Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6401 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2020 - 19:16

No, do třetího desetiletí, tedy dvacátých let 21. století už jsme vstoupili 1.1.2020

Já taky nepíši o dvacátých letech, ale o třetím desetiletí, které u mě začíná rokem 2021.


  • 0

#6402 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2020 - 23:25

Hlásím 572, což je nejvíc od začátku. První tři roky od 2012 jsem měla nad jednu keš za den, někde kolem 1,2 - 1,3 a teď jsem přes 1,5. Samozřejmě zásluha labek, na tohle roční období jsou ideální. I když dneska mám i tři tradičky a jednu labkovou mysterku. Čtvrtý a pátý rok jsem klesla někam nad 0,5. Od sedmého roku jsem šla nahoru, teď mi pomohla i dovolená už před svátky a potřeba se hýbat.
Ale stále ani po letech nemám vyplněný kalendář, chybí mi 12 dní. Takže honibod ze mě stale není. V lednu to opět vidím na útlum, mám v plánu pletení a jen procházky po okolí.
  • 0

#6403 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2020 - 23:35

Jinak na LABkách se nekontroluje samozřejmě nic, jen jsem byla na konec roku pozvaná na návštěvu kousek od své čtvrté labky, parkovala jsem v podstatě u ní a tak mohu radostně oznámit, že nová bába z pověsti je už po několika letech konečně na svém místě. Původně měla být slavnostně umístěna při pouti, ale tu zrušil Covid. Kdy ji instalovali jsem se zapomněla zeptat - předpokládám v srpnu při jiné pravidelné slavnosti.
  • 0

#6404 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2020 - 23:50

Všem přeji vedle spokojenosti a zdravi hlavně dobrý signál.
Je divné po třech letech být na Silvestra doma, ale udělala jsem si pěkný den na sluníčku a vynahradila si tak tradiční event. Jdu zkontrolovat, kolik jsem nachodila - včera jsme se z hecu vážili a dopadla jsem líp než o šest let mladší kamarád. To potěšilo, na vodu chci být fit - troje nové plavky už čekají. Fakt se těším, vidím to optimisticky za tři měsíce a kousek.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 31 prosinec 2020 - 23:51

  • 0

#6405 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 22:27

Nelibila, je to marny. Letos mam nejslabsi georok od 2011, pouhych 321 kesi...

 

To já mám za 2020 jen 40 nálezů. Homeoffice odboural většinu příležitostí a doma dostávám opušťák dost zřídka. Ale v ukrývání nových keší jsem zatím na maximu, za 2020 jich bylo 5, tak aspoň nějaká útěcha.


  • 0

#6406 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 22:43

Já dal za loňský rok 570 kousků, z toho kolem 250 labek. A za první dva dny 2021 mám skóre labky vs tradičky 30:3. Kdo by se v tomhle lezavém počasí zkřehlýma rukama přehraboval někde v hlíně :) :ph34r: :rolleyes: .


  • 0

#6407 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 9:06

Vzpomínám se jak jsem jel začátkem Listopadu na kontrolu do nemocnice v Brně. Ve vlaku nás bylo 20 a jelikož jsem byl první na raně, tak ke mne v Praze přistoupila průvodčí s dotazem: "Rozumíte česky???" :huh: no ten dotaz mne trochu vykolejil a tak jsem vykoktal, že ano  :blink: (dodnes nevím co ten dotaz znamenal, ale je fakt, že ten vlak končil až v Rakousku). Byl jsem čerstvě do covidu a tak mne to dění okolo tak trochu nezajímalo, neb já už byl na druhém břehu. V kartotéce v Brně to pokračovalo, "Vy máte adresu v Praze?", "Ano" :blink: , "Vy tam bydlíte?", "Ano" :blink: , "Vy jste teď přijel?", "Ano vlakem a bylo nás tam dvacet" :rolleyes: , smích z kartotéky :D . S doktorem jsme se pak dohodli, že jsme oba čestvě na druhém břehu  :P . Pak jsem vyluxoval centrum Brna od LABek a zas večerním prázdným vlakem jel domu. Jen jsem nějak neodhadl jídlo, neb jsem měl zásoby na celý den a ona restaurace ve vlaku fungovala, sice omezeně, ale fungovala, tak jsem z báglu za celý den vytáhl jen jednu ňufinu, neb jsem si nebyl jist, zda na veřejnosti mohu jíst :(.

 

V odlovu cache mne ten loňský rok moc nezasáhl, jen značně rozkolísal statistiky a chodím tam kde nepotkam lidi. Třeba městské parky po ránu (6:00), nebo Karlův most v poledne, tam potkáte jen 10 lidí. Ale zas se vyhýbám hypermarketům, sjezdovkám a běžné MHD.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 03 leden 2021 - 9:08

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6408 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 10:30

Šolime, nebyl jsi nějaký den před Silvestrem na Radyni? Podle auta jsem si říkala, jestli nejsi na LABkách? Ani nevím, jestli máš na autě TB nebo ještěrku - jen jich v téhle barvě moc vidět není a tak jsem si říkala, jestli se po dlouhé době nepotkáme.
  • 0

#6409 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 11:58

Ne ne, na Radyni jsem byl 5.12 a v odmudlené Plzni pak 12.12 (plzeňáci byli narváni v hypermarketech, tak samotná Plzeň byla prázdná). Na autě mám jen ještěrku bez TB kódu a auto je v modé metalíže, která se mění, po vyletě na cache, na špinavě šedou. Tak tomu autu někdy říkám Šmudla protože když vidí zabahněnou louží tak musí skrz ní projet a to těžko mohu ovlivnit :P . Mnohdy má bahno i na střeše  :o .


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6410 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 12:35

Jj, moje auto vypadá podobně - vyjede umyté a po jedné výpravě na keše původní barva téměř není vidět, jak kdyby se s vodou za léta nepotkalo..... Čekám na sníh nebo na oteplení, teď ho mýt vodou nechci. Mytí měkkým sněhem je docela fajn.
  • 1

#6411 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 13:14

Vzpomínám se jak jsem jel začátkem Listopadu na kontrolu do nemocnice v Brně. Ve vlaku nás bylo 20 a jelikož jsem byl první na raně, tak ke mne v Praze přistoupila průvodčí s dotazem: "Rozumíte česky???" :huh: no ten dotaz mne trochu vykolejil a tak jsem vykoktal, že ano  :blink: (dodnes nevím co ten dotaz znamenal, ale je fakt, že ten vlak končil až v Rakousku). Byl jsem čerstvě do covidu a tak mne to dění okolo tak trochu nezajímalo, neb já už byl na druhém břehu. V kartotéce v Brně to pokračovalo, "Vy máte adresu v Praze?", "Ano" :blink: , "Vy tam bydlíte?", "Ano" :blink: , "Vy jste teď přijel?", "Ano vlakem a bylo nás tam dvacet" :rolleyes: , smích z kartotéky :D . S doktorem jsme se pak dohodli, že jsme oba čestvě na druhém břehu  :P . Pak jsem vyluxoval centrum Brna od LABek a zas večerním prázdným vlakem jel domu. Jen jsem nějak neodhadl jídlo, neb jsem měl zásoby na celý den a ona restaurace ve vlaku fungovala, sice omezeně, ale fungovala, tak jsem z báglu za celý den vytáhl jen jednu ňufinu, neb jsem si nebyl jist, zda na veřejnosti mohu jíst :(.

 

V odlovu cache mne ten loňský rok moc nezasáhl, jen značně rozkolísal statistiky a chodím tam kde nepotkam lidi. Třeba městské parky po ránu (6:00), nebo Karlův most v poledne, tam potkáte jen 10 lidí. Ale zas se vyhýbám hypermarketům, sjezdovkám a běžné MHD.

 

Máš nějakou predikci, jak dlouho po covidu by člověk mohl být imunní?


  • 0

#6412 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 14:17

Máš nějakou predikci, jak dlouho po covidu by člověk mohl být imunní?

Zatím se říká, že 3 měsíce to je vypozorované. Též to záleží na průběhu jak se organismus popral s chorobou, ti co měli težší průběh, tak mají delší imunitu, ti co o té chorobě ani nevědí, tak může byt imunita třeba měsíc. Ale vše je zatím ve stádiu pozorování, tak oficiálne zatím nikdo neví. V každám případě to co zatím farmaceutické firmy vyzkoumali tak je tam raketový nárůst protilátek po očkování (při prodělané chobě) a pak lineárně protilátky klesají, zatím mají vysledovaných 5 měsíců kdy klesly pritilátky na 1/2 a pokud by měly klesnout k nule, tak to nebude trvat dýl než 10 měsíců. Žádná exponenciela, ale přímka, tak to zatím nevypadá moc růžově. Ale to jsou jen střipky co člověk pochytí, normálně se choroby a očkování studují 5-10 let a my máme cca 0,5 roku. Ale nikdo zatím neříká nic o dlouhodobé paměti imunitního systému

 

Takže zatím 1 měsíc u lehké varianty, 3 měsice u střední varianty a 5 měsíců u těžké varianty. Víc bych zatím moc nepočítal i když doktoři doufají, že u té střední varianty to bude 1 rok.

 

A nebo to je přirozený výběr druhu, kdy přežijí jen ti imunní, což je oveřeno u eboly i černého moru. Pak by v náší v republice mohlo zůstat cca 2 miliony obyvatel a skončila by bytová nouze.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6413 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 16:05

Zatím se říká, že 3 měsíce to je vypozorované. Též to záleží na průběhu jak se organismus popral s chorobou, ti co měli težší průběh, tak mají delší imunitu, ti co o té chorobě ani nevědí, tak může byt imunita třeba měsíc. Ale vše je zatím ve stádiu pozorování, tak oficiálne zatím nikdo neví. V každám případě to co zatím farmaceutické firmy vyzkoumali tak je tam raketový nárůst protilátek po očkování (při prodělané chobě) a pak lineárně protilátky klesají, zatím mají vysledovaných 5 měsíců kdy klesly pritilátky na 1/2 a pokud by měly klesnout k nule, tak to nebude trvat dýl než 10 měsíců. Žádná exponenciela, ale přímka, tak to zatím nevypadá moc růžově. Ale to jsou jen střipky co člověk pochytí, normálně se choroby a očkování studují 5-10 let a my máme cca 0,5 roku. Ale nikdo zatím neříká nic o dlouhodobé paměti imunitního systému

Takže zatím 1 měsíc u lehké varianty, 3 měsice u střední varianty a 5 měsíců u těžké varianty. Víc bych zatím moc nepočítal i když doktoři doufají, že u té střední varianty to bude 1 rok.

A nebo to je přirozený výběr druhu, kdy přežijí jen ti imunní, což je oveřeno u eboly i černého moru. Pak by v náší v republice mohlo zůstat cca 2 miliony obyvatel a skončila by bytová nouze.


Diky!
  • 0

#6414 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 14:58

Což takhle bruslení na Lipně? Nechystá se někdo o víkendu 16.-17.1.? Sama se bojím, že se lehkým kombíkem nedokloužu nebo se zaseknu na parkovištích na ledu.
  • 0

#6415 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 16:37

10.1.2021: na ledové ploše leží vrstva mokrého sněhu, pod kterým je led rozbředlý a nebezpečný. Síla ledu je nedostatečná a nebezpečná (místy led není, nebo má jen pár centimetrů), proto vstup na ledovou plochu nedoporučujeme. Dbejte maximální opatrnosti.
  • 1

#6416 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 17:57

O tom vím, proto jsem nejela tenhle víkend a čekám, že během týdne mrazů led zesílí a upraví obvyklou stopu. Kdyby nebyly zavřené zimáky, bruslím celé vánoce a dál minimálně jednou v týdnu. Pohyb potřebuji a bruslení mi vyhovuje.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 10 leden 2021 - 17:59

  • 0

#6417 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2021 - 19:29

V Horní Plané už dneska 20 cm silný led a upravené 3 km. Těším se na příští víkend.
  • 0

#6418 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 6:11

Kousek od nas mame taky 1 velkou plochu na brusleni, i bezkari tam jezdi, ale teda bojim se tam pokazde :)

V Horní Plané už dneska 20 cm silný led a upravené 3 km. Těším se na příští víkend.


Jak upravene?
  • 0

#6419 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 8:39

V Horní Plané už dneska 20 cm silný led a upravené 3 km. Těším se na příští víkend.

jenže tam pak bude dost lidí? lidi mě nevadí, ale s parkováním nejspíš bude problém?


  • 0

#6420 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2021 - 10:05

O tom vím, proto jsem nejela tenhle víkend a čekám, že během týdne mrazů led zesílí a upraví obvyklou stopu. Kdyby nebyly zavřené zimáky, bruslím celé vánoce a dál minimálně jednou v týdnu. Pohyb potřebuji a bruslení mi vyhovuje.

o tom mě něco povídej. jeden ze synů hraje hokej.... bohužel pitomci nahoře rozhodli, že sport je nebezpečnej a tak byl od března na ledu asi 10x :-(


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama