Přejít na obsah


Fotka

Lab Caches obecně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:18

Abychom HaLuMovi neprasili GeoGetí vlákno, dovolím si založit obecné, kde se nadále mohou shromažďovat praktické postřehy a dotazy (proto ani neoživuji dřívější vlákno o vzniku).

I já si včera ulovil celou sadu a přišlo mi to jako dobré řešení davu pod mostem - partnerka se v něm necítila dobře a takhle se (skoro)všichni rozptýlili po docela velké ploše. Protože jsem ale tvor zvídavý, napadlo mě v souvislosti s Labkami pár otázek:

  1. Jaké jsou další záměry GS s Labkami? Lze očekávat, že z nich vznikne něco na způsob standardní cache (byť spíše z archivačních důvodů)?
  2. Co se v takovém případě stane se zalogovanými? Zmizí ikonka baňky? (a ta je fakt pěkná!)
  3. Je v plánu GS nějaká implementace do statistik? Je trochu schizofrenní mít v jedné kolonce o 7 vyšší počet než co dokládají oficiální statistiky.
  4. Na naší geoWiki uvádíme, že po skončení logování dostane účastník dotazník, aby mohl podat zpětnou vazbu - počítá se s tím?

Chápu, že na ledaskteré otázky asi neznáme odpovědi, ale pokud by někdo z povolaných pustil pár náznaků, bylo by to příjemné.

 

PS: Jsem opravdu rád, že cacheři z ČR jsou v poslední době takovými evropskými průkopníky. A nevadí mi býti testovacím králíkem.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:29

Take mi nevadi byt prukopnikem, ale mam takovy pocit, ze to mohlo byt ze strany Groundspeaku udelano lepe. Bud to ma byt jako opravdova kes, tedy mit to svuj GC kod, jen typu Lab Cache. Nebo to ma byt experiment, ale pak ma jit zcela mimo a ne se zapocitavat castecne do statistik.

 

Po technicke strance to ze strany Groundspeaku povazuji za krute nezvladnute.

Kese naopak byly hezke, ale jako normalni kese by neprezila asi zadna.

Organizacne nevim, byl vsude zmatek, ale roztomile bylo, kdyz dva clovicci prisli vyprazdnit schranku, ale zapomneli na tasku, ve ktere by obsah vynesli. :D Tak jsme Cageo zasponzorovali igelitkou. B)


  • 3

#3 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:34

Take mi nevadi byt prukopnikem, ale mam takovy pocit, ze to mohlo byt ze strany Groundspeaku udelano lepe. Bud to ma byt jako opravdova kes, tedy mit to svuj GC kod, jen typu Lab Cache. Nebo to ma byt experiment, ale pak ma jit zcela mimo a ne se zapocitavat castecne do statistik.

 

Po technicke strance to ze strany Groundspeaku povazuji za krute nezvladnute.

Kese naopak byly hezke, ale jako normalni kese by neprezila asi zadna.

Organizacne nevim, byl vsude zmatek, ale roztomile bylo, kdyz dva clovicci prisli vyprazdnit schranku, ale zapomneli na tasku, ve ktere by obsah vynesli. :D Tak jsme Cageo zasponzorovali igelitkou. B)

 

k tomu dodám jediné, ona lab cachce na "mole" na Vlatvě nevydržela ani hodinu a to i přesto, že vše bylo domluveno...

ona totiž přijela loď k molu a vše co na molo nepatří bylo odneseno do lodi, když jsme LABku hledali kolem čtvrté nebyla tam, pak se zjevila záchrana z Čagea a po dvou telefonátech a hovorem s paní z lodi, bylo vše vyřešeno a ryba byla vrácena na původní místo :-)

to že keš na mole měla být jsme věděli, protože jsme s mou drahou nenápadně sledovali Kulhala co to tam kutí a co to bude :-) :-)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 16 prosinec 2013 - 12:35

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#4 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:42

 

Co se v takovém případě stane se zalogovanými? Zmizí ikonka baňky? (a ta je fakt pěkná!)

 

Se omlouvam, asi jsem uplne slepa, ale kde jste objevili ikonku? Mne se krome zmeny celkoveho poctu nalezu nic neukazuje... Si myslim...

 

Jinak kesky byly uzasny a diky za takovej peknej vanocni darek.


  • 0

#5 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:45

V Public Profile, záložka Geocaches, úplně dole  :)


Tento příspěvek byl upraven od dan-sam: 16 prosinec 2013 - 12:45

  • 0

#6 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:48

Se omlouvam, asi jsem uplne slepa, ale kde jste objevili ikonku? Mne se krome zmeny celkoveho poctu nalezu nic neukazuje... Si myslim...

 

Jinak kesky byly uzasny a diky za takovej peknej vanocni darek.

 

tady slanecku :-) viz obrázek :-)

 

23.png

 

případně jak píše dan-sam


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 16 prosinec 2013 - 12:48

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#7 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:51

A joooo, dik. :)

Tam ja normalne moc nekoukam. Protoze taky proc, ze... Skoda, ze neni ve statistikach, snad se pochlapej.

Diky!


  • 0

#8 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:53

<OT> Chceš snad říct, že se nekocháš každým novým přírůstkem? No tss, tss! :huh:  Ale je fakt, že od té doby, co GS na téhle stránce všechny ikonky miniaturizoval, není to už tak hezké. </OT>


  • 0

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:57

  1. Jaké jsou další záměry GS s Labkami? Lze očekávat, že z nich vznikne něco na způsob standardní cache (byť spíše z archivačních důvodů)?
  2. Co se v takovém případě stane se zalogovanými? Zmizí ikonka baňky? (a ta je fakt pěkná!)
  3. Je v plánu GS nějaká implementace do statistik? Je trochu schizofrenní mít v jedné kolonce o 7 vyšší počet než co dokládají oficiální statistiky.
  4. Na naší geoWiki uvádíme, že po skončení logování dostane účastník dotazník, aby mohl podat zpětnou vazbu - počítá se s tím?

 

  1. Podle dostupných informací se labky budou používat na testování různých nových typů keší. Momentálně testovaný typ je "Temporary Megaevent Cache". Pokud se tento koncept osvědčí, tak je GS zařadí do standardního seznamu typů keší, s novou ikonkou. Pod názvem "Lab Cache" se pak bude testovat zase něco jiného.
     
  2. Keše nalezené jako labky zůstanou v téhle podobě i dál, ikona baňky ti tedy nezmizí.
     
  3. Na statistiky jsem se ptal několikrát. Oficiální odpověď je taková, že momentálně neplánují lab keše do statistik zahrnout. Očividně na tom ale pracují, v posledních týdnech se objevila možnost rozkliknout skupinu nalezených lab keší a podívat se na jejich seznam - to dřív možné nebylo.

    Předpokládám, že pokud se "Temporary Megaevent Cache" stane standardní keší, tak se bude správně zobrazovat i v oficiálních statistikách.
     
  4. Dotazník na průzkum názorů pošleme dnes večer. Jakékoliv připomínky jsou vítány - jak už jsem psal jinde, podobu těchto keší můžeme ovlivnit právě teď.

  • 5

#10 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:05

Dobrý, to je zcela vyčerpávající.

Chápu to tedy správně, že by se teoreticky, hypoteticky a čistě akademicky mohly proměnit v řádné cache a přibýt tak další typ cache mezi standardní už existující? Pak by mohlo dojít k narovnání stavu ve statistikách (n) a na počítadle (n+7) a číslo u baňky by mohlo být ve stejném stavu jako dnes u Locationlessek?

Vím, že asi chci moc, ale třeba tušíš a mne by mrzelo, kdybych se nezeptal :)


  • 0

#11 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:12

<OT> Chceš snad říct, že se nekocháš každým novým přírůstkem? No tss, tss! :huh:  Ale je fakt, že od té doby, co GS na téhle stránce všechny ikonky miniaturizoval, není to už tak hezké. </OT>

<OT> Samozrejme kocham, ale v zalozce statistiky ;) </OT>


  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:25

Mě by se dočasné keše na megaeventech líbily, a to proto, že spousta ownerů při konání víkendových eventů keše disablují.

Jinak já se kochám skoro pořád, i když mi tam toho teď moc nenaskakuje :-)


  • 0

#13 DANJAR

DANJAR

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:34

Ahoj ve spolek,moc se omlouvam ale mam hloupy dotaz.Po zadani odkazu z letacku pro zalogovani labcache mi vyhledavac hlasi ze nic nenalezl,nevite prosim nekdo kde by mohla byt chyba?Diky moc....


  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:36

Ahoj ve spolek,moc se omlouvam ale mam hloupy dotaz.Po zadani odkazu z letacku pro zalogovani labcache mi vyhledavac hlasi ze nic nenalezl,nevite prosim nekdo kde by mohla byt chyba?Diky moc....

https://labs.geocach...20-c2d263673348

 

http://labs.geocachi...geoskorapky2013


  • 0

#15 DANJAR

DANJAR

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:46

Parada,takhle to funguje.Diky moc za pomoc:-) Ahoj


  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:04

 

 

Dotazník na průzkum názorů pošleme dnes večer. Jakékoliv připomínky jsou vítány - jak už jsem psal jinde, podobu těchto keší můžeme ovlivnit právě teď.

 

 

Já mám docela vážnou výhradu.

 

Dříve byly Skořápky pohodovým pokecem spousty lidí, kteří se přemísťovali v bezprostředním okolí Čertovky, teď všïchni běhali za Labs kešemi a potkat někoho bylo umění.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:10

Já mám docela vážnou výhradu.

 

Dříve byly Skořápky pohodovým pokecem spousty lidí, kteří se přemísťovali v bezprostředním okolí Čertovky, teď všïchni běhali za Labs kešemi a potkat někoho bylo umění.

 

A Ty to dáváš za vinu Labkeším? Kačerům? Čageu? nebo na co si vlastně stěžuješ? :P

 

nepříjde mi, že by se letos kačeři pohybovali dále než v okolí Čertovky...


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 16 prosinec 2013 - 14:13

  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#18 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:20

... teď všïchni běhali za Labs kešemi a potkat někoho bylo umění.

 

To ma ale strasne jednoduchy reseni. Proste stuj u logbooku skorapek a prijimej navstevy. Garantuju ti, ze uvidis vsech 800+ lidi, co se zalogovali.


  • 4

#19 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:56

Jako dobrý no :D já si šetřím 2000 na svůj event a pak si musím zapsat časově omezené lab cache, když už jsem si je oběhl, takže už mám přes 2000, ale ve statistikách se mi to nepočítají, takže mám pořád 1999 :D pěknej guláš mi v tom soudruzi z USA udělali :D


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:57

jeste pripominka k datu nalezu:

 

Kdyz je to Labkeska venovana megaeventu, nebylo by logicke, kdyby se bral datum nalezu podle data konani eventu?

 

Tak jsem to sice o eventu vsechno obesel, ale na webu jsem to naklikal az dneska. A aniz bych mel moznost to jakkoliv ovlivnit, bere mi to jako ze jsem to nalezl az dneska. Groundspeaku, proc?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama