Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6561 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 18:40

Autem zabickovat vlecku na orlik? Autem nesjizdne, tam jsem se brodil po kotniky ve vode, a to ne jen par metru.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6562 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 18:57

Hele, půjčím klidně manžela, ale vlastní auto ne - to řídila za šest let jen dcera, nikdo jiný! Auto fakt neeee. I když taková výměna za větší, hm. S Modrákem by to určitě nebyl down trade, tak ja to ještě promyslím, ju?
  • 0

#6563 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 18:58

Neustále mě udivuje, že si z telefonu můžu koupit letenku na druhý konec světa, ale jízdenku do vedlejšího města ne.

V Ostravě to přes ODISapku jde.
  • 0

#6564 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:22

Co se listingů týče, pro mě mají největší váhu data v nich obsažená. Proto mě potěšilo, byť jen dočasné (momentálně se zdá že do konce ledna), zpřístupnění digitalizovaných novin a časopisů z minulého století na digitalniknihovna.cz. Občas u toho tedy sedím a aktualizuji naše listingy o nově zjištěné informace.

Nojo, ale musíš se registrovat a když se zaregistruješ, dostaneš akorát informci, že si můžeš <censored>.


  • 0

#6565 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:26

Ale prd ;) Koukneš, kdy ti co jede, koupíš u okénka jízdenku a jedeš. Když nefunguje okénko, tak ve vlaku. I tak jednoduché to většinou může být ;)

Ano, většinou. Někdy ve vlaku zaplatíš jízdenku podruhé, navíc s přirážkou, protože jsi byl u špatného okýnka.


  • 1

#6566 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:40

Tak v populaci je jisté procento masochistů... ;-)

taxoft sice reagoval na něco jiného, ale vypůjčil jsem si to, protože teď se to hodí taky ;)


  • 0

#6567 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:42

Hm, podle mě ideální dvě auta, jedno zaparkovat v cíli a druhým přejet na start. Tohle se nám několikrát osvědčilo ve dvou lidech nejvíc - pokud mě paměť neklame, tak jednou i se Zvěřincem u Blovic? Po projití trasy se zase vyzvedne auto zaparkované na startu... Je to dobré i na řece. ;-)


Ha. Si uz nepamatuju, ze jsem v nejakych Blovicich byla
  • 0

#6568 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 19:53

Nojo, ale musíš se registrovat a když se zaregistruješ, dostaneš akorát informci, že si můžeš <censored>.

V mnou procházených knihovnách to nechce žádnou registraci, ani tam není žádné políčko pro případné přihlášení. Občas se někde setkám s hláškou o "veřejně nepřístupném dokumentu", ale to jsou obvykle novější dokumenty.


  • 0

#6569 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 20:43

Ano, většinou. Někdy ve vlaku zaplatíš jízdenku podruhé, navíc s přirážkou, protože jsi byl u špatného okýnka.


Se mi povedlo u Arrivy kdyz jsem jela s dcerou z Phy, suverenne sednem do vlaku a az v te chvili mi doslo ze ji jsem lístek nekoupila (jak mam PID kupon co plati na CD i Arrivu, tak automaticky chodim rovnou). Priznala jsem se hned a obeslo se to bez prirazky :)

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 26 leden 2021 - 21:52

  • 0

#6570 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2021 - 21:04

V Ostravě to přes ODISapku jde.

 
Jsem na to hned vzápěti reagoval další větou, že v PID to jde a DÚK bude mít brzo také vlastní aplikaci (oba IDS využívám). Nikde jsem nepsal, že to nikde nejde. :)
 

Ano, většinou. Někdy ve vlaku zaplatíš jízdenku podruhé, navíc s přirážkou, protože jsi byl u špatného okýnka.

 
Tohle se mi ještě nestalo. Na tohle holt přesně sedí "za blbost se platí".
Si tak vzpomínám, že před lety, kdy jsem vědomě vlezl ve stanici s pokladnou do vlaku ČD (tehdy ještě vyjma pár tratí nikdo jiný nejezdil) bez jízdenky, jsem nedostal přirážku, neboť mi vlakvedoucí řekla, že viděla, jak dobíhám vlak už od šraněk, tak prý na mě bude za ten výkon hodná. :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 26 leden 2021 - 21:49

  • 0

#6571 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 7:12

Tam kde jezdí jen jeden dopravce, se to nestane. Třeba z Budějovic na Šumavu cd.cz ani pokladna na nádraží lístek neprodá. Tam jezdí jen GW train a ten má jinou pokladnu. S výjimkou Krumlova, kam zajíždí jeden pražský rychlík. Tam kde toho jezdí víc, už to nastane. Kupoval jsem si ve vlaku jízdenku z Liberce do Hrádku, i když jsem měl jízdenku až do Hrádku, naštěstí šlo jen o dvacku. Myslím, že je na čase kupovat jízdenky ve vlaku bez přirážky, už stejně pokladny fungují jen na málo stanicích a v autobusech se to jinak nedělá. Já ale papírovou jízdenku už dlouho neměl v ruce, kupuju přes internet nebo telefon. A to koupím i z neobsazené stanice.


  • 1

#6572 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 8:47

Zrušit přirážky nejde, to by půlka lidí jela zadarmo, protože by jim vlakvedoucí nestihl prodat jízdenku. Už takhle to spousta lidí zkouší třeba do Úval nebo Černošic, protože se jim to vyplatí, i když občas, když mají smůlu, musí zaplatit přirážku. V Německu na to jdou přesně obráceně - tam musí mít jízdenku každý i z neobsazené stanice, jinak platí rovnou pokutu. Ale zase tam mají na každé zastávce automat, co bere bankovky i karty. Jinak pokud přestupujete mezi různými dopravci, neplatíte přirážku ani teď, ale je potřeba se prokázat jízdenkou z předchozího vlaku. To samé, pokud jedete z neobsazené stanice a v předchozím vlaku průvodčí nepřišel.

 

Nové jednotné jízdné je vhodné právě akorát pro lidi typu zvědavka, co jedou jednou za rok a nechtějí nic řešit. Těm pak nevadí, že zaplatí dvakrát tolik, než by museli, hlavně že je to jednoduché. Ale úskalí tam jsou také - málo se třeba ví, že to neplatí v nedotovaných vlacích, což není jen Regiojet nebo Leo express, ale třeba i EC na Ostravu.


  • 1

#6573 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 9:35

V autobusech prodává jízdenky řidič a stíhá se to. Jasně, pokladna má své opodstatnění, stejně jako předprodeje. Ale měla by být možnost přijít na nádraží a jet tím, co jede nejdřív, bez fronty před pokladnou, kdy nevím, jestli mi to neujede. Občas to dělávali, že vyhlásili možnost nastoupit do vlaku bez jízdenky, když byly velké fronty. Pak určitě jela spousta lidí zadarmo, protože průvodčí to nestíhal taky.


  • 0

#6574 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 18:18

V autobusech prodává jízdenky řidič a stíhá se to. Jasně, pokladna má své opodstatnění, stejně jako předprodeje. Ale měla by být možnost přijít na nádraží a jet tím, co jede nejdřív, bez fronty před pokladnou, kdy nevím, jestli mi to neujede. Občas to dělávali, že vyhlásili možnost nastoupit do vlaku bez jízdenky, když byly velké fronty. Pak určitě jela spousta lidí zadarmo, protože průvodčí to nestíhal taky.


Na nádraží vetsinou clovek nechodi naslepo, neni to jak metro co jede kazde 3 min., tak bud mas jizdenku predem, prijdes vcas anebo holt pocitas s prirazkou :). Kolik ta prirazka vlastne ted je?
  • 0

#6575 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 18:43

Kolik ta prirazka vlastne ted je?


Dle ceníku 40 Kč.


  • 0

#6576 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 19:52

Tak nevím, ale mám pocit, že babička nedávno platila 60,-


  • 0

#6577 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 20:53

Pocit není jistota. V ceníku je 40 Kč, jestli je i nějaký jiný ceník nebo něco jiného, sem s tím.


  • 0

#6578 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 21:12

To d-n:Mno, řekla bych, že když lidi typu zvědavka od ostatních slyší ceny a nejen ty, tak se pokud možno vlaku vyhnou.
Vyprávěla takhle v bývalé práci kolegyně, kolik jí stála cesta z Písku přes Tábor někam na Vysočinu, 2-3 přestupy. Myslela jsem, že si dělá legraci. Za ty peníze bych měla k benzínu ještě snad i kafe a bagetu....
Kdybych se přece jen měla vypravit do zmíněné Ostravy vlakem, asi tady požádám odborníky přes železnici o radu. Jinak bych studovala asi oar večerů, co a jak.
Jinak německý systém automatů na jízdenky se mi líbí - je otázka, jsk dlouho by u nás vydržely na opuštěných stanicích......
  • 0

#6579 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 21:53

Taky ještě nemám na severovýchodě republiky odlovenou žádnou keš. Jestli se mi někdy podaří tím směrem naplánovat cestu, pojedu určitě autem, budu chtít odlovit chybějící okresy, vytipuju si historické a jiné zajímavé keše, nejspíš navštívím i muzeum Tatry a protože to bude na víc dní, poslouží mi auto v nouzi i na přespání, případně ke šlofíčku, když se mi přes den budou klížit víka :) .


  • 2

#6580 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 21:55

Od tebe do Ostravy je to vlakem zhruba kolem 400 Kč, což je dle rychlého propočtu levnější než cesta autem (autem je to kolem 400 km). Co by ti asi vadilo je doba cesty, protože zatímco autem jsou to nějaké 4-4,5 hodiny, u vlaku počítej s časem od cca 5:40-7 hodin cesty (jen rychlé kouknutí na IDOS).

EDIT: tohle byla reakce na zvědavku.

 

Ale trochu z jiného soudku. Zase jsem procházel mapou a padlo mi do oka jedno zajímavé historické místo. Bez keše, dokonce ani v minulosti tam žádná nebyla. Hned jsem dal dohromady několik zdrojů i včetně pár starších fotek. Nejsem schopný se dokopat k dokončení svých dlouho rozpracovaných keší, ale hlavně, že si hledám stále nová a nová témata... :P Na druhou stranu, kdybych realizoval všechno, co mne napadne, byl bych na tom za chvíli jako zdejší velkoowner Míra. :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 28 leden 2021 - 11:34

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama