Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6301 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 11:31

Byly doby, kdy jsem tisícovku překračoval kolem Cyrila a Metoděje. Už několik let po sobě se mi to nevede ani do konce roku. Letos a loni za to může mimo mé lenosti i počasí koncem jara. Letos ale se povedl konec března, kdy jsem pracoval z domu a tak jsem se na kolo docela často dostal. Ale pak přišel listopad, po něm na dva měsíce léto a znovu listopad. Navíc po změně času už po práci mít určitě do tmy čas nebudu.


  • 0

#6302 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 11:48

Tak to jsme na tom podobně. Co přišly děti, tak jsem nedal na kole víc jak 1000 ročně, nekdy ani 500km. Ale já k tomu ještě běhám.

Letos ale kvůli zranění běhat nemůžu a tak o to víc jezdím na kole. Aktuálně letos 2500km, což je výrazný nadprůměr za posledních 10 let.

Jinak používám na kole Garmin Fenix3, takže záznamy trasy mám. Letos jsem se znažil doplňovat 360° odznáček, takže cíle vyjížděk byly hodně variabilní.


  • 0

#6303 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 12:12

Já si od roku 2012 vedu knihu jízd :D
No jasně, ono by to šlo, jenže se všemi těmi zajížďkami, projížděním multin a tak, to mě neba do té mapy klikat. Šlo by to, ale jsem na to moc líný. Navíc když to je podle mapy.cz, často musím přidávat spoustu bodů, aby to měřilo, kudy chci já, a ne kudy chtějí mapy.


Knihu jízd závidím, měl jsem si ji také vést, docela by mě zpětně zajímalo, kde všude jsem třeba před těmi osmi roky jezdil. Poslední nějaké tři, čtyři roky jsem však stejně na kolo dost dlabal. Řádné záznamy si vedu až od letošního jara, kdy jsem opět rozjezdil a to natolik, že v září došlo na nákup nového jednostopého společníka. Sice se ještě pořád sbližujeme, ale myslím, že to bude dlouhý vztah. :D
Právě to klikání do mapy mě svým způsobem baví. Jo, zabere to sice nějaký čas, ale tím, že si cesty takhle zpětně projdu mám lepší přehled v tom, kde jsem všude jezdil. Navíc občas přijdu na to, že někde chybí nějaká cestička apod. a pošlu hlášení o opravě.
Jinak, od zakoupení nového kola si vedu novou knihu jízd formou excelovské tabulky a chci v tom mít lepší přehled. Ale klikání do mapy mi asi zůstane. :D
  • 1

#6304 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 12:48

Hm, mohl bych vzít kolo a udělat údržby v centru...  :ph34r:


  • 0

#6305 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 13:34

Tak to já si vedu měsíční knihu jízd od roku 1988, denní knihu jízd od roku 1993 a s GPS záznamem si to vedu od roku 2015. ;)


  • 1

#6306 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 15:25

Na tohle jsem byl vždy tak trochu divnej. Knihu jízd mám odmalička... U nás se vedla i kniha jízd i v autě co měli naši. A sešitů s výlety jsem měl opravdu hodně. Vedl jsem si i statistiky. Dnes na to nemám moc čas zpracovávat. Od r. cca 2007 mám všechny trasy komplet v GPS záznamech. Většinou popsané v souboru z Mapsource s datem + krátkým popiskem. A mám tak trasy i pěší, na lyžích i další. Jen bych nějak potřeboval si vyexportovat z těch tras údaje do nějaké tabulky a doteď jsem nepřišel na to jak (abych to nemusel přepisovat ručně). I když určitě by se to nějak asi dalo.

Výstupy jsou z toho moc pěkné, protože např. do fotoknihy z expedice jsem měl díky tomu přesné údaje jak dlouhou trasu jsme absolvovali, přesné vykreslení v mapách výletů apod.

Jen to znamená nebýt líny a pokaždé před trasou zapnout GPS a pak stáhnout trasu.

Občas když poslední dobou zapomenu GPS, nebo se vybijí baterky, tak to nahrazuji záznamníkem trasy v mapy.cz, ale na druhou stranu zde není ten zápis trasy tak přesný (podrobný).

 

Mám barevně odlišené trasy pěší, na kole, na lyžích či na lodi nebo autem. A je to docela zajímavé se čas od času podívat, kde jsme který rok byli, nebo kterou část máme procestovanou. Jinak už jako malý jsem si trasy na kole kreslil do starších map a projížděl si všechny trasy v okolí domova tak, abych si je všechny "vybarvil". Člověk tak objeví zajímavá místa. Škoda, že na to dnes není moc čas :-(

 

Jinak co do výletů, tak za poslední roky, po narození kluků, jsem najezdil zoufale málo. Byly roky, kdy jsme s tátou dali 1000 km za 10 dní (od pátku do další neděle). Ale to už je víc jak deset let. Ještě předtím, než jsem propadl geokešingu. Od té doby se délky mých výletů na kole spadly téměř na půlku. Prostě při hledání keší, stage a jejich počítání se nedaly hltat kilometry. A to nepočítám po narození kluků... Letos už jsme konečně najeli na kole trochu více (udělali jsme si i výlet bez kluků), takže to bude celkem asi 400 km na výletech, ale i tak je to zoufale málo...

 

Víc najezdím do práce (a že to mám jen kousek, jen necelé 2 km, ale i tak to dalo od března už kolem 600 km a to včetně toho, že jsme skoro měsíc byli někde na dovolené a další skoro 2 měsíce jsem seděl doma), takže tu tisícovku kilometrů jinak najezdím jen do práce.

 

Byly ale doby, kdy jsem najezdil tak 3-5 tisíc kilometrů za rok. Na druhou stranu mám i kamaráda, co to je schopný najet pomalu za měsíc :-).


  • 1

#6307 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 16:41

Knihu jízd si nevedu, ale jak při cyklo tak i pěších cestách si zapínám Stopaře na mapy.cz. Jen tak, abych viděl, kolik jsem toho za den nachodil a nedivil se večer, proč mě tak bolí chodidla  :huh: Nejsem žádný velký cyklista, ale i přesto něco najezdím, ale nesnáším silnice, takže víceméně terén a něco po cyklostezkách, ale většinou jen za keškama. Kolo si někam dovezu v kufru a pak pojezdím okolo. Ale i tak jsem se Stopařem spokojený, protože je univerzální jak na kolo tak na nohy.


  • 0

#6308 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 17:41

Kloubouček vám, kteří si poctivě zapisujete, kde všude jste byli a vedete si i záznamy tras z GPS. S těmi dlouhými léty zaznamenávání mě lámete k tomu, abych se tomu sledování svých tras začal věnovat nějak poctivěji. Co myslíte, že by bylo lepší, pořídit si nějakou záložní GPS navigaci, na které nechat běžet zaznamenávání trasy, anebo nějaký druhý telefon čistě pro sledování? Na jednom zařízení se mi to moc dělat nechce, už jen kvůli baterce, kterou mi žerou jiné věci. :)


  • 0

#6309 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 18:20

Mobil s větší výdrží?  ;) Než tahat dva krámy...


  • 0

#6310 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 18:42

Zaznamenávat si projité trasy rozhodně doporučuji. Já to dělám někdy od roku 2016 a už to vypadá na mapě docela pěkně (viz obrázek s přechodem Karpat zde). Ono je hezké se jednou za čas ohlédnout, co člověk všechno nachodil, kde co procoural.  :) A pak taky třeba můžeš někomu poradit s trasou. Jako třeba Roman Jaroměř, kterého jsem jednou otravovala s prosbou o nějakou trasu, a on, protože si to tak pěkně vede, mi mohl poslat tracklog.  ;) 

Používám na to navigaci. Když jsme na celodenním puťáku, vydrží průměrně staré baterky den a půl až dva, navigace mi běží 8 - 10 hodin za den a nevypínám ji. Výhodou je, že ti nežere z powerbanky, což dva mobily znásobují, ale to oceníš spíš na nějakém delším tripu. Záznam trasy telefonem se mi neosvědčil. Jednou jsem použila zmiňovaného Stopaře v Mapách.cz, protože jsem zapomněla GPS. Aplikace mi během 20 km výletu několikrát nepozorovaně spadla, takže tracklog byl děravý jak ementál a naprosto nepoužitelný. Ale nevím, třeba to jiným lidem funguje bez problému. Určitě si to vyzkoušej. 

A na honění kilometrů na kole je nejlepší dojíždět na něm do práce. Na kole prakticky nejezdím, ale těch >1000 km jsem dala za rok jen na cestách do práce. Dneska už jezdím jen 4 km, tak je to slabší. Jó, když jsem ještě dojížděla 15 km, tak to byla jiná čísla.  :D


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 26 říjen 2020 - 18:46

  • 0

#6311 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 19:13

Kloubouček vám, kteří si poctivě zapisujete, kde všude jste byli a vedete si i záznamy tras z GPS. S těmi dlouhými léty zaznamenávání mě lámete k tomu, abych se tomu sledování svých tras začal věnovat nějak poctivěji. Co myslíte, že by bylo lepší, pořídit si nějakou záložní GPS navigaci, na které nechat běžet zaznamenávání trasy, anebo nějaký druhý telefon čistě pro sledování? Na jednom zařízení se mi to moc dělat nechce, už jen kvůli baterce, kterou mi žerou jiné věci. :)

Já si vedu následující statistiky - cyklo (21let/2kola = 695cykloetap = 28 657km), pěších výletů (11let/2navigace = 1134 prošlých tras = 5657bodů) i horolezeckých výstupů (48let/2619výstupů = 1516vyvádění) už několik desítek let. Lezení(mám i v papírové formě-5x A4) a kolo mám v tabulkách Exelu. Na turistiku, kolo, geocaching mám MapSource/Garmin BaseCamp a jsem na tom podobně jako Roman_Jaromer.

kolo.jpg BaseCamp.jpg horo.jpg


  • 1

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#6312 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 19:43

Sice o pár měsíců později, než bylo původně v mém plánu, ale dnes konečně padlo mých letošních cyklistických 1000 km. :) Napřesrok budu muset více zapracovat, když vezmu v potaz, jaké mám plány. :D


No jo, u mne padlo naběhaných 1000 km letos už taky. Nějak jsem to přehlídnul.
  • 3

#6313 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:05

Kolikrát za rok měníte řetěz? Já kdysi téměř každoročně (vážím 95 kg a jezdím hodně na hřebeny Krušných hor), ale letos jsem asi trochu zlenivěl.

A čím ho mažete?


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6314 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:18

Jsem si vzpomněl, že existuje dost dobrá appka pro mobily. Jmenuje se GPSLogger a má možnost mj. záznamu do GPX, KML, CSV, TXT, přidávat ručně do trasy vlastní WP a hlavní, co se mi líbí je to, že pokud je současně zapnutá jiná aplikace využívající GPS, GPSLogger má možnost se přepnout do psivního módu, kdy použije již jednou načtená data GPS z té aplikace a šetří tím dost podstatně baterku. Appku jsem párkrát vyzkoušel, má hodně funkcí vč, sdílení, nahrávání "někam" na server atd. 

Nikomu nevnucuju, jen že jsem na ni kdysi narazil a docela dost mě zaujala.

Tady je web s víc informacemi


  • 0

#6315 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:47

To by mě docela zajímalo. Jen než to zkusím: zaznamenává to i na pozadí? Android 10 (aktualizovaný z 9) mi vypíná GPS jakmile aplikace není aktivní. Pokaždé po zapnutí Adraka, Mapcz apod. to znovu chytá polohu. Okamžitě, takže to neřeším. Ale tracklog jako z Oregona s tím neudělám. Popravdě, ještě jsem nezkoušel, jestli se to nedá nějak nastavit, pak by to ale asi žralo baterku.


  • 0

#6316 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 21:03

 zaznamenává to i na pozadí? 

Na odkazovaném webu jsem si přečetl: Funkce... Může běžet na pozadí


  • 0

#6317 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 21:14

Mobil s větší výdrží?  ;) Než tahat dva krámy...

 

Rada výborná...tedy až na to, že já nemám rád pádla a dneska je prostě problém sehnat něco rozumně velikého, v mém případě spíše malého. Upřímně, druhé zařízení hodím do batohu nebo brašny na kole a dál o něm do konce dne nevím.
 

Jednou jsem použila zmiňovaného Stopaře v Mapách.cz, protože jsem zapomněla GPS. Aplikace mi během 20 km výletu několikrát nepozorovaně spadla, takže tracklog byl děravý jak ementál a naprosto nepoužitelný.


Stopaře jsem testoval v sobotu, abych si zjistil, jestli mi tachometr na kole nekecá. Aplikace (Mapy.cz) mi ani jednou nespadla a cesta se zaznamenala na výbornou i včetně doprovodných informací (doba jízdy, průměrná rychlost, maximální rychlost). Takže za mě s ním spokojenost. Ještě zkusím příště nechat jej zapnutého, až nebudu lovit sérii a nebudu tedy muset mít neustále zapnutý displej (abych nějakou keš nepřejel).


  • 0

#6318 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 21:43

To by mě docela zajímalo. Jen než to zkusím: zaznamenává to i na pozadí? Android 10 (aktualizovaný z 9) mi vypíná GPS jakmile aplikace není aktivní. Pokaždé po zapnutí Adraka, Mapcz apod. to znovu chytá polohu. Okamžitě, takže to neřeším. Ale tracklog jako z Oregona s tím neudělám. Popravdě, ještě jsem nezkoušel, jestli se to nedá nějak nastavit, pak by to ale asi žralo baterku.

Pro každou aplikaci lze nastavit zda se ma GPS pouzivat jen pri spuateni aplikace, vzdy, nebo nikdy. Adnroid / Nastaveni / Spravce oprávnění / Poloha
Kdyz chces logovat trasu musi mit apka nastaveno Vzdy.
Co se tyce vydrze, tak mam vypozorovano ze GPS samozrejme baterku zere, ale je to celkem v pohodě. Nejvíc baterka leti dolu, kdyz se do toho pouziva displej. Typicky u hledani kesek. :D

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 26 říjen 2020 - 21:44

  • 0

#6319 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:04

Mně co do plynulosti stopy už Stopař od Mapy.cz nedělá problémy (ani na původním Xiomi, tak na novém Honoru). Možná už to trochu zlepšili. Jen se nedá nastavit podrobnost ukládání polohy. A přece jen trasa je o dost kostrbatější.

 

 

Já si vedu následující statistiky - cyklo (21let/2kola = 695cykloetap = 28 657km), pěších výletů (11let/2navigace = 1134 prošlých tras = 5657bodů)

 

Jak si vytahuješ ty údaje o celkových trasách z MapSource / BaseCamp? Jen to, že si opíšeš celkový počet kilometrů po označení tras třeba za rok?


  • 0

#6320 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 7:02

pěší trasy nezaznamenávám, kolo vím díky tachometru, kolik mám najeto do poslední výměny baterky, při běhání zapnu občas nějakou aplikaci (teď mám adidas running, ale už sem měl i jiné) - ale spíš kvůli kontrole rychlosti než toho kudy jsem běžel.... Co si dělám jediné poctivě jsou orientační běhy (používám locus) - tam mě zajímá, kolik km, kudy a za jak dlouho sem to běžel, občas je sranda když vidím jak sem tam kličkoval ;-)


Tento příspěvek byl upraven od kstavk: 27 říjen 2020 - 7:05

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama