Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6681 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 13:35

Já si o geologii myslím něco podobného jako Sheldon Cooper, tak EC vynechávám. Až na malé výjimky.

Tak ona i geologie dokáže být zajímavá. Mnoho EC ale zajímavé nejsou. Problém vidím v tom, že mnozí autoři vymýšlejí šílené, někdy i buzerační úkoly.


  • 9

#6682 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 13:57

Já jsem zatím nenarazil na ownera, který by mě chtěl nějak školit. Možná dvakrát se ozval a moji odpověď upřesnil, výjimečně poděkuje za návštěvu, v naprosté většině případů je reakce nulová.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#6683 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 14:08

To není o reakcích, ale o zadání.


  • 0

#6684 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 18:04

Tak ona i geologie dokáže být zajímavá. Mnoho EC ale zajímavé nejsou. Problém vidím v tom, že mnozí autoři vymýšlejí šílené, někdy i buzerační úkoly.

Tak ne.

Proto také na své earthce požaduji lehké odpovědi.

 

A reaguji na každého - někteří se až diví, jak brzo.

V 99% mají buď dobře vše nebo jednu chybu, což akceptuji.


  • 1

#6685 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2021 - 19:51

Tak ona i geologie dokáže být zajímavá. Mnoho EC ale zajímavé nejsou. Problém vidím v tom, že mnozí autoři vymýšlejí šílené, někdy i buzerační úkoly.

Podle mne je ale vymyslet úkoly ten největší problém při zakládání. Mně už na tom padlo několik připravených EC. Geoaware nechce jednoduché úkoly, jako je například měření nadmořské výšky. Nejraději by něco co vzdělává. Jenže chtít po někom například aby uprostřed Srbska sháněl lakmusový papírek na měření pH mi připadá velmi silně uhozené.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6686 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2021 - 10:23

Taky musím mít nálezy v pořadí, jak jsem je odlovil. Ale díky tomu, že používám c:geo a offline logy rovnou od kešky, které si pak doma v klidu odešlu na gc.com do konceptů, upravím a pak teprv odešlu, nemám s tím problém. I když jsou tam někdy LABky, ty se logují online a průběžně, takž i čísla nálezů v appce je respektují a číslují podle skutečného počtu.

Aha! c:geo sice prakticky nevyužívám, ale tohle si zapamatuju, taková informace se asi hodí.


  • 0

#6687 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2021 - 17:03

Netuším co si o geologii myslí Sheldon Cooper, můžeš to v krátkosti přiblížit ?


V krátkosti ji nemá rád. Více viz YouTube, vyhledej Sheldon Cooper geology
  • 1

#6688 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2021 - 18:38

Aha! c:geo sice prakticky nevyužívám, ale tohle si zapamatuju, taková informace se asi hodí.

Toto dělá i GPS od Garmina. 
A používám to i u aplikací v mobilu. Jak originální, tak Looking4cache - dá se odeslat log jako koncept. A při připojení na net se to odešle zde geocaching.com/account/drafts


  • 1

#6689 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2021 - 9:35

I když se nám toto vlákno v poslední době poněkud programátorsky zvrhlo, tak bychom neměli opomíjet anii další témata.  Aktuálně hrozí napadení lidí (i domácích zvířat) larvami roztoče způsobujícího trombikulózu. Tento roztoč koncem léta (srpen, září)  v přírodě přebývá nejvíc v travních porostech a tam čeká na svou oběť. Sající larvy způsobují červené silně svědící pupeny na pokožce zvláště tam, kde je jemnější. Není to nic smrtelného, ale je to nepříjemné. Ostatně za pár dnů odpadnou a už nikoho v bytě nenakazí. Před týdnem jsem při údržbě své keše na kole projel a prošel takovou trávou - a nohy a zápěstí mám skoro takové, jako na přiložené fotce (převzaté z webu maminka.cz).

O této nemoci najdete na webu dost srozumitelných článků.

Díky za info!!

Už chápu, proč si pár dní právě takovéhle fleky na nohou míním uškrábat k smrti a že to není od těch atb., co jsem v úterý dostala na zánět průdušek. :-))


  • 0

#6690 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2022 - 18:36

Na oficiálním blogu GC se objevil review za rok 2021 a už podruhé v řadě je ČR čtvrtá v pořadí co do počtu FI logů za rok. Přijde mi zajímavé, že Německo má už potřetí v řadě víc FI logů než celé Spojené státy. Že by v USA byli nějací leniví kačeři? :D

 

Celý žebříček za rok 2021 (shodný s 2020):

1. Německo

2. USA

3. Nizozemsko

4. Česko

5. Francie

 

Zdroje: review 2021, review 2020


  • 1

#6691 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2022 - 19:24

Mě zaujala jiná statistika.

We welcomed 5,032,127 geocachers into the community this year.

ale

2,013,798 geocachers found at least one geocache

 

Zvlášť to druhé číslo mi přijde celosvětově strašně málo.

 

Pro srovnání:

loni to bylo cca o 100 tisíc víc

predloni cca o 400 tisic míň

ale v 2018 o milion více


  • 0

#6692 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 0:39

Není myšlen celkový počet hráčů a ne jen nových?
Co se toho počtu logů týče, tak poslední dobou mám dojem, že dochází trochu k útlumu masového zájmu o GC. Možná je to ale jen můj pocit.
  • 0

#6693 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 11:28

Na oficiálním blogu GC se objevil review za rok 2021 a už podruhé v řadě je ČR čtvrtá v pořadí co do počtu FI logů za rok. Přijde mi zajímavé, že Německo má už potřetí v řadě víc FI logů než celé Spojené státy. Že by v USA byli nějací leniví kačeři? :D

 

Celý žebříček za rok 2021 (shodný s 2020):

1. Německo

2. USA

3. Nizozemsko

4. Česko

5. Francie

 

Zdroje: review 2021, review 2020

 

 

By bylo celkem zajímavý vědět žebříček, kde je nejvíc PM. Člověk by čekal, že jejich názoru bude GS naslouchat nejvíc. Ale naštěstí se tohle nikdy nedovíme, když to bude obchodní tajemství. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#6694 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 18:14

Počet PM dle země by byl jistě zajímavý údaj. Nicméně ohledně jeho zveřejnění sis odpověděl sám.


  • 0

#6695 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 18:41

Není myšlen celkový počet hráčů a ne jen nových?
Co se toho počtu logů týče, tak poslední dobou mám dojem, že dochází trochu k útlumu masového zájmu o GC. Možná je to ale jen můj pocit.

Mám ho delší dobu. Trochu mi to vychází i z odlovů mých keší. V roce 2018 jsem na nich měl asi 22 500 nálezů, od té doby to klesá (loni jen 15 000). Je pravda, že k útlumu vždy pomalu dochází, protože si keš odloví lidé, co ji mají blízko a pak to jde dolů, ale přitom keše stále produkuji, což bych čekal, že to trochu vyrovná. Ale není to tak.


  • 1

#6696 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 21:39

31.12.2021 jsem si udělal screenshot přehledu ČR, takže je tam vidět porovnání téměř kompletního roku 2021 s rokem 2020, viz přiložený obrázek:

 

2022-01-12 21_36_41-Window.png


Tento příspěvek byl upraven od velkyBobik: 12 leden 2022 - 21:39

  • 3

#6697 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 21:47

Není myšlen celkový počet hráčů a ne jen nových?

Celkový počet "hráčů" to nebude, profil s ID 5,032,127 byl zaregistrován už v roce 2011. Schválně to však uvádím v úvozovkách, protože ty hráčské účty (podobně jako například zde na fóru) zakládají kdovíjací asiaté či afričané s dozajista jiným cílem, než hledání kešek. Chlubit se takovým číslem a nazývat dotyčné geocachers mi příjde poněkud ujeté, ale zase samozřejmě HQ potřebuje nějaká čísla k upoutání budoucích obchodních partnerů.

 

 

Co se toho počtu logů týče, tak poslední dobou mám dojem, že dochází trochu k útlumu masového zájmu o GC.

 

Já bych řekl, že dochází k jisté proměně z aktivity hlavní na aktivitu vedlejší. To vycházím z následujícího (v mailovce mám logy 10 měsíců zpětně):

 

Keš tradiční u rozhledny v Jizerkách - z roku 2004, takže místní mají vylovené už dávno:

211 nálezů za posledních deset měsíců - 163 logů za rok 2011

 

Keš tradiční v Jablonci u přehrady - z podzimu 2011:

122 nálezů za posledních deset měsíců - 257 za rok 2013

 

Keš tradiční u zahrádkářské osady na českolipsku - ze srpna 2021 (takže místní ji ještě nemají):

26 nálezů za posledních pět měsíců

 

Keš multi uprostřed lesů mezi Jabloncem a Libercem - z ledna 2013:

7 nálezů za posledních deset měsíců - 42 za rok 2014

 

Keš mystery D2/T2,5 uprostřed lesů mezi Jabloncem a Libercem - z ledna 2013:

6 nálezů za posledních deset měsíců - 28 za rok 2014

 

Mysterky ani multiny tedy už dávno nelákají, naopak tradička na turisticky atraktivním místě láme rekordny v návštěvnosti.

Jistý problém pro zakladatele ovšem spočívá v tom, že všechna ta atraktivní místa už dávno svoji keš mají.

 

 

Udržení si čtvrté pozice je vlastně milým překvapením, zvlášť když si uvědomíme kolik má která země obyvatel. Co je pro mě naopak nemilým překvapením, to jsou čísla u suvenýrů na Project-gc.

 

Poslední suvenýr roku 2020 získalo (tzn. 24.-31.prosince minimálně jednu keš našlo) 211,147 hráčů.

Poslední suvenýr roku 2021 získalo (tzn. 24.-31.prosince minimálně jednu keš našlo) 98,624 hráčů.

Puncak Jaya Basecamp suvenýr získalo (tzn 2.srpna-6.září minimálně jednu keš našlo) 351,114 hráčů.

Denali Basecamp suvenýr získalo (tzn 6.prosince-3.ledna minimálně jednu keš našlo) 128,751 hráčů.


  • 0

#6698 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2022 - 23:12

Mám ho delší dobu. Trochu mi to vychází i z odlovů mých keší. V roce 2018 jsem na nich měl asi 22 500 nálezů, od té doby to klesá (loni jen 15 000). Je pravda, že k útlumu vždy pomalu dochází, protože si keš odloví lidé, co ji mají blízko a pak to jde dolů, ale přitom keše stále produkuji, což bych čekal, že to trochu vyrovná. Ale není to tak.

 
S těmi kačery z okolí a tím, že časem zájem trochu opadá máš pravdu. Neplatí to sice paušálně pro všechny keše a všechny lokace, nicméně tahle časově prostorová souvislost v tom jistě hraje roli. Celkově to pozvolné opadnutí zájmu, myslím, bude mít také co do činění s tím, že lidé vyhledávají stále něco nového a nabídka na poli interaktivních geolokačních her, u nichž není potřeba někam složitě lézt, a jejich obliba rozrůstá. Ale přiznávám, že vařím z vody, nemám pro to žádná konkrétní data.
 

31.12.2021 jsem si udělal screenshot přehledu ČR, takže je tam vidět porovnání téměř kompletního roku 2021 s rokem 2020, viz přiložený obrázek:

 
Při pohledu na změnu oproti 2020 mě napadá, že se do těch čísel asi promítl jarní lockdown, kdy hodně lidí najednou získalo neplánovaně spoustu volného času. Přemýšleli jak jej využít, a tak zkusili GC. Následně chvíli lovili, obešli třeba keše v blízkém okolí a pak je to přestalo bavit.
 

Celkový počet "hráčů" to nebude, profil s ID 5,032,127 byl zaregistrován už v roce 2011. Schválně to však uvádím v úvozovkách, protože ty hráčské účty (podobně jako například zde na fóru) zakládají kdovíjací asiaté či afričané s dozajista jiným cílem, než hledání kešek. Chlubit se takovým číslem a nazývat dotyčné geocachers mi příjde poněkud ujeté, ale zase samozřejmě HQ potřebuje nějaká čísla k upoutání budoucích obchodních partnerů.
 
Já bych řekl, že dochází k jisté proměně z aktivity hlavní na aktivitu vedlejší.
 
Mysterky ani multiny tedy už dávno nelákají, naopak tradička na turisticky atraktivním místě láme rekordny v návštěvnosti.
Jistý problém pro zakladatele ovšem spočívá v tom, že všechna ta atraktivní místa už dávno svoji keš mají.
 
Udržení si čtvrté pozice je vlastně milým překvapením, zvlášť když si uvědomíme kolik má která země obyvatel. Co je pro mě naopak nemilým překvapením, to jsou čísla u suvenýrů na Project-gc.


Jsem rád, že se k těm účtům vyjádřil i někdo, kdo má i nějaká data. S ohledem na ten počet nových "geocachers" a tebou zmíněných Asiatů apod. by mě zajímalo, proč mají potřebu zakládat účty. Dokážu pochopit sociální sítě nebo třeba e-mailové schránky, ale k čemu je profil na GC.com?
Ten přesun aktivit z hlavní na vedlejší mi přijde jako dobrá myšlenka, která dává smysl.
S těmi mysterkami a multinami máš celkem pravdu. Za poslední 3 roky byly z mých 26 založených keší jen 4 tradičky, jestli jsem se správně díval, a návštěvnost skutečně neláme rekordy. Ačkoli je pravdou, že značná část ze všech mých keší založených v posledních letech je úmyslně mino město. A ona kombinace nepříliš frekventované lokality spolu s multinou je přeci méně lákavá než pár snadných tradiček na atraktivním místě. Ohledně té obsazenosti atraktivních míst by se dalo polemizovat. Vím o nejedné pěkné okalitě, kde keška není. Ale musím ti dát za pravdu v tom, že na těch opravdu frekventovaných a turisticky lákavých ve většině případů již nějaká tradička je.
Co se té čtvrté pozice týče, tak právě s ohledem na počet obyvatel a rozlohu ČR mi to přišlo dost zajímavé. :) Ale nejde se nezeptat, co je tím nemilým překvapením u suvenýrů? Osobně mám rád jen ty za navštívené země a zbytek mi padá tak nějak samovolně, takže to moc nesleduji.
 
- - - - - - - - - - - -
 
A teď ještě něco pro zvědavku (čte-li to tu stále :D ). Svůj názor na labky píši snad do každého logu k jim věnované bonusové keši. Já tenhle výmysl moc nemusím, ale naučil jsem se s nimi žít. Obcházím je pod jiným nickem, aby se mi nepletli na mém profilu (kde mám jen ty z Terezínských her 2013 nebo 2014, teď nevím, je to dlouho a tehdy jsem je chtěl vyzkoušet), čistě jen kvůli zjištění bonusových čísel, když je dané pětici mít věnována bonusová keška. Prostě je beru jako stage multiny nebo jako takové "polowigo". Nicméně přes svátky, asi v souvislosti s návštěvou Písku, jsem se rozhodl zkusit odklepnout formulář s žádostí o jejich přidělení. Žádné nové nalezené labky na svém profilu nemám, a tak jsem si stejně nemyslel, že by mi snad nějaké mohl algoritmus přiklepnout. Člověk by se ostatně neměl bránit novým věcem (asi začínám nějak měknout, když už i já dobrovolně mluvím o labkách jinak než v negativech... :D).

Nuže, jednou si mi tu psala, kdy že budou moje labky v Žatci. No tak tam asi stále žádné moje labky nebudou (aktuálně jsou tam dvě labkové série, ale asi vzhledem k tomu, že mám širší centrum svými keškami celkem slušně obšancováno, tak jsou bez bonusovek). Nicméně algoritmus GS usoudil, že tohohle plevelu je stále ještě dost a dost na rozdávání, takže i mně jednu sérii k dnešnímu večeru přidělil a mohu tedy začít přemýšlet nad tím, jak ji pojmout. S největší pravděpodobností nebudou tyhle labky v Žatci ani blízkém okolí (mám v hlavě jiná, krapet neprávem opomíjená místa) a rozhodně budou podpořena fyzickou keší. Jestli však přímo bonusovou...no, to zřejmě ne. Sám nemám rád čistě "labkovou mysterku", takže proč něco takového vytvářet ostatním. Chce to tedy něco ve stylu, aby se vlk nažrak a koza zůstala celá. Inu, mám nad čím přemýšlet. Asi skvrny na slunci, že odpůrce labek je nakonec sám bude tvořit... :P

 

 

EDIT: Hmm, zase div ne půlnoc. Ráno vstávám brzo na služebku, nemám nic sbaleno ani připraveno na prodloužený víkend a ještě chzi zítra stihnout projížďku na kole, bude-li počasí. To zas bude víkend ve stylu TNA, tj. totálně nepřipravené akce... :lol: :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 12 leden 2022 - 23:17

  • 1

#6699 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 1:40

 
S těmi kačery z okolí a tím, že časem zájem trochu opadá máš pravdu. Neplatí to sice paušálně pro všechny keše a všechny lokace, nicméně tahle časově prostorová souvislost v tom jistě hraje roli. Celkově to pozvolné opadnutí zájmu, myslím, bude mít také co do činění s tím, že lidé vyhledávají stále něco nového a nabídka na poli interaktivních geolokačních her, u nichž není potřeba někam složitě lézt, a jejich obliba rozrůstá. Ale přiznávám, že vařím z vody, nemám pro to žádná konkrétní data.
 

 
Při pohledu na změnu oproti 2020 mě napadá, že se do těch čísel asi promítl jarní lockdown, kdy hodně lidí najednou získalo neplánovaně spoustu volného času. Přemýšleli jak jej využít, a tak zkusili GC. Následně chvíli lovili, obešli třeba keše v blízkém okolí a pak je to přestalo bavit.
 


Jsem rád, že se k těm účtům vyjádřil i někdo, kdo má i nějaká data. S ohledem na ten počet nových "geocachers" a tebou zmíněných Asiatů apod. by mě zajímalo, proč mají potřebu zakládat účty. Dokážu pochopit sociální sítě nebo třeba e-mailové schránky, ale k čemu je profil na GC.com?
Ten přesun aktivit z hlavní na vedlejší mi přijde jako dobrá myšlenka, která dává smysl.
S těmi mysterkami a multinami máš celkem pravdu. Za poslední 3 roky byly z mých 26 založených keší jen 4 tradičky, jestli jsem se správně díval, a návštěvnost skutečně neláme rekordy. Ačkoli je pravdou, že značná část ze všech mých keší založených v posledních letech je úmyslně mino město. A ona kombinace nepříliš frekventované lokality spolu s multinou je přeci méně lákavá než pár snadných tradiček na atraktivním místě. Ohledně té obsazenosti atraktivních míst by se dalo polemizovat. Vím o nejedné pěkné okalitě, kde keška není. Ale musím ti dát za pravdu v tom, že na těch opravdu frekventovaných a turisticky lákavých ve většině případů již nějaká tradička je.
Co se té čtvrté pozice týče, tak právě s ohledem na počet obyvatel a rozlohu ČR mi to přišlo dost zajímavé. :) Ale nejde se nezeptat, co je tím nemilým překvapením u suvenýrů? Osobně mám rád jen ty za navštívené země a zbytek mi padá tak nějak samovolně, takže to moc nesleduji.
 
- - - - - - - - - - - -
 
A teď ještě něco pro zvědavku (čte-li to tu stále :D ). Svůj názor na labky píši snad do každého logu k jim věnované bonusové keši. Já tenhle výmysl moc nemusím, ale naučil jsem se s nimi žít. Obcházím je pod jiným nickem, aby se mi nepletli na mém profilu (kde mám jen ty z Terezínských her 2013 nebo 2014, teď nevím, je to dlouho a tehdy jsem je chtěl vyzkoušet), čistě jen kvůli zjištění bonusových čísel, když je dané pětici mít věnována bonusová keška. Prostě je beru jako stage multiny nebo jako takové "polowigo". Nicméně přes svátky, asi v souvislosti s návštěvou Písku, jsem se rozhodl zkusit odklepnout formulář s žádostí o jejich přidělení. Žádné nové nalezené labky na svém profilu nemám, a tak jsem si stejně nemyslel, že by mi snad nějaké mohl algoritmus přiklepnout. Člověk by se ostatně neměl bránit novým věcem (asi začínám nějak měknout, když už i já dobrovolně mluvím o labkách jinak než v negativech... :D).

Nuže, jednou si mi tu psala, kdy že budou moje labky v Žatci. No tak tam asi stále žádné moje labky nebudou (aktuálně jsou tam dvě labkové série, ale asi vzhledem k tomu, že mám širší centrum svými keškami celkem slušně obšancováno, tak jsou bez bonusovek). Nicméně algoritmus GS usoudil, že tohohle plevelu je stále ještě dost a dost na rozdávání, takže i mně jednu sérii k dnešnímu večeru přidělil a mohu tedy začít přemýšlet nad tím, jak ji pojmout. S největší pravděpodobností nebudou tyhle labky v Žatci ani blízkém okolí (mám v hlavě jiná, krapet neprávem opomíjená místa) a rozhodně budou podpořena fyzickou keší. Jestli však přímo bonusovou...no, to zřejmě ne. Sám nemám rád čistě "labkovou mysterku", takže proč něco takového vytvářet ostatním. Chce to tedy něco ve stylu, aby se vlk nažrak a koza zůstala celá. Inu, mám nad čím přemýšlet. Asi skvrny na slunci, že odpůrce labek je nakonec sám bude tvořit... :P

 

 

EDIT: Hmm, zase div ne půlnoc. Ráno vstávám brzo na služebku, nemám nic sbaleno ani připraveno na prodloužený víkend a ještě chzi zítra stihnout projížďku na kole, bude-li počasí. To zas bude víkend ve stylu TNA, tj. totálně nepřipravené akce... :lol: :ph34r:

Nabídka interaktivních lokačních her... Tam jsi napsal krásnou myšlenku. Hlavně se nenadřít a mít z toho něco (v tomhle případě bod, v jiných odškrtnutá položka na mapě atd.) - to je přesně ono, ta dnešní konzumní společnost. Já si popravdě mnohem užiju to, kde musím vykonat něco navíc. Neříkám, že tím zavrhuji klasické keše, to ani omylem, sám je zakládám, ale jen toto by mi nestačilo. Nicméně vím, že jsem v menšině.

Na prvním lockdownu byl přírůst nováčků znát rapidně. To jsem na svých keších pozoroval, že jich je víc, než je obvyklé a se svým počtem založených si troufám tvrdit, že už vycházím z nějakého reprezentujícího vzorku.

K čemu komu je účet na gc.com taky nechápu...

Tradičky budou vždycky lákat víc než cokoliv ostatního. To tak vždy bylo, je a bude. Opět výrazně pozoruji u svých keší v centru. Tradičku tam mám jednu a pak několik netradičních keší. I ta blbá mysterka s obtížností 1 na úvodních souřadnicích uvedených v listingu i finálovém WP má těch nálezů mnohem méně než by měla ta tradička (ano, určitou roli hraje určitě i to, že není 24/7, toť pravda).

Zajímavých míst bez keše je spousta. Ale na spoustu z nich (zaplaťpánbůh!!!) neexistují kvanta reklam, nejsou tam hospody, stánky, často ani značky, prostě jim z nějakého důvodu chybí publicita. Český Krumlov, Sněžka atd. jsou prostě zmedializované, najdete je všude. Jasně, tahle konkrétní místa k tomu mají nějaký důvod navíc, ale... Jsou kvanta nádherných míst, ale ve stále se opakujících milionkrát zopakovaných a kopírovaných průvodcích je nenajdete, protože ty točí pořád totéž dokola.

 

4. pozice je ve světové konkurenci naprosto obdivuhodné číslo. Čím to je, že je u nás GC tak rozšířený? Proč nás neválcuje třeba Británie, Rakousko, apod.? A naopak proč je 3. Nizozemsko (to mě zrovna dost překvapilo)?

Labky... Ach jo, já kdybych je dostal, tak je nechám s úplně neskutečnou radostí propadnout, to je strašne mor. Ale tak je vidět, že lidi to chtějí, neloví je málokdo. A dostávám se na začátek svého příspěvku. Já je nedostanu, naštěstí tímhle paskvilem profil poskvrněný nemám.


  • 0

#6700 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 6:36

Tradičky... Když jedu někam na služebku a vím, že nebudu mít moc času, stahuju si tradičky. Když mám předem čas, koukám, které multiny nejsou složité a které mysterky se dají vyřešit.

Takže tak. V okolí se snažím najít všechno, v dálce většinou jen tradičky.


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama