Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6661 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 13:51

Taky čísluju nálezy :)


  • 1

#6662 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 14:14

I když jsou tam někdy LABky, ty se logují online a průběžně, takž i čísla nálezů v appce je respektují a číslují podle skutečného počtu.

 

c:geo pred kazdym logem nacte vsechny logy labek, aby mohl zjistit poradi logu, ktery prave budes vytvaret?  :o A jak to dela kdyz nejsou k dispozici data? Nebo c:geo umi logovat labky?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6663 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 17:06

Ne. Načítá tvůj aktuální počet odlovů a pokračuje s dalším číslem. Mám v šabloně logu vloženou proměnnou [NUMBER]. Víceméně pořád jsem na datech, takže c:geo aktualizuje i mé počty a načítá do každého nového aktuální +1.
Předpokladem pro to ale je být online, což při LABkách stejně jsem.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 22 září 2021 - 17:09

  • 0

#6664 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 17:33

Ale ono to jde i bez dat. Protože si hned při odlovu vytvořím (třeba i úplně prázdný) offline log, který pak spolu s ostatními doma odešlu do Drafts. Seřadí se mi tam podle času nálezu z c:geo, protože čas offline logu je součástí souboru. Na ntb pak postupně odshora logy upravuju a odesílám. Tím mám zajištěnou posloupnost nálezů.
V geogetu si pak stáhnu gpx odlovených LABek a čas nálezu zapíšu podle skutečnosti. Po aktualizaci logů v databázi se mi seřadí správně všechny logy.
  • 0

#6665 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 17:44

V A:drake si taky dělám drafty s číslováním, jen to chce nálezy mimo databázi (labky, nálezy na nestažených, třeba čerstvých novinkách) nastavit včas počet nálezů mimo databázi, aby bylo číslování v pořádku (např. pokud najdu jednu labkovou sérii, nastavit +5). A pak si vzpomenout alespoň přibližně kdy jsem ji našel. Labky si sice stahuju taky, ale nezkoušel jsem ani je logovat do draftů, asi by to taky šlo.


  • 0

#6666 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2021 - 18:19

To je právě jedna z výhod c:geo že pokud jsi online, nemusíš se starat o číslování. A když si zapomenu psát časy odlovu LABek na papír, v geogetu si ty LABky dám správně do mezery v číslování logů.
Ale i gpx LABek mám většinou stažené do c:geo, takže si i u nich dělám "nález".
Mám udělaný jeden seznam pojmenovaný 1-odlovené (1 proto, aby byl nahoře jako druhý) a tam si hned při odlovu přesunu právě odlovenou kešku i LABky. Mám pak jednoduchý export do Draftů. Často se mi samozřejmě stane, že zapomenu keš presunout, ale stačí porovnat pocet keší v seznamu a cislo v závorce s + ba hlavní stránce u počtu logů které značí počet připravených logů a případně si chybějící odlovené přesunout. Taky dobrá věc, to číslo s offline logy.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 22 září 2021 - 18:23

  • 0

#6667 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2021 - 10:37

I když se nám toto vlákno v poslední době poněkud programátorsky zvrhlo, tak bychom neměli opomíjet anii další témata.  Aktuálně hrozí napadení lidí (i domácích zvířat) larvami roztoče způsobujícího trombikulózu. Tento roztoč koncem léta (srpen, září)  v přírodě přebývá nejvíc v travních porostech a tam čeká na svou oběť. Sající larvy způsobují červené silně svědící pupeny na pokožce zvláště tam, kde je jemnější. Není to nic smrtelného, ale je to nepříjemné. Ostatně za pár dnů odpadnou a už nikoho v bytě nenakazí. Před týdnem jsem při údržbě své keše na kole projel a prošel takovou trávou - a nohy a zápěstí mám skoro takové, jako na přiložené fotce (převzaté z webu maminka.cz).

O této nemoci najdete na webu dost srozumitelných článků.

Přiložené miniatury

  • pw6jEPS5KywwIJDYO5yNRQHaE7.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 26 září 2021 - 10:47

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6668 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 8:01

To není hezké :), jak se dá bránit, nošením dlouhých kalhot?

K pozdnímu logování, konečně jsem dologovala resty od letní dovolené a to to bylo kolem 20 keší  :rolleyes:... Nejvíc mne zdržují earthky, nemám je ráda a trvá mi celé věky sesmolit odpovědi...


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 29 září 2021 - 8:02

  • 1

#6669 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 8:32

Zeměkeší mám docela dost navštívených, ale nezalogovaných. poněvadž taky nemám rád to vymýšlení odpovědí. Někdy jsou otázky položené tak, že jsem z toho Magda a nevím, co napsat. Takže je mám sice navštívené, nafocené všechno, co by se mohlo hodit a neloguju je.  A pak, po nějakém čase, si už nepamatuju místo, takže je nechám být.


  • 1

#6670 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 9:08

Dlouhé kalhoty jsou zamozřejmost, minimálně zabírají na kopřivy a různé trny.

Earthcache to je kapitola sama pro sebe, někdy netuším na co se autor ptá a jak na to odpovědět, tak neloguji, neb se počítam mezi šutrology (to jest dělím kameny na hezké a ošklivé) a ne geology. No alespoň se podivám na geologickou zajímavost a loguji tak 50% earthcache, to jest ty které jsou napsány pro amatéry.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6671 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 9:26

Tak nějak to mám i já. Dám příklad z listingu, na který neumím odpovědět už asi 5 let (GC3K68W)

 

  1. U vstupu naleznete několik centimetrů silnou velmi tvrdou železitou vrstvu. Kousek pod ní (v místě za zúženým vstupem) je bílá vrstva – co nejlépe popište, z čeho je tato vrstva složena.
  2. Stojíte-li čelem ke vchodu do podzemí, uvidíte vpravo malé údolíčko vymleté vodou. Vypravte se do něj (držte se dole a odbočujte vždy doleva). Po chvilce vás zastaví asi metr vysoký schod (napravo od něj je červená stěna, vlevo je vršek zavalené chodby), na kterém jsou vidět pěkně vrstvy jílu (kousek nad jeho vrcholem jsou pak nádherné bělostné pláty jílu s vysokým obsahem kaolinitu). Popište mi barvu vrstev tohoto schodu.

  • 0

#6672 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 10:55

Já eartkeše řeším tak, že si maximálně zaloguji wn, abych věděl, kdy jsem tam byl.


  • 0

#6673 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 11:43

Mně earthky nějak vyloženě nevadí a mám je mnohdy na svých cestách rád, neboť kolikrát ukazují zajímavé věci. Neříkám však, že vymýšlení odpovědí nějak miluji, to fakt ne. A také je to dost o náladě. Když někde jsem a mám chuť si dělat poznámky, tak si je udělám, nafotím si vše potřebné a pak už je na 99 % jisté, že se zaloguji (protože když už jsem té EC věnoval čas na místě, tak to přeci musím dotáhnout). No a k tomu mám pravidlo, že dokud nemám napsané a odeslané odpovědi, neloguji ani zbylé keše, takže i to mi pomáhá v tom dokopat se napsat odpovědi (což hlavně u cizojazyčných EC bývá někdy zajímavé :D ). Nicméně teď o víkendu ve Francii se mi třeba žádná earthka řešit nechtěla, a tak jsem šel prakticky jen po tradičkách a pár virtuálkách.
No a tím jsem se vrátil zpátky ke svému problému, který jsem zde již zmiňoval před nedlouhým časem, a který jsem mezitím již vyřešil (jak je vidno, tak jen dočasně). Opět mám hromadu nezalogovaných keší a namísto toho, abych si nějaké odmázl zalogováním se, jsem včera stihl objet další. Takže skluz narostl už zase nad stovku. A předpověď počasí nevypadá zatím špatně, tudíž na sezení u počítače to moc nevypadá, spíše na další zvýšení skluzu... No, snad se k tomu logování dostanu dříve než počet nezalogovaných keší naroste zase přes dvě stovky. :D
  • 0

#6674 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 20:38

Pro zalogování earthcache je nutné navštívit místo a poslat odpovědi na otázky. Takže je loguji (pokud je tedy loguji) k datu, kdy jsou splněny obě podmínky. Tedy, když odpovědi odešlu několik dní po návštěvě, loguji ji s datem odeslání odpovědí.


  • 0

#6675 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 7:49

Pro zalogování earthcache je nutné navštívit místo a poslat odpovědi na otázky. Takže je loguji (pokud je tedy loguji) k datu, kdy jsou splněny obě podmínky. Tedy, když odpovědi odešlu několik dní po návštěvě, loguji ji s datem odeslání odpovědí.

Tak takhle mě to nikdy nenapadlo a přijde mi to docela nelogické. Pro mě je datum nálezu, datum návštěvy místa. Proto třeba challenge keše navštěvuju a fyzicky loguju až mám splněno.


  • 2

#6676 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 7:52

Ale zase se takhle dobře plní kalendář a další výzvy - prostě zaloguješ, když potřebuješ.  :D


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 30 září 2021 - 8:53

  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#6677 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 9:10

Ale zase se takhle dobře plní kalendář a další výzvy - prostě zaloguješ, když potřebuješ.  :D

To je fakt. Do foroty nasyslíš 365 EC a streak je doma aniž bys vytáhl paty z domu. :D


  • 2

#6678 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 9:13

My co logujem podle data návštěvy to máme horší. Příští týden jedu na cyklo víkend do Beskyd a na plánované trase žádná EC. A on je EC víkend. Nějak budu muset ohnout plánovanou trasu. :)


  • 1

#6679 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 12:19

Já si o geologii myslím něco podobného jako Sheldon Cooper, tak EC vynechávám. Až na malé výjimky.
  • 0

#6680 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 13:27

Netuším co si o geologii myslí Sheldon Cooper, můžeš to v krátkosti přiblížit ?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama