Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6801 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 22:11

Ten samý den?

Třeba na dovolené, kdy těch 300 keší nalovíš za několik dní? To prologuješ dovolenou včetně nocí? :-) A nebo noc po návratu z víkendových akcí... My klasicky dorážíme domů po půlnoci, žádné chvilky si už vybavovat nejsme schopní, jen padnem do postele - a ráno v šest jdem do práce. Nejsem schopná logovat ještě ani v pondělí večer (ani úplně vybalovat, tak max vystěhuju auto a potraviny), natož po příjezdu. :-D

Řikal jsem si, jestli má smysl na tenhle příspěvek reagovat, ale asi má.  Dovolená, 300 keší za několik dní ? Co z takové dovolené může člověk vůbec něco mít. 300 keší mi naposledy trvalo celý rok. Život není jen geokešing, jsou tady různé povinnosti, ale i další zájmy, další zábavy. Když jedu někam dál, přemýšlím, co dalšího negeokešingového tam můžu vidět nebo zažít, co bych neměl vynechat.Vůbec mě netrápí, že v dané lokalitě vynechám nějaké díkyzabodovky. Nelze se ani vykašlat na známé a na příbuzné, i těm je třeba se věnovat, až bude potřeba, budu rád, že je mám.

 

Geokešing je dobrá platforma na nalézání míst, kam má smysl vyrazit, kam ho turistické příručky a servery nezavedou, umí i ukázat fantazii ownerů, některé vymazlené keše dokáží opravdu pobavit nebo přivodit úžas na tváři, na co všechno dobrý owner dokáže přijít a čemu dokáže věnovat čas a vlastní prostředky, aby pobavil lidi, které vůbec nezná. Ale abych celé dny věnoval nějakým bezduchým powertrailům se stokrát zkopírovaným listingem ? K čemu, proč ? Kvůli spoustě bodů, za které si stejně nic nekoupím ?

 

Další věc jsou logy. Když narazím na keš, která mne něčím zaujala, klidně se rozepíšu, je to takový deníček, když se náhodou k nějakému takovému logu vrátím, připomene mi nějaký příjemný zážitek. Jako kačer, ale především jako owner jenom kroutím hlavou nad logy se spoustou zbytečné nicneříkající výplně sloužící jen k zisku drahokamu na project-gc.

 

Závěrem mne napadá přirovnání geokešingu k ohni: je to dobrý sluha, ale zlý pán a podlehnout zlému pánu mi nepřijde k ničemu dobré...


  • 4

#6802 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 23:02

Řikal jsem si, jestli má smysl na tenhle příspěvek reagovat, ale asi má.  Dovolená, 300 keší za několik dní ? Co z takové dovolené může člověk vůbec něco mít. 300 keší mi naposledy trvalo celý rok. Život není jen geokešing, jsou tady různé povinnosti, ale i další zájmy, další zábavy. Když jedu někam dál, přemýšlím, co dalšího negeokešingového tam můžu vidět nebo zažít, co bych neměl vynechat.Vůbec mě netrápí, že v dané lokalitě vynechám nějaké díkyzabodovky. Nelze se ani vykašlat na známé a na příbuzné, i těm je třeba se věnovat, až bude potřeba, budu rád, že je mám.

 

Geokešing je dobrá platforma na nalézání míst, kam má smysl vyrazit, kam ho turistické příručky a servery nezavedou, umí i ukázat fantazii ownerů, některé vymazlené keše dokáží opravdu pobavit nebo přivodit úžas na tváři, na co všechno dobrý owner dokáže přijít a čemu dokáže věnovat čas a vlastní prostředky, aby pobavil lidi, které vůbec nezná. Ale abych celé dny věnoval nějakým bezduchým powertrailům se stokrát zkopírovaným listingem ? K čemu, proč ? Kvůli spoustě bodů, za které si stejně nic nekoupím ?

 

Další věc jsou logy. Když narazím na keš, která mne něčím zaujala, klidně se rozepíšu, je to takový deníček, když se náhodou k nějakému takovému logu vrátím, připomene mi nějaký příjemný zážitek. Jako kačer, ale především jako owner jenom kroutím hlavou nad logy se spoustou zbytečné nicneříkající výplně sloužící jen k zisku drahokamu na project-gc.

 

Závěrem mne napadá přirovnání geokešingu k ohni: je to dobrý sluha, ale zlý pán a podlehnout zlému pánu mi nepřijde k ničemu dobré...

Oh, děkujiu za výchovnou lekci. :-)

 

Napíšu to jinak:

Těch 300 keší jsem tam plácla proto, že se předtím psalo o počtu keší k logování, akorát mně se spletlo 250 a 300. Ale jo, asi se mi to spletlo proto, že letos se mi těch 300 o dovolené zadařilo. Většina na lodi, s partou, se kterou byla celou dobu sranda, čas na večerní blbnutí, při "trailu" koupačky, žádnej stres a dostihy. Zbytek pak pěšky nebo na kole krásnou krajinou s lesy bez kůrovce a jezery s vodou na písku čistou, že kam se hrabe moře v Chorvatsku.

Ne, díkzabodovky kolem silnice jsme skutečně nesbírali.

 

Je mi 55. Matka je po smrti, otec ženatý s o hodně mladší paní, krásně jim to klape a není mě tam krom občasného popovídání si potřeba. Bratr je 150 km daleko a stačí mu, když tam přijedu jednou za rok až dva. Vcelku poctivě pracuju, zaopatřila jsem se na důchod, bydlím ve svým (po rozvodu už zase), děcka už jsou velký, a na vlastních nohou ve vlastních bytech, vnoučata zatím nemám a přítel má stejného koníčka jako já (resp. měla bych to napsat opačně - mám stejného koníčka jako můj přítel, který ho dělá daleko dýl). Takže myslím, že za odměnu za odmakanej život mám v tom zbytku vyměřenýho času nárok užívat si pocit svobody a dovolenou tak, jak mi činí radost.Třeba i keškováním na plný prdy. Na rozdíl od lezení v houfu po barabiznách typu hrady a zámky s bačkorama na pazourech nebo trmácení se po městské dlažbě mezi tisícama lidí mi lezení po stromech a do děr v zemi a plavání v kdejakým cajdáku kvůli pitomé petce dělá radost neskutečnou. A to je snad to hlavní.

 

A nakonec - téma bylo opožděné logování, nikoli jak správně provozovat geokešing a jak správně trávit dovolenou a celkově zodpovědně žít. Takže to zkus brát jen jako příspěvek k úvaze, že naprostá většina kačerů (aspoň těch, co znám) rozhodně neloguje ten den nebo hned druhý den. Naopak vím o lidech, co mají logovací skluz skutečně rok i víc.

Prostě proto, že radši loví než logují. A právě proto, že život není jen geokešing, pak na to logování těžko hledají čas.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 červen 2022 - 23:12

  • 3

#6803 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 23:30

Řikal jsem si, jestli má smysl na tenhle příspěvek reagovat, ale asi má.  Dovolená, 300 keší za několik dní ? Co z takové dovolené může člověk vůbec něco mít. 300 keší mi naposledy trvalo celý rok. Život není jen geokešing, jsou tady různé povinnosti, ale i další zájmy, další zábavy. Když jedu někam dál, přemýšlím, co dalšího negeokešingového tam můžu vidět nebo zažít, co bych neměl vynechat.Vůbec mě netrápí, že v dané lokalitě vynechám nějaké díkyzabodovky. Nelze se ani vykašlat na známé a na příbuzné, i těm je třeba se věnovat, až bude potřeba, budu rád, že je mám.

 

Geokešing je dobrá platforma na nalézání míst, kam má smysl vyrazit, kam ho turistické příručky a servery nezavedou, umí i ukázat fantazii ownerů, některé vymazlené keše dokáží opravdu pobavit nebo přivodit úžas na tváři, na co všechno dobrý owner dokáže přijít a čemu dokáže věnovat čas a vlastní prostředky, aby pobavil lidi, které vůbec nezná. Ale abych celé dny věnoval nějakým bezduchým powertrailům se stokrát zkopírovaným listingem ? K čemu, proč ? Kvůli spoustě bodů, za které si stejně nic nekoupím ?

 

Další věc jsou logy. Když narazím na keš, která mne něčím zaujala, klidně se rozepíšu, je to takový deníček, když se náhodou k nějakému takovému logu vrátím, připomene mi nějaký příjemný zážitek. Jako kačer, ale především jako owner jenom kroutím hlavou nad logy se spoustou zbytečné nicneříkající výplně sloužící jen k zisku drahokamu na project-gc.

 

Závěrem mne napadá přirovnání geokešingu k ohni: je to dobrý sluha, ale zlý pán a podlehnout zlému pánu mi nepřijde k ničemu dobré...

Název tohoto vlákna mi přijde děsnej a nikdy mě nenapadlo, že tady budu kdy reagovat.

Jo, myslím, že během dovči je možné odlovit třeba 300+ keší a ještě si ji v poho užít.

O tom ale psát nechci. Jelikož jsi tady na fóru celkem známej, všiml jsem si tě před pár lety při logování kdesi v jižních Čechách, tuším. Páč jsem logoval medle po tobě, zaujalo mě, že jsi docela dobrej honibod, kterej se nenamáhá zapsat datum anebo cokoli jinýho do logbooku. Tím chci jen sdělit světu, že nebudeš asi ten, kterej má ostatním, třeba RU nevímkolik co kecat do soukromí, ale sám si strčit prst do ......  ;)


  • 2

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#6804 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 7:17

Oh, děkujiu za výchovnou lekci. :-)

 

Neměla to být výchovná lekce, jen jsem se pozastavil nad tím počtem. On to má každý jinak, za sebe si plánuju například Dlouhé stráně, ne že bych tam nechtěl vůbec nic odlovit, ale zajímá mne to hlavně jako úžasné technické dílo relativně citlivě zasazené do přírody nebo třeba Muzeum Tatra s renovovanou Slovenskou strelou, fascinuje mne na ní unikátní přepínání pohonu motor - elektromotor podle rychlosti. Zrovna tak bych nerad vynechal areál v Dolních Vítkovicích, prostě mne zajímají záležitosti týkající se mimořádných technických počinů. Hrady a zámky mne taky moc nezajímají. Taky už asi 50 let fotografuju a bohužel geokešingový spěch tomu moc nepřeje, proto už odsouvám keše trochu na vedlejší kolej. Taky jsem jezdíval v partě, ale kvůli výše uvedeným ostatním zájmům si už radši svůj čas plánuju po svém, věnovat ho jen a jen kešování mi nepřijde rozumné.

 

Příbuzné mám v podobném věku jako jsem já a už si potřebujeme s něčím vzájemně pomáhat. Nemám je v místě, tak nějaký čas zabere i cesta za nimi a zpět, není to zkrátka jen o tom den co den zamknout zvenku byt a vypadnout někam na keše.

-----------------------------------------

A pro dachmh: Pokud už je nad mým logem v keši stejné datum napsané někým jiným, nevidím důvod je tam psát znovu, zvlášť když jsou na dohled mudlové, pak tam opravdu obvykle jen prsknu razítko. A když mne keš zaujme, radši se k ní rozepíšu na počítači, aby měl owner pocit, že se nenamáhal zbytečně. Když někam jedu na víc dnů, beru obvykle notes s sebou, wifina je dnes prakticky všude, tak si k němu večer vezmu pivo a při dobré paměti zaloguju denní úlovek, ono to zas tolik keší nebývá, honibod opravdu nejsem.


  • 1

#6805 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 8:36

Řikal jsem si, jestli má smysl na tenhle příspěvek reagovat, ale asi má.  Dovolená, 300 keší za několik dní ? Co z takové dovolené může člověk vůbec něco mít. 300 keší mi naposledy trvalo celý rok. Život není jen geokešing, jsou tady různé povinnosti, ale i další zájmy, další zábavy. Když jedu někam dál, přemýšlím, co dalšího negeokešingového tam můžu vidět nebo zažít, co bych neměl vynechat.Vůbec mě netrápí, že v dané lokalitě vynechám nějaké díkyzabodovky. Nelze se ani vykašlat na známé a na příbuzné, i těm je třeba se věnovat, až bude potřeba, budu rád, že je mám.

 

Geokešing je dobrá platforma na nalézání míst, kam má smysl vyrazit, kam ho turistické příručky a servery nezavedou, umí i ukázat fantazii ownerů, některé vymazlené keše dokáží opravdu pobavit nebo přivodit úžas na tváři, na co všechno dobrý owner dokáže přijít a čemu dokáže věnovat čas a vlastní prostředky, aby pobavil lidi, které vůbec nezná. Ale abych celé dny věnoval nějakým bezduchým powertrailům se stokrát zkopírovaným listingem ? K čemu, proč ? Kvůli spoustě bodů, za které si stejně nic nekoupím ?

 

Další věc jsou logy. Když narazím na keš, která mne něčím zaujala, klidně se rozepíšu, je to takový deníček, když se náhodou k nějakému takovému logu vrátím, připomene mi nějaký příjemný zážitek. Jako kačer, ale především jako owner jenom kroutím hlavou nad logy se spoustou zbytečné nicneříkající výplně sloužící jen k zisku drahokamu na project-gc.

 

Závěrem mne napadá přirovnání geokešingu k ohni: je to dobrý sluha, ale zlý pán a podlehnout zlému pánu mi nepřijde k ničemu dobré...

A není to náhodou každého věc, jak si dovolenou užije? Někoho prostě lovit keše ve velkém baví a odlovit 300 keší může být pro něj ideální náplň dovolené. Není nikde psáno, že na dovolené má člověk dělat přednostně jiné věci, ani není nikde psáno, že se mají lovit keše jen na hezkých místech. Každý ať si v rámci pravidel hraje tuto hru tak, jak mu to vyhovuje.

A ohledně logů, pokud vím, tak neexistuje žádné pravidlo, co má a co nemá být v logu, snad jen kromě vulgarit, urážek apod., které samozřejmě zakázané jsou. Takže i log s "nicneříkající výplní" je zcela v pořádku a nikdo ho nemusí číst.


  • 3
Lamin%C3%A1tka240.png

#6806 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 9:04

Neměla to být výchovná lekce, jen jsem se pozastavil nad tím počtem. On to má každý jinak, za sebe si plánuju například Dlouhé stráně, ne že bych tam nechtěl vůbec nic odlovit, ale zajímá mne to hlavně jako úžasné technické dílo relativně citlivě zasazené do přírody nebo třeba Muzeum Tatra s renovovanou Slovenskou strelou, fascinuje mne na ní unikátní přepínání pohonu motor - elektromotor podle rychlosti. Zrovna tak bych nerad vynechal areál v Dolních Vítkovicích, prostě mne zajímají záležitosti týkající se mimořádných technických počinů. Hrady a zámky mne taky moc nezajímají. Taky už asi 50 let fotografuju a bohužel geokešingový spěch tomu moc nepřeje, proto už odsouvám keše trochu na vedlejší kolej. Taky jsem jezdíval v partě, ale kvůli výše uvedeným ostatním zájmům si už radši svůj čas plánuju po svém, věnovat ho jen a jen kešování mi nepřijde rozumné.

 

 

Taky jsem dřív hodně fotila, i pro jiné lidi, ale to ještě mělo smysl, protože svět nebyl zaplavený lacinými fotomobily a cenově dostupnými super digitály, kdy už fotí kdekdo. A je fakt, že na geocaching mobil s trochu nadprůměrným čipem a případně raw stačí.

 

Jinak znovu, těch 300 za dovolenou není norma, nikde jsem nic takového netvrdila, klidně (a docela často) odlovíme taky jen pár za den, když jsou náročnější. Některé máme rozdělané dlouhodobě, měsíce, přítel i roky - jak to chceš pak měřit na počet? Ale takové keše se nedělají při dovolené někde xset km daleko.

 

Všechno je přece proměnlivé, i geocaching i trávení vlného času. :-)


  • 1

#6807 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 9:25

... pokud vím, tak neexistuje žádné pravidlo, co má a co nemá být v logu, snad jen kromě vulgarit, urážek apod., které samozřejmě zakázané jsou. Takže i log s "nicneříkající výplní" je zcela v pořádku a nikdo ho nemusí číst.

Technická: co má být v logu, v pravidlech popsáno je..

 

 


 


  • 2

#6808 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 9:48

Jo, vše je proměnlivé. I to, jak člověk loví keše...

Byly doby, kdy mi nedělalo problém zalogovat víc jak 1000 keší ročně celkem včas (do 2-3 dnů po odlovu).

Dnes mám problémy logovat do 14 dnů i při počtu kolem 500 keší ročně a to ještě v tom je teď už spousta LABek, které se logovat nemusejí...

 

Bohužel se mi stalo, že nemám zalogovaných několik dovolených a nemám prostě čas to dologovat ze svých poznámek a fotografií keší, abych něco rozumného do logu napsal. A logy typu TFTC nechci psát, protože zároveň ten log dělám i pro sebe, abych věděl za pár let, co jsem v ten den třeba dělal...

 

Počítám s kritikou. Že jsem měl si večer na dovolené sednout a zalogovat atp. Ale ono se těžce loguje, když je člověk na dovolené s rodinou a večer, když děti konečně jdou spát, si ještě jede odlovit pár keší kolem ubytování, abych navštívil pár dalších zajímavých míst v okolí a nejen to, co jsme za ten den stihli na těch 5-8 km procházce...


  • 1

#6809 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 10:41

Řešíte blbosti. Ať si geocachingu věnuje každý času, jak sám chce. Každý máme přece jiné priority a i ty se v čase člověka dost mění.

S logovanim to je štěně. Někdy loguju hned vecer, někdy mi to trvá dýl, což mě většinou trápí, protože listingy si chci přečíst, ale není čas. Howgh..a vy si to dělejte, jak chcete :) (jen Kulíšek by neměl tolik kesovat) :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#6810 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 10:44


Bohužel se mi stalo, že nemám zalogovaných několik dovolených a nemám prostě čas to dologovat ze svých poznámek a fotografií keší, abych něco rozumného do logu napsal. A logy typu TFTC nechci psát, protože zároveň ten log dělám i pro sebe, abych věděl za pár let, co jsem v ten den třeba dělal...

 

Počítám s kritikou. Že jsem měl si večer na dovolené sednout a zalogovat atp. Ale ono se těžce loguje, když je člověk na dovolené s rodinou a večer, když děti konečně jdou spát, si ještě jede odlovit pár keší kolem ubytování, abych navštívil pár dalších zajímavých míst v okolí a nejen to, co jsme za ten den stihli na těch 5-8 km procházce...

 

No a my zas končíme většinou až za tmy, pak už se musí nachystat spaní v autě, něco narychlo ohřát na vařiči k večeři a lehnout, než nás sežerou komáři. A šetřit data i baterie v mobilech a powerbankách, když člověk moc nepřejíždí, aby si nabil za jízdy (jo, vymlátit si baterku v autě už se mi taky povedlo).

Takže promiňte, ale já z dovolené určitě onlajn logovat nebudu. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 červenec 2022 - 10:44

  • 0

#6811 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 13:35

Jsem tu rozdmýchal diskusi, jak vidím. Ohledně počtu nalezených keší během dovolené (ale i jindy) jde napsat snad jen to, že pro někoho je relax vycházka s jednou keší, pro druhého návštěva památky bez odlovu a někdo má zase čas a chuť zvládnout od každého něco, nejlépe co nejvíce od všeho. :) Já během týdne v USA stihl prolézt New York, navštívit Washington, půjčit si kolo a projet nejvzdálenější konec Long Islandu nebo si udělat malý trek a vylézt na rozhlednu kus ve vnitrozemí. Do toho pár muzeí, čas ve vlacích a ve výsledku je člověk rád, když se stihne vůbec vyspat v posteli. A téměř všude jsou nějaké keše, přičemž když mám čas, tak proč se jimi nenechat trochu vést? Díky jedné jsem objevil malou pláž pod jedním koncem západním koncem Brooklyn Bridge, další mě přivedla k malému letišti, kde se chystal ke startu pěkný luxusní vrtulník, jiná mě donutila vylézt k pomníku majáků z doby války za nezávislost nebo třeba s jedinou webkou ve Washingtonu jsme si zablbli i s taťkou jelikož někdo mi musel udělat snímek a já neměl data (takže pomoc na vzdálenost nějakých 6000 km). Takže jsem se z dovolené vrátil utahaný jak kotě, ale viděl jsem a navštívil spoustu míst. Jen fakt nebyl čas ani enerie během toho týdne logovat, nota behe když každá druhá stará virtuálka potřebuje nejprve sepsat odpovědi. No a po návratu, namísto odpočinku, přišel čas na kolo. Hned v den příletu jsem si zajel z Prahy do Mělníka, další den do Nymburka a pak téměř každý den po práci, přičemž víkendy znamenaly celodenní vyjížďky. No a v těch desítkách a stovkách kilometrů se samozřejmě objeví i nějaké keše, protože mě hledání baví a při kombinaci s kolem při tom krásně vypnu a nic neřeším, respektive řeším jen pohodové záležitosti a užívám si. :) Jo a loguji si i všechna DNF, ne jen FI, neboť na cestách se snažím dodržovat takové vlastní pravidlo, že když nějakou obyčejnou keš během krátké doby nenajdu, tak jdu prostě dál. Třeba ze Španělska jsem měl ze všech logů asi 1/4 nenálezů. A bylo mi to jedno. Keše mě kolikrát přivedou na místa, kam bych jako obyčejný turista zřejmě nikdy nešel. Někdy hezká, někdy ne, avšak pak cestou téměř vždy něco zajímavého objevím. Malby na zdech, mozaiky, okenní výzdoba, nová cesta s výhledem,... Jasně, někdy si na místo uložení keše třeba zanadávám, nicméně důležité je snažit se to jako celek brát pozitivně. Člověk pak může skutečně říct, že poznal alespoň z části danou zemi/místo, protože pendlování mezi hotelovým pokojem, bazénem a pláží je sice pro někoho dovolená, ale vlastně dotyčný nic nezažije a to by mě nebavilo. Strávím klidně celý den na nohou, jídlo pořeším něčím rychlým z obchodu atp., ale víc si to užiju, když jsem v pohybu. No a během toho ty odlovené keše prostě naskakují, protože mě baví je hledat, což je dáno i tím, že cestuji téměř výhradně sám a o tom, kam a kudy půjdu rozhoduji jen já, a to i podle aktuální nálady apod. Nabrat tedy skluz v logování není nic složitého, když místo sezení u počítače radši jdu ven a holt přidám další keše na seznam k zalogování, protože teď je hezky, tak si to chci užít venku a nebudu čekat až dologuji zbytek. Jen je toho pak opravdu hodně a člověk ani nechápe, jak mohl tolik keší stihnout obejít. :D A to už mám na víkend a příští týden naplánováno několik celodenních cest na kole, což bude znamenat další nalezené keše, čímž už vlastně reaguji přímo i na erebiho. Ne, lovit méně nebudu, to už tu jednou bylo a jak dlouho mi pak trvalo tě vůbec dohnat... :D

P. S. Ten příspěvek je nějaký delší než jsem původně zamýšlel, ale měl jsem holt volnou chvíli.
  • 3

#6812 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 13:49

O tom píšu v původním příspěvku - geokešing jako turistický průvodce, to je i podle mne v pořádku. Jen by se to nemělo zvrtnout v geokešing, protože geokešing...


  • 0

#6813 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 14:53

Geocaching je zábava a každej si to dělá zábavné podle sebe. Upřímě, je jedno jestli loguju ten samý den, nebo po 14 dnech po návratu z dovolené. Logování po mnoha měsících už mne ale jako ownera dotčené keše netěší. 

Opět bez nějakých postranních úmyslů, 300 keší za dovču je pro mě sci-fi. Roky bojuju s tím, abych dosáhl na číslo +-365, tedy jednu kešku za den. Můj osobák za jeden den je okolo 35 kešek. To si pamatuji jako dneska. Kousek za Náchodem vzniknul první český PWT.  První keška byla ve sloupku značky konec Náchoda, úzká silnice, ale slušná viditelnost, ovšem provoz jako hrom. A jedeme dál, co 170 metrů keška bez ohledu na místo a možnost zastavení auta. Polepená svodidla, stromy, značky i samotné krabičky FI nálepkama. Rozdupanej záhon růží, keš v pekelně nepřehledné zatáčce ....... a najednou mě to nějak přestalo bavit, otočil jsem auto a jel domů do Prahy. Jediným světlým místem byla nějaká pevnost z války a snad tři kešky okolo. Stejně jsem ten "rekord" nikdy nepřekonal.


  • 5

#6814 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 15:21

Geocaching je jako sex - každý v něm má rád něco jiného a nikdo by nikomu neměl přikazovat, co by to mělo být. 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 01 červenec 2022 - 15:22

  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6815 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 17:19

Dnes poněkud odbočím. Jsem čerstvě po oční operaci (implantace čoček) a tak zatím nechci chodit někam do terénu.

Ale potěšilo mě něco úplně jiného:

Už jsem asi 2x neúspěšně strávil pár hodin času pokusy připojit tiskárnu CANON Pixma IP 1800 k novějšímu PC. Je to strašně starý typ a ovladač (byť má chodit i na IP 1800) už je jen na novější tiskárny. Nabízí ho řada webů údajně i na W 10, ale bylo to marné.
Dnes jsem to zase zkusil a omylem jsem stáhl ovladač na CANON Pixma IP 1600.
A ono to funguje!!!

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6816 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 17:45

 

Dnes poněkud odbočím. Jsem čerstvě po oční operaci (implantace čoček) a tak zatím nechci chodit někam do terénu.

Ale potěšilo mě něco úplně jiného:

Už jsem asi 2x neúspěšně strávil pár hodin času pokusy připojit tiskárnu CANON Pixma IP 1800 k novějšímu PC. Je to strašně starý typ a ovladač (byť má chodit i na IP 1800) už je jen na novější tiskárny. Nabízí ho řada webů údajně i na W 10, ale bylo to marné.
Dnes jsem to zase zkusil a omylem jsem stáhl ovladač na CANON Pixma IP 1600.
A ono to funguje!!!

 

:) 


  • 0

#6817 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 17:50

Jj, o aspoň 365 keší ročně se taky snažím, někdy musím dost dohánět :), jak nelovím ani labky ani série... Kulíšku, tvoje aktivity, mládí a elán ti můžu jen závidět ;)


  • 0

#6818 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2022 - 22:33

Kdo ví, co bude časem... Měl jsem roky, kdy jsem ani těch zde zmiňovaných 365 neměl (třeba v roce 2019 jsem měl přesně 365). Jenže pak přišel první lockdown a já od té doby začal nějak nabírat tempo v hledání a hlavně oprášil kolo. :) Kdyby mě GC zase nezačalo tolik bavit, třeba by ještě dnes měl erebi stále víc nálezů než já (ale to už se nestane, neboj :D ).
  • 0

#6819 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2022 - 6:57

Jediným světlým místem byla nějaká pevnost z války...


Tím je myšlena tvrz Dobrošov?
  • 0

#6820 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2022 - 9:13

Kouknul jsem se do mapy a ano.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama