Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6581 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2021 - 22:45

to je bordel nedůstojný 21. století


  • 0

#6582 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 7:03

to je bordel nedůstojný 21. století

 

co konkrétně? :)


  • 0

#6583 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 7:58

Od tebe do Ostravy je to vlakem zhruba kolem 400 Kč, což je dle rychlého propočtu levnější než cesta autem (autem je to kolem 400 km). Co by ti asi vadilo je doba cesty, protože zatímco autem jsou to nějaké 4-4,5 hodiny, u vlaku počítej s časem od cca 5:40-7 hodin cesty (jen rychlé kouknutí na IDOS).

 

Je sice hezké, že by mi to vlakem vyšlo levněji, ale je třeba vzít v úvahu i dopravu mezi body zájmu v daném regionu. A vlastní doprava je v tom případě mnohem pohodlnější a operativnější. Hledat v IDOSu místní spoje a pak je s jazykem na vestě honit, to opravdu ne.


  • 1

#6584 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 8:34

Je sice hezké, že by mi to vlakem vyšlo levněji, ale je třeba vzít v úvahu i dopravu mezi body zájmu v daném regionu. A vlastní doprava je v tom případě mnohem pohodlnější a operativnější. Hledat v IDOSu místní spoje a pak je s jazykem na vestě honit, to opravdu ne.

 

A já mám vlaky moc rád, a nejen díky tomu že zatím nemám řidičák... :-), přijde mi to pohodlné, pokud se člověk dostane na hlavní trať, tak i rychlé. Jen mi trochu vadí, že abycjh se z Jablonce n. N., dostal někam na rychlejší trať, tak musím 2:40 do Pardubic, nebo něco kolem 2 hodin do Děčína...


  • 0

#6585 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 9:06

Stále nostalgicky vzpomínám na rychlík Excelsior s ideálním odjezdem z Prahy v 00:08 a dojezdem do cílové oblasti na SV republiky mezi 5 a 6 hodinou. Bylo to výhodné pro celodenní jízdenku. Člověk byl po snídani, vyspalý a celý den před sebou, ale už to je minulost, ach jo.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6586 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 9:19

Je sice hezké, že by mi to vlakem vyšlo levněji, ale je třeba vzít v úvahu i dopravu mezi body zájmu v daném regionu. A vlastní doprava je v tom případě mnohem pohodlnější a operativnější. Hledat v IDOSu místní spoje a pak je s jazykem na vestě honit, to opravdu ne.


S jazykem na vestě? Kolikrát si myslíš, že budeš přestupovat? Nejjednodušší je rychlík do Prahy a odtud spoj na Ostravu. Jeden přestup. Místní spoje netřeba.


  • 1

#6587 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 9:29

To d-n:Mno, řekla bych, že když lidi typu zvědavka od ostatních slyší ceny a nejen ty, tak se pokud možno vlaku vyhnou.
Vyprávěla takhle v bývalé práci kolegyně, kolik jí stála cesta z Písku přes Tábor někam na Vysočinu, 2-3 přestupy. Myslela jsem, že si dělá legraci. Za ty peníze bych měla k benzínu ještě snad i kafe a bagetu....


Ono je potřeba myslet na to, že cena benzínu je jen malá část celkových nákladů na dopravu autem. Aktuálně málokdo jezdí pod 5 Kč/km.
  • 4
Vložený obrázek

#6588 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 10:29

S jazykem na vestě? Kolikrát si myslíš, že budeš přestupovat? Nejjednodušší je rychlík do Prahy a odtud spoj na Ostravu. Jeden přestup. Místní spoje netřeba.

Kdybys četl, co píšu výš, tak bys věděl, že když už tam jedu, tak toho chci navštívit víc v regionu, nejenom Ostravu, ale třeba i nejvýchodnější keš, Czech-Tex, Studénku, pak zabrousit i do Bruntálu, Jeseníku, Zlatých Hor, Králíků a já nevím kam ještě. Je to na víc dnů a tohle jsou právě ty místní spoje, které myslím.


  • 1

#6589 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 10:33

co konkrétně? :)

to s těmi jízdenkami


  • 0

#6590 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 10:33

Ono je potřeba myslet na to, že cena benzínu je jen malá část celkových nákladů na dopravu autem. Aktuálně málokdo jezdí pod 5 Kč/km.


Jenže většina nákladů co jsou na to auto je často fixních. Pokud už auto máš, tak už je moc nesnížíš (jednou si ho koupil, pokud pro zjednodušení počítám 500 tisíc cenu auta, pokud bude stát v garáži, najedeš s ním 10 000 km, tak to tě pak kilometr vyjde (jen za investiční náklady - amortizace) pěkně draho - 50 Kč, naopak když 100 000, tak už vyjde kilometr na 5 Kč). Plus samozřejmě náklady na opravy, údržbu, povinné ručení, pravidelný servis, výměna kol zimní / letní. Jenže většina těch výdajů je fixních (povinné ručení musíš platit stále, kola musíš vyměňovat taky, i když v zimě najedeš jen 10 km na sněhu (jen se tolik nesjedou). Jen se tolik neopotřebuje... Ale stejně cena auta jde rychle dolů...
 
Takže pokud auto nemáš a nemusíš si ho na cestu kupovat, je to správná připomínka.
Pokud auto už máš, tak ty náklady na kilometr nebudou už o tolik vyšší, než cena benzínu (pokud samozřejmě cestou nebouráš, nebo se ti zrovna nerozbije, ale to se může stát stejně na nějaké další cestě). Osobně si myslím, že za rok nás stojí auto tak do 10 tis. Kč, což je cca počet kilometrů, který najezdíme, takže náklady tak 1 Kč / km. + cca 2 Kč/km za benzín. Kdybych měl samozřejmě počítat cenu auta, tak záleží pak na tom, jak máte staré a drahé auto...

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 28 leden 2021 - 10:34

  • 1

#6591 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 10:53

Aktuálně málokdo jezdí pod 5 Kč/km.

 

To je sice pravda, ale pro toho, kdo už to auto má, je směrodatná jiná částka - rozdíl nákladů mezi tím, když autem pojedu a tím, když nechám stát auto v garáži. A ta bude o dost nižší. Na druhou stranu, nejsou to jenom pohonné hmoty.
 


  • 1

#6592 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 11:03

Pokud nechceš započítávat fixní náklady, tak lžeš sám sobě. Vzhledem k tomu, že v ČR aktuálně jezdí 0,57 auta na osobu, tak většina rodin si fixní náklady volí počtem aut, které mezi sebou sdílí. Je to o míře komfortu, který si konkrétní skupina dopřává. Nelze říct, že fixní náklady na auto jsou nutnost, se kterou se nedá nic dělat.
  • 0
Vložený obrázek

#6593 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 11:35

Kdybys četl, co píšu výš, tak bys věděl, že když už tam jedu, tak toho chci navštívit víc v regionu, nejenom Ostravu, ale třeba i nejvýchodnější keš, Czech-Tex, Studénku, pak zabrousit i do Bruntálu, Jeseníku, Zlatých Hor, Králíků a já nevím kam ještě. Je to na víc dnů a tohle jsou právě ty místní spoje, které myslím.


Četl, leč nespojil. Můj včerejší příspěvěk s cestou do Ovy byl reakcí na zvědavku. Jsem si až potom všiml, jsem jej odeslal až po tobě a už nedoplňoval, že nepatřil tobě. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 28 leden 2021 - 11:35

  • 1

#6594 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 12:24

Taky ještě nemám na severovýchodě republiky odlovenou žádnou keš. Jestli se mi někdy podaří tím směrem naplánovat cestu, pojedu určitě autem, budu chtít odlovit chybějící okresy, vytipuju si historické a jiné zajímavé keše, nejspíš navštívím i muzeum Tatry a protože to bude na víc dní, poslouží mi auto v nouzi i na přespání, případně ke šlofíčku, když se mi přes den budou klížit víka :) .

Ale jasně. 
Takhle cestuji taky. Úplně stejné důvody - hlavně přespání.

Ale taky konám jednodenní výlety vlakem, kde to úplně stačí. A vylovil jsem tím třeba i 6 okresů za den.

 

Oboje využívám, oboje je vhodné, oboje má své plusy i mínusy.


  • 0

#6595 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:16

Přesně, každému na jiný typ výletu vyhovuje něco jiného. Osobně to mám podobně jako phrkt, vidět co nejvic i mimo gc. Jenže jako pravé ženské mi tam ještě straší bleskové zastávky ve vytipovaných obchodech na šatičky a botičky - nejsem baba, co je schopná trávit víkendy v nákupácích, z toho mě rozhodli hlava a musím pryč. Čili hodinka nebo dvě při cestě je na nákupy. Zvěřinec ví, jak to mám s nákupy - i v Praze musím prostřídat činnosti. Nechápu rodiny, co jsou schopné v OC strávit celý den.
Nouzové spaní v kombíku je při mých proporcích pohoda. Navíc vozím hamaku, jen mám obavy spát sama někde venku - přece jen ženská narazí na různé exoty.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 28 leden 2021 - 17:20

  • 0

#6596 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:38

Přesně, každému na jiný typ výletu vyhovuje něco jiného. Osobně to mám podobně jako phrkt, vidět co nejvic i mimo gc. Jenže jako pravé ženské mi tam ještě straší bleskové zastávky ve vytipovaných obchodech na šatičky a botičky - nejsem baba, co je schopná trávit víkendy v nákupácích, z toho mě rozhodli hlava a musím pryč. Čili hodinka nebo dvě při cestě je na nákupy. Zvěřinec ví, jak to mám s nákupy - i v Praze musím prostřídat činnosti. Nechápu rodiny, co jsou schopné v OC strávit celý den.
Nouzové spaní v kombíku je při mých proporcích pohoda. Navíc vozím hamaku, jen mám obavy spát sama někde venku - přece jen ženská narazí na různé exoty.


Potvrzuju. Zverinec u nakupu hadru dost trpi... :)
  • 0

#6597 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:56

Já nikdy nepochopil, co je na nakupování hadrů, bot atp. tak skvělého. Když potřebuji oblečení nebo obuv, jdu si ji koupit. Jinak je to prostě ztráta času. :P A chodit lézt po obchodech, když někam jedu? Pffff...

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 28 leden 2021 - 17:57

  • 6

#6598 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 19:49

Když někam jedu, vezmu to meteleskublesku abych moc neztrácela čas a navštívím obchody, které v okresním městečku nemáme. Ted bych třeba potřebovala doplnit sáčky se zipem z Ikey, ale......
  • 0

#6599 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 20:18

S jezdicim zipem maji v Lidlu...
  • 0

#6600 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 21:33

Blbě jsem to napsala - nechci s jezdícím zipem, ale ty s dvojím jakoby přilepením. Jednou jsme je v Ikee myslím kupovaly spolu. Hned bych si tam zašla hlavně na něco dobrého, třeba i malého - krevetky, jahody se šlehačkou....
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama