Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5521 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 21:32

I ve vytesaných nápisech bývaly chyby. A není třeba chodit daleko, minulý týden brácha potřeboval pohřební květinu a když pro objednanou přišel, byl na ní nápis "Vzpomínají šachysté z...". Na opravu už nebyl čas.


  • 1

#5522 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 22:00

Díky, pobavili jste oba. :-)

Radši se snažím nemyslet, co za masakr to v práci ještě bude do Dušiček. To člověk chybu flákne, ani nestíhá zjistit jak a kdy.

 

Moje nezapomenutelná, když jsem kdysi začínala: Rodina jakási, pak dva zesnulí jménem František - natolik jsem se soustředila, abych měla správně data, že jsem ty dva Františky oba udělala bez "n".

Přebírali to jiní kameníci, co od nás berou polotovary včetně písma, ani ti si ničeho nevšimli, až paní zákaznice na hřbitově, když už to stálo... Prý ji tam pak málem hned ukládali dolů k těma dvěma Františkům.


  • 1

#5523 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 7:34

Hned jsem si vzpomněl na tuhle keš: GC3998H. Moc pěkná, jak luštění, tak úkryt. Škoda, že autor už s keškama asi skončil.


  • 1

#5524 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 8:26

Hned jsem si vzpomněl na tuhle keš: GC3998H. Moc pěkná, jak luštění, tak úkryt. Škoda, že autor už s keškama asi skončil.

 

Díky za tip. Tyhle filmy to je moje... Vyluštím si aspoň do šuplíku.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5525 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 10:40

Hned jsem si vzpomněl na tuhle keš: GC3998H. Moc pěkná, jak luštění, tak úkryt. Škoda, že autor už s keškama asi skončil.

 

Moc pekne lustenicko. Mel jsem to za chvilku hotove. Tohle je proste paradni klasika. Tyhle filmy se neomrzej :)


  • 0

#5526 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 12:15

Pokud se podíváš na další autorovy mysteriózní, tak má i další moc pěkné, nejen na luštění, ale i provedením. Doporučuji sérii Toulky českou minulostí a pak taky filmovou sérii Srandičky z bedničky. Jsou tam i stylové úkryty, ale ty už bohužel podléhají pomalu zubu času.
  • 0

#5527 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 13:25

Mam ted zalusk na jeden ukryt, ktery snad bude zubu casu odolavat docela dlouho :)

 

https://www.armyshop...m113-k-pouzita/

 

Chapu, ze udrzovat petku je jednodussi, ale s timhle je docela sranda :),

 

 

Jeste tam maji APE kes, ale ta je sice o neco odolnejsi, ale zase drazsi.

https://www.armyshop...inomet-pouzita/


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 11 říjen 2019 - 13:29

  • 0

#5528 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 17:41

Ukládám na více míst a jedním z nich je třeba WD My Cloud

https://diskova-pole...l0030hwt-eesn/#

Domácí cloud má tu výhodu, že třeba v telefonu nemusím ukládat fotky. Mám nastavenou automatickou synhronizaci a jakmile se připojím kdekoliv k wifi automaticky se mi fotky právě na my cloud zálohují. Dále mám třeba Synology DiskStation. Samozřejmostí je, že se na tyto disky můžeš připojit odkudkoliv.

https://www.czc.cz/s.../225083/produkt

 

 

Zajímavé...

Jen teda automatickou synchronizaci mám doufám vypnutou všude, tak nějak nestojím o to, aby všechny moje fotky/soubory putovaly na (doma) sdílený PC :)


  • 0

#5529 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 22:36

No tak opět maličko z jiného soudku. Varování pro kačery, kteří mě potkají a moc neznají - fakt jsem recesistka a občas dovedu někoho hecovat s naprosto kamennou tváří. ;-)
Dneska k nám na jih zavítal Rouťák a já si neodpustila při setkání "kritiku", že nejde jen přijít na buřty na konec - no samozřejmě začal vysvětlovat, kde od kolika hodin sbíral bordýlek. :-) A protože ownerka měla plno starostí, vyhnala jsem čekající kačery na klestí výzvou, že kdo nepřinese alespoň x kousků, bude mít buřty studené! Sama jsem nečekala, že je tak rozpohybuji, že než přijde Klára, bude už oheň praskat.;-)
Začínám mít pocit, že občas je pokročilý věk výhoda - lidi vám věří kdejakou ptákovinu!
Ale nezneužívám to, dneska to bylo pro dobrou věc. ;-)
  • 0

#5530 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2019 - 5:43

:)
tak na to bych ti skocila taky :)
  • 2

#5531 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2019 - 16:40

Dneska jsem prisel na paradni vyuziti Biltema tyce. Orechy padaly jeden za druhym a za par minut jsme meli plny kos.
  • 5

#5532 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2019 - 22:51

Zajímavé...
Jen teda automatickou synchronizaci mám doufám vypnutou všude, tak nějak nestojím o to, aby všechny moje fotky/soubory putovaly na (doma) sdílený PC :)

Domácí cloud neznamená, že to mas na domácím PC. Mas to na HDD (NASu), který doma někde fyzicky máš. Ale ten HDD nemusíš mít vůbec propojený s PC. Samostatna krabicka. A můžeš na ni lézt jen přes heslo.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 13 říjen 2019 - 22:52

  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#5533 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 5:56

Jj, teoreticky to chapu ale nejsem IT zdatna na to, abych mela chut se do toho ponorit a prozkoumat to. Moc mne to neba. Ale je fakt, ze bych mela, abych o fotky za poslednich 18 let (hl. deti) neprisla.
Neco si urcite i vytisknu, protoze prohlizeni papirovych fotoalb s par fotkami porad vede... v elektr. podobe ma clovek tendenci nalit tam vsechno bez promazavani.
  • 1

#5534 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 7:55

Kdysi v době ZX Spectra se říkalo, že nejlepší zálohování her je rozdat kopie všem známým. Od někoho ji pak určitě seženeš zpátky. Neplatilo to, ovladač na plotřík po letech už neměl nikdo.

S rozesíláním fotek známým a pak dyndání, aby je poslali, by to asi bylo podobné. Ale jakási cesta ke třídění a zálohování to je.

Fotek je strašně moc a systém na jejich třídění a zálohování sice existuje, ale roztřídit desítky tisíc fotek zpětně už nejde. Zálohování - schoval jsem si disk z minulého PC, snad po letech bude ještě čitelný. Jinak dva externí disky, když jeden byl malý a nespolehlivý, koupil jsem druhý. Jisté výběry i na flešce. Něco i v cloudu. Tak snad alespoň na jednom místě by to zůstalo.


  • 0

#5535 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 12:35

Jj, teoreticky to chapu ale nejsem IT zdatna na to, abych mela chut se do toho ponorit a prozkoumat to. Moc mne to neba. Ale je fakt, ze bych mela, abych o fotky za poslednich 18 let (hl. deti) neprisla.
Neco si urcite i vytisknu, protoze prohlizeni papirovych fotoalb s par fotkami porad vede... v elektr. podobe ma clovek tendenci nalit tam vsechno bez promazavani.

Tak já také nejsem IT zdatná, takže tohoto (domácí cloud) bych se také "bála".

Řeším to tak, že mám založen účet na Rajčeti (pod "fiktivním jménem") a zároveň si fotky z mobilu průběžně stahuji do PC a tak jednou za 1/4 roku je dávám na externí HDD, který jinak leží doma v šupleti. Je dostatečně velký na to, aby se to tam vešlo. Zatím mě to takto funguje a vyhovuje.

Od letoška mám k Rajčeti i jakousi apku a jsem-li na wifi, posílám tam fotky rovnou z mobilu, takže jsem-li někde 14 dní, posílám z "terénu" a pak už se tím nezdržuji. Pouze poté doma zkopíruji do PC, zasložkuji podle data + název a pak zazálohuji na HDD.


  • 0

#5536 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 13:14

Rajče fotky ukrutně degraduje kompresí.

Nebo aspoň co pamatuju, tak to tak dělalo. Dala jsem si tam fotky jen jednou a víckrát už nikdy.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 14 říjen 2019 - 13:15

  • 1

#5537 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 13:46

Podobně funguje Zonerama, z mobilu je taky apka Zoner zadarmo, kompresi jsem nezeznamenal, i když nevím, jestli ji na velké fotky nepoužívají. Zkusím, měl jsem foťák 7 mega, teď 18mega. Prozatím nevím o limitu. Jen to tam nejde nahrát po složkách, jen jednu po druhé, takže na zálohování zpětně to není. A nejde do složky nic jiného, než obrázky, i např. Picasa.ini, nebo ten db znemožní nahrávání. Kdo používá Zoner, leze do toho jako do složek na disku, ostatní přes webové rozhraní. Já to používám jen na přenos fotek na jiné PC, někdo si v tom dělá sdílená alba, někdo i zálohuje.

Problém je, že takováto služba se může ze dne na den zpoplatnit nebo i zrušit, jak dopadl imageshack, nebo podobné. A spoléhat na to, že bude fungovat i za 20 let taky asi nejde.


  • 1

#5538 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 13:55

Rajče fotky ukrutně degraduje kompresí.

Nebo aspoň co pamatuju, tak to tak dělalo. Dala jsem si tam fotky jen jednou a víckrát už nikdy.

Jo, to asi ano, ale fotím mobilem, takže to nejsou žádná umělecká díla a líbí se mi tom to, že mohu poslat odkaz komu chci, aby se na foto podíval.

Když si např. zobrazím info-tabuli, tak to z té fotky vcelku pěkně přečtu, pokud tedy vyfotím detailně text, což dělám..

Jako "záloha" je to určitě kravina, ale kdyby se cokoliv stalo s originály, tak je to z nouze ctnost :-).


  • 0

#5539 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 19:23

Pokud máte google účet (a tipuji, že většina jo), vyzkoušejte k zálohování jejich Fotky. Neomezené úložiště, do 16mpx bez redukce velikosti (i když trochu šíbrujou s kompresí), sdílení, vyhledávání... Používám leta a spokojenost.
  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5540 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2019 - 19:43

Pokud máte google účet (a tipuji, že většina jo), vyzkoušejte k zálohování jejich Fotky. Neomezené úložiště, do 16mpx bez redukce velikosti (i když trochu šíbrujou s kompresí), sdílení, vyhledávání... Používám leta a spokojenost.

 

Také to tak mám a je to paráda. Synchronizuje mi to celou fotku se složkami na disk i se zachovanou strukturou. Zálohuje to i neobrázkové soubory, ale ty už se počítají do limitu. Fotky a videa samotná (pokud nechcete plnou velikost) limit nemají. 

Fajn je i možnost vytváření alb a jejich libovolné sdílení. Takhle třeba mám vytvořeno album, kam házím fotky našeho bublíka a mám to nasdíleno babičkám a dalšímu příbuzenstvu. Všechny (vybrané) fotky tak mají rovnou a nemusím jim je posílat. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama