Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6721 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 9:25

 K počítači bych totiž musel sednout 

To je na tom to nejlepší - lehnu si s ntb do pelechu  :P


  • 2

#6722 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 10:36

Nemám svůj noťas a když už k němu musím někdy sednout, mám poct, že mi někdo ukradl displej. Velký monitor je návykový a ten si do postele nevezmu. Ale je to na zvyku. Pravda, i video se dá stříhat a fotky upravovat na mobilu, ale žádný ani amatérský grafik by to nedělal. Takže na telefonu jen krátké textové logy, př. fotky z toho telefonu, ty lepší nebudou, listing přežvejkaný Drakem, protože origo na webu je to na telefonu k nepřečtení. Ale když je třeba, např. novinka, kterou nemám staženou, tak i na telefonu lze na webové stránce přečíst listing a logovat, nakonec i (blbě) navigovat, není nezbytně nutná nějaká aplikace.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 leden 2022 - 10:48

  • 0

#6723 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2022 - 22:39

Jsou i jiné geolokační hry, stavěné od počátku pro mobily. Třeba ta (nevímjaksejmenuje), co se logovalo QR kódy. Usnula dřív než jsem si pořídil smartfoun.

 

Jo, Munzee. To je fakt docela mrtvé, aspoň u nás. Jen tak pro legraci jsem udělal jedno munzee před 8 měsíci. Do dneška nemá jediný nález.


  • 0

#6724 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 9:15

Já si to zkusil nainstalovat a když jsem viděl, že to nedokáže určit polohu, prostě to ignorovalo GPS, odinstaloval jsem to. Od té doby se změnil operační systém, změnil jsem i telefon, ale nějak jsem to ještě nezkusil nainstalovat znovu. Vím o několika kódech poblíž, ale jestli jsou tam nalepené roky, už nebudou čitelné.


  • 0

#6725 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 11:00

Munzee aplikaci jsem měl nainstalovanou dvakrát. Už poprvé to bylo v době, kdy to už někteří nehráli, takže každý druhý kód ve městě bylo marné hledání. Jako typ keše by to bylo zajímavé, ale jako jiná hra mi přišlo že tam chybí nějací revírníci, kteří by ty ztracené kódy odebírali z mapy. Když jsem si to po nějakém roce stáhnul znovu, vypadalo to jako po řádění nějakého automatického skriptu. Na mapě zůstala zhruba čtvrtina ikonek, ale stále mi to nabízelo k odlovu kód na vývěsce už dávno neexistující hospody, naopak náhodně objevený kód na té mapě prostě nebyl. Takže nápad super, ale následnou (ne)péči to zazdili.
  • 0

#6726 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 12:53

Toto má munzee vymyšlené naopak dobře - když kód nenajdeš, nebo je vybledlý, tak ho rovnou v aplikaci nahlásíš. Když ho nahlásí dva různí lidé, je automaticky po měsíci archivován. Kódy, které jsi nahlásil, vidíš označené vykřičníkem a můžeš si je odfiltrovat. Funguje to samozřejmě jen když je v oblasti dost aktivních hráčů, jinak prostě kódy zůstávají na mapě, dokud se neobjeví nějaký aktivní hráč a nenahlásí je.

 

Navíc jsou automaticky archivovány kódy dva roky neaktivních hráčů - to je asi to, co se stalo v tvojí oblasti.

 

Kdyby toto měl dělat někdo ručně, tak by se z toho zbláznil, kódů je jen u nás desítky tisíc.


  • 0

#6727 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 15:59

Toto má munzee vymyšlené naopak dobře - když kód nenajdeš, nebo je vybledlý, tak ho rovnou v aplikaci nahlásíš.

Ale musíš mít určitý minimální počet nálezů, jinak tu volbu nemáš. To načítání je takové dost zvláštní, protože mi to nechtělo načíst celkem rozumně vypadající QR kód. Jinak celá ta hra mi přijde jako bezduché honění bodů bez přidané hodnoty. Nechápu, že se na to nepřeorientují finálkáří, přijde mi to pro ně jako stvořené.


  • 0

#6728 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2022 - 16:51

Ale musíš mít určitý minimální počet nálezů, jinak tu volbu nemáš. To načítání je takové dost zvláštní, protože mi to nechtělo načíst celkem rozumně vypadající QR kód. Jinak celá ta hra mi přijde jako bezduché honění bodů bez přidané hodnoty. Nechápu, že se na to nepřeorientují finálkáří, přijde mi to pro ně jako stvořené.

No asi 15, to je nic. Je to tak nejspíš jako ochrana proti anonymním škodícím účtům. U načítání většinou pomůže přizoomovat, popř. i přisvítit, ale častěji se mi stane, že se mi povede sejmout kód, u kterého bych to už vůbec nečekal, než naopak.

 

O smyslu hry by se dalo debatovat celé hodiny. Pro mě je fajn právě to, že není vyžadovaná žádná příprava ani před (luštění), ani po (logování). Prostě stačí zapnout appku a vyrazit. A je jedno, jestli na celý den, na hodinu, nebo během čekání na autobus. Ideální i do míst, kde má člověk kešky vylovené. A pokud tam nic není, není nic snazšího, než založit vlastní. Pro honibody to moc nebude, ta hra definitivně přešla do módu pay to win, takže kdo to chce hrát na body, musí do toho rvát velké peníze a ty největší velryby z Ameriky stejně nepřeplatí.


  • 0

#6729 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 0:12

Tak jsem včera zkoušel otevřít AL builder, ale že bych z něj byl nějak nadšený, to se říci tedy nedá. Ne, labky prostě asi nebudou nikdy můj šálek čaje jako kačera, ani jako ownera. Nicméně projekt s nimi dokončím, neboť mě alespoň, podle všeho, dokopou dotáhnout i jeden starší záměr. Ve výsledku tedy podle dosavadního vývoje nevznikne jen jedna "bonusovka" (uvozovky jsou záměrné, protože to bude multi-mysterka s vlastním nosným tématem řešitelná zcela nezávisle na AL - zdravím Míru a i sám sebe :D), ale zřejmě rovnou čtyři různé keše na částečně různá témata (pakliže tedy při příští obchůzce nenajdu náhodou ještě jeden flek...osobně snad i doufám, že se mi dle mapy vyhlédnuté místo nebude líbit :P). Už mám i zaměřená místa, avšak teď přijde ta náročnější část, tedy listingy, jenž jsou u mě vždy na dlouho. A to mi ještě chybí zalogovat celý předminulý víkend ve Španělsku...


  • 0

#6730 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 21:21

Listing LAB Tě omezí sám velmi rychle. Dostaneš tam Tvůj předchozí post plus sedm znaků...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6731 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 16:07

Popisky pro AL mě tolik netrápí, to je poměrně jednoduchá záležitost. Když jsem zmiňoval čas strávený nad listingy, tak samozřejmě myslím listingy klasických keší. Jedna věc je text, druhá pak obrázky a třetí formátování. Obecně mi první a poslední zabere zhruba stejně času, a to už mám poměrně dobře zaběhnutou a vyzkoušenou šablonu. U obrázků je to případ od případu. Někdy musím upravovat více, někdy méně.
  • 0

#6732 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2022 - 18:33

Popisky pro AL mě tolik netrápí, to je poměrně jednoduchá záležitost. Když jsem zmiňoval čas strávený nad listingy, tak samozřejmě myslím listingy klasických keší. Jedna věc je text, druhá pak obrázky a třetí formátování. Obecně mi první a poslední zabere zhruba stejně času, a to už mám poměrně dobře zaběhnutou a vyzkoušenou šablonu. U obrázků je to případ od případu. Někdy musím upravovat více, někdy méně.

A nejsi moc perfekcionalista? :)


  • 0

#6733 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2022 - 0:23

Trošku... :D Nejhorší je, že ač nad laděním strávím jakkoli dlouhou dobu, stejně po čase objevím něco, co mi někde nesedí a předtím si toho nevšiml.
O tom, kolik tuhle práci asi tak může ocenit lidí (čtenářů), raději moc nepřemýšlím. :P
  • 2

#6734 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2022 - 9:49

Jo, tak přesně to si říkám také. I když to přečtu několikrát, stejně mi často v listinzích něco ujde.

 

U LABek jsem se snažil taky udělat popis co nejlepší. Jen mi vadilo to, že byly takové limity. Měl jsem velký problém se do nich vejít.


  • 2

#6735 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2022 - 20:11

Ahoj, chtěl jsem se vypravit pro nejzápadnější polskou keš pro suvenýr geo trophy, ale loni byla archivovaná. Je tam jiná keš, ještě o notný kus západněji než ta původní. Nevíte, jaká je pravděpodobnost, když tam pro ni pojedu, že se někdo do geo trophy dostane?


  • 0

#6736 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2022 - 6:25

Napiš to do vlákna http://www.geocachin...-54#entry598258
  • 0

#6737 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2022 - 19:20

Poradil by mi někdo jednoduché large keše poblíž Ostravy? Věděl jsem o dvou, jedna "pařezovka" v Bělském lese a jedna profláknutá "letecká" mysterka, pro radost jsem luštil, ale natrefil jsem na ni náhodou, s úvodními souřadnicemi na Malchoru. Do té v Bělském lese jsem občas dal nějaké věci, občas jsem i vyměnil. Jde o věci jako bižuterie, skleničky, hrníčky, peněženky (prázdné!), plyšáky..., co občas velice levně koupím, abych je dal do nějaké kešky. Asi před týdnem jsem navštívil místo pařezovky GC7GAEQ, ale holt už tam pařez není a s obnovou to vypadá všelijak.


  • -1

#6738 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 19:02

honzak123456: Vidím, že nikdo nereagoval a já, co do osobních zkušeností, také moc nápomocný nebudu. Můžu tě asi jedině odkázat na nástroj Project-GC, kde si lze vybrat oblast a v ní si nechat zobrazit na mapě keše, které odpovídají zvolenému filtru či filtrům. Mně vyšlo, že v Moravskoslezském kraji je celkem 68 keší s velikostí large (a ani jednu z nich nemám odlovenou).

 

 

Já zase řeším jiný "trabl", takový ownerský. Člověk si po čase zajede do vedlejšího města na event, cestou z něj to vezme trochu oklikou se zastávkou a hned si rozvrhne a zaměří možnou další keš. A to jsem ji v tom místě vůbec nic neplánoval! Kdy to má člověk všechno stíhat? Nechápu, jak to může Míra všechno zvládat.  :lol: 


  • 1

#6739 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 19:43

Tak já si filtruju kešky podle velikosti přímo na gc.com.
Ale jsem PM.
  • 0

#6740 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 21:34

Což o to, PM jsem nepřetržitě asi osm let, ale v posledním týdnu dělají v Seattlu na GC.com zase psí kusy, tak proto jsem odkazoval na P-GC. Celkově mi P-GC v mnohem vyhovuje při vyhledávání více, už kvůli možnosti zahrnutí archvních keší (protože často hledám spíše něco v minulosti).


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka