled nejak turisticky atraktivni a nejak o teto oblasti toho moc nevim. A tak se teto oblasti spise vyhybam, ci ji jen projizdim. Obcas jsem tu ulovil nejakou cache, ale spis proto, ze jsem tudy projizdel nakam k Sazave ci do KH, ale nejak jsem si neudalal obrazek o teto oblasti. Az tato serie mi nejak prinesla moznost udelat hloubkovy pruzkum dane lokality a tak jsem si vytiskl celou serii, zadal do GPS, vylustil nejakou tu mystery, vzal si volno v praci, vyrazil na cely den a zacal zkoumat.

Hned prvni cache se mi zalibila a dalsi taky, jen ty lesy jsou pro mne nejak vzlastni, prilis moc akatu a plevele v podrostu. A tak jsem cely den putoval po kopeckach, vesnickach, podel potoku, okolo rybniku, v bazinkach, koprivami, po cestach mezi poly, po silnicich a po cestach necestach. Jak se blizil vecer, tak jsem se blizil k cache #50 a dal jsem ji prednost pred ostatnimy, ktere jsem mel v poradi. To umisteni mne provokovalo a byl jsem docela zvedavy co tam na mne u cache ceka, jelikoz to co jsem cetl v lozich bylo dos prekvapive. A tak jsem zastavil na miste ktere jsem si cestou vytipoval, tedy ja si vytipoval jine misto, ale tam jsem predpokladal most, a on tam nebyl ani brod a na druhem brehu byla hradba kopriv, tak jsem rychle tipnul zalozni variantu. A vyrazil jsem k cache, ale napred jsem nazul poradne boty, dlouhe kalhoty jsem uz mel, vzal si rezervni ponozky a rucnik. Cesta sla prekvapive pekne, jeste 300m od cache zadny problem. 200m od cache zacala jungle, ale cesticka stale byla. 100m od cache jsem si uvedomil, ze jde do tuheho, vsude voda, koprivy, rakosi a..., ale kdyz jsem dosel az sem, tak jsem si rekl, ze dojdu az kam to pujde. A ponoril jsem se do kopriv, kde jsem se mezi nima protahoval jak had, aby mne zadna nezahla a stale jsem cekal, kde zapadnu do bezedneho bahna. 50m od cache jsem usoudil, ze v Holandsku bych nemohl zit, jelikoz bych se asi nevyspal, jelikoz bych musel neustale sledovat centimetry vody. 20m od cache jsem uz rezignoval, jelikoz jsem podle meho mineni mel byt metr v bahne ale stale jsem mel suche boty, ke sve hruze jsem zjistil, ze jsem prave minul posledni rozumny geoobjekt a ja mam jit dal. 5m od cache jsem si uvedomil, ze jsem nenapsal posledni vuli a ze nikdo nevi kam jsem sel. 0m zdravy rozum rika, ze to je blbost, me prvni ja nechape, me druhe ja se chechta a rika: "mas co jsi chtel" a ja osobne vidim cache. Boty jsou stale suche ale jinak jsem durch, ze ani komari se na mne neudzi a klouzou a kdyz jsem se ohnul pro cache, tak mi natekl slany pot do oka, a tak nic nevidim, ale vim, ze voda je vsude a zhora pali slunicko. Zaplavuje mne pocit euforie, ze jsem to dokazal a hned na prvni pokus a asi nejkratsi moznou cestou. Chvili tu zustavam, ale zacina cesta zpet, "safar jak ji najdu", nastesti mam tracklog, ale neni zapotrebi, jelikoz se tu spolehlive vymotavam a zas suchou botou.

 

Vlastni odlov pak mel jeste pokracovani v noci, kdy mne dohnala nocni mura. Cca 50m od cache jsem prave preskocil z kopecku na kopecek v totalni bazine a ten se se mnou zacal propadat a zacal zajizdet pod hladinu vody, ale voda drzela v takovem valci ode mne. Ja rval, ale hlasku jsem nevydal, hruza mne zalevala studenym potem, nohy jsem mel po kolena v bahne a nemohl jsem se hnout, zastavil jsem se asi 10m pod hladinou. Najednou neco cvaklo a voda s hroznym buracenim mne zalila a ja se probudil mokry jak mys. Fuj, zas jedna mocni mura. Dalsi sen uz byl klidny a to z jednokolejne zeleznice, jen si vzpominam, na parni lokomotivu, jak mela, jednu radu kol presne uprostred a nad nimy byl jeden velky gyroskop.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5002 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 11:12

Ano barva je nejdulezitejsi parametr.

 

To mi připomíná dávnou příhodu, když jsem byl v papírnictví pro nůžky a na dotaz, jaké by to měly být, jsem odvětil: "Modré!"


  • 0

#5003 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 11:18

To mi připomíná dávnou příhodu, když jsem byl v papírnictví pro nůžky a na dotaz, jaké by to měly být, jsem odvětil: "Modré!"

Já mám podobnou příhodu.

V kroužku jsem po vánocích řešili co kdo dostal.

Kamarádka: Dostala jsem lyže.

Já: Jaké?

Kamarádka: Červené!!

Tady je vidšět ten rozdíl v chápání mužů a žen.
Vůbec nevěděla značku :-) :-)


  • 1

#5004 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 11:40

Já mám podobnou příhodu.

V kroužku jsem po vánocích řešili co kdo dostal.

Kamarádka: Dostala jsem lyže.

Já: Jaké?

Kamarádka: Červené!!

Tady je vidšět ten rozdíl v chápání mužů a žen.
Vůbec nevěděla značku :-) :-)

Mám to samý s autama. Poznám Škodovku a končím. :)


  • 0

#5005 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 7:08

Já se teď musel naučit značky aut kvůli tříletýmu synovi. Znal je daleko lépe než já :-). Předtím jsem taky poznal pár nejrozšířenějších... Škodu, Fiat (ten to tam měl napsaný), "Folksfágen" atp. :-).


  • 0

#5006 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 8:09

Takže dnes pojedu domů Šinkansenem řady 810, resp. 814...


A co Regionova, lidově zvaná "Helena" (národní poklad)? Ta má totiž taky nový vršek na starém spodku. :-)
  • 0

#5007 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 9:03

A co Regionova, lidově zvaná "Helena" (národní poklad)? Ta má totiž taky nový vršek na starém spodku. :-)

 

Regionova je 814. Ale osobne doporucuji nove "Mravence" dopravce KZC, ktere jezdi z Masarycky do Cakovic. To pak budes chvalit i Regionovu. :D


  • 0

#5008 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 10:41

Regína je v poho.  :)  Samozřejmě ty podvozky jsou z 810 + 010 a nedisponují závratnými jízdními vlastnostmi, ale na druhou stranu pestrá paleta zvuků zespodu, jako je drnčení a temné údery na dilatacích, nenechají člověka usnout (když nepočítám vlakvedoucího) a člověk má tak nějak pořád kontakt s planetou. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 22 březen 2019 - 10:43

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5009 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 11:15

Skoro to samé se mi občas zdá. Kovový žebřiňák (spíš drezína z ocelových profilů) se 4 koly jede na kolejích a pohání ho krabička velká asi 10 x 15 x 5 cm. Nikde žádná nádrž ani trubičky přivádějící palivo.  A ono to nejenom jede, ale táhne to za sebou vlak! Vždycky na to zírám, že to přece není možné, ale ono to opravdu funguje!

Tak jsem to ze zvědavosti spočítal. Stará krásná lokomotiva řady 434.2- (popis a obrázky zde) má max. výkon cca 1 000 kW. (Kolik při tom spotřebuje uhlí za jednu hodinu, si za domácí úkol spočítejte sami :D, nezapomeňte na účinnost!).

A tahle krabička, která se mi zjevuje ve snu, přeměňuje hmotu na energii podle vztahu E = mc2 s účinností dejme tomu 0,1 %. Pokud od tohoto "motoru" požadujeme stejný výkon po stejnou dobu jízdy (1 MW 1 hodinu), tak mi vyšla spotřeba asi jeden mikrogram (= tisícina miligramu) pohonné hmoty.

Takže to funguje (aspoň ve snu).

Když se nad tím zamyslíte, tak nelze než obdivovat vynálezce spalovacího motoru: Jeden decilitr benzínu umožní skoro dvě tuny těžkému autu ujet po rovině víc než jeden kilometr! Chcete někdo spočítat, že kdyby pět lidí z auta vystoupilo a ten kilometr běželo, tak o kolik by vyproduktovali méně (nebo více?) kysličníku uhličitého než kdyby jeli autem?

A elektromobily? Ty přece jezdí z 50 % na uhlí! (Aspoň v ČR, to uhlí se spaluje u nás v severozápadních Čechách!) :(. A my to tady dýcháme (a taky koukáme na vrtule...)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 22 březen 2019 - 11:35

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5010 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 12:56

Chcete někdo spočítat, že kdyby pět lidí z auta vystoupilo a ten kilometr běželo, tak o kolik by vyproduktovali méně (nebo více?) kysličníku uhličitého než kdyby jeli autem?


Těch pět lidí by samozřejmě nevyprodukovalo žádný CO2, protože lidské tělo s CO2 nic moc nedělá (nevyrábí ani nespotřebovává).


  • 0

#5011 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 13:14

To nám trochu osvětli - já měl doposud za to, že (krom jiného) vydechujeme CO2? :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5012 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 13:37

Jj, viz http://neviditelnype...1338_p_veda_wag
  • 0

#5013 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 14:17

Mne vychazi čistě technicky toto:

Když se nadechneme, nasáváme vzduch s přibližnou koncentrací CO2  0,03 %, ale když vzduch opouští naše plíce má koncentraci CO2  4 %.

 

V nás probíhá "spalování" neboli chemická reakce uhlíku s kyslikem.

Při chůzi spotřebuje cca 20 l vzduchu/min to jest vydechneme cca 0,8l CO2/min to jest 48l CO2/hod nebo 1152l CO2/den.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5014 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 14:40

Jo, ale kde se ten uhlík bere? Z rostlin, které sníme, nebo přepasírujeme přes prase. Aby ubýval CO2, musely by ty rostliny mizet pod zem jako uhlí, nebo by musely vznikat nějaké nerozpustné horniny (třeba diamanty), nebo by prostě musela trvale stoupnout živá rostlinná biomasa. Snižování uhlíku v atmosféře má význam jedině tehdy, když se omezí spalování uhlíku, který je uložený v zemi (uhlí, nafta). Jiná věc je metan a další skleníkové plyny.


  • 0

#5015 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 14:58

V sacharidech neboli uhlohydrátech. Viz chemie a biologie základni a střední školy. Třeba sacharosa C12H22O11  tam je uhlíku dost.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5016 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 15:07

Jo, ale aby sacharoza (nebo celuloza, atd.) vznikla, je třeba CO2 z atmosféry. A při trávení se zase uvolní. Jedině dělat cukr na sklad a nesladit s ním. Zakopávat ho pod zem hodně hluboko. Ale ta výroba diamantů by byla lepší. Nebo výroba uhlí ze vzduchu.


  • 0

#5017 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 15:12

To nám trochu osvětli - já měl doposud za to, že (krom jiného) vydechujeme CO2? :)

 

Vydechujeme CO2, který jsme vdechli. Tělo spotřebovává O2, takže ve vydechovaném vzduchu je trochu větší poměr CO2 k O2, ale není ho víc. Jinými slovy, vydechujeme ten stejný vzduch, který dýcháme, jen trochu ochuzený o kyslík.

 

Špatně ... při buněčném dýchání se opravdu uvolňuje CO2, který je pak uvolňován přes plíce při výdechu, takže výše uvedené neplatí.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 22 březen 2019 - 15:55

  • 0

#5018 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 15:20

Tím pádem se v nás kyslík kumuluje. V některých asi víc a ti pořád chudáci řeší, že přibírají vinou jídla. Musím s tím kolegyně seznámit.  :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5019 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 17:17

 

Nelze než obdivovat vynálezce spalovacího motoru: Jeden decilitr benzínu umožní skoro dvě tuny těžkému autu ujet po rovině víc než jeden kilometr! Chcete někdo spočítat, že kdyby pět lidí z auta vystoupilo a ten kilometr běželo, tak o kolik by vyproduktovali méně (nebo více?) kysličníku uhličitého než kdyby jeli autem?

Tak jsem to zkusil spočítat. Limit emisí je (podle internetu) 135 g CO2/km, ale budu počítat s "čistším" autem: 120 g/km.

Rychle běžící netrénovaný člověk spotřebuje cca 3 litry kyslíku za minutu.  Kilometr za 4 minuty je snad přiměřené a tomu odpovídající tempo. Vychází 12 l O2 na km. Výdej CO2 odhadneme z respir. kvocientu RQ = 0,82 na cca 10 litrů. Spec. Molární hmotnost CO2 je (C=12, O2 = 2x16, celkem 44. Z hodin chemie víme, že 22,4 litru CO2 váží 44 gramů, tzn. že 1 litr váží asi 1,98 g. Zaokrouhluji na 2. Vychází mi 2x10 =20 g CO2/km.)

Takže: 6 běžících lidí vyprodukuje zhruba stejně CO2 jako jedoucí auto.  (Když by jeli autem, tak budou stejně dýchat, ale za tu minutu (při rychlosti 60 km/h) už další výdej CO2 nestojí za řeč.)

Závěr: odpusťte si dnes večerní běh! Ochráníte životní prostředí :D !!!

P.S. taky jste nesnášeli chemii kvůli takovýmto výpočtům? Škoda!  

(nemám tam chybu? - jestli se to někdo odhodláte přepočítat :wacko:  .)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 22 březen 2019 - 21:43

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5020 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 22:25

Tak jsem to zkusil spočítat. Limit emisí je (podle internetu) 135 g CO2/km, ale budu počítat s "čistším" autem: 120 g/km.

Rychle běžící netrénovaný člověk spotřebuje cca 3 litry kyslíku za minutu.  Kilometr za 4 minuty je snad přiměřené a tomu odpovídající tempo. Vychází 12 l O2 na km. Výdej CO2 odhadneme z respir. kvocientu RQ = 0,82 na cca 10 litrů. Spec. Molární hmotnost CO2 je (C=12, O2 = 2x16, celkem 44. Z hodin chemie víme, že 22,4 litru CO2 váží 44 gramů, tzn. že 1 litr váží asi 1,98 g. Zaokrouhluji na 2. Vychází mi 2x10 =20 g CO2/km.)

Takže: 6 běžících lidí vyprodukuje zhruba stejně CO2 jako jedoucí auto.  (Když by jeli autem, tak budou stejně dýchat, ale za tu minutu (při rychlosti 60 km/h) už další výdej CO2 nestojí za řeč.)

Závěr: odpusťte si dnes večerní běh! Ochráníte životní prostředí :D !!!

P.S. taky jste nesnášeli chemii kvůli takovýmto výpočtům? Škoda!  

(nemám tam chybu? - jestli se to někdo odhodláte přepočítat :wacko:  .)

No teda jestli si tohle prectou zeleny mozky v Bruseli, tak je s nama konec. Naridej snizit emise CO2 z dychani o 35% do roku 2030. Behani bude zakazany, budeme se jen pomaloucku plouzit. Vyjimku bude mit leda ten, kdo bude mit hadici na dychani natazenou az k elektrarne Prunerov a CO2 misto ve meste bude vydechovat tam. Ten se pocita jako kdyz nedycha. Pocitat se bude fleetovy prumer za rodinu, takze kdyz dva clenove domacnosti budou mit tu hadici, dalsi 2-3 budou moct dychat normalne.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama