Přejít na obsah


Fotka

Krásné Vánoce přeje... nová série


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#81 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 11:13

Kapso, to není polemika, prakticky nejsme ve sporu. Já jsem tím chtěl jenom říct, že to podle mě nezničil nikdo oficiálně spojený s majitelem lesa. Že to mohl být někdo z místních, který tam chodí krást dřevo, to je samozřejmě jasné. Samozřejmě, že „starousedlíci“ mohou mít z přílivu takového množství „cizinců“ obavy. A koneckonců se jim ani nemůžeme moc divit. Za prvé vůbec nemusí rozumět tomu, co tam ti lidi pohledávají, a mají obyčejný strach o své majetky a možná i zdraví, a za druhé jim ti návštěvníci chtě nechtě ruší klid, na který třeba byli po léta zvyklí. Těch třecích ploch mezi geocachingem a běžnými obyvateli bude tím více, čím masovější budou příslušné keše.

 

Jasan, já to rozhodně nemyslel jako spor a v podstatě souhlas. Prostě jsem jen chtěl říct, že bych si fakt spíš vsadil na nějakého místňáka a nebo taky klidně na místní děcka, který nemají tušení o co jde a šli se prostě jen mrknout, kam ty lidi chodí a jednali způsobem "jééé, našli jsme poklad".


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#82 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 09 leden 2014 - 11:17

Podle mého názoru se Alke dostal do pozice, kdy vytváří „komerční“ keše. Protože jsem přesvědčen, že pouhé toto konstatování bude chybně interpretováno, hned podám vysvětlení: Komerční film je od začátku vytvářen s hlavním cílem, aby vydělal co nejvíce peněz, a k tomu potřebuje, aby na něj přišlo co nejvíce lidí. Vše je tomu tedy podřízeno - námět, scénář, herci, způsob realizace. V geocachingu nejsou pro ownery platidlem peníze, ale favoritní body. „Komerčnost“ Alkeho keší podle tohoto výkladu je v tom, že od začátku keše tvoří s cílem, aby na nich získal co nejvíce FP. K tomu samozřejmě potřebuje, aby mu na ně přišlo co nejvíc lidí. 

Alke04 je prostě takový Zdeněk Troška českého geocachingu. 


  • 5

#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 11:26

Koukám, že mh.mail to napsal ještě lépe než já :-).


  • 0

#84 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 11:28

V podstatě souhlas ale tady bych si dovolil maličko polemizovat - ano, asi se nikdy nedozvíme, kdo to udělal, to je jasný. Nicméně svolení majitele bych nebral moc v úvahu jako argument. Je opravdu hodně lidí, co nějak soukromé vlastnictví moc neberou a klidně to mohl být někdo, koho prostě štve, že tam lezou lidi (třeba kolem jeho baráku, nebo přes "jeho" vesnici atd.), i když ten les není jeho. Je to trochu podobná situace, jako když si chataři na cestu kolem chat dají zákaz vjezdu, i když ta cesta není jejich a ani nejsou oprávněni k tomu někam nějakou dopravní značku umisťovat - a to vše jen proto, že "jim tam někdo leze", i když vlastně neleze na jejich pozemek. S podobným přístupem jsem se setkal na vandrech fakt už mockrát, bohužel ....

Nejenom na vandrech. Zrovna včera jsem na zpětném zrcátku našel samolepku vypadni. Asi jsem někomu zaparkoval na jeho oblíbeném místě ;) ...


  • 1

#85 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:10

Taky se pridam, kdyz jsem tu serii zaregistroval a podival se do mapy, tak mi hned bylo jasne, ze bude mit problem. Je to vypozorovano lety z cele republiky. A tak jsem na ni radsi vyrazil bez vetsiho otaleni ale asi jako jeden z mala bez auta a tudiz jsem nepoutal takovou pozornost.

Co je problem:
1. Je v blizkosti velkeho mesta a v kraji ktery emituje velke mnozstvi kaceru s auty.
2. Je v miste kam moc lidi nezabloudi, kde normalne parkuje bud 1 nebo 0 aut cizich.
3. Je v blizkosti silnice a umoznuje jen jeden vstupni bod, tudiz koncentruje auta do jednoho mista.
4. Je v tesne blizkosti obydleneho uzemi, tudiz je ve vychazkove vzdalenosti od obce.
5. Je zalozena najednou, tudiz emituje zpocatku velky zajem kaceru.

To vse u mistnich uvzbudi zvyseny zajem o to, co se deje v okoli. Vetsinou to trva cca 14 dni nez se zacne zkoumat o co jde a podle situace dalsich cca 14 dni nez se zacne jednat. V kazdem pripade to je vytrzeni mistnich z letite letargie. A ted se ceka jen na to, az se najde nekdo, komu tato zmena zacne vadit a zacne v ramci svych moznosti delat protiopatreni, k tomu dochazi vetsinou do 2 mesicu.

Sam mam zkusenost s parkujicimy auty, neb me okoli zlouzi jako parkoviste pro stredoceske auta. A tak uz mnoho aut znam, neb tam parkuji uz mnoho let a zajimam se kdo dalsi zas pribyl, koho jeste neznam.

Jako dobry priklad zakladani vetsiho mnozstvi cache na danem uzemi vidim GEOWEST, tam vznikaji krabicky postupne, parkuje se na mnoha od sebe vzdalenych mistech, je to daleko od obci a ac je navstevnost docela uchazejici, tak cache nemaji vetsi problemy ani po dvou letech provozu. Bytelnost nekterych cache je takova, ze se k ni nedostanete ani s pouziti hrube sily. Stejnetak Kytice je bez problemu, te stacilo ji zasadit jen kousek dal od silnice.

Ano serie je pekna na prochazku skoro po vrstevnici, krabicky jsou vzdy blizko cesty a tak vytvareni geodalnic by nemelo moc vadit. Sice az na jednu nemaji vetsi kouzlo mista, ale na prochazku to je dobre. Ale absence maskovani a to, ze se cesta kryje s vychazkovou cestou pro mistni je problem.

No abych pravdu rekl, tak jsem cekal ze neco podobneho se stane koncem ledna a ne na jeho zacatku, ale to je asi dusledek toho letosniho tepleho pocasi. Kdyby padly mrazy, tak opadne zajem jak kaceru, tak i mistnich a celkova zatez na tuto serii by se rozlozila do delsiho obdobi, coz by snizilo pozornost mistnich.


  • 7

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#86 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:14

A jsme zase u hospody na mýtince.

 

Já na ní nevidím nic špatného :) - jinach bych je nedělal.

 

A když už rozebíráte - jistě povolaně B)  - Alkeho motivy, hele, co když to dělal prostě proto, že chtěl udělat (hlavně děckám) radost a má rád, když se jeho krabky líběj?


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#87 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:46

A (nejenom) děckám se to líbí. Pro nás je to příjemná procházka a pro děti další motivace k výletu, protože keše jsou vymakané, pěkně udělané a nalezitelné. Za sebe bych byla raději, kdyby série měly delší dobu trvání (víceletou), ale nevím, jak moc je to realizovatelné.


Tento příspěvek byl upraven od Tranicka: 09 leden 2014 - 12:47

  • 0

#88 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:50

Alke04 je prostě takový Zdeněk Troška českého geocachingu. 

To jsi to nazval pěkně. :D  Ale je to fakt, je to sice blbý a s geocachingem to má už pramálo společného, ale hlavně že se líbí masám.


  • 3

#89 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:51

Pozor na Alkeho! Je to Satan! I me, kacera nevinneho, powertraily nepolibeneho, svedl svou raraskou serii. Jakousi dabelskou silou me donutil urazit jednim skokem desitky kilometru a octnout se u Felbabky. Pak jako omameny jsem prochazel lesem a hledal jeho po certech pekne kesky jez cpely sirou. A pak, o jaka hruza, vlastni krvy jsem se u kazde podepsal. Sve dabelske umysly maskoval jako krestanske svatky. A proto mily kolegove a kolegyne na hranici s nim! Sebirejme vsechny jeho kesky a zapalme je u jeho nohou at jiz dal nesvadi bohabojne kacery svymi peknymi krabickami! Amen! :-D
  • 2

#90 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 12:51

A jsme zase u hospody na mýtince.

 

Já na ní nevidím nic špatného :) - jinach bych je nedělal.

 

A když už rozebíráte - jistě povolaně B)  - Alkeho motivy, hele, co když to dělal prostě proto, že chtěl udělat (hlavně děckám) radost a má rád, když se jeho krabky líběj?

už zase hospoda na mítince... Jenže když to nebude hospoda na mítince, ale uprostřed vesnice a její návštěvníci kteří ani nejsou místní budou dělat bordel, tak buď to bude hospodskej řešit, nebo bude mít hospoda problém a skončí.

Uvědom si, že geocaching nefunguje v nějakém izolovaném prostoru, ale že dochází k interakci s okolím a je potřeba to brát v potaz, i když tě k tomu zatím nic nenutí, jinak začnou vznikat různé zákazy které se ti tak nelíbí. A pokud to v některých případech dojde tak daleko, že se mudla na rozdíl od kačera ani nemusí registrovat na gc.com, luštit mysterku a mít gps, aby krabku cíleně našel, tak je něco špatně.


  • 6

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#91 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:04

Já nerozumet rec tveho kmene... nebo jinak, nějak mi nebere, na co a proč timhle reaguješ. Fakt nebere, ne že se ohrazuju. Nějak mi přijde, že jsme se tu bavili o něčem jiným a já na něco jinýho poukazoval - teda na to, že se diskuze začala nějak točit na divným místě.

 

Jinak s tím, cos napsal, nelze než souhlasit, nikdy jsem si jiný nemyslel.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#92 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:14

A jsme zase u hospody na mýtince.

 

Já na ní nevidím nic špatného :) - jinach bych je nedělal.

 

A když už rozebíráte - jistě povolaně B)  - Alkeho motivy, hele, co když to dělal prostě proto, že chtěl udělat (hlavně děckám) radost a má rád, když se jeho krabky líběj?

 

Já bych sem hospodu na mýtince netahal. On ten příměr je sice vtipný, ale s geocachingem až tolik nekoresponduje. Pro hospodu je bez debaty přínosem, aby do ní chodilo co nejvíc lidí, protože ti budou generovat co největší tržby. U keší to ale, podle mě, tak úplně neplatí. Tam je to optimum jinde, a to právě hlavně z důvodů co největší nenápadnosti a tím pádem minimalizaci problémů s mudly. Takže samozřejmě keš, kterou nikdo nenajde, není v pořádku, ale keš, u které to vypadá jako o pouti, asi taky moc ne.

 

Já mohu mluvit jenom za sebe a to jsem napsal ve svém příspěvku: Já na tom taky nevidím v zásadě nic špatného. Jen je pak nutné počítat s následky. Ale myslím, že Alke je natolik zkušený, že s tím určitě počítal. S tím se totiž nedá nepočítat.

 

Alkeho motivy zná samozřejmě nejlépe pouze Alke sám. Já jsem napsal pouze to, co si myslím na základě informací, které jsem v průběhu let získal, ať už od samotného Alkeho formou jeho příspěvků či počinů, nebo od jiných. A jak jsem taky psal, nevidím na těch motivech nic špatného ani odsouzeníhodného. Ale vždycky si považuju člověka, který dokáže na rovinu přiznat určité věci a neskrývá se za nic jiného. Určitě si víc vážím toho, kdo řekne na rovinu „Čtu Blesk“ nebo „Dívám se na Novu“, než toho, kdo bude tvrdit, že čte jenom Literární noviny a v televizi se kouká jen na hodnotné dokumenty na ČT2, a přitom si tajně čte Blesk, který každý den kupuje manželka, a večer čučí na Ordinaci v růžové zahradě nebo na Ulici. A podobně je to i s Alkem. Nevidím nic špatného na tom dělat keše pro radost ze získaných FP. Není potřeba se kvůli tomu štětit.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#93 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:19

smazáno, netřeba zbytečně rozmazávat 


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#94 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:23

Myslím, že každý owner rád dostává modré stužky, Aleš to akorát propracoval do dokonalosti.

Přece takové serie může dělat každý, ale ne každý je ochotný tomu věnovat tolik času, peněz a údržby jako on a v tom je ten rozdíl.

Logicky, kdyby na ty serie nejezdilo tolik lidí, tak by se nedělaly. Osobně jim taky moc nefandím. Hlavně ale z toho důvodu, že jsme blízko Praze a tak je tady na každé serii takový průchoďák, že mi domácí si připadáme v lese cizí. Prostě se z toho vždycky stane pouťová atrakce a podle toho to také v lese vypadá.

Je potom jasné, že takováto okatá serie má i negativum v tom, že je snadno nalezitelná a může pak snadno i někomu vadit.

A hlavně všude se najde nějak d...l (čti datel), stačí si přečíst logy, jaký tam po nás kačerech v lese zůstal nepořádek. To mi vadí nejvíc.

 

Doufám, že to Aleš ještě zprovozní, protože nemám doloveno a to by mne opravdu mrzelo :o(


  • 1

#95 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:29

.... takže samozřejmě keš, kterou nikdo nenajde, není v pořádku ....

 

Tak to teda zase prrrrr !! Co je špatného na kešce, kterou nikdo nenajde ??

 

Může to být i docela velká sranda !!

 

:)  :)  :)


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#96 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:33

už zase hospoda na mítince... Jenže když to nebude hospoda na mítince, ale uprostřed vesnice a její návštěvníci kteří ani nejsou místní budou dělat bordel, tak buď to bude hospodskej řešit, nebo bude mít hospoda problém a skončí.

Uvědom si, že geocaching nefunguje v nějakém izolovaném prostoru, ale že dochází k interakci s okolím a je potřeba to brát v potaz, i když tě k tomu zatím nic nenutí, jinak začnou vznikat různé zákazy které se ti tak nelíbí. A pokud to v některých případech dojde tak daleko, že se mudla na rozdíl od kačera ani nemusí registrovat na gc.com, luštit mysterku a mít gps, aby krabku cíleně našel, tak je něco špatně.

no jo, takovej mítink na mýtince. :)


  • 0
:)

#97 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:33

Sranda jo, ale v pořádku to není.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#98 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 13:45

Tak to teda zase prrrrr !! Co je špatného na kešce, kterou nikdo nenajde ??

 

Může to být i docela velká sranda !!

 

:)  :)  :)

možná myslel jinou... GC3GNPK


  • 2

#99 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 14:03

Sranda jo, ale v pořádku to není.

 

Já na tom nic špatnýho nevidím, jsou prostě kešky snadný a pak jsou taky kešky obtížný a některý i třeba hodně obtížný.

 

možná myslel jinou... GC3GNPK

 

Ha, ta vypadá zajímavě, díky za tip !  :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#100 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 12:06

Jen takovou poznámku (snad k tématu). Jak rozplést  perpetum mobile podobných sérií keší ?

 

Založí se série... X Všichni, kdo si jí všimnou tak okamžitě vyrazí....X Nejlépe hned první víkend...X Hlavně proto, že série může třeba hned zítra zmizet...X 500 lidí za čtrnáct dní způsobí, že se zvedne vlna nevole od všech kačerů i nekačerů z okolí a série má problémy...X Disable, dálnice, bordel, rozbité krabky, další disable a nebo rovnou archivace...X Na sérii už se nedá jít a borci co "valili" hned první víkend se rochní blahem ve vlastní chytrosti....X Ostatní si řeknou, že příště musí také vyrazit hned...X Založí se série...

 

P.S. Vánoční série: ...Založí se série...X Start 23.12.2013...X perpetum mobile cca 500 lidí...X ještě do konce roku skoro všude disable...X 17.1.2014 krom dvou krabek archivace...X Někdo se rochní, někdo ne :-)...X Založí se další série ?...X Na 25 dní?

 

P.P.S: ...nejsou to spíš ty Lab cache?


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka