Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6701 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 8:55

 

Labky... Ach jo, já kdybych je dostal, tak je nechám s úplně neskutečnou radostí propadnout, to je strašne mor. Ale tak je vidět, že lidi to chtějí, neloví je málokdo. A dostávám se na začátek svého příspěvku. Já je nedostanu, naštěstí tímhle paskvilem profil poskvrněný nemám.

 

To bys mohl říct, že stejný paskvil jsou virtuálky a earthkeše, princip lovení je podobný, jen plníš úkol. Labky mají vlastní aplikaci, takže nejsou integrované do ekosystému, ale jinak dobře udělané labky mohou být zajímavé a nejsou špatnou alternativou k městským zaokapovým keším, které mnohdy nejsou o nic lepším bodem, než labka. Jde je to lovit i virtuálně, což nahrává podvodům, ale podívej se třeba na seedcorpa a jeho virtuální nálezy fyzických krabiček, to je úplně stejné. Jediné zásadní, co bych labkám vytkl, je obtížně dostupná zpětná vazba pro tvůrce.


  • 2

#6702 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 9:41


Udržení si čtvrté pozice je vlastně milým překvapením, zvlášť když si uvědomíme kolik má která země obyvatel. Co je pro mě naopak nemilým překvapením, to jsou čísla u suvenýrů na Project-gc.

 

Poslední suvenýr roku 2020 získalo (tzn. 24.-31.prosince minimálně jednu keš našlo) 211,147 hráčů.

Poslední suvenýr roku 2021 získalo (tzn. 24.-31.prosince minimálně jednu keš našlo) 98,624 hráčů.

Puncak Jaya Basecamp suvenýr získalo (tzn 2.srpna-6.září minimálně jednu keš našlo) 351,114 hráčů.

Denali Basecamp suvenýr získalo (tzn 6.prosince-3.ledna minimálně jednu keš našlo) 128,751 hráčů.

S těmi suvenýry je to spíš smutné než vtipné. V únoru jsem si založil zvláštní účet na LABky, v náhodných dnech jsem do října navštívil 96 LABek (ne sérií) a měl jsem sedm, slovy sedm, suvenýrů. Takže se to opravdu blíží tomu, co jsem už několikrát psal "najdi keš, dostaneš obrázek."


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6703 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 11:40

S těmi suvenýry je to spíš smutné než vtipné. V únoru jsem si založil zvláštní účet na LABky, v náhodných dnech jsem do října navštívil 96 LABek (ne sérií) a měl jsem sedm, slovy sedm, suvenýrů. Takže se to opravdu blíží tomu, co jsem už několikrát psal "najdi keš, dostaneš obrázek."

 

Tak to jsi měl asi štěstí.  :)  Ne všichni to tak mají. Já třeba plánuju odlovy právě kvůli suvenýrům. Zvlášť tedy teď v zimě, kdy obecně lovím méně. Suvenýry mě prostě baví a rád je sbírám. Podobně to mám i na Garminu. Nebýt odznáčků, tak se hýbu méně.  B)


  • 1

#6704 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 11:52

Já jsem začal suvenýry třídit v geogetu, Statoru, když  tam přibyla možnost, ale nedodělal jsem to, ještě to nějak dodělám. Zajímají mě některé. Země (mám jich hrozně málo), některá významná data, ale ty nicneříkající nechci ani ukazovat. Na oficiálních stránkách ať klidně jsou. A labky? Kacířská myšlenka, bod by měl být za ukončenou sérii. Ne pět bodů, ani třeba tři za nedodělanou. A ani 51 za procházku po parku v Klatovech. Jo, o spoustu bodů bych tím přišel, ale bylo by to správnější. Prostě série jako virtuální multina. Ale GS si to stejně udělá (udělal) podle sebe.


  • 7

#6705 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 12:23

Nabídka interaktivních lokačních her... Tam jsi napsal krásnou myšlenku. Hlavně se nenadřít a mít z toho něco (v tomhle případě bod, v jiných odškrtnutá položka na mapě atd.) - to je přesně ono, ta dnešní konzumní společnost. Já si popravdě mnohem užiju to, kde musím vykonat něco navíc. Neříkám, že tím zavrhuji klasické keše, to ani omylem, sám je zakládám, ale jen toto by mi nestačilo. Nicméně vím, že jsem v menšině.

Zajímavých míst bez keše je spousta. Ale na spoustu z nich (zaplaťpánbůh!!!) neexistují kvanta reklam, nejsou tam hospody, stánky, často ani značky, prostě jim z nějakého důvodu chybí publicita. Český Krumlov, Sněžka atd. jsou prostě zmedializované, najdete je všude. Jasně, tahle konkrétní místa k tomu mají nějaký důvod navíc, ale... Jsou kvanta nádherných míst, ale ve stále se opakujících milionkrát zopakovaných a kopírovaných průvodcích je nenajdete, protože ty točí pořád totéž dokola.
 
4. pozice je ve světové konkurenci naprosto obdivuhodné číslo. Čím to je, že je u nás GC tak rozšířený? Proč nás neválcuje třeba Británie, Rakousko, apod.? A naopak proč je 3. Nizozemsko (to mě zrovna dost překvapilo)?

Labky... Ach jo, já kdybych je dostal, tak je nechám s úplně neskutečnou radostí propadnout, to je strašne mor. Ale tak je vidět, že lidi to chtějí, neloví je málokdo. A dostávám se na začátek svého příspěvku. Já je nedostanu, naštěstí tímhle paskvilem profil poskvrněný nemám.

 
Že je lákavé mít něčeho hodně jen s minimem práce je myslím i fakt, proč nejvíce táhnou tradičky (případně snadné virtuálky a EC). Tam je to ale dáno i tím, že jiné typy budou ve větší míře lovit místní, kterých není tolik. Já když někam jedu, tak také jdu primárně těch jedostupnějších keších a až následně vyhledávám nějaké další. Prostě takový dovolenkový mód. Čímž nechci říci, že si neužiju odlov nějaké náročnější nebo časově delší keše, když někam jedu. Jen takových případů bývá méně.
U online geolokačních her mi obtížnost "nálezu" (dejme tomu, že tímto vyjadřuji nějaké obecné pojmenování účelu/smyslu/cíle) přijde v základu dosti podobná. Sice je potřeba pořád někam dojít, avšak není zapotřebí nikam lézt nebo pátrat o úkrytu. Celkově se tedy jedná o jednodušší a dostupnější záležitost. Podobné hry však neodsuzuji. Určitě je lepší, když alespoň něco lidi přinutí vyrazit ven a ne jen hledět do obrazovek od rána až do večera.
 
S tou mediální pozorností upřenou na některá míst máš pravdu. Na Sněžce už jsem pár let nebyl, avšak když mi minulý nebo předminulý rok posílal taťka fotky z jeho dovolené, kde ukazoval, kolik lidí se rozhodlo tam vyrazit...snad bych tam ani nešel. Na druhou stranu lze ten zájem o nejznámější místa do určité míry pochopit. Když jsem byl např. v Římě, tak jsem také zamířil třeba ke zprofanovanému Koloseu. Další faktor je také dostupnost. Snáz "prodáš" dobře dostupnou lokalitu, než sice hezkou, ale hůře přístupnou.
 
Třetí místo u Nizozemska je, podle mě, zapříčiněno synergií více faktorů. Země je to dobře dostupná (Německo a Francie za rohem, veliké mezinárodní letiště), terén není náročný (placka kousek nad hladinou moře) a hlavně poměrně velké množství keší na relativně malém prostoru. Takto jsem si tu pozici Nizozemska vysvětlil já.
 
Hele, já ty labky také nemusím. Na profilu mi zůstaly jen ty z Terezína před x lety a měnit to už po té době nebudu. Tehdy jsem si to prostě chtěl vyzkoušet. Nové obcházím výhradně pod druhým profilem, a to jen za účelem odlovu bonusovek. Nicméně, a těď budu trochu za ďáblova advokáta, jim nelze upřít, že aplikace je vcelku příjemná a induitivní (v rámci možností a zvyklostí s GS :D) a jak si poznamenal sám, lidé je mají rádi. Jakožto owner tvořím kromě jiného zábavu pro ostatní, takže ač jsem labkový nelovec, vytvořit je můžu. Vyzkouším si něco nového a klasickou kešku rozhodně pojmu tak, aby nebylo nutné labky lovit, pokud o ně někdo nemá zájem (protože přesně to by potěšilo mě, já o kvanta bodů za "stage" také nestojím). Jo a mé labky, vzniknou-li nakonec, rozhodně nebudou jen o sbírání bodů někde v parku. B)
 
 

A labky? Kacířská myšlenka, bod by měl být za ukončenou sérii. Ne pět bodů, ani třeba tři za nedodělanou. A ani 51 za procházku po parku v Klatovech. Jo, o spoustu bodů bych tím přišel, ale bylo by to správnější. Prostě série jako virtuální multina. Ale GS si to stejně udělá (udělal) podle sebe.

 
Tahle kacířská myšlenka nezní špatně. :ph34r:


  • 0

#6706 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 15:32

To bys mohl říct, že stejný paskvil jsou virtuálky a earthkeše, princip lovení je podobný, jen plníš úkol. Labky mají vlastní aplikaci, takže nejsou integrované do ekosystému, ale jinak dobře udělané labky mohou být zajímavé a nejsou špatnou alternativou k městským zaokapovým keším, které mnohdy nejsou o nic lepším bodem, než labka. Jde je to lovit i virtuálně, což nahrává podvodům, ale podívej se třeba na seedcorpa a jeho virtuální nálezy fyzických krabiček, to je úplně stejné. Jediné zásadní, co bych labkám vytkl, je obtížně dostupná zpětná vazba pro tvůrce.

No a to je přesně ono, sám jsi to napsal. Mají vlastní aplikaci, na normální mapě jako keš to nenajdeš, nezobrazíš to jako listing normálně na webu, project je počítá tak na půl... Proto je to za mě paskvil. To s EC a virtuálkami fakt nemůžeš srovnávat. 

 

A labky? Kacířská myšlenka, bod by měl být za ukončenou sérii. Ne pět bodů, ani třeba tři za nedodělanou. A ani 51 za procházku po parku v Klatovech. Jo, o spoustu bodů bych tím přišel, ale bylo by to správnější. Prostě série jako virtuální multina. Ale GS si to stejně udělá (udělal) podle sebe.

Má slova.

 

 
Že je lákavé mít něčeho hodně jen s minimem práce je myslím i fakt, proč nejvíce táhnou tradičky (případně snadné virtuálky a EC). Tam je to ale dáno i tím, že jiné typy budou ve větší míře lovit místní, kterých není tolik. Já když někam jedu, tak také jdu primárně těch jedostupnějších keších a až následně vyhledávám nějaké další. Prostě takový dovolenkový mód. Čímž nechci říci, že si neužiju odlov nějaké náročnější nebo časově delší keše, když někam jedu. Jen takových případů bývá méně.

To mám přesně opačně  :D  Vyhledávám si keše, které mě zaujaly a chci je odlovit, což rychlý tradičky moc nejsou. Ale on to má každý jinak, někdo jezdí na výlety, někdo na keše. Já to druhé, takže právě cíleně cestuji za nimi. A přitom toho sposutu vidím, poznám, dozvím se atp.

 

 
S tou mediální pozorností upřenou na některá míst máš pravdu. Na Sněžce už jsem pár let nebyl, avšak když mi minulý nebo předminulý rok posílal taťka fotky z jeho dovolené, kde ukazoval, kolik lidí se rozhodlo tam vyrazit...snad bych tam ani nešel. Na druhou stranu lze ten zájem o nejznámější místa do určité míry pochopit. Když jsem byl např. v Římě, tak jsem také zamířil třeba ke zprofanovanému Koloseu. Další faktor je také dostupnost. Snáz "prodáš" dobře dostupnou lokalitu, než sice hezkou, ale hůře přístupnou.
 
Třetí místo u Nizozemska je, podle mě, zapříčiněno synergií více faktorů. Země je to dobře dostupná (Německo a Francie za rohem, veliké mezinárodní letiště), terén není náročný (placka kousek nad hladinou moře) a hlavně poměrně velké množství keší na relativně malém prostoru. Takto jsem si tu pozici Nizozemska vysvětlil já.
 
Hele, já ty labky také nemusím. Na profilu mi zůstaly jen ty z Terezína před x lety a měnit to už po té době nebudu. Tehdy jsem si to prostě chtěl vyzkoušet. Nové obcházím výhradně pod druhým profilem, a to jen za účelem odlovu bonusovek. Nicméně, a těď budu trochu za ďáblova advokáta, jim nelze upřít, že aplikace je vcelku příjemná a induitivní (v rámci možností a zvyklostí s GS :D) a jak si poznamenal sám, lidé je mají rádi. Jakožto owner tvořím kromě jiného zábavu pro ostatní, takže ač jsem labkový nelovec, vytvořit je můžu. Vyzkouším si něco nového a klasickou kešku rozhodně pojmu tak, aby nebylo nutné labky lovit, pokud o ně někdo nemá zájem (protože přesně to by potěšilo mě, já o kvanta bodů za "stage" také nestojím). Jo a mé labky, vzniknou-li nakonec, rozhodně nebudou jen o sbírání bodů někde v parku. B)
 
 

 
Tahle kacířská myšlenka nezní špatně. :ph34r:

Tak pochopitelně, tím, že jsou nejznámější, je o ně největší zájem, protože tím, jak jsou známá, všichni o nich ví. To je logické. Já být v Římě, jasně, že jdu ke Koloseu, jasně, že do Vatikánu (nejen kvůli státu), v Paříži k Eiffelovce atd.

S Nizozemskem - no asi to je tak, jak píšeš, ta statistika samozřejmě nebude vycucaná z prstu (teda snad...). Ale pak se koukni třeba na tu Británii. Ta je násobně větší, hustota keší je tam hodně veliká, koukal jsem nedávno, že úplně malou návštěvností netrpí... Tak mě to udivilo.

No jasně, taky chodím labky na jiný profil (teda nechodím, to sem klidně přiznám, protože to píšu i do logů - buď to hraju doma nebo většinou vůbec), protože jediný, o co mi jde, to je ta mysterka. Ale poslední dobou to většinou ignoruju úplně. A aplikace mě teda příjemná nepřijde ani kapku, i proto jsem vzdal labkování v terénu. Už jen to, že tam nejsou mapový podklady (google slepou mapu nepovažuju za mapu), často se labky ukazují jinde, než skutečně jsou, načítá se hrozně dlouho, neuvěřitelně žere baterku, občas si to usmyslí, že si musím tu serii uprostřed hraní najít znovu... A lidi to rádi maj, bodejť, ujdeš pár stovek metrů, zodpovíš pět většinou triviálních otázek a máš pět bodů, no nekup to. 

Já jakožto owner nebudu tvořit něco, co jako lovec fakt nemám rád, to ne - přitom zábavu pro ostatní dělám taky. (Jako jo, najdou se výjimky, nebýt třeba tradička na Míráku v Praze moje, je klidně možné, že bych ji ještě stále odlovenou neměl.)

Za možnost alternativního odlovu bez labek tě budu mít rád, zatím jsem to viděl asi jen jednou, dvakrát, kdy se to dalo projít jako multi, to jsem byl spokojenej.


  • 0

#6707 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 16:47

Kacířská myšlenka, bod by měl být za ukončenou sérii. Ne pět bodů, ani třeba tři za nedodělanou. A ani 51 za procházku po parku v Klatovech. Jo, o spoustu bodů bych tím přišel, ale bylo by to správnější. Prostě série jako virtuální multina. Ale GS si to stejně udělá (udělal) podle sebe.

Tak by to asi logicky mělo být správně. Ale hlavně by to mělo být integrováno do ekosystému. Podle mě to jsou v současné chvíli v podstatě dvě oddělené hry. Já labky nelovím a nebýt bonusovek, tak o nich ani nevím. Proto ani moc ty bonusovky nechápu. Takhle kombinovat dvě hry do sebe.

Ale jak někdo psal, lidi je mají rádi, takže se od GS ani nějakých velkých změn v této oblasti nedočkáme.


Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 13 leden 2022 - 16:48

  • 0

#6708 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 16:52

S ohledem na ten počet nových "geocachers" a tebou zmíněných Asiatů apod. by mě zajímalo, proč mají potřebu zakládat účty. Dokážu pochopit sociální sítě nebo třeba e-mailové schránky, ale k čemu je profil na GC.com?

Minimálně to bude stejný důvod jako u zdejšího webu, tedy že jeho součástí je i diskusní fórum na kterém lze spamovat.

By bylo celkem zajímavý vědět žebříček, kde je nejvíc PM. Člověk by čekal, že jejich názoru bude GS naslouchat nejvíc. Ale naštěstí se tohle nikdy nedovíme, když to bude obchodní tajemství.


I kdyby snad brali ohled na hráče (což mi přijde že tak není a HQ si vymýšlí samo co chce mít na svém webu a buď se ti to líbí nebo smůla), také by se k nim musela ta zpětná vazba nějak dostat. Jako jeden z mála států nemáme na oficiálním fóru vlastní sekci, no a zdejší či facebookové plakání HQ sledovat určitě nebude.
Existence takové statistiky by pro nás navíc nemusela být vůbec žádným přínosem, ba naopak. Prvenství by podle mého měli Američané, u kterých ta hra vlastně začala a poplatek je pro ně pár drobných. Naopak my bychom se k podle mého, ať už kvůli tomu že s počtem obyvatel nebudeme mít tolik hráčů co velké Německo, nebo kvůli naší známé vlastnosti využívat zadarmo co zadarmo využívat lze, do TOP 5 v tomto žebříčku nedostali.
A pak je taky otázka, jestli právě tento příjem je pro HQ klíčový. Přeci jen má i jiné příjmy, jako třeba komerční série labek, Geotour, nebo promo akce s trackables. Kolik taková sranda stojí jsem nezjišťoval, víme ovšem že zadání prostého neměnného textu do listingu putovního předmětu, tedy tam kde se ukáže jenom těm kteří si jdou ten předmět zalogovat, stojí 400 dolarů. V tu chvíli už je samozřejmě po příjmu minimálně 900 dolarů za kódy a ikonky, ale to je teď vedlejší. Když známe cenu za text v listingu, ke kterému se musí hráč nejprve nějak dostat, kolik asi stojí takový komplet zahrnující vlastní podstránku s reklamou a mapou těch putovních předmětů, logo na hlavní stránce trackables, vlastní suvenýr, vychválení na oficiálním blogu a zaslání odkazů na tento článek všem hráčům kteří mají zaškrtlý příjem emailových novinek? Myslím si, že částka za tento komplet se nebude příliš lišit od částky vybrané na PM z celého Česka za uplynulý rok.
A tím se můžeme vrátit nazpět k důležitosti Česka. Kolik takových akcí si u nás pamatujeme? Geotour byla jedna na letišti, asi rok. Pak pravděpodobně nikdo nezaplatil roční poplatek, takže keše žít zůstaly, ale už neměly ten speciální atribut a byly vymazány ze seznamu Geotours. Není tu tedy ani jedna. Geocoiny tu před lety vypouštěla škodovka, pokud se nepletu tak je cena natolik nemile překvapila že se obešly bez té podstránky a následné vypuštění traveltagů o nějaké dva roky později už udělali zcela bez nějaké propagace ze strany HQ. Od té doby nic. A že by tu byla nějaká komerční série labek, o tom také nevím. I co se týká běžné obliby putovních předmětů, jsme na tom bídně. Z hlediska příjmu jsme tedy téměř nezajímavá země.

Takže se to opravdu blíží tomu, co jsem už několikrát psal "najdi keš, dostaneš obrázek."

A to mě právě vyděsilo. Na vyjmenované suvenýry v předchozím příspěvku totiž skutečně stačilo najít jednu jedinou keš. A zatímco v poslední týden roku 2020 našlo alespoň jednu keš více než 200 tisíc lidí, o rok později to nebyla ani polovina. To je skutečně ohromný propad.
  • 1

#6709 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 19:30

To mám přesně opačně  :D  Vyhledávám si keše, které mě zaujaly a chci je odlovit, což rychlý tradičky moc nejsou. Ale on to má každý jinak, někdo jezdí na výlety, někdo na keše. Já to druhé, takže právě cíleně cestuji za nimi. A přitom toho sposutu vidím, poznám, dozvím se atp.


A proto máš téměř dvakrát víc nálezů než já... :P U mě poslední dobou při cestách do zahraničí nějak převládá přístup „kam chci, tam se podívám a ve zbytku mě veďte, kešky“, nicméně při cestách u nás, především kvůli kolu, se řídím častěji cestou a kešky beru jen jako doplněk (nejedu-li tedy lovit něco cíleně).
 

S Nizozemskem - no asi to je tak, jak píšeš, ta statistika samozřejmě nebude vycucaná z prstu (teda snad...). Ale pak se koukni třeba na tu Británii. Ta je násobně větší, hustota keší je tam hodně veliká, koukal jsem nedávno, že úplně malou návštěvností netrpí... Tak mě to udivilo.


Tak do Británie pořád musí ti Němci a Francouzi doplavat/doletět, ale do Nizozemska ne. :D
 

A aplikace mě teda příjemná nepřijde ani kapku, i proto jsem vzdal labkování v terénu. Už jen to, že tam nejsou mapový podklady (google slepou mapu nepovažuju za mapu), často se labky ukazují jinde, než skutečně jsou, načítá se hrozně dlouho, neuvěřitelně žere baterku, občas si to usmyslí, že si musím tu serii uprostřed hraní najít znovu...

 
Tak já o té aplikaci napsal „v rámci možností a zvyklostí s GS“. Asi jsem od ní prostě očekával velmi málo. :D Slepá mapa od Googlu je k ničemu, o tom žádná. A i ty další tebou vyjmenované problémy potvrzuji. Nicméně jak jsem psal před malou chvílí, asi jsem od ní neočekával fakt téměř nic, takže i to, že je nějak funkčí mě dokázalo příjemně překvapit. :D
 

Za možnost alternativního odlovu bez labek tě budu mít rád, zatím jsem to viděl asi jen jednou, dvakrát, kdy se to dalo projít jako multi, to jsem byl spokojenej.


Bez této možnosti odlovu bych se do toho ani nepouštěl. Detailní provedení ještě vymyšlené nemám, zatím jen nápady (pořád je to mysterka, která může být pojatá různorodě, no ne?).
 

Já labky nelovím a nebýt bonusovek, tak o nich ani nevím. Proto ani moc ty bonusovky nechápu. Takhle kombinovat dvě hry do sebe.

 
Na jednu stranu je dobře, že jakožto oddělená záležitost jsou labky skryté a nepletou se mezi normální keše na mapě. Říkám si však, že s tou bonusovkou je to obdoba wheriga. U něj máš také de facto nezávislou hru, na níž upozorňuje samostatá keška (jen za odehrané wigo nemáš bod).
 

Minimálně to bude stejný důvod jako u zdejšího webu, tedy že jeho součástí je i diskusní fórum na kterém lze spamovat.

 

Ono není nutné mít PM k přispívání na oficiálním fóru GC?

 

 

EDIT: A kdyby se někdo ptal, jakože se neptal, tak jsem se stále nestihl zabalit ani se nějak připravit. Ale hlavně, že tu pořád debatuji na fóru... :P :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 13 leden 2022 - 19:33

  • 2

#6710 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 19:40

Nene, je to opravdu velké fórum přístupné všem. Snad jedinou výjimkou je sekce kde se diskutují nové právě testované funkce aplikace, tam mají přístup pouze pm, na druhou stranu je to poměrně logické neboť testování nových funkcí si mohou v aplikaci zapnout právě pouze ti pm.
  • 0

#6711 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 20:22

Tak to děkuji za poučení. Žil jsem v domnění, že tam mohou psát jen PM. Kde jsem k tomuto přesvědčení přišel, to fakt netuším.


  • 0

#6712 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2022 - 8:54


 
Na jednu stranu je dobře, že jakožto oddělená záležitost jsou labky skryté a nepletou se mezi normální keše na mapě. Říkám si však, že s tou bonusovkou je to obdoba wheriga. U něj máš také de facto nezávislou hru, na níž upozorňuje samostatá keška (jen za odehrané wigo nemáš bod).
 

 

Vlastně máš pravdu. Určitá paralela s wherigem tady je. Jen u wheriga je to jako takové plně implementováno do základní hry. Což u Labek vůbec nevidím.


  • 0

#6713 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2022 - 9:33

??? Wherigo je úplně jiná hra s vlastním serverem a vlastním logováním, Jen je to naroubováno na geocaching, má to listing a finální krabičku. Data se stahují odjinud. I při ztrátě krabičky se to dá odehrát a naopak, nikdo nenutí logovat na jejich stránkách. Někdy to ani nejde. Našel jsem krabičku cestou do zóny, ale do zóny jsem nedošel, protože jsem do ní měl ještě 10 metrů a to už bych spadl do lomu - nějaká chyba v zaměření. Byli lidi, co našli preFTF, protože nekoukali na publikaci na GC, ale sledovali wherigo web, kde to bylo dřív. Prostě je to jiná hra, naroubovaná na geocaching. Podobně i letterbox, existoval zřejmě už před GC. Nebo i eventy, ty už nemají s hledáním krabiček společné vůbec nic. Labky se neukazují na mapě ani nemají listingy na GC stránkách. Asi naštěstí, to už by byla mapa úplně nepřehledná.


  • 1

#6714 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2022 - 10:19

Ale to já nerozporuju, že je wherigo úplně jiná hra naroubovaná na geocaching. Ale takhle si představuju, že by ta implementace měla vypadat. Hraju geocaching, tak chci mít všechno na jednom místě, včetně listingů a hlavně logů.


  • 5

#6715 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2022 - 21:16

Já si myslím, že můžeme být rádi, že geocaching běží na webu. Dnes už by ho asi dělali taky jen jako aplikaci pro telefony. A vím o lidech kteří si myslí, že bez origo aplikace v telefonu se GC nedá hrát. Možnost číst a logovat na webu jim nějak unikla. Takže kdoví, jestli se nakonec geocaching nenaroubuje na labky. No, snad ne.


  • 0

#6716 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 7:55

Osobně si nemyslím, že by se GC přesunul do aplikace. Je velké množství lidí, kteří loví s navigací a celkově mi přijde, že většina lidí pracuje s webovým rozhraním a jen s aplikací by fungovat nechtěli. Podloženo nějakými konkrétními daty však nic z toho nemám.
  • 1

#6717 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 8:18

Ono je i velké množství lidí, kteří loví jen s apkou a na web nepáchnou. Ostatně, u Labek se na názor lidí taky neptali...

 

U API se rozhodně netají s tím, že jej dělají pro mobilní aplikace, a jakékoliv jiné použití je jimi spíše trpěno. (Osobní zkušenost.)


  • 0

#6718 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 8:46

Je velké množství lidí, kteří loví s navigací a celkově mi přijde, že většina lidí pracuje s webovým rozhraním a jen s aplikací by fungovat nechtěli. Podloženo nějakými konkrétními daty však nic z toho nemám.

Započítej si mě do dat.

Ano, jsem jedním z nich. Sice lovím s appkou (c:geo), zaloguji si na místě rychlý offline log s časem odlovu a poznámkami, doma si odešlu koncepty na web, jednotlivě upravuju logy a teprv pak odesílám. Nejen proto, že by mě logování z mobilu silně vadilo (nemám zrovna prstíky teenagera, trefit se na písmenko je problém se spoustou překlepů). Ale i fotky raději trošku upravím, vložím do nich vodotisk s nickem, přidám k logu... Prostě je pro mě webové prostředí přijatelnější než mobilní appkové.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 19 leden 2022 - 8:50

  • 3

#6719 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 9:00

Jsou i jiné geolokační hry, stavěné od počátku pro mobily. Třeba ta (nevímjaksejmenuje), co se logovalo QR kódy. Usnula dřív než jsem si pořídil smartfoun. Nebo teď zjišťuji, že existuje geofun. Že bych zkusil geo funět? Prostě labky do toho tak nějak zapadají a jen je nesystémové, že se počítají i nepočítají do geocachingu. Něco podobného je waymarking, původní staré virtuálky, co se od GC oddělilo ale stále to sdílí nick a přihlašovací údaje. Už to taky hraje málokdo. A přiznám se, že od doby co hledám s Adrakem, loguju většinou na místě z telefonu. Když třeba čekám na autobus, tak to stihnu napsat, případně použiju i hlasové zadávání, když se mi nechce ťukat.


  • 1

#6720 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 9:00

Započítej si mě do dat.

Ano, jsem jedním z nich. Sice lovím s appkou (c:geo), zaloguji si na místě rychlý offline log s časem odlovu a poznámkami, doma si odešlu koncepty na web, jednotlivě upravuju logy a teprv pak odesílám. Nejen proto, že by mě logování z mobilu silně vadilo (nemám zrovna prstíky teenagera, trefit se na písmenko je problém se spoustou překlepů). Ale i fotky raději trošku upravím, vložím do nich vodotisk s nickem, přidám k logu... Prostě je pro mě webové prostředí přijatelnější než mobilní appkové.

 

Já lovím také s c:geo, na místě offline log, ale následné čtení listingů a odesílání logů také dělám na telefonu. K počítači bych totiž musel sednout a vyhradit si na to dostatek času. Takhle, když to mám v telefonu, to můžu postupně vyřešit v kratších časových úsecích, třeba při čekání na vlak nebo tak. 

 

Nicméně, pokud připravuji výlet (ať už s keškami nebo bez) a mám čas, tak přípravu dělám raději od PC. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama