Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5381 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2019 - 22:12

Co tak slyším, tak jsme v porovnání nejen s Amíky dost dobří a kreativní i v eventech.
Teď během září jsem navštívila hned dva skvělé u Benešova. Každý byl naprosto jiný a oba bezvadně připravené. Takže veřejná poklona ownerům, konkrétně trendy80 a montážníčkovi s milenkou. Eventů jsem navštívila dost,tyhle řadím k nejlepším.
  • 0

#5382 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 10:46

Tak jsem se včera málem dostal do sdělovacích prostředků jako odstrašující případ nebezpečného geocachingu.

Jel jsem na kole k jezeru Milada zkontrolovat své keše. Ve stoupání jsem přejížděl podélnou spáru mezi panely na cestě zakrytou trávou, takže jsem neviděl podélný asi 2cm schod. Stalo se, co se stát muselo: já "jel" vpravo a kolo rovně. Dvakrát jsem se odrazil pravou nohou, ale nestačilo to... Nedopadl jsem na beton, ale do měkkého. Nebyly to peřiny, nýbrž šlahouny malin, ostružin a šípku. Nejhorší bylo, že ta cesta byla na náspu, takže jsem měl nohy asi o půl metru výš než hlavu (jako když upadnete na lyžích v prašanu) a kolem samé trní :(. Zapasoval jsem chodidla pod střed ležícího kola a snažil se vstát, jenže trny mě pevně přidržovaly za triko. A k tomu pod rukama bylo ještě asi 30 cm trní. Asi po pěti minutách přemýšlení jsem zvolil taktiku "prasete v žitě". Válel jsem se sem a tam a přitom se postupně natáčel do roviny. Nikde nikdo, i když to je značená cyklotrasa.

Nakonec to dopadlo dobře. Kolo OK, triko a kalhoty taky a já jen pár škrábnutí na rukou. Takže zas nebudu mediální hvězda...

P.S. máte v pořádku očkování proti tetanu? (a když už ten očkovací průkaz najdete, tak i proti klíšťové encefalitidě?)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 30 září 2019 - 10:50

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5383 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 11:15

Buď rád, že z tebe ta mediální hvězda není. Krom toho jak by poznali, žes jel zrovna na keš...

To mi připomnělo můj případ, který se mi stal před 7 lety...

Taky na kole. Na cyklomysterce Kolo pot a vůle. (Asi 90 dlouhou trasu po stopách bikerového závodu pro horská kola, kde jsem občas i dolů raději chodil pěšky jsem si tenkrát rozdělil na dva dny. Zvlášť proto, že jsem přitom chtěl odlovit i kešky okolo... Jaro, nádherná příroda Podkrkonoší, nikde živá duše. Kamarád, co se mnou měl vyrazit nakonec nemohl, tak jsem jel sám. Dohromady jsem najel asi 160 km, poprvé končil v 8 večer, podruhé asi o půlnoci :-).

 

Ale co bylo hlavní, proč to říkám... Z hlavní trasy jsem si odskočil na jednu keš u nějakého lomu. Samozřejmě na kole. Za starým mlýnem to bylo přes starý kamenný mostek. Ovšem, představte si kamenný mostek, široký tak 2 metry, porostlý keři a trávou, kde pořádně cesta nebyla skoro vidět, jen uprostřed taková pěšina s tím, že zábradlí žádné a prostředek mostku byl vyšší než kraje. Když jsem sjížděl od kešky zpět jel jsem raději opatrně, tak 10 km v hodině, skoro krokem. Jenže jsem si nevšiml, že uprostřed byla díra po nějakém vypadlém kameni (byla zarostlá travou a trním). Do té jsem vjel předním kolem. Samozřejmě kolo se zastavilo, já se skácel na bok. Ale co čert nechtěl, rameny jsem už byl mimo mostek a vhledem k tomu že prostředek byl výš než kraj mostu, pokračoval jsem v pádu do koryta potoka, který byl asi 1,5 metru dole. Naštěstí jsem měl přilbu, takže hlava byla v pohodě. ale spadl jsem přímo na rameno na velký kámen. Ten den jsem se v pohodě dojel, ale druhý den to začalo bolet daleko víc. Rok jsem chodil na rehabilitace snad 2x týdně. Nemohl jsem pořádně zvednout ruku a ještě snad 4 roky jsem cítil v určitých polohách bolest v rameni...

 

A to nepočítám to, jak jsem teď někde při cestě za keškami seskakoval asi půl metru, byl tam kámen na který jsem dopadl špičkou, pata šla do měkkého a mě do teď bolí kotník, protože jsem si ho vymkl...

 

Ale to by člověk nemohl dělat vůbec nic... Na kole jsem spadl už tolikrát :-)

Třeba jednou, když jsme takhle s tátou jeli v HK kolem Lesního hřbitova po cyklostezce... Trochu jsme to protáhli, tak jsme se vraceli už po tmě. Za svitu baterek sjíždíme mírný kopeček k hřitovu. Proti nám najednou auto, svítí světly, takže my skoro nic nevidíme. Ale jedu dál, tak abych jel kousel vpravo od něj, přece vidím pod kolem krásnou asfaltku a vím, že tam je krásná asfaltečka a vím, že se tam v pohodě vejdeme... Když tu náhle auto uhne a já pár metrů před sebou uvidím ve světle baterky závoru přes cestu... Instinktivně zabrzdím oběma brzdami, vyletím z kola přes přední řidítka a už visím přes závoru :-). Tenkrát naštěstí mi vůbec nic nebylo.


  • 0

#5384 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 11:26

Odpovědi: Ne / snad - zítra jdu na krev, aby se zjistilo to s tou encefalitdou, a tetanus nikdo neví, asi tak před dvaceti lety. :-))

 

Jinak já včera už byla na cestě domů, rozhodnutá, že v sedm večer potmě už nic lovit nebudu, ale pak mi to nedalo a udělala jsem malou zajížďku k jedné drive-in u kapličky, že jako úklid mapy, pak jsem chtěla zaparkovat na polní cestě zacouváním, suverénně bzuum - ještě mi blesklo hlavou, jak už to couvání pěkně zvládám i potmě - a prásk. Spadla jsem jedním kolem z mostku do škarpy.

No, nakonec jsem odsud s kvílením pneumatik vyjela, ale teda trochu opocená a mám dojem, že i spojka zasmrděla, už jsem se v jeden moment viděla, jak šlapu po silnici s čelovkou na hlavě shánět do nejbližší vsi traktor. Pětačtyřicet kiláků od domova. Auto kupodivu snad ok, ten vejfuk mám vyhnutej z mých couvání už chronicky, tak na tom nepoznám nic, a zespodu nic proraženýho taky vidět není. Kouknu ještě dneska za dne.

 

Nejlepší fór byl, že jsem v té tmě zaparkovávala na úplně blbou cestu, u křížku, ne u kapličky, ta stála ještě tak o sto metrů dál a cesta u ní byla bez mostku. Ach jo.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 září 2019 - 11:45

  • 0

#5385 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 11:42

 

Ale to by člověk nemohl dělat vůbec nic... Na kole jsem spadl už tolikrát :-)


On asi ladislavappl neměl na mysli problém s pádem, ale spíš problém s nemohoucností se odsud dostat. :-)

 

Jinak taky mám jeden kotník a nárt takhle chronicky, po doskočení ze stromu. Zahojilo se po mnoha měsících, akorát se asi mi nějak divně seskládaly kostičky, takže se mi tam udělala patní ostruha, jiným postavením chodidla a napínáním šlach.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 září 2019 - 11:46

  • 0

#5386 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 14:28

Odpovědi: Ne / snad - zítra jdu na krev, aby se zjistilo to s tou encefalitdou, a tetanus nikdo neví, asi tak před dvaceti lety. :-))

Vyšetření hladiny protilátek na tetanus je docela levné, takže doporučuji si ho zaplatit v rámci odběru krve za jiným účelem.
  • 1
Vložený obrázek

#5387 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 14:42

Aha, dík za tip, zkusím se zítra domluvit.


  • 0

#5388 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 15:02

A není ještě levnější si tu vakcínu proti tetanu prostě nechat dát?
  • 0

#5389 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 15:17

O to se snažím už rok, ale buď jsem byla nemocná (5 měsíců), nebo se to křížilo s termínem jiného očkování, a přitom paralelně mě doktorka pořád odkládala, že to sestřička dohledá, kdy jsem proti tetanu naposled byla, ale sestřička měla plno práce a nestíhala dohledat, pak odešla sestřička na mateřskou a je tam nová, paní doktorka tvrdí, že je to v pohodě, že protilátky v dospělým věku přetrvávají...

Někdy mi přijde, že snad vůbec nemá zájem mi ten tetanus naočkovat.


  • 0

#5390 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 15:24

Ja si takhle poranil koleno na dva stehy ( ne schvalne) a na dotaz kdy jsem byl naposledy ockovan jsem rekl pred 20. Lety a uz jsem ji mel :)

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 září 2019 - 15:25

  • 1

#5391 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 15:38

Taky tomu nerozumím, proč já ji nemám. Když jsem si před těma dvaceti lety rozbila hlavu o kopyto koně (jsme na ně spadla, z toho koně, ne že by mě kopl schválně), taky jsem ji dostala hned.


  • 0

#5392 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 16:47

Tak jsem se včera málem dostal do sdělovacích prostředků jako odstrašující případ nebezpečného geocachingu.

...

P.S. máte v pořádku očkování proti tetanu? (a když už ten očkovací průkaz najdete, tak i proti klíšťové encefalitidě?)

 

Ty mne chtes zpusobit zdravotni ujmu, malem jsem pri cteni spadl ze zidle. To co vymysli zivot nejde vymyslet, ty ostruziny se dokazu zive predstavit. Jen skoda, ze tam nebyla kamera, byl by z toho asi hit :P .

 

Tetan mam napsany na karticce pojistovny, mam tam takovou malou nalepku, je dodavana s tou injekci a vyprseni encefalidy kontroluji kazdou chvilku u sve obvodacky, neb ta to ma napasane na me slozce pekne na te male chlopni me slozky.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5393 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 16:49

Před hodně léty mi naše sestřička na průkazku ZP nalepila malinký štítek s nápisem TAT a datum očkování. Od té doby mám už asi třetí průkazku a vždy si na ni fixem opět poctivě píšu datum očkování.
  • 0

#5394 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 16:50

Taky tomu nerozumím, proč já ji nemám. Když jsem si před těma dvaceti lety rozbila hlavu o kopyto koně (jsme na ně spadla, z toho koně, ne že by mě kopl schválně), taky jsem ji dostala hned.

Protoze prasteny clovek neni schopen se branit a neni schopen rict rozumnou vetu natoz si vzpomenout na ockovani :D . Tak se mu pichne tetanovka aby si to pro priste pamatoval.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5395 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 18:10

Navic mi doktor rikal, ze tetanus se mnozi prave v konskym trusu. Ze v lete ty koblihy vyschnou a vitr to roznese po okoli. Proste kde jsou kone, je vetsi pravdepodobnost vyskytu Tetanu

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 září 2019 - 18:10

  • 0

#5396 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 18:28

Nechci tady dělat reklamu, ale chodíme se očkovat do Avenier. https://www.ockovacicentrum.cz
Přepsali si všechny termíny z očkovacích průkazu a když mi dochází termín tak zavolají a mailují.
Jak teranus, tak klîšťovku a uvažují o spalničkách.
  • 0

#5397 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 19:05

Navic mi doktor rikal, ze tetanus se mnozi prave v konskym trusu. Ze v lete ty koblihy vyschnou a vitr to roznese po okoli. Proste kde jsou kone, je vetsi pravdepodobnost vyskytu Tetanu

 

Já nikdy u žádnýho úrazu ty koně nepřiznala, aby klub neměl problémy, i tuhle šitou hlavu jsem nahlásila jako pád ze žebříku na půdu. :-)

Stehy jsem si pak už vytahala sama, do města mi nejelo auto, zrovna.


  • 1

#5398 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2019 - 19:34

Ostružiny... letos v dubnu jsem se zamotala do ostružin, samozřejmě když jsem šla pro keš. Šlahouny ještě nebyly obrostlé, potvory, a nebyly pořádně vidět, no švihla jsem sebou mezi kořeny a pařezy na pravou ruku. Naštěstí jen vyvrtnuté zápěstí, ale bolí dodnes, při větší zátěži. No jasně že jsem to nepřiznala, prostě jsem se na procházce zamotala do ostružin. Doktor koukal divně, kudy to tedy chodím na procházky, ale vzal to.

Jo, kdybych nešla rovnou za šipkou, ale obešla to... no jo no. Znáte to. Cesta od keše je vždycky jednodušší, než ke keši :)


  • 0

#5399 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 8:56


P.S. máte v pořádku očkování proti tetanu? (a když už ten očkovací průkaz najdete, tak i proti klíšťové encefalitidě?)

Díky GC naštěstí ano. Když (Než) jserm s tím pořádně začala, babička trvala, abych si zařídila očkování na klíšťata a abych si ohlídala tetanovku.


  • 0

#5400 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 8:59

A není ještě levnější si tu vakcínu proti tetanu prostě nechat dát?


Pokud přeočkování zaplatí zdravotní pojišťovna (cca 450 Kč) a test (cca 300 Kč) ne, tak je samozřejmě levnější se nechat přeočkovat. U tetanu je snižování hladiny protilátek individuální a tak jsou doby přeočkování nastavené, tak aby to bylo spolehlivé. Zbytečné očkování je určitě zátěž organismu, ale už je na každém jak si vyhodnotí priority. Mě nechtěla loni obvoďačka přeočkovat po 15 letech, že je to ještě brzo. Protože chci mít dostatečnou ochranu, zašel jsem si na test a jsem v klidu, protože mám luxusní výsledek.
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama