Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

modrá stužka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 10:30

Jacka ma pravdu, zacne tady rodeo! :D Takze, mate jako vzdycky dve moznosti:

1. budete hodny a nechate OT

2. vyrobite si na to novy tema a budete pokracovat tam, ja vam to tam nasledne presunu (s rizikem, ze prispevky odsud budou jeste pred tim, kterej zalozi to tema)

 

Smozrejme je tu i moznost treti, ze budete pokracovat dal tady, ale to pak zadnu klikat pod vase avatary/nicky a bude to tu samej vykricnik a nasledne i zamek :)


  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 10:51

Aha, díky, netušil jsem, že se tomu tak říká. Vždycky to byl jen FP :-)

 

V seznamu keší je to vidět jako stočená modrá stužka, takže asi proto.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 11:06

Tak zpatky k tem FP. Me uz se parktat stalo, ze jsem presne takhle napsal do logu k pekny kesi ze davam bod a nasledne se mi ve vsi slusnosti ozval owner ze jsem ten bod jaksi ve skutecnosti nedal. Vysvetleni mam dve. Prvni moznost je, ze jsem rovnou u logu sice zakliknul checkbox na FP, ale nejak to selhalo a ve skutecnosti tam nenaskocil. A druha moznost (asi pravdepodobnejsi) je, ze jsem si jen myslel ze jsem to zakliknul a ve skutecnosti jsem to neudelal.

 

V kazdym pripade jsem podekoval za upozorneni, FP kliknul dodatecne a hotovo. Na jednu stranu je trosku divny kdyz si owner napise o FP, ale vzhledem k tomu ze je to za situace kdy jsem mu ho v logu slibil a nedal, tak nakonec proc ne. Ostatne owner obvykle zaklada kes proto aby se libila a FP je jeho odmena, tak proc by ji nemel dostat. Nevim jestli sam bych si o FP za tehle situace napsal, jeste se mi to nestalo. Ale myslim ze zdvorile formulovany mail dotycnemu kacerovi s pripomenutim ze mozna zapomnel zakliknout checkbox snad nemuze nikoho pohorsit. Tak se neboj a klidne mu napis.


  • 6

#24 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:07

Mám jenom malej dotaz, když si pořídím PM  dostanu možnost udělovat stžky za keše co jsem jako PMko nenašel, Nebo jen za ty nalezené jako PM?


  • 1

#25 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:12

Mám jenom malej dotaz, když si pořídím PM  dostanu možnost udělovat stžky za keše co jsem jako PMko nenašel, Nebo jen za ty nalezené jako PM?

Modré stužky budeš moci dávat jakýmkoliv keším, dokonce i těm, které jsi neulovil, a to skrze Write Note log.


  • 1

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:15

Modré stužky budeš moci dávat jakýmkoliv keším, dokonce i těm, které jsi neulovil, a to skrze Write Note log.

 

To bohužel nejde - při logu WN tam sice to zatržítko je ale FP bod se nepřičte, pokud keš nemáš odlovenou.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:19

Já to myslel tak, že pokud  dostanu možnost dát jednu stužku za deset nálezů. započítají se mi i nálezi které jsem odlovil jako obyčejný member a dostanu možnost dát více stužek??


  • 0

#28 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:21

To se mi děje naprosto běžně, jak při dostávání, tak při udělování - občas prostě zapomenu zakliknout a to samé dělají kačeři. Pokud ti na tom hooodně záleží - můžeš mu napsat a nebo to nech plavat.


  • 1

#29 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:25

Já to myslel tak, že pokud  dostanu možnost dát jednu stužku za deset nálezů. započítají se mi i nálezi které jsem odlovil jako obyčejný member a dostanu možnost dát více stužek??

 

Pokud jsi nikdy nebyl PM, tak při prvním přechodu na PM dostaneš všechny FP, na které máš právo. Pokud jsi byl PM, v mezidobí jsi byl normální member a znovu se staneš po nějaké chvíli PM, tak se ti FP nedopočítávají. Minimálně takhle to před cca. půl rokem fungovalo. Nevím, jak přesně je to teď a jestli to GS neopravil.


  • 2
Užívej života...

#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:27

Pokud jsi nikdy nebyl PM, tak při prvním přechodu na PM dostaneš všechny FP, na které máš právo. Pokud jsi byl PM, v mezidobí jsi byl normální member a znovu se staneš po nějaké chvíli PM, tak se ti FP nedopočítávají. Minimálně takhle to před cca. půl rokem fungovalo. Nevím, jak přesně je to teď a jestli to GS neopravil.

Moc díky ;)


  • 0

#31 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:27

Nesouhlasím ani s tvým posledním příspěvkem z 9:16, protože si myslím, že většina lidí je rozumných a boduje stejně jako já spíše to, zda se mu líbí příspěvek, ne kdo ten příspěvek psal...

 

 

Nešlo o mě, mně se nelíbilo řádění hansmatta a zmijovkáře, to je celý.

 

Uložení modré stuhy je pro mě takovej malej svátek, takže většinou nedávám hned, ale až po čase, kdy procházím uložené kešky, takže klidně za rok, za dva.


  • -1

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 12:54

...Uložení modré stuhy je pro mě takovej malej svátek, takže většinou nedávám hned, ale až po čase, kdy procházím uložené kešky, takže klidně za rok, za dva.

To pak ale poněkud ztrácí ten svůj smysl. Za rok za dva to taky může být úplně jiná keš.


  • 2

#33 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:16

To bohužel nejde - při logu WN tam sice to zatržítko je ale FP bod se nepřičte, pokud keš nemáš odlovenou.

Pravda, pravda, již vyzkoušeno B)
Proč se tam ta volba ukazuje? Vždyť akorát mystifikuju nebohýho začátečníka :D :P
(Protože Groundspeak.)


  • 1

#34 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 13:17

To pak ale poněkud ztrácí ten svůj smysl. Za rok za dva to taky může být úplně jiná keš.

 

To je pravda, ale tou mašlí přeci označuješ keš, která se Ti líbila. 

 

Mašli si sice můžeš vzít zase zpět, ale chodí někdo cíleně po letech kontrolovat keše, které se mu líbily ? 


  • 1

#35 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 18:13

No, vzhledem k dotazu je to tady OT všechno počínaje 8 příspěvkem, tak si taky zafilozofuju

1) palcování - je fakt, že nikde není napsáno (nebo jo?), co ten červený palec znamená a jaké to má důsledky - já ho používám jak pro nesouhlas se stylem postu (většinou) ale i pro prostý faktický nesouhlas (zřídka a opatrně, protože vzhledem k barvičkám palce to vypadá hrozně blbě). Ale jestli velký počet minus palců znamená pro uživatele nějaké omezení, měli bychom to všichni vědět, protože jako význam souhlas/nesouhlas to očividně bere víc lidí. Nešlo by to dát aspoň do bubliny, co se u palce ukáže?

2) Favoritní body - asi je logičtější dát FP hned po nálezu, ale na druhou stranu - kolikrát se mi stane, že mi FP dojdou, pak se dívám do dříve udělených a občas přerozdělím. A keš se samozřejmě časem může měnit jak k horšímu, ale zrovna tak k lepšímu. Takže z tohohle pohledu je udělování FP po nějaké době úplně jedno...

 

EDIT: Beru bod 1) zpět a jdu si číst, co se o svém dotazu dozvím ve vlákně, které jsem ještě nečet ^_^


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 20 prosinec 2013 - 18:18

  • -1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2013 - 21:06

Já to myslel tak, že pokud  dostanu možnost dát jednu stužku za deset nálezů. započítají se mi i nálezi které jsem odlovil jako obyčejný member a dostanu možnost dát více stužek??

 

Nedostaneš je za nálezi, ale za nálezy :-D

 

Pokud se to nezměnilo, tak Ti, se zřízením PM, naskočí FP podle (počet nálezů) /  10 = FP.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2013 - 23:34

Dostala jsem PM na měsíc jako dárek, tak jsem začala rozdělovat bodíky za v minulosti nalezené krabičky. 

Snad udělají radost i když třeba od nálezu uplynulo i pár let. V prvním kole to šlo dobře, rozdala jsem ty, které mi opravdu uvízly v paměti jako super. Teď udělám druhé kolo, abych na nějakou nezapomněla. Možná bude i třetí kolo, protože bodíků mám dost.


  • 0

#38 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 18:14

Trošku z jiného soudku o "modré stužce"

všimnul jsem si u některých logů, že se tam objeví přímo "smajlík" ve stylu modré stužky. Nevíte někdo, jakou to má zkratku, aby se to dalo do logu napsat ??? ???

Díky za odpověď


  • 0

#39 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 18:23

Ahoj, už se to tady určitě řešilo, poměrně dlouhé vlákno, zkus prohledat. Musíš do textu logu vložit HTTP odkaz na ten obrázek....

EDIT: http://www.geocachin...ka/#entry493046

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 17 listopad 2015 - 18:31

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#40 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 0:05

Když někdo píše že dává bod tak ať ho dá nebo ať nepíše nic o přidělení bodu na jeden už čekám asi 4 měsíce :))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama