Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6841 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2023 - 23:20

Zdravím kolegy. Nenašla jsem staré vlákno o medvědím česneku, který by právě měl být v ideální fázi, proto se zeptám, jestli někdo neví o lokalitě v okolí České Lípy a poradil by třeba přes profil?

Pobavila jsem se přečtením pár příspěvků starých cca deset let, je možné, že čas tak letí? Přijde mi to jako včera, kdy jsem byla nováček a s gc začínala.
  • 0

#6842 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 8:20

Vlákno je tady.


  • 2

#6843 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2023 - 15:29

Minulý týden jsem po 13 letech hledání zaznamenal své první FTF. Dnes jsem si vygeneroval aktuální statistiky:

 

FTF #10 bude dosaženo za 42 030 dnů, 5 283 dnů hledání (8.5.2138)


  • 5

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6844 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2023 - 4:09

Já po 10 letech hledání budu dosahnu stejné mety už v roce 2056
  • 0

#6845 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2023 - 17:36

Jeden takový dotaz na déle zde působící kačery, prostě proto že jsem posledních pár let zaspal a jsem zvědavý.

 

Před několika lety jsem s geocachingem přestal, protože na to prostě už nezbýval moc čas a přišly jiné záliby. Ale tak před dvěma lety jsem s tím zase pomalu začal, příležitostně, poslední rok mnohem víc, ostatně s parťákem kterého to taky baví se hledá lépe. Jednou za čas navštívím zdejší fórum, a jsem vždycky hodně překvapený, jak skoro mrtvé to tu oproti době před několika lety je. Pamatuju si, že tu bývalo vždycky dost živo, každý den se řešilo x věcí, a i když to byla občas solidní trolírna, bylo to vlastně docela fajn. Teď mi připadá, že tady chodí už jen několik málo lidí a je tu téměř mrtvo. Co se to za těch několik let stalo? Přestal být geocaching v česku zajímavý, komunita se přesunula jinam, a nebo si to prostě jen špatně pamatuju? Nepřipadá mi totiž, že by mezitím keší nebo dokonce eventů ubylo.


  • 4

#6846 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2023 - 20:01

Bohužel se toho hodně přesunulo na KsichtoKnihu. Je tam několik překrývajících se českých fór. Bohužel se tam kromě bleskových aktualit řeší spousta věcí neustále dokola, staré příspěvky se dohledají pouze lupou a to je šíleně nepřehledné. Ale lidem to asi vyhovuje.


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6847 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2023 - 20:22

Jo, taky vnímám poslední léta tento pokles. Z nějakého důvodu se snížila potřeba kačerů o své zálibě diskutovat. Někteří lidi určitě preferují sociální sítě. Některým stačí eventy. Čert ví.

 

A není to jen u nás. Před nějakou dobou zanikl na Slovensku web geocaching.sk. Vznikl náhradní https://www.geocaching-sk.sk , ale když se teď dívám, návštěvnost je tam malá. Vlastně limitující k nule. Oproti SK je to tady vlastně docela živé. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6848 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2023 - 20:39

I já patřím k těm, co sice gc dál hrají, ale sem nakouknou už jen zřídka. Důvodů je hned několik, jednak ubyl čas, přibylo koníčků a známých a hlavně už se tu neschází původní sestava se smyslem pro recesi.
Tebe si vybavuji podle nicku, přestože jsme se myslím na žádném eventu nikdy nepotkali. Sama jsem v posledních letech ani žádný event nepořádala - dopředu nevím, kdy budu na domovských souřadnicích, během delšího volná nebo svátků jsem obvykle u sousedů nebo na severu....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 16 duben 2023 - 20:40

  • 0

#6849 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2023 - 9:24

Safra kdyby zvedavkanoční poradala event ve 2:00, tak ze zas rad zastavim (u EU to zatim vypada, ze se nerozhoupala a tak duvod k tem dvem eventum za rok stale je prilezitost), na ty dva eventy v Pisku stale vzpominam. Jinak na eventy moc nechodim, forum pozoruji, ale moc neprispivam, ale po keskach stale beham a tam zatim moc zmen nepozoruji.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6850 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 12:13

Já lovím pořád, ale těch aktivit a povinnosti mam spoustu, takze jednak nestíhám diskusi a druhak nejsem v obraze, biltemy, labky a eventy jsou dost mimo mne, takže ani nemám o čem diskutovat :)
  • 0

#6851 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 12:17

Takže zatímco moje geokamarádka v důchodu luští a loví kde co, já se dostanu na kese tak 1 půlden za týden...
  • 0

#6852 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 17:28

Já osobně jsem zdejší fórum aktivně sledoval v době svých začátků a znám odtud právě třeba Zvědavku nebo Zvěřince, ale i pár dalších si dobře vybavuji. Nicméně jak už zde zaznělo, v průběhu času se zájmy a aktivity mění. U mě sice nedošlo k opadnutí aktivity v GC (spíše naopak, ostatně stavte se 29. 4. v Chrastavě na ME; konec reklamní vsuvky :D ), ale přesto se i u mě řada věcí za ty roky změnila. A na co se nesmí zapomínat, to je Facebook. Aktuálně jsou tam minimálně dvě velmi aktivní skupiny sdružující české hráče GC, přičemž v obou je poměrně dost živo. Jestli jsou nějaké aktivní skupiny i na jiných platformách, to už nemám nejmenší tušení.
  • 0

#6853 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 17:30

Šolime, víš že na tyhle dva eventy moc ráda vzpomínám? Minimálně při každém posunu času. Jen drobný problém, že na poslední tři jsem byla vždycky mimo domov. Jj, jak jsi vyřešil osvětlení a napekl další druh zelňàků se nedá zapomenout stejné jako na pochodující hodiny.
  • 0

#6854 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 18:04

Kulíšku, ani jsem netušila, že je v Chrastavě Mega - jen jsem mrkla, co bude příští víkend v okolí České Lípy a narazila právě na Chrastavu.... Před týdnem jsme byli na Vindaloo právě v ČL, uvidím, jestli by nám Chrastava na chvíli vyšla. Sama mega zrovna nemusím a tahat tam mudlu - jsem ráda, že mě na Silvestra odvezl po divadle na ohňostroj a teď vyrazil mezi kačery do hospody. Jo, měl tu nejlepší společnost, našeho nového pana revírního.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 18 duben 2023 - 18:05

  • 0

#6855 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 18:36

Taky si myslím, že mají dost lidí svoje geoparty a vše si proberou na výletech, eventech, případně na skupinových chatech mimo gc.cz...


  • 0

#6856 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 20:19

Taky se mi někdy zasteskne po pokecu zde :-).

 

Osobně mám teď jinou práci, kde tolik nestíhám PC a po večerech už se taky nestíhám tak často dívat na různá fóra... I když keškovat jsem nepřestal, není tu už bohužel tolik zajímavých příspěvků, o kterých by se povídalo. A přičítám to spíše tomu, že kačeři asi přesedlali jinam. Hlavně asi na ten facebook. Ovšem tomu já se zuby nehty bráním, takže se snažím tomu vyhýbat :-). Takže mě i spousta asi zajímavých akcí i mine... Trochu mě to mrzí, ale prostě mi ten facebook nesedí. Když jsem kvůli něčemu s ním musel pracovat, tak prostě mi vadilo, že tam člověk prostě nenašel něco, co tam před chvílí třeba viděl, nebo prostě nevěděl, co už četl a co ne... Prostě děláno na to, aby tam člověk strávil co nejvíce času...


  • 6

#6857 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2023 - 21:22

Kulíšku, ani jsem netušila, že je v Chrastavě Mega - jen jsem mrkla, co bude příští víkend v okolí České Lípy a narazila právě na Chrastavu.... Před týdnem jsme byli na Vindaloo právě v ČL, uvidím, jestli by nám Chrastava na chvíli vyšla. Sama mega zrovna nemusím a tahat tam mudlu - jsem ráda, že mě na Silvestra odvezl po divadle na ohňostroj a teď vyrazil mezi kačery do hospody. Jo, měl tu nejlepší společnost, našeho nového pana revírního.


Určitě budeme mít dost "negeoaktivit" jako takových, neboť nosné téma je dáno místem pořádání, jímž je středověké hradiště s dobovými budovami a vším ostatním. A krom jiného tam budou i živé labky (víc neprozradím). Pokud bys dorazila, určitě mě tam najdeš. Budu tam po celý den. Musím být. :lol: :D


  • 0

#6858 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2023 - 3:57

Já se do Chrastavy chystám. Ale záleží na počasí. Chci jet už v pátek ráno a trošku si to užít i okolo. Přespat v Hrádku a po Mega pomalu k domovu, nebo spíš až na jih chatu
  • 1

#6859 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2023 - 8:18

Jako Chrastavský rodák na ME nechci chybět. Vyhodou je, že tím spojíme víkendovou návštěvu mojí rodiny :)  Navíc na Curii jsem ještě nebyl na žádné akci, tak se tam také chci podívat. Plánuju také doprovodné eventy - snad i s maskou ;)

Jsem zvědavý, jestli zaznamenám i zvýšený zájem o svoji Starou silnici https://coord.info/GC2BNK4, která běžně moc navštěvovaná není.

 

Co se týče aktivního hledání, tak jsme v posledních letech také v útlumu, protože tři malí špunti. Už také loví, ale na velké výlety to ještě není. Můj cíl je teď alespoň jednu keš každý měsíc a alespoň 100 za rok :D


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 19 duben 2023 - 8:19

  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6860 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2023 - 20:29

Co se týče aktivního hledání, tak jsme v posledních letech také v útlumu, protože tři malí špunti. Už také loví, ale na velké výlety to ještě není. Můj cíl je teď alespoň jednu keš každý měsíc a alespoň 100 za rok :D

 

To znám...

Občas to bylo spíše o návštěvě hřišť. Naši kluci už teď sice začínají chodit do školy, ale stále ještě se nedají podnikat celodenní výlety jen po keškách. Občas se mnou loví, občas jsem rád, když si na nějakou cestou jen odskočím :-).


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama