Přejít na obsah


Fotka

JTJPT - i takto to může dopadnout


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 8:30

Dovolte mi podělit se o jeden z poslední logů keše JTJPT #274 Je to jen power trail/ Konec!/The End!:

"Tak poslední nenalezena. A osobně se divíme že ji včera čtyři kačeři logovali jako nález. Keš na místě není. Nejspíš to jsou stejní kačeři co logovali společnou nálepkou na držák nebo dokonce přímo na strom některých keší ze série. A nález dokonce dnes??? To těžko. Potkali jsme se na místě s myslivcem a tak jsme pokecali. Keš tam není a ani nebude. Máme vzkázat Svenovi,že si nepřejí na tomto místě keše. Pokud ji znovu založí,zničí mu keše v celém okolí. Důvody jsou ty,že kačeři jezdí autama až do lesa a otáčejí se tam a to i po setmění. Kouká na to z kazatelny. Běhají tam s baterkama,plaší zvěř,rozhazují auty bláto po celé vesnici nebo dokonce dělají bordel i u domů kde je PA,protože si tam čistí gumy od bláta. Vše je nahlášeno na úřadě a bude tam cedule. My ho chápeme. V těchto místech byla více jak 8 let keš Češovské valy,byla tu v klidu,nikomu nevadila,dokonce o ní možná nikdo ani nevěděl,jelikož na ní chodilo pár kačerů za měsíc a hlavně ve dne. Od doby co vyšel power trail a začlo sem chodit a jezdit procesí kačerů za tmy,kteří si šli pro poslední krabku a když už tu byli tak i pro blízkou tradičku Češovské valy,v tu chvíli to začalo vadit myslivcům a i lidem a zlikvidovali vše co našli. Bohužel keš Češovské valy doplatila právě na tuto sérii. Hlavně nechápeme tuto poslední keš takhle mimo. Proč??? Proč nestačí 273 tradiček u silnice? Nebo jestli má owner rád číslo 274,proč jich u silnice není 274? Možná že by keš Češovské valy ještě fungovala. I když asi nejsou všichni jako my že si projedeme power trail a ostatní necháme i když jedem kolem nich. Kor za tmy. Nejspíš by se stejně našli hamouni,kterým by nestačilo 273 bodů a šli by i na ty Češovské valy. Tak asi takhle no. Návrh na archiv tu už je tak teď jsme zvědavi,jak se owner zachová.."


  • 3

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 8:37

Tak udělají poslední z té 273., no...
  • 0

#3 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 10:58

Svatych valek za spravny geocaching se moc neucastnim - nikam nevedou a vzdycky se zvrhnou v hadku.
Ale tady uz zacinam mit pocit, ze s nasi hrou je neco spatne, tak si dovolim, vyjimecne...
Na tento PWT mam od zacatku naprosto stejny nazor jako kapsa. Ale co, kdyz to nekoho bavi...
Jen kdyz nekdo tvrdi, ze tu jde o neco vic nez o jen o ty body, mam chut se ho zeptat, jestli by na tuto "vyzvu" sel i kdyby to byla mega-multi jen za jeden bod.
Ale co, kdyz to nekoho bavi...
Ovsem tady se situace vyvinula tak, ze predevsim posledni kes je uz delsi dobu trnem v oku prinejmensim blizkemu okoli z duvodu X-krat popsanych v diskusich i v jednotlivych logach (lozich...?). Nasrani jsou myslivci, nasrani jsou vesnicani.
Dopad na Colonelovu kes je znamy a zda se ze, ze hrozi zamerna likvidace i dalsich "nezavislych" kesi v okoli. A PWT vesele zije dal. Vzdyt je to uzasny pocin, ktery u nas nema obdoby. A tech bodu...!
A proc opakuju uz 100x napsane? Chci to s necim porovnat. Zaznamenali jste o kousek vedle diskusi o "putujicich kesich"? Rekl bych, ze ten napad nikoho nerusi, neobtezuje, na prirodu ani na dojivost krav nema zadny vliv. Proste je jen trochu jinej. Ale nezapada do skatulky pravidel s napisem "spravna kes" a proto nema pravo na existenci (tady revirnici hyri aktivitou).
Kam kraci geocaching? Ja se bojim, ze zacinam tusit odpoved...
Pevne doufam, ze kdyz uz (nekteri) lovci nepouzivaji mozek, pouzije ho aspon autor a konecne tu bonusovku posle taky nekam do prikopu u silnice a nebo do archivu.
  • 40

#4 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 11:06

Tak pod tohle se rád podepíšu.


  • 0

#5 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 11:22

dalo se to čekat, 274ka je opravdu nevhodná. Celkem jsem zvědav, jak vesničani zareagujou i na zbytek série, až je přestane bavit ten binec okolo :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:15

Mně to příjde na hlavu úplně celé.
Místo pokusu o nějakou domluvu se obec zapisuje do očí tisíců lidí jako sídlo zlodějů, kteří ještě vyhrožují ukradením keší, které se jich netýkají už vůbec.
Zda keš umístěná u cedule naučné stezky je uvnitř památky bych se tedy hádal. Nebo tedy nechápu, proč by měla být památkou cedule naučné stezky nacházejí se mezi polem a lesem.
Proč kačeři, dle vyjádření myslivce, běhají s baterkama po lese a pěší zvěř, to mi hlava nebere už vůbec. Když je keš na kraji lesa, proč do toho lesa chodí? Chtějí si snad prohlédnout valy? Pokud ano, jak to souvisí s keší? Nebo se jen sahá po tom, co je zrovna po ruce?
A dojíždění auty? Tady bych to viděl pouze na problém obce, že cesta ke keši je v mapách zavedena jako silnice, a to bez jakéhokoliv omezení vjezdu. Jen by mě asi zajímalo, proč dle stop vyjetých na cestě všichni dále pokračovali jihovýchodním směrem do lesa, kde není vůbec nic?
No jo, místo toho aby si obec mající ve své blízkosti nádherné pozůstatky jakéhosi opevnění vážila cestovního ruchu, dopadne to nakonec asi stavbou berlínské zdi...
  • 2

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:20

Ale tady uz zacinam mit pocit, ze s nasi hrou je neco spatne...

Jestli je něco špatně, potom je něco špatně s hráči, ne s naši hrou. JTJP by totiž mohl normálně existovat i se stávající finálovkou, kdyby se hráči nechovali jako hovada.


  • 8
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:31

Dopad na Colonelovu kes je znamy

Ale teda že si pomohl, když ji dal jako PMOC

Powerlovci mají z principu GPX data ke všem keším z celý republiky a to jak platiči tak i škudliči.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:42

Jestli je něco špatně, potom je něco špatně s hráči, ne s naši hrou. JTJP by totiž mohl normálně existovat i se stávající finálovkou, kdyby se hráči nechovali jako hovada.

 

Ale je, špatně ze základu. Lidi totiž z úvah nemůžeš vyloučit. Když zakládáš keš, musíš - měl bys - přemejšlet i o tom, co s ní udělaj lidi a jak to vůbec dopadne. Jaký lidi jsou, v reálnám průměru, už každej jakžtakž ví.

 

Tady to kluci fakt prokoučovali. Pryč s tou finálkou.

 

Jinak, nerad to říkám, ale i když to píše záměrně kontroverzně, Tiskař o kus vejš má pravdu.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:50

Ale je, špatně ze základu. Lidi totiž z úvah nemůžeš vyloučit. Když zakládáš keš, musíš - měl bys - přemejšlet i o tom, co s ní udělaj lidi a jak to vůbec dopadne. Jaký lidi jsou, v reálnám průměru, už každej jakžtakž ví.

 

Tady to kluci fakt prokoučovali. Pryč s tou finálkou.

 

Jinak, nerad to říkám, ale i když to píše záměrně kontroverzně, Tiskař o kus vejš má pravdu.

Jup, naprosto souhlasím!


  • 0
:)

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 12:57

Pokud stojím 400 metrů od keše, kterou nemám odlovenou a mám čas na její odlov, tak nevím, proč bych se k ní neměl vydat.

 

Nechápu, jak s tím souvisí kolik keši jsem ten den už odlovil.

 

Nechcete jít s s tím válčením proti PWT už do pííííííp ?????


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:05

Jestli je něco špatně, potom je něco špatně s hráči, ne s naši hrou. JTJP by totiž mohl normálně existovat i se stávající finálovkou, kdyby se hráči nechovali jako hovada.

No vsak hraci tvori hru, ne? Ale to je jen slovickareni, o to nejde.
Ja jsem primarne miril nekam jinam - halda unifikovanych kesi o nicem je OK, ackoliv pri hledani - zda se (ano, nebyl jsem tam... A nebudu...) - vznikaji konflikty s okolim. Jsou ale v souladu s pravidly.
Nekonfliktni blbinka nikoho a nic neobtezujici je nepripustna. Neni bohuzel v souladu s pravidly.
Tot podstata meho zamysleni.

@Tiskar: s nazorem, ze vse je problem obce, protoze nedokaze byt rada, ze tam jezdi davy lovcu a jejich chyba je, ze maji spatne zakreslenou lesni cestu v mapach, se nejak neumim ztotoznit.
Preju mnoho pokud mozno zajimavych kesi, v pokud mozno nekonfliktnim prostredi. ;)
  • 1

#13 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:12

už tu dlouho nebyla debata o tom, jestli do lesa jít má větší právo kačer nebo myslivec... tak šup šup, kdo první napíše, že jim kačer rozbije posedy :-)


  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#14 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:18

No jo, místo toho aby si obec mající ve své blízkosti nádherné pozůstatky jakéhosi opevnění vážila cestovního ruchu, dopadne to nakonec asi stavbou berlínské zdi...

Zrovna zde si myslím, že PWT přinese jen problémy, nikoli cestovní ruch. Cíl "turistů" je jasný, posbírat co nejvíc krabek a jedu pryč. Obci to nic nepřinese, spíš naopak. Lidi se chovaj jak lidi (nebudu to přirovnávat k žádnému zvířeti, protože ta se chovají slušně) a občas zírám, co vše mohou vymyslet a udělat.

Komu z vás by se líbilo mít tohle za barákem?


  • 11

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:22

kosmohill: kde vidíš, že je napsáno, že VŠE je něčí chyba? Do háje už s tímhle dvoustranným demagogismem :(

 

Jinak ano, postupnou byrokratizaci hry (a/nebo českých revírníků) taky pozoruju už pěknou chvíli, a je mi toho líto; což naděláš. Je to trend. Jednak přibejvá konzumních hráčů, jednak si RW vybírají své nástupce.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:27

...

Komu z vás by se líbilo mít tohle za barákem?

 

Jo, tohle je dobrej argument.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 13:47

 

Komu z vás by se líbilo mít tohle za barákem?

 

Máš recht, nelíbilo, a je to jeden z důvodů, proč jsem si v několika případech nechal zajít chuť někde v obci/u obce založit keš, protože jsem se představil v roli místních lidí a jak by se mi to asi líbilo, kdyby tam proudily "davy lidí", nebo někdo s čelovkou v noci (to mají hafani za ploty obzvlášť v lásce), atd atd.....

 

Kdo si chce užít klidnější lov, je lepší se na podobné "akce" vypravit v týdnu, ale kdo si najde čas v týdnu, takže se to tam všechno navalí o víkendu a to je teprve mazec - viz Alkeho vánoční série, stav z posledních víkendů. Zažil jsem to nedávno poprvé, a jakožto osamělý lovec jsem se cítil poněkud nesvůj, a příště si to rozmyslím... série se mi líbila, panickou hrůzu z davů lidí nemám, rád se potkám se známými a tady tomu nebylo jinak, ale už mi to začínalo být nějak proti srsti...

 

A k potkávání známých přeci slouží hlavně "jednorázové/jednodenní" eventy, kdežto tohle už trvá několik víkendů po sobě - nekončící "nájezdy" lidí na vesničku, která na to určitě nebyla zvyklá, ani připravená..... (a něco podobného se myslím řešilo i u lovu stratokeší...)

 

Kdyby se množství lovců na jeden den dal nějak regulovat (např. zabookovat se jako na eventy), ale nedá, jedině tak, že si člověk řekne "tohle nemám zapotřebí, o víkendu tam nepůjdu", ale kdo takhle bude uvažovat, když si chce sérii odlovit ještě před jejím zrušením....


  • 1

#18 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 05 leden 2014 - 14:07

No vsak hraci tvori hru, ne? Ale to je jen slovickareni, o to nejde.

Ani omylem. Je to hra americké firmy Groudspeak. Vy ji může s jejich laskavým svolením hrát a platit.


  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 14:45

Komu z vás by se líbilo mít tohle za barákem?

...neptej se dvakrát, nebo budu chtít aby nám to tu někdo založil a začnu si za barákem budovat výlohu :D.
  • 0

#20 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2014 - 15:37

...neptej se dvakrát, nebo budu chtít aby nám to tu někdo založil a začnu si za barákem budovat výlohu :D.

Až tu výlohu dostavíš, dej vědět, založíme kačeří cestovku a každý den vypravíme bus s kačery na exkurzi..... šábneme se o výdělek, mohlo by to být v duchu "zde Tiskař, ležící, spící...." (ovšem pozor, to bylo ještě v době, kdy na každém rohu nebyl powertrail) a na dvorku by mohly být (samozřejmě opět tématicky) "kachny, kachny, kachny....." :D To jsou děti moje vyhynulá zvířata, jaká už dnes jinde nenajdete.... a přistavil bych stánek s občerstvením, a kdo by neměl hlad, ten by si koupil nebo během odlovu mohl nechat vyrobit nějaké to CWG/GC/TB..... Samozřejmostí by byla služba "dej mi razítko nebo tvůj nick, a já to za Tebe oběhnu", zatímco budeš utrácet v našem občerstvení, ať to máš bez námahy a bodíky pěkně naskakují.... ;)


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama