Přejít na obsah


Fotka

Lab Caches obecně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:00

Labešky jsou ještě nevychytané co se týče data nálezu, statistik, účelnosti atd., ale přesto jsem rád, že moje nadkačerství opět ziskem této ikony získalo na váze :-)


  • 0

#22 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:27

Asi jsem trochu mimo, ale kde najdu seznam Lab keší, které se dají odlovit? Na offiko stránkách jsem nic takového nenašel...


Tento příspěvek byl upraven od Korismata: 16 prosinec 2013 - 15:28

  • 0

#23 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:31

Asi jsem trochu mimo, ale kde najdu seznam Lab keší, které se dají odlovit? Na offiko stránkách jsem nic takového nenašel...

hádám že momentálně Ti to bude k ničemu, pokud jsi neodlovil dnes do 15hod ;)

 

ale abych jen nekecal ;)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 16 prosinec 2013 - 15:33

  • 1

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#24 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:33

Pokud vím, tak říkali, že odlovit šly do 22hod. včera a dnes do půlnoci musí býát zalogovány


  • 0

#25 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:36

Na GeoWiki zase přílišně nedejte, o labkách jsem tam psal jen pár dní po jejich vzniku a některé věci se od té doby změnily.

Jinak jak jsem tu někde četl, že kdo by čekal labky v ČR - jelikož dění ohledně labek sleduji kde se dá, moc dobře vím, že je v ČR čekalo dost kačerů (zvláště těch ze zahraničí, kteří sledují oficiální GS fórum), a to už při Geocoinfestu. Tehdy je tu však GS nepovolil, že nám musí stačit maze.

Sice souhlasím s tím, že dokud to nemá vlastní listing přímo na geocaching.com, nedá se to nazývat plnohodnotnou keší, avšak právě díky tomu že to je na jiném webu, uzpůsobeném i pro mobilní telefony, jsem mohl číst listingy a logovat přímo z moji postarší nokie, aniž by mě to třeba odhlašovalo jak tomu bylo na dnes již zrušeném wapu.

Co se mi na tom příliš nelíbí, to je omezená doba logování. I když ani ne kvůli mně, nýbrž kvůli jednomu kolegovi co včera lovil s námi...:

- "Tiskaři, zapsal jsi mě tam?"
- "Hele, nezapsal."

- "Proč?"
- "No, kdy to budeš logovat?"

- "Tak nevím, snad to už příští rok všechno zaloguju."
- "No, nezaloguješ."

Jinak musím všechny ownery pochválit za jejich včerejší tvorbu, určitě mi to po těch trablích se skořápkovými CWG (kdy nevyšly odhadem tak na polovinu lidí co si o ně v logách psali a vydávali se úplně jinde, takže po nás s kalendáři chtěl každý druhý člověk "jedno eventové CWG prosím") spravilo náladu.


  • 0

#26 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 15:50

Já mám docela vážnou výhradu.

 

Dříve byly Skořápky pohodovým pokecem spousty lidí, kteří se přemísťovali v bezprostředním okolí Čertovky, teď všïchni běhali za Labs kešemi a potkat někoho bylo umění.

 

Souhlasím. Nakolik obdivuji snahu kluků obohatit nás o nové ikonky a pěkné kešky, tak to myslím Skořápkám moc neprospělo. Loni, předloni, předepřed... to bylo hezké advetní setkání. Teď se z toho stal "normální" megáč.

 

Já se tedy držel svařáku a povídání s kamarády.


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#27 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 16:02

Já mám docela vážnou výhradu.

 

Dříve byly Skořápky pohodovým pokecem spousty lidí, kteří se přemísťovali v bezprostředním okolí Čertovky, teď všïchni běhali za Labs kešemi a potkat někoho bylo umění.

 

Hm. Já si pokecal se spoustou známých, s některými obešel Lab Cache, jiným předal slíbená kolečka, cukroví ochutnal, na zdraví si připil a vůbec z toho mám skvělý pocit. A to jsem tam byl jen necelé dvě hodiny, loni a předloni přes tři...


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#28 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 16:26


dan-sam napsal/a 16 Pro 2013 - 13:05

 

Dobrý, to je zcela vyčerpávající.

Chápu to tedy správně, že by se teoreticky, hypoteticky a čistě akademicky mohly proměnit v řádné cache a přibýt tak další typ cache mezi standardní už existující? Pak by mohlo dojít k narovnání stavu ve statistikách (n) a na počítadle (n+7) a číslo u baňky by mohlo být ve stejném stavu jako dnes u Locationlessek?

Vím, že asi chci moc, ale třeba tušíš a mne by mrzelo, kdybych se nezeptal :)

 

 

Kese, ktere jsme vcera odlovili se s nejvetsi pravdepodobnosti v zadnou jinou "radnou" kes nezmeni. Nove typy kesi budou vznikat standardne zakladanim noveho listingu. Je to logicke, jednak by musela vsem zmizet ikonka lab kese (GS tvrdi, ze ikonka vsem zustane naporad) a za druhe by se musely lab kesim zpetne pridat veskere charakteristiky typicke pro "radne" kese (gc kod, D/T, atd.) a taktez i logy (coz GS taky odmita, protoze jsou to experimentalni kese). Idealni reseni asi v tomto pripade neexistuje. Moznost je nezobrazovat labky do celkove poctu kesi, ale to by je zase rada kaceru ignorovala a GS by ztratil odezvu od vetsiho mnozstvi kaceru.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 16 prosinec 2013 - 16:29

  • 0

#29 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 16:30

Oook, už mlčím.


  • 0

#30 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 16:56

Poté, co mne Aranyafëa ukecal na Lab keše, tak se mi nakonec líbily - co se mi ale nelíbilo, byla absence logu :( (i když za to tvůrci včerejších labek nemůžou). Ta okýnka na sdílení těch príma zážitků mi tam fakt chyběla (absence DTV ani tak ne).


  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:54

Vyrobil jsem trochu lepsi GPX k vcerejsim Geoskorapkovym Lab keším, nez to, co bylo oficialne dostupne. Podrobnosti na mem blogu.


  • 0

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 0:17

Když jsem tak četl to pozdvižení kolem "Labek" tak si říkám, další blbost, která akorát znepřehlední hru. Myslím, že by Groundspeak měl spíše věnovat úsilí zlepšení serveru (například aby se daly vyfiltrovat challenge keše pomocí atributů atp.)

 

Připouštím, kešky to mohly být pěkné. Na druhou stranu - v případě že by to byly normální keše, mohly potěšit třeba více lidí... A hlavně nebyly by pouze pro "vyvolené", kteří byli v pravý čas na pravém místě. Sice i já jsem slyšel týden předem hned ze dvou směrů, že se tam něco má dít, když jsem se zeptal, jestli Labky, vyrozuměl jsem z odpovědi, že ne. Ale asi stejně bych posezení na osmdesátinách jednoho našeho oldskauta asi nevyměnil za to, hnát se do Prahy jen kvůli speciální ikonce megáče, kterou ještě nemám, a ikonce lab-keše, kterou nejspíše už neseženu, protože na nějaký megáč jen kvůli tomuhle nepojedu. Jediné, kam plánuji někdy v budoucnu jet jsou právě skořápky...

 

Jinak k těm labkám - jediné proč by mi přišly smysluplné je u dlouhých eventů, aby za to měli ti, co tyto eventy opravdu absolvují odměnu za to, že trasu prošli celou, a neměli za to jediný bod stejně jako ti, co podle nových pravidel dojedou autem na koncové souřadnice...

 

Když už mají takovéto kešky vznikat, proč jsou omezeny jen na speciální druhy eventů?

Už jsem navštívil pár eventů, kde bylo připravených taky několik pěkných kešek, které měli i pěknou trasu pro odlov. A přestože žádnou ikonku neměli, považoval jsem to za skvělý event...


  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 10:54

Nechápeš to asi správně. Rozumím tomu trochu jinak:

Lab keše jsou jen pro testování nových typů keší.

V Praze se teď testovala "dočasná eventová keš".

Tedy, až GS teď usoudí, že typ "dočasná eventová keš" je zajímavý a perspektivní a má smysl, vznikne nová kategorie - nová ikonka pro "dočasná eventová keš".

A "Lab keš" se příště třeba vyzkouší zase na něčem úplně jiném. Třeba "luštění mysterky v koruně stromu"  :D Nebo už nikdy.

Takže způsob, jak ulovit "Lab", je být někde, kde se zkouší něco nového.


  • 5

#34 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 11:32

mysterku v terénu už by konečně vyzkoušet mohli :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#35 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 9:52

Dotazník stále nic?

 

Tak ještě k těm listingům, zda bokem či přímo na gc.com:
Ono bokem má taky své výhody (i když si tedy myslím, že ten web bokem je pouze pro účely labek a dočasné megaeventové kešky by byly přímo na gc.com). Web lab keší je uzpůsoben i pro starší mobilní telefony, díky čemuž si mohl ty listingy načíst bez problémů každý i se starším mobilním telefonem, přičemž zároveň mohl i online logovat. Také tam je GPX soubor ke stáhnutí. Pokud by listingy byly přímo na gc.com, pravděpodobně by si na ně musel každý (tedy PM) nastavovat notifikace a přicházely by (a to jen díky tomu že tu máme gcm) nám na mobil pouze souřadnice a GC kód, těm šťastnějším které neomezují operátoři třeba i hint. Nic pro BM, žádný GPX soubor ke stažení, horší práce pro všechny kterým mobily nedokážou načíst gc.com, opisování kódů na papírky a logování až doma. Možným typem řešení, ač by se tedy muselo logovat doma což by ale snad šlo překousnout, by bylo publikovat ty kešky společně s megaeventem. Nemohu říct den před konáním, jelikož v tu dobu už je taky nezanedbatelné procento kačerů na prodlouženém víkendu někde v místě konání a kešuje po okolí, bez připojení k internetu. Pro ty by snad bylo jenom řešením, kdyby na megaeventu někde existovala i papírová podoba listingů. Jo, to by možná mohlo stačit i pro všechny. Akorát zas ta práce s přepisováním - a příjde mi, že ten boční web má prostě nějaké výhody, o které by byla škoda přijít. Jináč boční web má taky problém, tedy krom toho že se tam nedají psát logy, což mi při logování z terénu zase vůbec nevadí, že musí být zalogováno do nějakých pár hodin. Znám lidi (a jeden takový člověk se mnou právě zdejší labky lovil), kteří logují s několikaměsíčním odstupem. A tyhle si prostě už nezaloguje. A pro účely statistik by se ale listingy na gc.com rozhodně šikly, jak už tu někdo psal, mám to podobně. 2639 nálezů, ovšem dle klasického seznamu nálezů pouze 2632. To není hezké.

 

A jo, teď to přišlo skrz announcement, teda chudák kámoši co doteď nelogovali ani will attend :). Celkem škoda, že je dotazník zaměřen pouze na testovací typ lab cache, nevím tedy k čemu GS vzhledem k megaeventovým dočasným keším bude. Labky ve statistikách mám, teď bych bral klasické megaeventové dočasné keše, ovšem na "Pokud by nějaký event v budoucnu obsahoval Lab keše, motivovalo by tě to k účasti?", mohu říci, že nikoliv. I když tedy záleží na tom, čemu by ty labky na tom dalším eventu byly věnovány. Zda stále megaeventovým dočasným keším, nebo něčemu jinému. Pokud něčemu jinému, tak bych o tom samozřejmě uvažoval. No, a teď jak na tu otázku odpovědět...


  • 0

#36 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 11:58

Díky za všechny připomínky, zapracujeme je do zprávy. Snad jen k té nutnosti zalogovat labky v určitém časovém úseku (jeho délku jsme, mimochodem, nastavovali my a ne GS): Je to součástí konceptu dočasných keší, a kdo je chce mít zalogované, tak si to prostě musí zozrganizovat tak, aby to zvládnul. Samozřejmě, pokud by se konal event daleko od civilizace, nebo s vyšší účastí zahraničních kačerů, tak by logovací interval musel být delší než jeden den. Určitě by to ale nebylo několik měsíců.

 

Dotazník jsme posílali eventovým announcementem protože nás zajímal názor lidí, kteří měli s labkami praktickou zkušenost. Těch několik jedinců, kteří nelogovali Will Attend ani Attended prostě bude v těch stovkách odpovědí chybět J.

 

Termín „Lab keš“ je v dotazníku uvedený protože pro většinu lidí platí synonymum „Lab keš“ =  „dočasná megaeventová keš“. Jen malá část lidí si o tom přečetla něco víc, a pokud bychom v dotazníku použili nový termín, tak to bude pro ně matoucí. Pokud se tedy v dotazníku ptáme na lab keše, vztahuje se to k jejich momentální podobě. A samozřejmě nejde jen o tu ikonku, která by pro někoho už nebyla nová. Tyhle dočasné keše mají pár zajímavých vlastností, které by se daly použít např. u eventů typu orientační závod, FTF závod, atd. Nejde tedy jen o ikonky a pár rychlých bodíků navíc, v rukou schopných organizátorů můžou být velmi zajímavým novým rozměrem hry.


  • 2

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 13:57

...Pokud se tedy v dotazníku ptáme na lab keše, vztahuje se to k jejich momentální podobě. ...

Zase poněkud matoucí...

Takže ještě jednou polopatě - ptáte se teda na konkrétní typ „dočasná megaeventová keš“ nebo na obecný fenomén "Lab keš"?


  • 0

#38 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 14:11

Ptáme se na "dočasnou megaeventovou keš".


  • 0

#39 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:06

Opožděně, ale přece: Díky všem, kdo si dali práci s vyplněním průzkumu názorů na megaeventové lab keše. Martin nedávno zveřejnil na webu ČAGeo pár dokumentů týkajících se geoskořápkových labek, včetně vyhodnocení průzkumu. Česká verze je taková pracovní, anglická verze je o něco učesanější a tu jsme pochopitelně poslali do Groundspeaku. Analýza se jim líbila, vyptali se na pár detailů a vyžádali si přístup ke kompletnímu souboru odpovědí na dotazník. Asi si to teď všechno pročítají :).


  • 1

#40 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2016 - 13:14

Po kazdem megaci vzdy trochu tapu, kde sehnat GPX soubor jeho labek. Nejvic se mi osvedcil tento navod (naposledy jsem to pouzil dnes na labky z megace v North Walesu a GPS Mazu tamtez (z minuleho tydne):

 

Go to your found lab caches list and click on one of the headers (not the individual labs, but the header for a set of labs). You'll end up with a url such as
https://labs.geocach...a7-bf57a612875f
 
Now change the "Details" part of the url to "DetailsAsGPX" and hit the enter key. This will download the GPX file for that set of labs. 

 

Treba to pomuze i dalsim. Ahoj.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama