Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6541 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 9:41

Na vlaky nedám dopustit. Vyrůstal jsem asi 10 km od Liberce, takže páteční večery na střední jsem pravidelně využíval poslední noční nebo první ranní spoje. Na studia do Brna jsem také jezdil vlakem - i s doktorátem to bylo nějakých devět let, kdy jsem trasu Liberec - Brno absolvoval každý druhý týden a jeden ročník snad i každé tři dny. Když jsem začal pracovat, tak jsem domů jezdil méně a s příchodem rodiny jsme přesedlali spíše na auto. Ale ne bezvýhradně. Vzhledem ke geografickému rozložení rodin a časovým možnostem to máme tak, že manželka se synem jezdí autem a já za nimi dojedu po práci vlakem. 

 

Dřív jsem dělal i jednodenní výlety vlakem po Libereckém kraji a nejbližším okolí. Výhodou je právě již zmíněné. Vystoupil jsem ve stanici A, prošel si naplánovanou trasu a nastoupil ve stanici B. Nemusel jsem plánovat návrat na stejné místo, což je někdy hodně krutý limit. I s rodinou takové výlety plánujeme, ale až bude lepší situace - tzn. za pár let. 

 

Najezdil jsem toho tedy docela dost, výhradně ČD a rozhodně si nemůžu stěžovat. Vždy jsem dojel na místo určení, i když ne vždy to bylo samozřejmě včas. Jednou jsem z Liberce vyjížděl ve 14 h a do Brna dojel ve 2 h druhý den. Tehdy foukal silný vítr a na trať padaly stromy. Ale dojel jsem, to bylo hlavní. Jindy mi z Pardubic ujel poslední vlak do Brna (tehdy ještě tolik nočních nejezdilo). Bylo nás tam ale takových víc, tak nás ČD poslali do Třebové a odtud pak vypravili mimořádný vlak s jedním vagonem do Brna. Bylo nás tam tak 30-40. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6542 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 10:24

Vlaky mám taky rád, naposled jsem jel v listopadu do Brna a jelo nás v rychlíku 20 a první otázka průvodčí byla "Rozumíte česky ?" (rychlík končil ve Štýrkém Hradci), tak mne to rozhodilo, že jsem odpovědel "a-ano" asi za 3 sekundy. Jinak paráda ve vagonu jsme byli 2, restaurace fungovala a ta rouška nevadila.

 

Jen mne štve to rozdrobování celé sítě, co probíhá v posledních letech a neprovázanost přípojů včetně neprovázanosti jízdenek. Můj pradědeček byl u zestátňování drah do 1 sv. válce práve z důvodu neprovázanosti přípojů a neprovázanosti jízdenek a teď se po 100 letech děje přesný opak, ach jo. Rád bych se dožil zas časů, že si koupím jeden lístek a na něj objedu celou republiku a nebudu muset přemýslet kde koupit lístek (internet, budka na nádraží, ve 3 voze od čela vlaku, nebo budu musel mít předplatní kartu na celý rok). Nějak se ten svět zesložiťuje.

 

Vzpomínám se na jednu z prvníl Lidlenek, tehdá jsem zažil pocit svobody. Vystoupil jsem si kde jsem chtěl, šel si kam jsem chtěl, jen jsem potřeboval najít koleje a nádraží a zas jsem jel kam zrovna jel vlak a zas jsem vystoupil kde mne momentálně napadlo, nesledoval jsem jizdní řády, jen jsem se dostavil na nádraží a jel dál. Nemusel jsem se vracet k autu, mohl si dát pivo, ve vlaku jsem mohl koukat kde co lítá, jen jsem nemohl odpovědět na otázku kam jedu, neb to jsem netušil. A ke konci dne jsem věděl, že se dostanu k hlavní trati a tam na mne bude čekat vlak, který mne doveze domu.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6543 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 11:04

Na auto jsem si nikdy nezvykl. Používám ho, ale na dopravu někam, kam se jinak těžko dostanu a po cestě skoro nestavím. Vlaky mám rád, ale nejedou všude, často používám autobus. I když v současné situaci je další důvod pro auto. Co se týká rozdrobení vlaků, to mě štve moc, inkarta a nasbírané body začínají být na nic, když se to musí kombinovat. A ta celostátní jízdenka, co s velkou slávou zavedli, je pro smích, skoro 2x dražší než součet jednotlivých. Nakonec ale - do autobusů s přestupem taky nikdy žádná jednotná jízdenka nebyla. Když je možné jízdenku do GW trainu koupit ve vlaku, už mi to moc nevadí.


  • 0

#6544 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 12:05

O O2 vím, bohužel teď nemá nikdo blízký jejich tarif. ČSOB neznám, zjistím.

 

ČSOB (svetodmen.cz) bylo loni 15.2.-29.3., letos to v tom termínu vzhledem k viru nejspíš nebude.

 

Tak to, že by se začalo na rozhraní 3 krajů mě teda fakt nenapadlo. I když kde je takové rozhraní blízko nádraží?

 

Není. Je potřeba šlapat 15 km k prvnímu rannímu vlaku.
 


  • 1

#6545 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 13:06

Potíž je v tom, že potom člověk musí dělat okruh aby se vrátil na stejné místo, což může být notně limitující faktor. Poslední dobou se snažím plánovat výpravy spíš bez auta. I když já tedy moc daleko nejezdím.

 

Na to má naše plánovačka výletů dobrý tríček :), zaparkovat v cíli a na start popojet vlakem/busem apod. a pak se vracet k autu. Přijde mi to geniální, nehoníš čas a nemusí to být okruh...


  • 4

#6546 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 13:15

Kdysi jsem použil zajímavý trik při přechodu Jeseníků - jenom je potřeba větší skupina a aspoň dvě auta. Jedna půlka vyráží z jednoho konce, druhá z druhého, a uprostřed si vymění klíčky.


  • 1

#6547 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 13:29

Nakonec ale - do autobusů s přestupem taky nikdy žádná jednotná jízdenka nebyla.

Tož ogaři přijéďte k nám na jižní Moravu, tam stačí jedna jízdenka, a můžete celé deň rajzovat čím budete chtít, i šalinó ve štatlu - viz IDSJMK.
 


  • 0

#6548 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 13:56

Není. Je potřeba šlapat 15 km k prvnímu rannímu vlaku.

Jestli ten plán fakt ještě někde existuje, kde?
  • 0

#6549 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 14:02

Co se týká rozdrobení vlaků, to mě štve moc, inkarta a nasbírané body začínají být na nic, když se to musí kombinovat. A ta celostátní jízdenka, co s velkou slávou zavedli, je pro smích, skoro 2x dražší než součet jednotlivých. Nakonec ale - do autobusů s přestupem taky nikdy žádná jednotná jízdenka nebyla. Když je možné jízdenku do GW trainu koupit ve vlaku, už mi to moc nevadí.

 
S novou jednotnou jízdenkou OneTicket zatím zkušenosti nemám a přiznám se, že jsem ji dosud ani nijak blíže nestudoval. Myšlenka jedné jízdenky na vše však není špatná. Mám vcelku rád integrované dopravní systémy typu PID a DÚK, které také oba pravidelně využívám. U druhého zmíněného mi zatím chybí aplikace, ale už je snad v poslední fázi příprav před vydáním. Celkově jsem s možnostmi nákupu jízdenek onlice spokojen, zejména od té doby, co nákup umožňuje i aplikace IDOS. Stejně tak jsem využíval a i dosud, ač už méně, využívám ČD aplikaci Můj vlak. Sice se to může zdát jako moc aplikací pro cestování, ale jde o zvyk a jejich střídaní mi nevadí. :)
 

Tož ogaři přijéďte k nám na jižní Moravu, tam stačí jedna jízdenka, a můžete celé deň rajzovat čím budete chtít, i šalinó ve štatlu - viz IDSJMK.


Se nevytahuj, jednu jízdenku umíme i v Ústeckém kraji, a to jak včetně většiny velkých měst, tak i lodní dopravy na Labi. :D


  • 1

#6550 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 14:09

Co se listingů týče, pro mě mají největší váhu data v nich obsažená. Proto mě potěšilo, byť jen dočasné (momentálně se zdá že do konce ledna), zpřístupnění digitalizovaných novin a časopisů z minulého století na digitalniknihovna.cz. Občas u toho tedy sedím a aktualizuji naše listingy o nově zjištěné informace.


  • 1

#6551 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 14:27

Tož ogaři přijéďte k nám na jižní Moravu, tam stačí jedna jízdenka, a můžete celé deň rajzovat čím budete chtít, i šalinó ve štatlu - viz IDSJMK.
 

PID je výborná a jsem rád za každé další rozšíření, konečně integrovali i naše okolí, velmi super, ještě zbývá kus středočeského kraje a bude to snad komplet. Včetně MHD Kladno, Příbram... to je ončo, přijdeš někam na zastávku a použiješ stejný pásmový lístek na všechno.


  • 0

#6552 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 14:28

Jestli ten plán fakt ještě někde existuje, kde?

http://www.geocachin...outek/?p=569825


  • 1

#6553 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 14:51

Kdysi jsem použil zajímavý trik při přechodu Jeseníků - jenom je potřeba větší skupina a aspoň dvě auta. Jedna půlka vyráží z jednoho konce, druhá z druhého, a uprostřed si vymění klíčky.

Tak tohle popsal Zdeněk Šmíd v knize o Skandinávii. Jak se ty dvě skupiny minuly, jedna došla úplně jinam a jak se pak hledali. Podotýkám, že to psal asi v době, kdy nebyly mobily ani navigace a na Norských pláních určitě nebyl signál.


  • 0

#6554 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 16:03

Já myslím, že to byl Jan Burian v knížce o Islandu, tam je to nutnost v místech, kde chybí most přes řeku.


  • 0

#6555 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 16:42

Hm, podle mě ideální dvě auta, jedno zaparkovat v cíli a druhým přejet na start. Tohle se nám několikrát osvědčilo ve dvou lidech nejvíc - pokud mě paměť neklame, tak jednou i se Zvěřincem u Blovic? Po projití trasy se zase vyzvedne auto zaparkované na startu... Je to dobré i na řece. ;-)
  • 1

#6556 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 16:47

Co se týká nákupu jízdenek na vlaky, asi bych si už připadala jak cizinec. Absolutně se neorientuji, jak co kde funguje. Jen občas zaznamenám, že lidi nadávají na další komplikace, např. různé dopravce na jedné by trati. Njn, jízda vlakem už je zřejmě "vyšší dívčí", než bych systém nastudovala, jsem autem třikrát v cíli.
  • 0

#6557 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 17:17

Co se týká nákupu jízdenek na vlaky, asi bych si už připadala jak cizinec. Absolutně se neorientuji, jak co kde funguje. Jen občas zaznamenám, že lidi nadávají na další komplikace, např. různé dopravce na jedné by trati. Njn, jízda vlakem už je zřejmě "vyšší dívčí", než bych systém nastudovala, jsem autem třikrát v cíli.


Ale prd ;) Koukneš, kdy ti co jede, koupíš u okénka jízdenku a jedeš. Když nefunguje okénko, tak ve vlaku. I tak jednoduché to většinou může být ;)
  • 1

#6558 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 17:28

Co se týká nákupu jízdenek na vlaky, asi bych si už připadala jak cizinec. Absolutně se neorientuji, jak co kde funguje. Jen občas zaznamenám, že lidi nadávají na další komplikace, např. různé dopravce na jedné by trati. Njn, jízda vlakem už je zřejmě "vyšší dívčí", než bych systém nastudovala, jsem autem třikrát v cíli.


Jednak jak už výše napsat Míra, a jednak je dost jízdenek také dostupných online jednoduše na IDOS, a to ať už přes web nebo přes aplikaci. :) Za mě je ideální nákup jízdenky bez nutnosti chodit na pokladnu nebo hledat drobné při platbě ve vlaku či autobusu. Neustále mě udivuje, že si z telefonu můžu koupit letenku na druhý konec světa, ale jízdenku do vedlejšího města ne. Naštěstí funguje aplikace PID a zanedlouho bude i aplikace DÚK, takže odhadem 99 % mých cest VHD bude bez nutnosti placení v hotovosti. :) Čímž neříkám, že by platba v hotovosti neměla být. Vždy se může něco pokazit.
  • 0

#6559 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 17:59

Kdysi jsem použil zajímavý trik při přechodu Jeseníků - jenom je potřeba větší skupina a aspoň dvě auta. Jedna půlka vyráží z jednoho konce, druhá z druhého, a uprostřed si vymění klíčky.

Tohle se delalo na (davno archivovanem) trailu Vlecka na Orlik. Fungovalo to paradne. Jen pak mas cizi auto. Musis dobre zvazit s kym si ty klicky vymenis, abys neprodelal :)
 


  • 0

#6560 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 18:13

Když se žabičkuje s filmovkama, tak se nežabičkuje s auty? :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama