Přejít na obsah


Fotka

Communicator plugin

garmin návod

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
247 odpovědí na toto téma

#1 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:05

Mám navigaci Garmin Etrex Cx ,když připojím navigaci k PC načte se jako datovej disk .Když chci dát kešku do navigace dám SendGPS otevře se nové okýnko ale Write se nepodbarví tak abych ho mohl zmáčknout.nevíte co s tím?
  • 0

#2 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:45

Já tedy mám 60CSx, ale asi to bude podobné. Jako disk je vidět, jen když vyberu v menu Propojení volbu "USB Disková jednotka". Jednoduše GPSku zapni a nic nemačkej. Pak by to mělo fungovat normálně. PS: V menu Propojení by měl být zvolen formát dat "Garmin".
  • 0

#3 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 11:03

to vse tak mám,nedávám aby se to ukázalo jako datová jednotka.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 12:52

meeda86 napsal/a:
to vse tak mám,nedávám aby se to ukázalo jako datová jednotka.


A máš nainstalované drivery GPS ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 20:35

co to jsou drivery?
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 20:46

meeda86 napsal/a:
co to jsou drivery?


To je to, co říká počítači, jak komunikovat s připojeným zařízením.

Hledej tady: http://www8.garmin.c...pport/blosp.jsp
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 20:57

Asi ti úplně 100pro neporadím, GPS mám "dead" atak nic nemohu odzkoušet, ale ..... v archivovaných utilitách Garmin jsem našel tohle: InstallGarminCommunicatorPlugin_2310.exe. Používám Fierfox a tohle jsem musel nainstalovat, aby fungovala volba "Send to GPS". Kde jsem to ale stáhnul už si opravdu nepamatuji.
  • 0

#8 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 21:20

Me prestal plugin ve firefoxu pracovat a opetovna intalace InstallGarminCommunicatorPlugin.....exe nepomahala.
Ale v doplncich pro firefox je take instalace:
https://addons.mozil...fox/addon/10278
a ta uz sla. Ma to sice 10MB, ale aspon mi to funguje.
A drivery do pc dava MapSource.
  • 0

#9 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 23:47

StanB99 napsal/a:
Asi ti úplně 100pro neporadím, GPS mám "dead" atak nic nemohu odzkoušet, ale ..... v archivovaných utilitách Garmin jsem našel tohle: InstallGarminCommunicatorPlugin_2310.exe. Používám Fierfox a tohle jsem musel nainstalovat, aby fungovala volba "Send to GPS". Kde jsem to ale stáhnul už si opravdu nepamatuji.


Ahoj, přímo v tom okně kde ti nesvítí "Write" máš odkaz na stažení komunikátoru Garmin. Nebo rovnou na webu Garmin. Mě to s Oregonem chodí.
  • 0

#10 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 0:13

to meeda86 "drivery" jsou tzv.ovladače pro komunikaci zařízení s počítačem. Když jsi kupoval Garmina Etrex Cx, tak jsi musel k tomuto zařízení dostat instalační CD s ovladači, aby tvůj počítač-resp.operační systém (Win XP,Vista...)dokázal s tímto zařízením komunikovat většinou přes rozhraní USB. Je potřeba toto instalační CD použít při prvním připojením k počítači.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#11 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 21:05

diskuse se rozjela, přesouvám pod Garmin.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#12 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 9:04

haleot napsal/a:
to meeda86
"drivery" jsou tzv.ovladače pro komunikaci zařízení s počítačem. Když jsi kupoval Garmina Etrex Cx, tak jsi musel k tomuto zařízení dostat instalační CD s ovladači, aby tvůj počítač-resp.operační systém (Win XP,Vista...)dokázal s tímto zařízením komunikovat většinou přes rozhraní USB. Je potřeba toto instalační CD použít při prvním připojením k počítači.

CD k tomu nebylo to je ten problém
  • 0

#13 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 9:20

Na linuxu ke komunikaci s garminem zadne ovladace potreba nejsou (ba naopak, ty ovladace co v linuxovem jadrfe jsou, je lepe vypnout) - komunikaci si dokaze obstarat sam program gpsbabel. Takze pokud nesezenes ovladace, mohl bys ten program zkusit i na windows, mohlo by to fungovat i bez ovladacu. gpsbabel umi jednoduse nahrat gpx soubor (at uz pochazejici z gc.com nebo treba z gsaku) do navigace a zpet.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:06

meeda86 napsal/a:

haleot napsal/a:
to meeda86
"drivery" jsou tzv.ovladače pro komunikaci zařízení s počítačem. Když jsi kupoval Garmina Etrex Cx, tak jsi musel k tomuto zařízení dostat instalační CD s ovladači, aby tvůj počítač-resp.operační systém (Win XP,Vista...)dokázal s tímto zařízením komunikovat většinou přes rozhraní USB. Je potřeba toto instalační CD použít při prvním připojením k počítači.

CD k tomu nebylo to je ten problém


No, a ten odkaz na ovladače, co jsem vložil o pár příspěvků níže, tak ten Ti nestačí?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:41

meeda86 napsal/a:

haleot napsal/a:
to meeda86
"drivery" jsou tzv.ovladače pro komunikaci zařízení s počítačem. Když jsi kupoval Garmina Etrex Cx, tak jsi musel k tomuto zařízení dostat instalační CD s ovladači, aby tvůj počítač-resp.operační systém (Win XP,Vista...)dokázal s tímto zařízením komunikovat většinou přes rozhraní USB. Je potřeba toto instalační CD použít při prvním připojením k počítači.

CD k tomu nebylo to je ten problém


Na mail ti posílám nejnovejší ovladač pro Garmin Etrex Cx
  • 0

#16 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 21:55

DUsoft napsal/a:

StanB99 napsal/a:
Asi ti úplně 100pro neporadím, GPS mám "dead" atak nic nemohu odzkoušet, ale ..... v archivovaných utilitách Garmin jsem našel tohle: InstallGarminCommunicatorPlugin_2310.exe. Používám Fierfox a tohle jsem musel nainstalovat, aby fungovala volba "Send to GPS". Kde jsem to ale stáhnul už si opravdu nepamatuji.


Ahoj, přímo v tom okně kde ti nesvítí "Write" máš odkaz na stažení komunikátoru Garmin. Nebo rovnou na webu Garmin. Mě to s Oregonem chodí.


Taky řeším poslední dobou problém, že mi tlačítko "send to gps" funguje jenom dvakrát a pak mi to nutí nainstalovat plugin. Mám ho nainstalovaný a problém zůstává. Takže jdu zkusit plugin od Firefoxu. Díky za tip DUsofte!
  • 0

#17 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 11:18

MArtinPP69cz napsal/a:

DUsoft napsal/a:

StanB99 napsal/a:
Asi ti úplně 100pro neporadím, GPS mám "dead" atak nic nemohu odzkoušet, ale ..... v archivovaných utilitách Garmin jsem našel tohle: InstallGarminCommunicatorPlugin_2310.exe. Používám Fierfox a tohle jsem musel nainstalovat, aby fungovala volba "Send to GPS". Kde jsem to ale stáhnul už si opravdu nepamatuji.


Ahoj, přímo v tom okně kde ti nesvítí "Write" máš odkaz na stažení komunikátoru Garmin. Nebo rovnou na webu Garmin. Mě to s Oregonem chodí.


Taky řeším poslední dobou problém, že mi tlačítko "send to gps" funguje jenom dvakrát a pak mi to nutí nainstalovat plugin. Mám ho nainstalovaný a problém zůstává. Takže jdu zkusit plugin od Firefoxu. Díky za tip DUsofte!


Tak ani plugin od Firefoxu nepomohl. Prozatím to řeším v IE, kde to funguje (takže problém bude asi v FF - že by to chtělo novější verzi? Používám 1.5), ale moc se mi to nelíbí. Help me pls
  • 0

#18 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 15:40

Tak mi to taky nejede (už) a chce to instalovat komunikační plugin. Avšak na testovací stránce GARMINů je výsledek: Garmin Communicator Plugin Test Page Communicator Plugin is properly installed and up to date, version 2.6.4.0. Garmin GPS device is detected and communicating properly: Oregon 300 (Unit ID XXXXXXXXXX) Removable Disk (E:\) Tak jestli není chyba u GC.com
  • 0

#19 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 22:21

DUsoft napsal/a:
Tak mi to taky nejede (už) a chce to instalovat komunikační plugin. Avšak na testovací stránce GARMINů je výsledek:

Garmin Communicator Plugin Test Page
Communicator Plugin is properly installed and up to date, version 2.6.4.0.
Garmin GPS device is detected and communicating properly:
Oregon 300 (Unit ID XXXXXXXXXX)
Removable Disk (E:\)

Tak jestli není chyba u GC.com


no to nevím, jeslti je chyba u gc.com, protože v IE mi to jede v pohodě...:|
  • 0

#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 0:10

no, mě to s IE6 jelo a nejede. Zkusím to ještě vedle, tam mám IE7.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, návod

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama